w naszej ofercie: 11075 imprez, 7150 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2020!  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
5 widoków w Ojcowskim Parku Narodowym, które musisz zobaczyć na własne oczy

Oto 5 najpiękniejszych punktów widokowych dostępnych turystycznie w Ojcowskim Parku Narodowym, które musisz zobaczyć na własne oczy!

5 widoków w Ojcowskim Parku Narodowym

Zacznijmy od szlaku, który oferuje najwięcej zachwycających widoków w Ojcowskim Parku Narodowym – Szlaku Zielonym.

1. Z RĘKAWICĄ W TLE

Kto wspiął się na zbocze doliny i dotarł aż tutaj ten wie, jak ciekawym jest miejscem Jaskinia Ciemna. Stojąc na platformie w „Oborzysku Wielkim” możemy podziwiać widok na Bramę Krakowską znajdującą się po drugiej stronie doliny… ale to nie o tym widoku chcemy Wam powiedzieć. Po zwiedzeniu jaskini większość osób wraca w drogę powrotną w dół doliny popełniając ogromny „widokowy” błąd! Niewiele bo około 50 metrów powyżej jaskini – idąc szlakiem zielonym - znajduje się jeden z najbardziej charakterystycznych widoków w Ojcowskim Parku Narodowym - z "Rękawicą" w tle.

Rękawica

Rękawica

Rękawica

Rękawica

Rękawica

Idąc jeszcze kawałek dalej mamy kolejne fantastyczne widokowe miejsce z którego rozpościerają się takie malownicze widoki:

Nad Jaskinią Ciemną

Nad Jaskinią Ciemną

Nad Jaskinią Ciemną

Nad Jaskinią Ciemną

Dalej już mało kto szlakiem zielonym podąża… a wielka to szkoda bo to dopiero połowa „widokowej” drogi! Następny przystanek to:

2. WAPIENNIK

Wapiennik

Wapiennik

Wapiennik

Wapiennik

To nie koniec szlaku zielonego – idziemy dalej! Czeka nas jeszcze jeden ostatni widokowy przystanek:

3. GÓRA OKOPY

Góra Okopy

Góra Okopy

Góra Okopy

Góra Okopy

4. ZAMEK PIESKOWA SKAŁA I MACZUGA HERKULESA

Nie być w tym miejscu to jakby nie przyjechać do Ojcowskiego Parku Narodowego – 2 wspaniałe atrakcje w jednym miejscu – idealne miejsce na zrobienie sobie panoramy!

Pieskowa Skała i Maczuga Herkulesa

Pieskowa Skała i Maczuga Herkulesa

Pieskowa Skała i Maczuga Herkulesa

5. PUSTELNIA BŁ. SALOMEI W GRODZISKU

To miejsce jest po dziś dzień opustoszałe – gdzieś wysoko tajemniczo schowane ale jak piękne i warte odwiedzenia. To nasz ostatni punkt widokowy, który szczególnie polecamy a to ze względu na niezwykłe ciekawostki jakie tutaj można zobaczyć bo za istniejącym tutaj kościółkiem schowane są m.in. takie miejsca – Pustelnia Bł. Salomei, portal, obelisk ze słoniem i oczywiście wspaniałe widoki.

Pustelnia Bł. Salomei w Grodzisku

Pustelnia Bł. Salomei w Grodzisku

Pustelnia Bł. Salomei w Grodzisku

Pustelnia Bł. Salomei w Grodzisku

Serdecznie zapraszamy Was na wspólne wędrówki po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej!
Nasza oferta dostępna jest na stronie www.ojcow.pl i www.ecotravel.pl

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-10-12
2020-07-29
2020-02-17
2020-02-17
2020-02-17
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/5-widokow-w-ojcowskim.html" title="5 widoków w Ojcowskim Parku Narodowym, które musisz zobaczyć na własne oczy" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="5 widoków w Ojcowskim Parku Narodowym, które musisz zobaczyć na własne oczy" style="vertical-align: middle;" /> 5 widoków w Ojcowskim Parku Narodowym, które musisz zobaczyć na własne oczy</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.