w naszej ofercie: 11033 imprezy, 7150 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2020!  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
Jaskinia Melissani w Grecji
Grecja   

Choć jaskinia ta nie jest tak słynna jak ateński Akropol, to i tak trzeba ją obowiązkowo zobaczyć będąc w Grecji.

Jaskinia Melissani w Grecji

Według greckiej mitologii to właśnie w tej jaskini przebywała nimfa Melissani, która popełniła samobójstwo w jeziorze ponieważ jej miłość do Boga nie została odwzajemniona. Po jej śmierci na wieki zapomniano o tym miejscu by ponownie odkryć ją na poczatku lata 50-tych.

Jaskinia Melissani mieści się na wyspie Kefalonii - największej na Morzu Jońskim - około 5 km w kierunku północno-zachodnim od miasta Sami. Ta niewielka (około 100 metrów długości i 40 metrów szerokości) acz niezwykle malownicza grota podzielona jest na dwie komory, w których znajduje się jezioro z małą wyspą i wiszącymi u jej sklepienia tysiącami stalaktytów i roslinnoscią.

Najlepszym czasem by zwiedzić jaskinię jest samo południe. Sklepienie tej jaskini zapadło się podczas trzęsienia ziemi tworząc olbrzymi otwór przez który właśnie w samo południe wpada słońce wprost w turkusowo-błękitną wodę jeziora, tworząc magiczną iluzję rozświetlającą całą jaskinię.

Jaskinia otwarta jest dla turystów od Wielkanocy do końca października. Opłata wynosi 7 euro a sama przeprawa łódką nie trwa zbyt długo bo około 20 minut. Jednak najważniejsze jest to, aby w dniu zwiedzania słońce nie schowało sie za chmurami, wtedy efekt potrafi zauroczyć.


Zapraszamy na Wycieczki do Grecji >>

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-05-03
2020-03-12
2018-03-27
2017-12-14
2017-10-24
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/jaskinia-melissani-w-grecji.html" title="Jaskinia Melissani w Grecji" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Jaskinia Melissani w Grecji" style="vertical-align: middle;" /> Jaskinia Melissani w Grecji</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.