w naszej ofercie: 9981 imprez, 7103 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2020!  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
5 powodów dla których warto odwiedzić Ojcowski Park Narodowy

Kto choć raz był na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej ten wie, że bardzo łatwo jest serce swe oddać tej krainie.

10 powodów dla których warto odwiedzić Ojcowski Park Narodowy

Nie inaczej jest z Ojcowskim Parkiem Narodowy, który leży w południowej części Jury. Ukryta na dnie Doliny Prądnika, wciśnięta w strome zbocza mała wieś Ojców dała początek nazwy dzisiejszemu parku narodowemu ale już wieki wcześniej okolica w której leży zapisała się na kartach historii.

Ta niewielka dolina kusi swoimi niezliczonymi atrakcjami wśród których szczególnie polecamy te wspaniałe miejsca jak:

1. ZAMKI W OJCOWIE I PIESKOWEJ SKALE

Ojców zaistniał w XIV wieku jako Warownia na szlaku orlich gniazd strzegących dawnego traktu handlowego. Dziś możemy zwiedzać malownicze  ruiny dawnego Zamku w Ojcowie zwanego Kazimierzowskim a jeszcze dawniej „Ociec u Skały” - od której to nazwa wsi Ojców powstała.

Zamek w Ojcowie

Zamek w Ojcowie

Zamek w Ojcowie

Jednak najbardziej znanym z zamków w Ojcowskim Parku Narodowym a nawet na całej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej jest perła renesansu – Zamek w Pieskowej Skale

Zamek w Pieskowej Skale

Zamek w Pieskowej Skale

Ojcowski Park Narodowy

Aktualnie Zamek w Pieskowej Skale jest zamknięty dla zwiedzających co związane jest z prowadzącymi się na nim pracami konserwatorskimi - oficjalne otwarcie zaplanowano na koniec kwietnia 2016.

2. JASKINIE CIEMNA I ŁOKIETKA

Jura nazywana jest krainą 1000 jaskiń ale jak się okazuje mija się to i to sporo z prawdą... Do tej pory zinwentaryzowano tu ok. 1900 jaskiń i schronisk (małych jaskiń), z czego na sam Ojcowski Park Narodowy przypada ponad 737 jaskiń (!). Dwie największe jaskinie na terenie parku są udostępnione do zwiedzania - Jaskinia Ciemna i Jaskinia Łokietka.

Jaskinia Ciemna

Jaskinia Ciemna

Jaskinia Łokietka

Jaskinia Łokietka

3. JURAJSKIE KRAJOBRAZY

Są niepowtarzalne! Każda pora roku kontrastuje tutaj z zróżnicowaną rzeźbą terenu i bielą wapieni jurajskich.

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

4. PRZYRODA

Bogactwo fauny i flory Ojcowskiego Parku Narodowego plasuje go na 3 miejscu w rankingu wszystkich parków narodowych w Polsce.

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

5. I OCZYWIŚCIE SAM OJCÓW!

"Wsi spokojna, wsi wesoła..." taki własnie jest Ojców. Znajdziecie tutaj sielnakową ciszę jak i atrakcje tak kojarzone własnie z sielskim wiejskim klimatem - ogniska, przejażdzki dorożkami a zimą konne kuligi z pochodniami. Małe jest piękne a Ojców jest tego przykładem.

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Zapraszamy i polecamy się na wycieczki do Ojcowa!

Wycieczki po Ojcowskim Parku Narodowym

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-10-12
2020-07-29
2020-02-17
2020-02-17
2020-02-17
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/5-powodow-dla-ktorych.html" title="5 powodów dla których warto odwiedzić Ojcowski Park Narodowy" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="5 powodów dla których warto odwiedzić Ojcowski Park Narodowy" style="vertical-align: middle;" /> 5 powodów dla których warto odwiedzić Ojcowski Park Narodowy</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.