w naszej ofercie: 9765 imprez, 7514 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Szukaj Obozów Młodzieżowych i Koloni dla dzieci ze specjalnymi znizkami i rabatami! Kupuj Taniej Teraz >> Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :) Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »
KOLONIA LETNIA MORSKI MIXER ŁEBA 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
OBÓZ ŻEGLARSKO - PRZYGODOWY 2022
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]

5 Idealnych Kierunków na Jednodniowe Wycieczki Szkolne

Jednodniowa wycieczka to doskonała odskocznia od szkolnej rzeczywistości. A przy tym świetna okazja do poznania historii i kultury odwiedzonych miejsc. Gdzie zabrać swoich wychowanków, by wyjazd na długo zapadł w ich pamięci?

 

5 Idealnych Kierunków na Jednodniowe Wycieczki Szkolne

 

Oto 5 pomysłów na szybką miejską wycieczkę szkolną – w Polsce lub za granicą! 


1. Wrocław – zwiedzanie Wenecji Północy

Stolicę Dolnego Śląska co roku odwiedza ponad 5 milionów turystów z całego świata. Do „miasta stu mostów”, nazywanego też Wenecją Północy, przyciągają ich liczne atrakcje. Wśród nich nie brakuje miejsc, które zainteresują młodzież w wieku szkolnym. Krótka jednodniowa wycieczka szkolna do Wrocławia dostarczy jej uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń. Zwiedzanie z przewodnikiem warto zacząć od wizyty w Panoramie Racławickiej, w której podziwiać można monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów, upamiętniające zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku. Niedaleko znajduje się też Muzeum Narodowe, którego zbiory liczą ponad 200 tysięcy obiektów – głównie sztuki średniowiecznej i współczesnej. W planie jednodniowej wycieczki do Wrocławia nie może zabraknąć też wpisanej na Listę UNESCO Hali Stulecia, obok której spacerować można piękną Pergolą i zobaczyć pokazy imponującej fontanny multimedialnej. Młodszym uczestnikom wycieczki polecamy także wrocławskie ZOO wraz z afrykarium.

2. Kraków – podróż śladami historii

Wielu turystów, także zagranicznych, zapytanych, które miasto w Polsce jest najpiękniejsze, bez wahania wskazuje Kraków. Nic dziwnego – dawna stolica kraju była świadkiem wielu najważniejszych wydarzeń w jego dziejach. I to właśnie wyjątkowo bogata historia głównego miasta Małopolski nadaje organizowanym w nim wycieczkom szkolnym ogromną wartość edukacyjną. Wrażenie na uczniach zrobi zwłaszcza Wawel, gdzie na zwiedzanie czekają Katedra Wawelska, Dzwon Zygmunta i Smocza Jama. Ogromną atrakcją będzie też Krakowski Rynek, na którym będą mieli okazję zobaczyć kolebkę polskiego handlu – Sukiennice, a także wejść na wieżę Bazyliki Mariackiej. A to nie koniec wrażeń, bo program wycieczki do Krakowa obejmuje też Barbakan, jedno z nielicznych zachowanych w Europie dzieł architektury obronnej tego typu. Wzniesiona w XV w. w stylu gotyckim budowla, połączona była tak zwaną szyją z bramą Floriańską i otoczona głęboką fosą, z systemem mostów i śluz. 

3. Wiedeń – wycieczka w rytmie walca

Wiedeń to miasto przepełnione klasyczną architekturą, bajecznymi pałacami i zaczarowanymi ogrodami. Jego niepowtarzalna atmosfera przyciąga do Austrii miłośników kultury i sztuki. I choć jeden dzień to za mało, by odkryć wszystkie jego atrakcje, to krótka wycieczka szkolna pozwoli zachwycić się niepowtarzalnym urokiem Wiednia. Intensywny dzień zwiedzania warto zacząć od spaceru po historycznym centrum, w trakcie którego zobaczyć można między innymi rezydencję władców Austrii – Hofburg, malownicze uliczki z charakterystycznymi kamienicami, neogotycki Ratusz, dom Mozarta oraz Katedrę św. Szczepana. Ogromne wrażenie na uczestnikach jednodniowej wyczieczki do Wiednia zrobi też Pałac Schonbrunn, czyli letnia rezydencja Habsburgów. Uczniowie mogą spacerować po zespole pałacowym i przylegających do niego zielonych ogrodach.

4. Berlin – z wizytą u sąsiadów

Oprócz bardzo bliskiej odległości od polskiej granicy Berlin posiada również wiele innych zalet, dzięki którym jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę szkolną. Bez względu na porę roku stolica Niemiec oferuje rozmaite atrakcje dla młodzieży w wieku szkolnym. Brama Brandenburska, pałac Charlottenburg czy Reichstag to zaledwie początek długiej listy berlińskich zabytków. Bo w końcu kto nie słyszał o Murze Berlińskim, który dzielił miasto na dwie części?  Pozostałości muru, najpopularniejszego symbolu zimnej wojny, przyciągają niezliczoną ilość turystów i ulicznych artystów, których graffiti zdobią jego powierzchnię. W planie jednodniowej wycieczki do Berlina znaleźć musi się także słynna Wieża Telewizyjna, oferująca piękną panoramę miasta. Krótki pobyt zwieńczy wizyta w muzeum figur woskowych Madame Tussauds lub Sea Life.

5. Lwów – odkrywanie perełki Ukrainy

Nasze zestawienie zamyka Lwów, nazywany „większym bratem Krakowa”. Czekający tuż za wschodnią granicą, niegdyś leżał w granicach Rzeczypospolitej. To jednak znacznie więcej niż dawne miasto Polski – odwiedzić go warto nie tylko z sentymentu, ale przede wszystkim dla niespotykanego nigdzie indziej klimatu. Lwów idealnie sprawdzi się nawet na krótki jednodniowy wypad – z nawiązką spełni oczekiwania uczniów spragnionych kontaktu z kulturą. „Dziadek do orzechów”, „Carmen”, a może „Jezioro Łabędzie”? Obowiązkowym punktem wycieczki szkolnej do Lwowa będzie udział w spektaklu Opery Lwowskiej. Obok niej znajduje się jeden ze słynnych pchlich targów, gdzie warto zaopatrzyć się w oryginalne rękodzieło. Oprócz tego udać trzeba się także na Cmentarz Łyczakowski będący miejscem spoczynku 20 tys. Polaków zasłużonych dla kultury oraz walczących o wolność i niepodległość Polski. Na fanów zwiedzania czekają również Katedra Łacińska, Kaplica Boimów, Cerkiew Wołoska, Cerkiew św. Jura, Katedra Ormiańska i wiele innych zabytków sakralnych.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2021-03-02
2021-02-19
2020-10-12
2020-07-29
2020-02-17
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/5-idealnych-kierunkow-na.html" title="5 Idealnych Kierunków na Jednodniowe Wycieczki Szkolne" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="5 Idealnych Kierunków na Jednodniowe Wycieczki Szkolne" style="vertical-align: middle;" /> 5 Idealnych Kierunków na Jednodniowe Wycieczki Szkolne</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Popularne
KOLONIA LETNIA GIRLS CAMP ŁEBA 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
KOLONIA LETNIA MORSKI MIXER ŁEBA 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
OBÓZ ŻEGLARSKO - PRZYGODOWY 2022
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
OBÓZ ŻEGLARSKI WĘGORZEWO 2022 – 14 DNI
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.