w naszej ofercie: 9743 imprezy, 3071 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2020!  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
OBÓZ ŻEGLARSKI WĘGORZEWO 2021 – 14 DNI
Polecamy [10.12-18.12.2021]
Bon Turystyczny [02.10-31.03.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII 2021 - HOTEL COLOSSEUM****
Polecamy [10.12-18.12.2021]
OBÓZ LET'S TALK PORONIN 2021
Bon Turystyczny [02.10-31.03.2022]

Najbardziej Malownicze Miasteczka Europy
Anglia    Austria    Belgia    Bośnia i Hercegowina    Chorwacja    Czechy    Francja    Hiszpania    Malta    Norwegia    Polska    Słowenia    Szwajcaria    Turcja   
Jeśli już zobaczyliście wszystkie Stolice Europy albo macie już dość oglądania dużych i hałaśliwych metropolii i szukacie czegoś mniejszego, cichego i kameralnego, położonego w malowniczych okolicach to mamy dla Was kilka podpowiedzi.

Stworzyliśmy listę europejskich miast i miasteczek, które powinniście zwiedzić a w których to odnajdziecie ciszę, tajemniczość i harmonię... Oto 20 Najbardziej Malowniczych Miast i Miasteczek Europy:

Czeski Krumlov

1. Český Krumlov, Republika Czeska

Nie ma chyba bardziej bajkowej i uroczej miejscowości niż Český Krumlov położony w południowych Czechach w objęciach Wełtawy. To tak jakbyście przenieśli się w czasie - wąskie brukowane uliczki i mosty dosłownie otaczają Ciebie na które nie sposób się po prostu napatrzeć. Idealne miejsce na 1-dniową wycieczkę. Jeśli planujesz się tutaj wybrać najlepiej zrób to w okresie letnim i zafunduj sobie spływ tratwami w dół rzeki Wełtawy.


Colmar

2. Colmar, Francja

Miasteczko położone w Alzacji stanowi unikalną mieszankę francuskiej i niemieckiej architektury i kultury. Najbardziej widać to w kolorycie całej miejscowości uwidaczniającej się również w duchu jej mieszkańców. To prawdziwa perła pośród francuskich miasteczek. Nazywana "małą Wenecją" z pewnością was urzeknie.


Marsaxlokk

3. Marsaxlokk, Malta

To maltańskie miasteczko tak naprawdę jest rybacką wioską choć stanowi główny rybacki ośrodek na wyspie. Jest to wyjątkowo kolorowe, zabawne i pełen ducha maltańskiego miasteczko, które po prostu nie da się ominąć.


Hallstatt

4. Hallstatt, Austria

Miasto nad jeziorem Hallstatt jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i została nawet nazwana najpiękniejszą nadjeziornym miastem na całym świecie (!). Nie ważne czy odwiedzicie je w lecie lub zimie, na pewno zakochacie się w nim i zawsze będzie dla Was jednym z najbardziej urokliwych europejskich małych miast.


Brugia

5. Brugia, Belgia

Brugia stała się niezwykle popularna dla turystów w szczególności tych zakochanych w fotografii. Niezwykła architektura tutejszych domów jest wyjątkowo urzekająca dla oka. Nadal pozostaje jednym z najpiękniejszych miasteczek w Europie, ale jest teraz bardziej popularne niż kiedykolwiek i zdecydowanie łatwiej jest tutaj wpaść na tłumy turystów.


Bled

6. Bled, Słowenia

Ta turystyczna miejscowość oferuje wiele atrakcji jednak największą z nich jest bez wątpienia niezwykle malownicze Jezioro Bled uznawane za jedno z najbardziej zachwycających i najpiękniejszych jezior na świecie. To ulubiony cel wszystkich zwiedzających Słowenię.


Bibury

"Bibury Cottages in the Cotswolds - June 2007" autorstwa Diliff - Praca własna. Licencja CC BY 3.0 na podstawie Wikimedia Commons.

7. Bibury, Anglia

To rzeczywiście musi być najbardziej sfotografowany ulicy w Bibury, Anglia. To małe miasto jest wypełnione uroku starego świata i może bardzo dobrze być najbardziej urocze miasteczko w Anglii!


Albarracin

"Albarracín 2". Licencja: CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons.

8. Albarracin, Hiszpania

Niektórzy twierdzą, Albarracin jest najbardziej uroczą wioską w całej Hiszpanii. To tylko dwie godziny drogi od Walencji i 30 minut jazdy pociągiem od Teruel więc pokusa jest nie mała jak sami widzicie...


Pučišća

"Pučišća Widok z pałacu Deśković". Licencja: Public domain na podstawie Wikimedia Commons.

9. Pučišća, Chorwacja

Chorwacja po otwarciu swoich granic na turystów jest już dobrze znana, więc nie skrywa tyle sekret jak to było kiedyś, jednak wizyta na wybrzeżu Dalmacji raz w życiu jest absolutną koniecznością. Takie małe perełki jak Pučišća na wyspie Brać wyjaśniają dlaczego :)


Eze

"Eze-Cap Ferrat". Licencja: Public domain na podstawie Wikimedia Commons.

10. Eze, Francja

Niedaleko na południe od Nicei położone jest niewielkie miasto Eze - świetny pomysł na całodzienny wypad!


