w naszej ofercie: 13276 imprez, 6048 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Ferie Zimowe na Start!

Ferie Zimowe 2013


Zaczyna się kolejny rok zimowych ferii i Pani Ula znowu słyszy krzyk z pokoju – …ale MAMO ja Chcę pojechać na zimowisko z Tomkiem!!! Ja już nie chcę z wami jeździć na wakacje….

Z kolei w rodzinie Pani Joli para bliźniaków - mała Julia i Patryk - nie chcą słyszeć o tym aby miały pojechać gdzieś bez rodziców. Pani Jola chętnie wypoczęłaby tylko z mężem – no i jeszcze w tym roku 10 rocznica ślubu, byłoby cudownie - góry, narty, kolacje przy kominku tak dawno nigdzie nie byli sami... Takie scenki przewijają się zapewne teraz w wielu polskich domach...

Co ma zrobić mama pełna obaw przed pierwszym samodzielnym wyjazdem syna na ferie zimowe?
Co ma zrobić Pani Jola aby mieć trochę czasu tylko dla siebie i męża?


Pani Ula obawia się że jej syn jest jeszcze mały, że może na obozie zimowym nie będzie odpowiedniej opieki, że syn może tęsknić, że może być niebezpiecznie, no i jeszcze to przecież wydatek… Są to naturalne obawy każdego rodzica wysłać swoją pociechę po raz pierwszy na samodzielny zimowy czy też letni wyjazd. Czym się kierować szukając oferty z której i dziecko będzie zadowolone i my będziemy spokojni, że jest w dobrych rękach?

Przede wszystkim wyjazd koniecznie z biurem posiadającym zezwolenie organizatora imprez turystycznych(!) Jest wiele firm, szkół, które bez takiego zezwolenia organizują wyjazdy, nie robią wówczas tego zgodnie z dość surowymi przepisami do których muszą dostosować się organizatorzy obozów zimowych i letnich.  Jak sprawdzić firmę czy posiada wymagane zezwolenie? Biuro w którym wykupujemy ofertę na naszą prośbę powinno podać nam nr wpisu do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych biura organizującego wyjazd lub też możemy sami sprawdzić czy dana firma taki wpis posiada na stronie…  http://turystyka.gov.pl/ceotipt/podmioty/wyszukiwanie_p_77.html

Organizatorzy Imprez Turystycznych muszę zgodnie z przepisami prawa zagwarantować  m.in.: odpowiednią opiekę nad dziećmi oraz warunki pobytu dzieci na miejscu. Każdy organizator musi zgłosić organizowany wyjazd do Kuratorium Oświaty zgodnie z miejscem siedziby Organizatora, które może w czasie trwania zimowiska przeprowadzić kontrolę danego obozu.

Gdzie szukać ofert firm które posiadają aktualny wpis do ewidencji organizatorów i pośredników turystycznych?
Może to będzie i zaskakujące ale naprawdę dobrym miejsce są Agencje Turystyczne. Agencja Turystyczna za nim udostępni ofertę do sprzedaży  musi upewnić się, że sprzedaje ofertę firmy posiadającej odpowiednie zezwolenia. Właśnie to Agencje są tym pierwszym weryfikatorem aktualnych zezwoleń organizatorów przed klientem. Agencje mają jeszcze ten plus, że oprócz pewności,  że kupujemy ofertę uprawnionego organizatora dają nam dodatkowo szeroki wybór ofert, gdyż zwykle mają umowy z wieloma biurami organizującymi wyjazdy.

Czy tanio znaczy dobrze?
Oczywiście, że tak też może być… jeśli nie mamy zbyt dużo funduszy wówczas zapewne wybierzemy oferty z pakietem podstawowym oferowanym w najniższej możliwie cenie czyli m.in. w programie znajdziemy wówczas gry i zabawy na śniegu, spacery, dyskoteki, może kulig … są to jednak atrakcje podczas których dziecko może jednak trochę zatęsknić za rodzicami.

Natomiast  jeśli chcemy mieć pewność, że nasza pociecha nie będzie się po prostu nudzić, będzie cały czas zajęta na tyle by po prostu nie tęsknić i na tym nam najbardziej zależy, zwróćmy uwagę na to co tak naprawdę zawiera program... Nie oszukujmy się, oferty droższe mają z reguły program dużo bardziej rozbudowany i atrakcyjny, m.in. o spotkania i zajęcia z animatorami, często są to obozy o określonym temacie, w którym dziecko może rozwijać swoje zainteresowania i wymieniać się wrażeniami z swoimi rówieśnikami lub rozwijać swoje umiejętności np. narciarskie na stoku pod okiem doświadczonego instruktora.

Wiemy już na co Pani Ula powinna zwrócić uwagę, żeby jej pociecha wyjechała z uprawnionym organizatorem, była pod opieką wykwalifikowanej kadry, nie tęskniła i świetnie się bawiła. Powróćmy do problemu Pani Joli, która to chciałaby spędzić w ferie urlop z mężem sam na sam ale jej dzieci nie mają najmniejszej ochoty opuszczać domu bez rodziców.

Od kilku sezonów biura turystyczne zaczęły sprzedawać pakiety wyjazdów dla rodzin z dziećmi. Oferty te cieszą się co raz większym powodzeniem.  Często korzystają z nich rodzice którzy jeszcze nie chcą samodzielnie wysłać swojej pociechy na zimowisko. Chcący mieć nad swoim dzieckiem nadal choćby częściową kontrolę oraz rodzice którzy chcieliby przygotować swoje maleństwo do samodzielnych wyjazdów w przyszłości. Co więcej taki wyjazd to również świetna okazja na odrobinę czasu dla siebie.

Zimowiska dla Rodziców z dziećmi oferują możliwość opieki nad dziećmi doświadczonym opiekunom, realizowania programu zimowiska, podczas kiedy rodzice mogą spokojnie wypocząć korzystając z wolnego czasu dla siebie. Programy są również łączone, gdzie dzieci z rodzicami wyruszają na wycieczki i wspólne zwiedzanie okolicy. Takie zimowisko zapewnia odpoczynek rodzicom od ich pociech a pociechom da trochę samodzielnej zabawy ale blisko i pod okiem swoich rodziców.

Te i inne dylematy i pytania od rodziców bardzo często pojawiają się właśnie tuż przed feriami i wakacjami. Jeśli będziecie chcieli uzyskać dodatkowe informacjie o zimowiskach, koloniach czy obozach, które pomogły by wam rozwiać obawy lub wyjaśnić kwestie dotyczące bezpieczeństwa, oferty czy  turystyki dla dzieci i młodzieży prosimy o kontakt z doradcami Biura Podróży Ecotravel pod email biuro@ecotravel.pl lub telefonicznie +48 12 648 99 77, +48 12 647 11 88, +48 12 647 22 66

Zachęcamy Was również do sprawdzenia oferty zimowisk i obozów zimowych znajdujących się na stronie www.obozyzimowiska.pl Przedstawiona tutaj oferta jest sprawdzona przez Krakowskie Biuro Podróży Ecotravel, które od ponad 10 lat pośredniczy w sprzedaży m.in. właśnie ofert obozów zimowych i zimowisk ale również kolonii letnich i obozów młodzieżowych czy wycieczek i wczasów. Pełna oferta dostępna oczywiście na głównej stronie biura www.ecotravel.pl

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-01-09
2023-10-17
2023-10-10
2023-02-27
2023-01-18
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/ferie-zimowe-na-start.html" title="Ferie Zimowe na Start!" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Ferie Zimowe na Start!" style="vertical-align: middle;" /> Ferie Zimowe na Start!</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.