w naszej ofercie: 15500 imprez, 5630 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
5 Najpiękniejszych Jaskiń na Świecie
Australia    Grecja    Malezja    Nowa Zelandia    USA    Wietnam   

5 Najpiękniejszych Jaskiń na Świecie

Gdzie są najpiękniejsze jaskinie na świecie?

To prawda, nie zastanawiamy się zbyt często nad tym, co kryje się pod naszymi stopami. Podziemia ogólnie, nie należą do przyjemności. Kiedy jednak zagłębimy się w temat jaskiń i spojrzymy na nie trochę dogłębniej można znaleźć w podziemiach naszej planety zadziwiające piękno. Oto pięć najpiękniejszych jaskiń na świecie:

 

5. Lodowa Jaskinia Mendenhall, Juneau, Alaska, USA

 

Pod jednym z najpiękniejszych lodowców na świecie znajdziecie wyjątkowo piękną i obszerną lodową jaskinię, które dosłownie zapieraja błekitem dech w piersiach. Jaskinia powstała przez powolne topnienie krystalicznego lodu, które tworzy niezwykłe formy. Zmiany klimatyczne już niebawem mogą zniszczyć ten naturalny cud, więc warto się pospieszyć z odwiedzeniem tego miejsca. Okolica obfituje w wiele atrakcji dlatego warto też zaglądnąć na dłużej do Juneau na Alasce.


 

4. Jaskinia Batu, Gombak, Malezja

 

Ta niezwykła jaskinia znajduje się ok. 13 km na północ od Kuala Lumpur. Można się łatwo tam dostać jadąc pociągiem przez malowniczą okolicę. W jaskini znajduje się kompleks świątyń założony pod koniec XiX wieku. Tutejsze jaskinie mające ponad 400 milionów lat spektakularnie kontrastują z wysokimi złotymi rzeźbami dając niepowtarzalny widok, który na długo pozostanie w pamięci odwiedzajacych.


 

3. Jaskinia Melissani, Kefalonia, Grecja

 

Z zewnątrz jaskinia jest otoczona jest lasem. W środku niej znajduje się jezioro. W jednej z sal zawaliło się sklepienie przez które wpada światło dzienne sprawiając, że ​​woda jest tak przejrzysta, że wydawać by się mogło, że tutejsze ​​łodzie wydają się latać w powietrzu. Dowiedz się więcej o Jaskinia Mellisani.


 

2. Jaskinie Waitomo, King Country, Nowa Zelandia

 

Stosunkowo niedawno, pod małym miasteczkiem w Nowej Zelandii odkryto system “świecących” jaskiń. Powstanie tych jaskiń datuje się na 2 miliony lat(!) i naprawdę świecą! Odkryto, że są one zamieszkiwane przez ogromne kolonie robaków z gatunku Arachnocampa luminosa (New Zealand Glowworm). Robaki te emitują światło na zasadzie luminescencji i zostały odkryte tylko w dwóch miejscach na świecie - w Nowej Zelandii i Australii. 

 1. Jaskinia Son Doong, Park Narodowy Phong Nha Kẻ B Bang, Prowincja Quảng Bình, Wietnam

 

Jaskinia ta została odkryta dopiero w 2010 roku(!) i uważana jest przez ekspertów speleologii za największą na naszej planecie. Słowo “jaskinia” nie oddaje jej ogromu. Sama w sobie jest osobnym światem a bogactwo fauny i flory zachwyca naukowców. Dżungla, rzeka, wodospady. To miejsce jest niesamowite!


Zobacz film:


comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2022-01-12
2020-05-03
2020-03-12
2018-03-27
2017-12-14
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/5-najpiekniejszych-jaskin-na.html" title="5 Najpiękniejszych Jaskiń na Świecie" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="5 Najpiękniejszych Jaskiń na Świecie" style="vertical-align: middle;" /> 5 Najpiękniejszych Jaskiń na Świecie</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.