w naszej ofercie: 11077 imprez, 7150 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2020!  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
Koszyce to nie tylko…
Słowacja   

Słowackie Koszyce to nie tylko Europejska Stolica Kultury w 2013 roku, żywa galeria street artu w przestrzeni miejskiej czy popularny festiwal muzyki żydowskiej. To nie tylko malownicza starówka, drewniana stodoła-pomnik zbudowana na dachu… bloku mieszkalnego, festiwale kulinarne albo monumentalna katedra. Koszyce to także najstarszy w Europie maraton, organizowany od 1924 roku i drugi – po bostońskim – w skali świata.

Koszyce to takĹźe najstarszy w Europie maraton

To właśnie ten mało znany, a przecież bardzo interesujący fakt, stał się motywem przewodnim dla nietypowej akcji, jaka odbyła się 19 kwietnia w Krakowie, zapowiadając turystyczną kampanię promocyjną Koszyc w Polsce. Wśród fanów biegania zgromadzonych na starcie i mecie Cracovia Maraton, znaleźli się także kibice reprezentujący Koszyce. Z użyciem haseł na transparentach i planszach dopingowali oni gorąco zawodników krakowskiego maratonu, a równocześnie zapraszali do odwiedzenia pełnego niespodzianek słowackiego miasta. Kibicowanie i doping, jako forma promocji turystycznej, wybrane zostały nieprzypadkowo. Koszycki maraton jest bowiem znany z bardzo przyjaznej atmosfery i gorące dopingu ze strony słowackich kibiców, czego skalę organizatorzy porównują do aktywności fanów np. podczas słynnego Tour de France.

Koszyce to takĹźe najstarszy w Europie maraton

Ze względu na bliskość Koszyc (na przykład z Krakowa to ok. 250 km, z Katowic – 320 km, z Rzeszowa – 200 km), miasto to może stać się bardzo ciekawą propozycją dla Polaków, choćby na weekendowy wypad. Dlatego właśnie słowaccy sąsiedzi postanowili zapraszać do siebie turystów z naszego kraju i rozpoczynają działania promocyjne na polskim rynku. Podobnie jak inauguracyjna odsłona w Krakowie, także kolejne aktywności promocyjne Słowaków adresowane do polskich turystów opierać się będą na odkrywaniu kolejnych, mało znanych i przez to zaskakujących walorów Koszyc.

Koszyce to takĹźe najstarszy w Europie maraton

Oprócz bogatej zapowiedzi zapowiadającej na wstępie atrakcje słowackich Koszyc, warto wspomnieć o jeszcze jednej. Otóż Koszyce to nie tylko tokajskie wina – to również może stanowić zaskoczenie, bo jeszcze nie każdy kojarzy słynny winiarski region Tokaj również ze Słowacją. Ale tak to właśnie z Koszycami jest – nieustannie zaskakują turystów czymś ciekawym i niespodziewanym. A ponieważ położone tak niedaleko polsko-słowackiej granicy, to warto się tam wybrać i… dać się zaskoczyć.

Koszyce to takĹźe najstarszy w Europie maraton

Koszyce to takĹźe najstarszy w Europie maraton

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-04-28
2017-09-12
2017-04-05
2016-11-10
2016-11-04
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/koszyce-to-nie-tylko.html" title="Koszyce to nie tylko…" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Koszyce to nie tylko…" style="vertical-align: middle;" /> Koszyce to nie tylko…</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.