w naszej ofercie: 9499 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Barcelona Największe Atrakcje Turystyczne, które musisz zobaczyć (TOP 10)
Hiszpania     Hiszpania   

TOP 10 Atrakcji Turystycznych w Barcelonie

Barcelona Największe Atrakcje Turystyczne, które musisz zobaczyć (TOP 10)

To wyjątkowe miasto oferuje zwiedzającym tak wiele, że bardzo ciężko jest się zdecydować od jakiej atrakcji turystycznej zacząć. Z pewnością weekendowy pobyt w stolicy Katalonii może być niewystarczający ale jeśli już planujemy przyjazd to na listę "Must see" musicie wpisać te TOP 10 Atrakcji Turystycznych Barcelony.

1. Sagrada Família

Świątynia Pokutna Świętej Rodziny – to największa atrakcja Barcelony choć jeszcze nie ukończona. Ten secesyjny kościół, którego budowę rozpoczęto w 1882 roku, uważany jest za główne osiągnięcie Antoniego Gaudíego. W założeniu Gaudiego budowa miała przypominać jeden wielki organizm. Tak jak w naturze żaden z detali architektonicznych kościoła nie jest identyczny a tym samym musi być osobno rzeźbiony. Wieże kościoła ukończono w 1920 roku. Zakończenie budowy planowane jest na rok 2026 czyli po 144 latach.

 

 

 

2. Casa Batlló

Ta wyjątkowa kamienica znajduje się przy Passeig de Gràcia 43, przebudowana w latach 1904–1906 przez Antoniego Gaudíego nie tylko z zewnątrz ale również i w środku. Budynek mieszkalny jest bardzo bogato zdobiony. Na fasadę składają się liczne elementy nawiązujące do motywów zwierzęcych, takich jak: kości (forma balkonów), łusek (dach), rybie łuski (płytki pokrywające ściany). Casa Batlló znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

 

3. Palau de la Musica Orfeo Catala

Pałac Muzyki Katalońskiej – Jeden z najważniejszych zabytków katalońskiej secesji. Dzieło Lluisa Domènecha i Montanera wzniesiono w tylko 3 lat (1905-1908). Sala przeznaczona jest na koncerty muzyki orkiestrowej i instrumentalnej oraz występy chóralne i śpiewacze. Do dziś spełnia wszystkie te funkcje. W 1997 audytorium pałacu znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

 

4. Dzielnica Gotycka

Barri Gòtic – to centrum barcelońskiego Starego Miasta (Ciutat Vella) - średniowieczna dzielnica Barcelony. Skomplikowany układ ulic w dzielnicy oraz większość budynków datuje się na okres średniowiecza (XIII-XV w.). Jednak dzielnica jest dużo starsza, o czym świadczyć mogą znajdujące się tu zabytki z czasów rzymskich z IV w. To wyjątkowe miejsce trzeba zapisać na liście “Must be” do zwiedzania!

 

 

5. Camp Nou

Największy piłkarski stadion w Europie i jeden z największych na świecie - jego trybuny mieszczą 99 354 miejsc! To tutaj rozgrywa swoje mecze słynna FC Barcelona. Stadion sklasyfikowany jest przez UEFA na najwyższe 5 gwiazdek!  Budowa Camp Nou rozpoczęła się w 1954 roku i trwała 3 lata a koszt wyniósł 288 milionów peset. Stadion może pomieścić nawet 120 tysięcy widzów (!). W pierwszym inauguracyjnym meczu FC Barcelona zmierzyła się z Legią Warszawa (!). Katalończycy wygrali 4:2.

 

 

 

6. Mercat de Sant Josep de la Boqueria

La Boqueria – wielki miejski bazar położony przy ulicy La Rambla niedaleko opery barcelońskiej. Pierwsza wzmianka o targowisku pochodzi już z 1217 roku i po wielu zmianach nazw i miejsca położenia dzisiaj bazar La Boqueria jest jednym z największych miejsc handlowych w Barcelonie, a także jedną z atrakcji turystycznych Barcelony. Handluje się tu rybami i "owocami morza", mięsem i wędlinami, warzywami i owocami, w tym ich przetworami, przyprawami itp. z których wiele można skosztować na miejscu.

 

 

 

7. Kościół Santa Maria del Mar

Kościół Matki Bożej Morza - Pierwsze wzmianki o obiekcie sakralnym pod tym wezwaniem pochodzą już z 998 r. Jednak budowa obecnego kościoła rozpoczęła się znacznie później bo dopiero po 1324 roku. Oficjalne zakończenie budowy oraz pierwsza msza w kościele miały miejsce listopadzie 1383 roku. Kościół usytuowany jest w dzielnicy gotyckiej (Barri Gòtic), czyli w samym sercu miasta na Plaça de Santa María.

 

 

8. Pałac Guell

Palau Güell został zaprojektowany przez Antoniego Gaudi w latach 1885 a 1890. Wówczas Gaudi był jeszcze mało znanym artystą, kiedy to radny miasta Güell poprosił go o zaprojektowanie prywatnej rezydencji. Rezydencja ta miała być reprezentacyjna, w której to właściciele mogliby się pochwalić i pokazać swoje bogactwo. I tak się właśnie stało bo pałac jest wyjątkowo piękny i pełen przepychu. Pałac był wykorzystywany przez rodzinę Güell do 1936 roku. W 1984 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

 

9. Park Güell

Park został zaprojektowany (oczywiście) przez Antonio Gaudíego na życzenie jego drogiego przyjaciela-przemysłowca Eusebi Güella, który to przedsięwzięcie sfinansował. Dzisiejszy park tak naprawdę miał być osiedlem dla bogatej burżuazji. Prace trwały w latach 1900-1914 jednak projektu tego Gaudí nigdy nie ukończył. Powstało tylko 5 budynków: 2 pawilony oraz 3 inne w samym parku. W jednym z nich od roku 1906 mieszkał sam Gaudi przed przeprowadzką w okolice Sagrada Familia. Mieści się tam teraz muzeum artysty. Od 1984 roku park znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

 

10. Museu Nacional d'Art de Catalunya

Muzeum od 1934 r. znajduje się w Palau Nacional. Gromadzi najznakomitszą na świecie kolekcję sztuki romańskiej w tym, wyjątkowe malowidła ścienne z kościołów w Pirenejach. Znajduje się tu również zbiór sztuki gotyckiej oraz wszelkie eksponaty z czasów renesansu i baroku. Wnętrze częściowo zostało zaadaptowane i przeszło renowację, która przygotowała muzeum na przyjęcie nowych kolekcji, m.in.: Museu d'Art Modern.

 

 

 

Oczywiście Barcelona ma jeszcze wiele do zaoferowania ale to już sami musicie sprawdzić odwiedzając to wyjątkowe miasto.

Weekend w Barcelonie | Wycieczki do Barcelony

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-01-08
2023-01-02
2022-01-12
2020-03-12
2018-10-05
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/barcelona-najwieksze-atrakcje-turystyczne.html" title="Barcelona Największe Atrakcje Turystyczne, które musisz zobaczyć (TOP 10)" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Barcelona Największe Atrakcje Turystyczne, które musisz zobaczyć (TOP 10)" style="vertical-align: middle;" /> Barcelona Największe Atrakcje Turystyczne, które musisz zobaczyć (TOP 10)</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.