w naszej ofercie: 9499 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Koszyce to nie tylko…
Słowacja   

Słowackie Koszyce to nie tylko Europejska Stolica Kultury w 2013 roku, żywa galeria street artu w przestrzeni miejskiej czy popularny festiwal muzyki żydowskiej. To nie tylko malownicza starówka, drewniana stodoła-pomnik zbudowana na dachu… bloku mieszkalnego, festiwale kulinarne albo monumentalna katedra. Koszyce to także najstarszy w Europie maraton, organizowany od 1924 roku i drugi – po bostońskim – w skali świata.

Koszyce to takĹźe najstarszy w Europie maraton

To właśnie ten mało znany, a przecież bardzo interesujący fakt, stał się motywem przewodnim dla nietypowej akcji, jaka odbyła się 19 kwietnia w Krakowie, zapowiadając turystyczną kampanię promocyjną Koszyc w Polsce. Wśród fanów biegania zgromadzonych na starcie i mecie Cracovia Maraton, znaleźli się także kibice reprezentujący Koszyce. Z użyciem haseł na transparentach i planszach dopingowali oni gorąco zawodników krakowskiego maratonu, a równocześnie zapraszali do odwiedzenia pełnego niespodzianek słowackiego miasta. Kibicowanie i doping, jako forma promocji turystycznej, wybrane zostały nieprzypadkowo. Koszycki maraton jest bowiem znany z bardzo przyjaznej atmosfery i gorące dopingu ze strony słowackich kibiców, czego skalę organizatorzy porównują do aktywności fanów np. podczas słynnego Tour de France.

Koszyce to takĹźe najstarszy w Europie maraton

Ze względu na bliskość Koszyc (na przykład z Krakowa to ok. 250 km, z Katowic – 320 km, z Rzeszowa – 200 km), miasto to może stać się bardzo ciekawą propozycją dla Polaków, choćby na weekendowy wypad. Dlatego właśnie słowaccy sąsiedzi postanowili zapraszać do siebie turystów z naszego kraju i rozpoczynają działania promocyjne na polskim rynku. Podobnie jak inauguracyjna odsłona w Krakowie, także kolejne aktywności promocyjne Słowaków adresowane do polskich turystów opierać się będą na odkrywaniu kolejnych, mało znanych i przez to zaskakujących walorów Koszyc.

Koszyce to takĹźe najstarszy w Europie maraton

Oprócz bogatej zapowiedzi zapowiadającej na wstępie atrakcje słowackich Koszyc, warto wspomnieć o jeszcze jednej. Otóż Koszyce to nie tylko tokajskie wina – to również może stanowić zaskoczenie, bo jeszcze nie każdy kojarzy słynny winiarski region Tokaj również ze Słowacją. Ale tak to właśnie z Koszycami jest – nieustannie zaskakują turystów czymś ciekawym i niespodziewanym. A ponieważ położone tak niedaleko polsko-słowackiej granicy, to warto się tam wybrać i… dać się zaskoczyć.

Koszyce to takĹźe najstarszy w Europie maraton

Koszyce to takĹźe najstarszy w Europie maraton

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-04-28
2017-09-12
2017-04-05
2016-11-10
2016-11-04
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/koszyce-to-nie-tylko.html" title="Koszyce to nie tylko…" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Koszyce to nie tylko…" style="vertical-align: middle;" /> Koszyce to nie tylko…</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.