w naszej ofercie: 8846 imprez, 5603 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
10 Klifowych Miast Świata
Francja    Grecja    Hiszpania    Meksyk    USA    Włochy    Obozy Objazdowe    Andaluzja    Wycieczki Egzotyczne i Wyprawy    Wczasy    Wycieczki Objazdowe   

10 Klifowych Miast Świata

Znane Wam jest zapewne wiele niesamowitych architektonicznych cudów na naszej planecie. W większości  stanowią one pojedyncze budowle lub kompleksy... ale są również całe miasta zbudowane na szczytach strzelistych gór lub wyrzeźbione ręką ludzką w zboczach urwisk skalnych.

Naprawdę są takie miasta gdzie już pierwsze spojrzenie zapiera dech w piersiach a obraz zapada głęboko w pamięci. Przedstawiamy Wam najbardziej interesujące i ciekawe skalne miasta na świecie.

10. Castellfollit de la Roca

 

Castellfollit de la Roca jest uważana za jedną z najpiękniejszych wsi w regionie Katalonii w Hiszpanii. Jest zbudowana na bazaltowych skałach między dwiema rzekami. Większość budynków wydaje się unosić na samym skraju klifu, tworząc iluzję, że mogą w każdej chwili runąć w dół. Najstarsze części wsi, które powstały w średniowieczu tworzą plątaninę wąskich uliczek i ciemnych zakamarków. Domy tutaj są wykonane ze skały wulkanicznej.

Wycieczki Hiszpania, Wycieczki Katalonia

9. Rocamadour

 

Rocamadour jest niewielką wioską zbudowaną na skalistym zboczu wąwozu na rzece Alzou w południowo-zachodniej Francji. Budynki w Rocamadour etapowo rosły w górę urwiska. Wieś, której historia utworzenia sięga XII wieku, stała prawie pusta w wyniku wojny i rewolucji francuskiej. Dziś ponownie jest to popularny cel wycieczek dla turystów i pielgrzymów, którzy przybywają tu aby uczcić św. Amadour’a założyciela tej wsi. Według legendy św. Amadour był świadkiem śmierci św. Piotra i Pawła w Rzymie, a następnie udał się do tego miejsca i został pustelnikiem.

Wycieczki Francja

8. Bonifacio

 

Bonifacio to miasto na południowym krańcu Korsyki. Miasto i jego fortyfikacje ciągną się wzdłuż nadmorskich klifów o wysokości dochodzącej do 70 metrów wysokości. W wielu miejscach Klify podcinane przez fale wchodzą głęboko pod miasto tak, że budynki, które zostały umieszczone na samej krawędzi klifu, wydają się jakby zawisały nad wzburzonym morzem i miały zaraz runąć w przepaść.

Wycieczki Korsyka

7. Acapulco

 

Acapulco jest wyjątkowo oryginalnym meksykański kurortem, który upodobały sobie gwiazdy Hollywood i milionerzy lat 50-ątych. Mimo upływu lat  nadal pozostaje popularne wśród meksykańskich turystów i jako cel wiosennych wypadów amerykańskich studentów. Być w Acapulco i nie zobaczyć słynnych na cały świat skoków z urwiska do zdradliwego pełnego wzburzonych fal  morza to jakby nie być tutaj w ogóle. Te wyjątkowo niebezpieczne ale fascynujące zarazem skoki odbywają się tutaj nieprzerwanie od 1930 roku.

Wycieczki Meksyk

6. Mesa Verde

 

Mesa Verde, w południowo-zachodniej części stanu Colorado, jest miejscem słynnych budowli mieszkalnych starożytnych Indian Anasazi. To najbardziej znaczące dla rdzennych mieszkańców USA archeologiczne miejsce. Wg badan w XII wieku Anasazi rozpoczęli budowę domów w tutejszych płytkich jaskiniach i pod nawisami skalnymi wzdłuż ściany tutejszego kanionu. Niektóre z tych domów były wyjątkowo duże i posiadały nawet  150 pokoi.  Około 1300 roku, wszystkie Anasazi opuścili tereny Mesa Verde ale niegdyś zamieszkane miasto pozostało do dziś niemal doskonale zachowane. Do dziś nie wiadomo dlaczego miasto zostało opuszczone

Wycieczki USA

5. Bandiagara

 

Bandiagara położona jest pod skarpą z piaskowca i wznosi się prawie 500 metrów od piaszczystych terenów poniżej. Położona jest w krainie Dogonów z Mali a stworzona przez zamieszkujących niegdyś te tereny ludu  Tellem. W XIV wieku lud ten został wyparty przez silniejszą grupe ludu Dogon, którzy po dziś dzień mieszkają w tej okolicy.

Wycieczki Mali

4. Ronda

 

Ronda znajduje się w andaluzyjskiej prowincji Malaga w Hiszpanii, znana jest przede wszystkim ze swojego położenia. Miasto znajduje się w górach na wysokości 760 metrów i podzielone jest na dwie części  przez niewielką rzekę Guadalevin  która stworzyła niezwykły skalny kanion El Tajo Canyon. Tylko trzy mosty pozwalają na przekroczenie tego niebezpiecznego kanionu by przedostać się z jednej części miasta do drugiej. Tutejsza architektura odzwierciedla do dziś wpływy starożytnych rzymian i Maurów, którzy kiedyś rządzili całą okolicą. Ronda jest kolebką słynnych hiszpańskich walk byków.

Wycieczki Andaluzja

3. Al Hajjara

 

Al Hajjara, czasem pisane jako Al Hajara, to zabytkowe klifowe miasto w górach Jemenu położony na zachód od miasta Manakhah. Jest to jeden z najbardziej imponujących i łatwo dostępnych górskich wiosek w Jemenie. Wieś została dosłownie wbudowana na zboczu góry z kamienia z tutejszego kamienia. Al Hajjara pochodzi z XII wieku. Jej warowne domy są wykonane z masywnych bloków kamiennych tworzących nieprzerwany wał. Szereg spichlerzy i cystern pozwalały tej wiosce, podobnie jak innym w górach, wytrzymać długie oblężenie.

2. Positano

 

Positano to niewielka miejscowość położona na wybrzeżu Amalfi Compania i jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych we Włoszech. Miasto wydaje się być rozproszone od góry do dołu, w dół wzgórza prowadzącego do wybrzeża. Choć miasto wyjątkowo dobrze prosperowało w średniowieczu, to w  połowie XIX wieku połowa ludności ją opuściła i na początku XX wieku stała się biedną rybacka wioską.  Dziś z pomocą pisarza Johna Steinbecka, który reklamowany piękno Positano wioska stała się popularną miejscowością turystyczną

Wycieczki Włochy

1. Santorini

 

Santorini to wulkaniczna wyspa w grupie greckich wysp Cyklad. Słynie z niezwykle malowniczych widoków, wspaniałych zachody słońca z miejscowości Fira i Oia słynnych z bielonych domów. Oia zbudowana jest na szczycie majestatyczne klifów z przepięknym widokiem na wulkan. Fira z kolei będąca stolicą wyspy pełna jest ulicznego zgiełku, sklepów, tawern, hoteli i kawiarni, a wszystko to znajduje się na krawędzi wysokiego na 400 metrów klifu.

Wycieczki Grecja

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-06-10
2024-06-03
2024-05-29
2024-03-27
2024-01-08
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/10-klifowych-miast-swiata.html" title="10 Klifowych Miast Świata" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="10 Klifowych Miast Świata" style="vertical-align: middle;" /> 10 Klifowych Miast Świata</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.