w naszej ofercie: 8620 imprez, 2368 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już jest oferta na Ferie Zimowe 2024! Nie daj się wyprzedzić innym... Zbierz swoją paczkę znajomych i wybierz się z nimi na zimowisko lub obóz narciarski czy snowboardowy » Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
1 dniowe Wycieczki Szkolne Krajoznawcze

1-dniowe wycieczki szkolne krajoznawcze

1 dniowe Wycieczki Szkolne Krajoznawcze


Tęsknicie za wycieczkami szkolnymi? Chcielibyście odetchnąć od nauki zdalnej (lub stacjonarnej) i wybrać się całą klasą w jakieś fajne miejsce? Już dziś zaplanujcie wiosenną wycieczkę szkolną!
 
Naszym zdaniem wycieczki szkolne to obowiązkowy element udanego roku szkolnego, dlatego chcielibyśmy przedstawić Wam kilkanaście propozycji wyjazdów o tematyce krajoznawczej w różne zakątki naszego pięknego kraju! 
 

Wycieczka Szkolna do Gdańska

Zaczniemy od północnej części, co powiecie na wycieczki w nadmorskie krainy? Słyszycie ten szum morza? Może wiosną nie będzie jeszcze odpowiedniej pogody na morskie kąpiele, ale za to na pewno uda się pozwiedzać ciekawe miejsca…

Z czym najbardziej kojarzy Wam się Gdańsk? Port morski, zabytkowe organy, Fontanna Neptuna, a może jakieś historyczne wydarzenia? Podczas wycieczki zwiedzimy Archikatedrę Oliwską, pospacerujemy malowniczą Starówką, zobaczymy mnóstwo zabytków, poznamy przebieg II wojny światowej w miejscowym muzeum oraz udamy się na rejs statkiem pirackim. 

Wycieczka szkolna do Gdańska


Wycieczka Szkolna do Gdyni

Mamy również propozycję idealną m.in. dla miłośników statków i morskich stworzeń! Gdynia to drugie miasto wchodzące w skład Trójmiasta, którego również nie możecie pominąć.. W czasie zwiedzania zobaczymy wiele mniejszych i większych, starszych i bardziej nowoczesnych statków, przewodnik opowie nam o tych najbardziej znanych – jak np. słynny „Dar Pomorza”. A może chcielibyście również przeżyć morską przygodę na pokładzie jednego z nich? Tutaj rejs statkiem to obowiązkowy punkt programu, dodatkowo zwiedzimy także Akwarium Gdyńskie, gdzie przyjrzymy się życiu pod wodą.

Wycieczka szkolna do Gdyni


Wycieczka Szkolna do Malborka

Powoli oddalamy się od polskiego wybrzeża, by wybrać się na wycieczkę do miasta znanego z lekcji historii. Lubicie rozwiązywać zagadki? Sprawdźmy zatem jak poradzicie sobie z nimi w zupełnie nieznanym miejscu – podczas zwiedzania Zamku Krzyżackiego w Malborku…ale to będzie niesamowite przeżycie! Ciekawi jesteśmy czy poczujecie podobny dreszczyk emocji podczas wizyty w parku pełnym ruchomych dinozaurów i smoków ;) 

Wycieczka szkolna do Malborka


Wycieczka Szkolna do Olsztyna

Przenieśmy się na chwilę do krainy pełnej jezior i jeziorek, tym razem skupiając się jednak na lądowych atrakcjach, zapraszamy do samej stolicy województwa warmińsko-mazurskiego!  Przewodnik poprowadzi nas pośród tajemniczych uliczek i zakątków Starówki w Olsztynie, zwiedzimy Zamek Kapituły Warmińskiej, poczujemy się jak prawdziwi astrofizycy podczas seansu filmowego oraz – w zależności co wybierzecie – zajęć edukacyjnych lub pokazu fizyczno-astronomicznego w olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym.

Wycieczka szkolna do Olsztyna


Wycieczka Szkolna do Bydgoszczy

Opuszczamy już miejscowości ściśle związane ze środowiskiem wodnym.. kolejna propozycja nie jest tak oczywista, ale równie atrakcyjna jak wszystkie dotychczas! Czy byliście kiedyś w Bydgoszczy? A czy wiecie, że znajduje się tam unikatowa Aleja Autografów osób zasłużonych dla tego miasta? Zbigniew Boniek, Lech Wałęsa, Irena Santor i wiele innych osób pozostawiło tam pamiątkę po sobie. Zwiedzimy również m.in. Muzeum Okręgowe – Zbiory Archeologiczne, zobaczymy Europejskie Centrum Pieniądza, pomnik 18 Południka, ale największa atrakcja została zaplanowana na sam koniec wycieczki – Exploseum – czyli dawny zakład produkcji materiałów wybuchowych. 

