w naszej ofercie: 11919 imprez, 3254 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Muzyczne Majówki w Ojcowie
   

W dwie ostatnie niedziele maja (22 i 29.05.2016) odbędzie się festiwal Muzyczne Majówki w Ojcowie.

Uzdrowisko Ojców z muszlą koncertową w tle w 1930 roku.

Jest to wydarzenie, którego korzeni należy szukać w czasach, gdy na przełomie XIX i XX wieku Ojców pełnił rolę uzdrowiska. Odwiedzali go głównie mieszkańcy Królestwa Kongresowego, dla których było to najbardziej na południe wysunięte miejsce zaboru rosyjskiego i najbliższa gór malownicza miejscowość, w której można było odpocząć, wyleczyć „ogólną drażliwość” i „wyrzuty skórne” oraz  poczuć powiew wolnej Galicji. Wzorem innych miejscowości zdrojowych, w muszli koncertowej stojącej w centrum miejscowości, odbywały się koncerty.

Chcąc odrodzić w Ojcowie muzyczne tradycje z czasów uzdrowiska, powstał pomysł zorganizowania festiwalu muzycznego. Ponieważ malownicze ojcowskie skałki są, oprócz złotej jesieni, najpiękniejsze w maju, dlatego przyciągają rzesze turystów, spragnionych ciszy i widoku piękna, z dala od miejskiego zgiełku.

Muzyczne Majówki w Ojcowie

Jeśli do tego dołożymy dobrą, wykonaną na wysokim poziomie muzykę klasyczną, co nie zawsze oznacza znane utwory i znanych wykonawców, to bogate przeżycia estetyczne mamy gwarantowane.

W pierwszym koncercie 22.05. wystąpią połączone siły dwóch młodych, krakowskich chórów pod dyrekcją Małgorzaty Mazur: akademicki chór ASP - Cantus Firmus i chór VIII LO - Canticum Canticorum. Chór wykona Completorium Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego - jednego z najznamienitszych twórców polskiej muzyki barokowej. W pierwszej części koncertu usłyszymy solowe wykonania kilku znanych i mniej znanych twórców, a wykonawcami będą absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej: Magdalena Drozd (sopran), Daria Proszek (mezzosopran), Krzysztof Michalski (tenor) i Jan Spytek (bas). Akompaniament zapewni Barbara Hawling.

Anna Wiktoria Swoboda na teorbie

Drugi koncert 29.05. będzie poświęcony muzyce Mistrzów XVII w. Zagrają Teresa Piech na skrzypcach i . Obie panie, absolwentki krakowskiej Akademii Muzycznej, przez wiele lat, pod okiem najznakomitszych mistrzów, doskonaliły sztukę gry na instrumentach z epoki baroku. Regularnie koncertują w kraju i zagranicą oraz przekazują swoją wiedzę i umiejętności młodym adeptom sztuki muzycznej.

Więcej o wykonawcach koncertów można przeczytać na www.muzycznemajowki.pl
 
Bezpłatne dla publiczności koncerty, zaplanowane na godz. 16:30, odbywać się będą w kameralnej sali Hotelu pod Łokietkiem, w centrum Ojcowa (budynek Centrum Edukacyjno – Muzealnego). Koncerty skierowane są przede wszystkim do turystów, którzy w majowe weekendy bardzo licznie odwiedzają Ojców, ale również do tych, którzy uprawiają "turystykę koncertową" i przyjadą specjalnie z myślą o dobrym koncercie.
 
Zapraszamy wszystkich, którym nieobca jest dobra muzyka i piękne widoki na Muzyczne Majówki w Ojcowie.

Żeby sprawdzić, jak dojechać można spojrzeć na mapę.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/muzyczne-majowki-w-ojcowie.html" title="Muzyczne Majówki w Ojcowie" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Muzyczne Majówki w Ojcowie" style="vertical-align: middle;" /> Muzyczne Majówki w Ojcowie</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.