w naszej ofercie: 15139 imprez, 5685 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy: Podróż pełna Magii

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy: Podróż pełna Magii

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy: Podróż pełna Magii

Boże Narodzenie to czas, kiedy Europa mieni się tysiącami światełek, a aromat korzennych przypraw wypełnia powietrze. Nie ma lepszego sposobu na poczucie magii tego okresu niż odwiedzenie jarmarków bożonarodzeniowych. Oto lista miejsca, które warto odwiedzić.

Austria, Wiedeń

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy Austria Wieden

Wiener Christkindlmarkt to jeden z najbardziej znanych jarmarków w Europie. Lokalizowany przed ratuszem, oferuje klasyczne austriackie przysmaki jak sachertorte czy strudel, a także szeroką gamę prezentów i dekoracji. Oświetlenie i występy chóralne sprawiają, że to miejsce jest jak z bajki.

Czechy, Praga

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy Czechy Praga

W Pradze, głównie na Staroměstském náměstí (Starym Mieście), możesz znaleźć świąteczne stoiska pełne lokalnych rękodzieł i pyszności, takich jak trdelník. Wyjątkową atmosferę tworzy średniowieczna architektura i kolorowe budynki, które dodają uroku jarmarkowi.

Estonia, Tallin

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy Estonia Tallin

Tallinna Jõuluturg na placu Raekoja to prawdziwa perła. W średniowiecznym otoczeniu tego niewielkiego miasta, jarmark oferuje tradycyjne estońskie wyroby i przysmaki. Jest też lodowisko i mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Finlandia, Helsinki

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy Finlandia Helsinki

Tuomaan Markkinat, znajdujący się na placu Senackim, to fińska odpowiedź na jarmark bożonarodzeniowy. Oferuje tradycyjne fińskie wyroby, takie jak sałatka ryżowa i "glögi" - fiński napój na bazie wina.

Litwa, Wilno

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy Litwa Wilno

Kalėdų Miestelis na placu Katedralnym w Wilnie jest uroczy i oferuje tradycyjne litewskie rękodzieła, takie jak ceramika i zdobione świeczniki. Zimowe specjały kulinarne i muzyka na żywo dodają mu uroku.

Niemcy, Berlin, Drezno, Hamburg

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy Niemcy Berlin Drezno Hamburg

W Niemczech każde większe miasto ma swój jarmark, ale warto zwrócić uwagę na te w Berlinie (Gendarmenmarkt), Dreznie (Striezelmarkt) i Hamburgu(Weihnachtsmarkt). Oferują one różnorodność od tradycyjnych niemieckich ozdób bożonarodzeniowych po wysokiej jakości rękodzieła i oczywiście wszelkiego rodzaju wypieki i napoje.

Słowacja, Bratysława

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy Slowacja Bratyslawa.jpg

Słowackie jarmarki, szczególnie te w Bratysławie, oferują bogaty wybór słowackich potraw i rękodzieła. Wśród stoisk znajdziesz lokalne specjały takie jak lokshe - placki ziemniaczane, czy medovina - miód pitny.

Łotwa, Ryga

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy Łotwa Ryga

Rīgas Ziemassvētku tirdziņš na placu Doma to nie tylko stoiska z rękodziełem, ale także śpiewający chóry i spektakle dla dzieci. Warto spróbować tradycyjnego łotewskiego napoju z piwa i miodu.


Czy jest lepszy sposób na wprowadzenie się w świąteczny nastrój niż odwiedzenie jednego z tych magicznych miejsc? Każdy z tych jarmarków oferuje coś wyjątkowego, sprawiając, że Boże Narodzenie w Europie jest naprawdę niezapomniane.

Sprawdź naszą ofertę: Jarmarki Bożonarodzeniowe 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2022-10-19
2021-10-08
2014-11-20
2013-12-04
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/jarmarki-bozonarodzeniowe-w-miastach.html" title="Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy: Podróż pełna Magii" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy: Podróż pełna Magii" style="vertical-align: middle;" /> Jarmarki Bożonarodzeniowe w Miastach Europy: Podróż pełna Magii</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.