Wycieczka szkolna do Bydgoszczy


Wycieczka Szkolna do Torunia

Przed nami jedno z nielicznych miast w Polsce o słodkim skojarzeniu, jeśli jeszcze nie jedliście prawdziwych toruńskich pierników to koniecznie musicie nadrobić braki podczas tej wycieczki! Przewodnik opowie nam historię i legendy związane ze średniowiecznym miasteczkiem, pokaże najpiękniejsze zabytki doskonale zachowane do dzisiejszych czasów. Nie zabraknie również wizyty w Żywym Muzeum Piernika, gdzie poznamy wszelkie rytuały związane z wypiekiem specjału, zobaczymy maszyny wspomagające poszczególne procesy produkcji oraz wielki piec. Po tej wycieczce każdy będzie specjalistą od toruńskich pierników!

Wycieczka szkolna do Torunia


Wycieczka Szkolna do Poznania

Zapraszamy do krainy poznańskich koziołków, tym razem zaplanowaliśmy dla Was nietypową formę zwiedzania Starówki – w formie animowanej wycieczki z przewodnikiem. Co dokładnie Was czeka? Wcielicie się w role detektywów, których zadaniem będzie rozwiązywanie zadań i łamigłówek związanych z poznańskimi zabytkami i miejscami! Jakie tajemnice kryje to miasto? Przekonajcie się sami, a kiedy uda Wam się rozwikłać zagadki weźmiemy udział w pokazie, degustacji i wspólnym wypieku słynnych Rogali Świętomarcińskich. To będzie wycieczka pełna wrażeń!

Wycieczka szkolna do Poznania


Wycieczka Szkolna do Warszawy

Przyszedł czas na wycieczkę szkolną do największego miasta w naszym kraju…i tutaj mamy dla Was dwie propozycje. Możemy zwiedzić najważniejsze zabytki Starówki, słynny Cmentarz Powązkowski oraz wziąć udział w tajemniczej grze miejskiej, podczas której wcielicie się w role poszukiwaczy zaginionych fotografii ALBO zwiedzić kompleks budynków sejmowych, Łazienki Królewskie (Pałac na Wodzie oraz Ogrody), a także wziąć udział w lekcji muzealnej dot. powstania listopadowego. Wybór nie jest łatwy, ale kto powiedział, że musicie ograniczać się do jednej wycieczki do Warszawy, zawsze można wybrać się tu ponownie lub na dłużej!

Wycieczka szkolna do Warszawy


Wycieczka Szkolna do Łodzi

Jak spojrzycie na mapę znajdujemy się praktycznie na samym środku Polski – czas na wycieczkę do Łodzi! Spacer rozpoczynamy od ulicy Piotrkowskiej pełnej sklepików, barów i kawiarni, którą dojdziemy do Alei Gwiazd wzorowanej na hollywoodzkiej Walk of Fame –  brzmi światowo.  Nie zobaczycie tutaj pamiątek po międzynarodowych sławach, ale czy wiecie ile naszych (polskich) aktorów, aktorek, scenarzystów i kompozytorów ma tu swoje tablice pamiątkowe? Zabierzemy Was również na warsztaty ekologiczne, na których każdy wykona zabawkę z materiałów poddawanych recyklingowi, a także zwiedzimy niepowtarzalne Muzeum Kanału „Dętka”. 

Wycieczka szkolna do Łodzi


Wycieczka Szkolna do Wrocławia

Jak myślicie gdzie „mieszka” najwięcej krasnali w Polsce? Podpowiedź: przenieśliśmy się do malowniczej krainy Dolnego Śląska. Czy przyjmiecie nasze wyzwanie i policzycie ile figurek krasnali znajduje się na naszej trasie zwiedzania wrocławskiej Starówki? Zadanie nie będzie łatwe, tym bardziej, że zobaczymy i zwiedzimy tyle wspaniałych miejsc! Startujemy z samego centrum miasta – Rynku, Dzielnicą Czterech Wyznań przejdziemy do słynnej Panoramy Racławickiej, po zwiedzaniu udamy się do Ogrodu Botanicznego, gdzie odetchniecie od miejskiego zgiełku, spacer zakończymy w Ostrowie Tumskim. To co, możemy na Was liczyć?

