w naszej ofercie: 9981 imprez, 7103 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2020!  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
El Caminito del Rey ➡ Najniebezpieczniejszy szlak pieszy w Europie

El Caminito del Rey

El Caminito del Rey - Droga Króla - dla wielu ten hiszpański szlak uważany jest za najniebezpieczniejszy w Europie, ale nie mało jest też i takich, którzy twierdzą, że i na świecie o taki drugi trudno. Ten zabytkowy pieszy szlak z początku XX wieku, po 15 latach od zamknięcia z powodu tragicznych śmiertelnych wypadków i długoletnim remoncie, ponownie został otwarty dla zwiedzających w marcu 2015 roku. Do dzisiaj każdy, któremu nie straszne są wysokości i lęk przestrzeni może wybrać się na zapierający dech w piersiach spacer na wysokościach.

Hiszpańskie El Caminito del Rey ( El Camito del Rej) "Droga Króla" położona jest w prowincji Málaga w parku Narodowym Desfiladero de los Gaitanes, nieopodal miejscowości El Chorro.

Jesli lubicie chodzić po górach i lubicie trochę więcej adrenaliny we krwi to po przejściu El Caminito del Rey będziecie z pewnością zadowoleni. Szlak prowadzi wzdłuż stromych ścian wąskiego wapiennego wąwozu, którego ściany przekraczają 100 metrów i ciągnie się na długości blisko 8 km. 

Mimo, że właśnie rozpoczął się dopiero trzeci sezon turystyczny to zainteresowanie spacerem El Caminito del Rey wciąż rośnie bo wieżąć danym w ciągu 2 lat prawie 600 000 osób szukających wrażeń odwiedziło to miejsce często nazwane przez turystów fabryką adrenaliny. 

Szlak chwali się naprawdę dużymi wysokościami, szklanymi podestami a w najwęższym miejscu szerokością ścieżki niewiele większą niż 1 metr. Po remoncie szlak udostępniono wszystkim chętnym turystom jednak wejście jest związane z dość rygorystycznymi przepisami - kask, uprząż, linka asekuracyjna - to podstawa. Szlak znany jest z wielu wypadków śmiertelnych dlatego bezpieczeństwo nade wszystko.

Dlaczego "Droga Króla"?

Bynajmniej nie dla tego, że po pokonaniu szlaku smiałkowie czują się, niczym królowie życia... choć może też ;) Pawdziwa historia tej nazwy pochodzi z początku XX wieku kiedy to szlak ten powstal na potrzebę transportu materiałów do budowy tamy na rzece Guadalhorce. W roku 1921 tą niebezpieczną drogę w czasie uroczystości otwarcia zapory wodnej Conde del Guadalhorce miał przebyć król Alfonso XIII. Od tamtej pory szlak ten jest nazywany Ścieżką Króla.

Mapa El Caminito del Rey

El Caminito del Rey mapa

Jak dojechać do El Caminito del Rey?

Atrakcja położona jest ok. 70 km na północny-zachód od Malagi i jest w zasięgu ok. 1,5 godziny jazdy samochodem lub autobusem.

To co? Może tak Wycieczka do Malagi? :)

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-10-02
2020-03-12
2020-03-12
2020-03-12
2019-12-11
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/el-caminito-del-rey.html" title="El Caminito del Rey ➡ Najniebezpieczniejszy szlak pieszy w Europie" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="El Caminito del Rey ➡ Najniebezpieczniejszy szlak pieszy w Europie" style="vertical-align: middle;" /> El Caminito del Rey ➡ Najniebezpieczniejszy szlak pieszy w Europie</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.