w naszej ofercie: 8361 imprez, 1449 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
Jak zaplanować atrakcje podczas zielonej szkoły?

Zielone szkoły, czyli kilkudniowe wycieczki większych grup młodzieży szkolnej cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci, nauczycieli i rodziców. 

Jak zaplanować atrakcje podczas Zielonej Szkoły

Pełnią one rolę śródrocznych wyjazdów zarówno o charakterze wypoczynkowo-integracyjnym, ale także edukacyjnym. Ich organizacja to jednak spore wyzwanie – kluczowy jest ciekawy program wycieczki, którzy przyciągnie uczestników. Podpowiadamy, jakich atrakcji nie może w nim zabraknąć!

Niestandardowe zajęcia sportowe

Rozbudowany program to wizytówka atrakcyjnej zielonej szkoły. Najchętniej wybierane wyjazdy to te o profilu sportowym, które mają na celu kształtowanie odpowiedniej postawy wśród dzieci oraz wspieranie ich rozwoju fizycznego i zdrowego stylu życia. Popularne dyscypliny, jak piłka nożna czy siatkówka, powoli odchodzą jednak do lamusa. Na popularności zyskują sporty ekstremalne jak wspinaczka, windsurfing czy spływy kajakowe. Oryginalne zajęcia to doskonały sposób na zachęcenie do uprawiania sportu młodzieży stroniącej od tradycyjnych zajęć sportowych w szkole. Ciekawą propozycją są też wyjazdy typu survival, stanowiące namiastkę harcerstwa, podczas których uczestnicy uczą się przetrwania w trudnych warunkach. Takim wyjazdom często towarzyszą też gry terenowe na orientację. 

Nauka poprzez zabawę

Zielone szkoły realizowane są w trakcie roku szkolnego, stąd ich plan powinien stanowić kontynuację programu realizowanego przez nauczycieli. Nie oznacza to jednak obowiązku nudnej nauki, a przekazywanie wiedzy w atrakcyjnej formie zabawy. Hitem wśród zielonych szkół są w ostatnich latach wyjazdy dla pasjonatów astronomii i chemii laboratoryjnej, podczas których młodzież zdobywa praktyczną wiedzę o interesujących zjawiskach. Zamiast słuchania monotonnych wykładów, uczestnicy wykonują pod okiem animatorów prawdziwe eksperymenty przy użyciu teleskopu. Coraz więcej zielonych szkół skierowanych jest również do miłośników ekologii, na których czekają wycieczki do rezerwatów. To doskonały sposób uświadamiania młodych ludzi o konieczności dbania o zwierzęta czy obowiązku segregacji śmieci. By nauka nie poszła w las, towarzyszyć jej mogą gry w terenie i tematyczne teatrzyki.

Rozwijanie artystycznych pasji

Alternatywą dla wyjazdów sportowych i naukowych są zielone szkoły koncentrujące się na rozwoju umiejętności artystycznych. Ich uczestnicy biorą udział w zajęciach tanecznych, teatralnych lub rysunkowych, które doskonale pobudzają kreatywność dzieci w wieku szkolnym. Nie brakuje też bardziej oryginalnych warsztatów, takich jak ten z lepienia gliny, toczenia w kole, malowania na szkle, wyrabiania świec woskowych, wyrobu biżuterii czy wytwarzania papieru czerpanego. Nie brakuje też chętnych do uczestnictwa w zajęciach z zakresu filmu i fotografii. 

Czas wolny 

Zielona szkoła, która zapisze się w pamięci uczestników, powinna obfitować też w atrakcje zaplanowane na czas wolny. W tym celu organizowane są choćby wieczorne ogniska z pieczeniem kiełbasek, plenerowe pokazy filmowe czy dyskoteki i zabawy przy muzyce. Tak spędzone chwile sprzyjają integracji młodzieży.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2021-03-02
2021-02-19
2020-10-12
2020-07-29
2020-02-17
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/jak-zaplanowac-atrakcje-podczas.html" title="Jak zaplanować atrakcje podczas zielonej szkoły?" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Jak zaplanować atrakcje podczas zielonej szkoły?" style="vertical-align: middle;" /> Jak zaplanować atrakcje podczas zielonej szkoły?</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.