Annecy

11. Annecy, Francja

Miejscowość znana jest z uprawianych na przyległym jeziorze d'Annecy sportów wodnych. Liczne kanały oraz mosty sprawiają, że to urokliwe miasteczko zwane jest alpejską Wenecją. Otaczające je dookoła Francuskie Alpy jeszcze bardziej dodają jej uroku. W tutaj powstał pierwszy hipermarket sieci Carrefour.


Manarola

12. Manarola, Włochy

To zdjęcie mówi wszystko - z takim widokiem Manarola musiała zostać jednym z najbardziej urokliwych miasteczek na włoskim wybrzeżu... Ale takich miejsc jest o wiele więcej! Włochy są wypełnione ukrytymi małymi miasteczkami i wsiami czekającymi na odkrycie.


Ittoqqortoormiit

"Ittoqqortoormiit coast hg" autorstwa Hannes Grobe 20:59, 26 October 2007 (UTC) - Praca własna. Licencja CC BY-SA 2.5 na podstawie Wikimedia Commons.

13. Ittoqqortoormiit, Grenlandia

Grenlandzka nazwa Ittoqqortoormiit oznacza "miejsce z wielkimi domami". Jest jedną z najbardziej niedostępnych miejscowości na Grenlandii. Dolecieć tam można jedynie śmigłowcem lub przez parę miesięcy w roku dopłynąć łodzią z Islandii... ale chyba warto bo widok jest jakby z innej planety.


Reine

"Reine-3" autorstwa User:Michael Haferkamp - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons.

14. Reine, Norwegia

Ta mała wioska rybacka w Norwegii jest tak położona malowniczo, że sam obraz mówi za siebie lepiej niż tysiąc słów... Dech zapiera!


Mostar

15. Mostar, Bośnia i Hercegowina

To wieloetniczne miasto słynące z kamiennego Starego Mostu (1566r.) nadal wzbudza emocje tajemniczości mimo co raz większej rzeszy odwiedzających go turystów. Warto odwiedzić zwłaszcza, że jest przy drodze wiodącej z Dubrownika do Sarajewa.


Goreme

16. Göreme, Turcja

To miasto zostało zbudowane jeszcze przez Rzymian a raczej wykute w skale - dzisiejsza osada w raz z Parkiem Narodowym została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO - naprawdę wyjątkowe miejsce!


Gandawa

"Ghent - Lys River (Leie)" autorstwa Ludwik Rey - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons.

17. Gandawa (Ghent), Belgia

Gandawa jest kolejnym ukryty diament wśród miast Flandrii. Znajduje się zaledwie 20 minut jazdy pociągiem od jej "bardziej popularnego sąsiada" Brugii. Gandawa jest równie urocza jednak w zupełnie inny sposób - należy odwiedzić, aby zobaczyć, dlaczego!


Toruń

18. Toruń, Polska

Tak, tak właśnie... o Polsce teraz będzie. I choć mamy sporo podobnych miast i miasteczek - każdy z Was ma pewnie swoje ulubione - to Toruń akurat spełnia oczekiwania większości z nas wszystkich. Jest nie za duży i nie za mały. Każdy znajdzie tutaj odrobinę klimatu małego miasteczka połączonego z tym co można spotkać w Krakowie czy Warszawie... i jeszcze to, że jakoś tu czas wolniej płynie. Piękna starówka zachwyci każdego no i te pierniki...


Arosa

19. Arosa, Szwajcaria

Oooo tam na dole, widzicie? To Arosa. Rewelacyjne małe miasteczko otoczone Alpami. Jest również uzdrowiskiem z wyjątkowo dobrze rozbudowaną infrastrukturą. Jedno z ulubionych miejsc zimowych pobytów angielskiej Rodziny Królewskiej..., więc jeśli jest wystarczająco dobre dla nich, jestem pewien, że to miejsce będzie wystarczająco dobre dla nas wszystkich!


Bergen

"BergenComposite" autorstwa Individual images by User:Aqwis, User:Nina-no, Tomoyoshi Noguchi, User:G.Lanting, and User:Marku1988. Composite created by Aqwis. - Image:Nygaards.jpg, Image:Gamlehaugen1.jpg, Image:FyllingsdalenPano.jpg, Image:Fløyen_view_on_Bergen_edit.jpg, and Image:011nor.JPG.. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons.

20. Bergen, Norwegia

Bergen jest prawdopodobnie najbardziej uroczym i malowniczym miastem w Norwegii. Położony na zachodnim wybrzeżu. Nazywane jest bramą do fiordów i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-12-01
2020-11-06
2020-10-16
2020-10-14
2020-10-12
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/najbardziej-malownicze-miasteczka-europy.html" title="Najbardziej Malownicze Miasteczka Europy" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Najbardziej Malownicze Miasteczka Europy" style="vertical-align: middle;" /> Najbardziej Malownicze Miasteczka Europy</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Popularne
OBÓZ LET'S TALK PORONIN 2021
Bon Turystyczny [02.10-31.03.2022]
OBÓZ ŻEGLARSKI WĘGORZEWO 2021 – 14 DNI
Polecamy [10.12-18.12.2021]
Bon Turystyczny [02.10-31.03.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII 2021 - HOTEL COLOSSEUM****
Polecamy [10.12-18.12.2021]
OBÓZ GOKARTOWO-QUADOWY
Polecamy [10.12-18.12.2021]
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.