w naszej ofercie: 8846 imprez, 5603 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Magiczna Słowenia

Magiczna Słowenia

Słowenia jest podobno jednym z tych z krajów w kórych jeszcze nie byliście a w którym z łatwością swoje serce zostawilibyście.

Bo kiedy zobaczycie na własne oczy te maleńkie miasta i malowncze wioski, kiedy poznacie ich przyjaznych mieszkańców i zauroczeni ich gościnnością będziecie sami chcieli tutaj wracać bo tak łatwo jest zakochać się w Słowenii.

JEZIORO BLED

Jezioro Bled

Jezioro powstało w starym zagłębieniu tektonicznym pod koniec ostatniej epoki lodowcowej na skutek topnienia wielkiego Lodowca Bohinjskiego. Do jeziora nie wpadają obecnie żadne większe naziemne cieki wodne, a wodą zasilają je głównie wydajne źródła podziemne. Tektoniczne pochodzenie jeziora podkreślają aktywne źródła termalne w jego północno-wschodniej części. Powodują one, że woda w jeziorze ma temperaturę sięgającą +26 °C (jedno z najcieplejszych jezior alpejskich!), umożliwiającą znaczne wydłużenie sezonu kąpielowego.

KOBARIT

Kobarit

Miasto i gmina w zachodniej Słowenii, w pobliżu granicy włoskiej. Niezwykle malownczo połozona. Miasto znane jest z bitwy pod Caporetto (Kobarid), upamiętnionej przez Ernesta Hemingwaya w Pożegnaniu z bronią.

BREZICE

Bizeljsko

Region ten słynie z wielu gorących źródeł, które przyczyniły się do rozwoju największego w kraju naturalnego spa oraz drugiego co do wielkości centrum turystyczneho w Słowenii, Čateške Toplice (Terme Čatež Thermal Health Resort). Brežice oferują turystom wypoczynek i rozrywkę oraz sporty, w tym łowiectwo i rybołówstwo. Okoliczne wzgórza są idealne do uprawy owoców i winorośli. Wzgórza miejscowości Bizeljsko i Pišece znane są z najwyższej jakości win.

JEZIORO BOHNIJSKO

Jezioro Bohinjsko

Jest największym jeziorem w Słowenii (318 hektarów) 4,2 km długości i 1 km w maksymalnej szerokości. Znajduje się w dolinie Bohinj w rejonie Alp Julijskich, i stanowi część Parku Narodowego Triglav. www.bohinj.si

PREDJAMSKI GRAD

Predjamski Grad

Czteropiętrowy zamek we wsi Predjama w okręgu Postojna na Słowenii, pod ponadstumetrową pionową skałą wchodzącą w skład wyżyn słoweńskiego Krasu. Zamek wbudowany był pierwotnie w XII wieku (wzmiankowany w 2 połowie w. XIII) w obszerną jaskinię w skałach, zakrywając jej wejście. Niedaleko znajduje (9 km) jaskinia Postojna.


Zapraszamy na Wycieczki do Słowenii >>
comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-06-10
2024-06-03
2024-03-27
2024-01-08
2023-09-25
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/magiczna-slowenia.html" title="Magiczna Słowenia" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Magiczna Słowenia" style="vertical-align: middle;" /> Magiczna Słowenia</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.