Wycieczka szkolna do Wrocławia


Wycieczka Szkolna do Wałbrzycha

Poza zwiedzaniem miast i miasteczek warto skupić się również na innych ciekawych atrakcjach, np. odwiedzając Wałbrzych ;) Tym razem zapraszamy do Zamku Książ – trzeciego co do wielkości zamku w Polsce – gdzie wspólnie będziemy poznawać dworskie zwyczaje, zobaczymy bogato zdobione komnaty, czy skarbiec. Po krótkiej lekcji historii wybierzemy się do Starej Kopalni, gdzie czeka nas niesamowita przygoda! Odbędziemy wspólną podróż podziemnymi korytarzami, podczas której będziemy szukać punktów zaznaczonych na mapie, rozwiązywać zadania oraz zagadki. Która drużyna wykaże się największą kreatywnością? 

Wycieczka szkolna do Wałbrzycha


Wycieczka Szkolna do Zamościa

Wycieczkę do Zamościa rozpoczniemy nietypowo – od warsztatów laboratoryjnych o tematyce chemiczno-fizycznej, proponujemy Wam kilka tematów do wyboru. Następnie przechodzimy do głównej części programu, czyli zwiedzania miasta. Spacerując zamojskimi uliczkami poznamy najciekawsze zakątki i zabytki miasta (np. Bramę Lwowską, Nadszaniec, Rynek, czy Pałac Zamojskich). Jeśli macie w klasie miłośników zwierząt z pewnością ucieszą się z zakończenia wycieczki – idziemy do ZOO! Czy uda nam się zobaczyć lwa, słonia, hipopotama i żyrafę? A może będą też strusie i krokodyle? Czekamy na Wasze zdjęcia z przedstawicielami różnych gatunków.

Wycieczka szkolna do Zamościa


Wycieczka Szkolna do Sandomierza

A teraz zapraszamy na wycieczkę do miasta, które zyskało na popularności dzięki jednemu z polskich seriali, czy już wiecie jaki tytuł mamy na myśli? Oczywiście chodzi o Ojca Mateusza, którego śladami będziemy podążać zwiedzając wyjątkowy Sandomierz. Zobaczymy m.in. dziedziniec zamkowy, zabytkowe kamieniczki, Rynek, przejdziemy Podziemną Trasą Turystyczną, oglądniemy film opowiadający historię Sandomierza, a także przejdziemy się malowniczym Wąwozem Królowej Jadwigi.

Wycieczka szkolna do Sandomierza


Wycieczka Szkolna do Krakowa

W naszych propozycjach nie mogliśmy pominąć dawnej stolicy kraju, położonego w krainie przepięknej Małopolski, magicznego miasta koronacyjnego – Krakowa. Przejdziemy Drogą Królewską, gdzie czekają nas takie zabytki jak Brama Floriańska, Rynek Główny z Bazyliką Mariacką i Sukiennicami, Wzgórze Wawelskie ze Smoczą Jamą i wiele, wiele innych. Zabierzemy Was w podróż w czasie podczas wizyty w podziemiach krakowskiego rynku, przewodnik opowie Wam o tradycjach, zwyczajach i legendach związanych z tym miastem. Obowiązkowo musicie spróbować obwarzanka krakowskiego, co prawda jest on dostępny również w innych miastach, ale to tutaj ma ten niepowtarzalny smak! 

Wycieczka szkolna do Krakowa


Wycieczka Szkolna do Zakopanego

Zawędrowaliśmy już na sam koniec Polski, do granicy ze Słowacją, nie mogliśmy pominąć tej ulubionej górskiej miejscowości! Jeśli myślicie, że góry są atrakcyjne tylko zimą, kiedy można poszaleć na narciarskich stokach to szybko wyprowadzimy Was z błędu. Co nas czeka w Zakopanem? Przepiękna panorama z Gubałówki, spacer słynnym deptakiem, wizyta w Muzeum Oscypka, gdzie zobaczymy jak wyrabia się te niepowtarzalne smakołyki. W programie nie brakuje również Cmentarza na Pęksowym Brzyzku, Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, czy Wielkiej Krokwi. Na drogę powrotną polecamy zaopatrzyć się w przepyszne góralskie serki.

Wycieczka szkolna do Zakopanego


Czy już wiecie gdzie chcecie wybrać się na wiosenną wycieczkę szkolną? Nie możecie się zdecydować lub nie znaleźliście odpowiedniej propozycji dla siebie? Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na Wasze pytania, pomożemy w wyborze odpowiedniego miejsca, ofertę dostosujemy do Waszych oczekiwań! 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2023-12-06
2023-06-06
2023-05-18
2023-02-17
2023-01-11
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/1-dniowe-wycieczki-szkolne.html" title="1 dniowe Wycieczki Szkolne Krajoznawcze" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="1 dniowe Wycieczki Szkolne Krajoznawcze" style="vertical-align: middle;" /> 1 dniowe Wycieczki Szkolne Krajoznawcze</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.