w naszej ofercie: 8704 imprezy, 6175 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa (COVID-19)
Albania    Chorwacja    Czarnogóra    Grecja   

Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa (COVID-19) 

Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa (COVID-19)

Który kraj najlepiej sobie radzi z walką za koronawirusem? Gdzie można by w niedalekiej przyszłości spędzić bezpiecznie wakacje? Sprawdzamy statystyki i okazuje się, że jest kilka znanych wakacyjnych kierunków dających szansę na prawdziwie letni wypoczynek w 2020 roku.  


Wakacje 2020 zbliżają się wielkimi krokami, każdy z nas zastanawia się nad tym czy sezon turystyczny ruszy,  czy będzie bezpiecznie, czy są kraje do których możemy bezpiecznie  pojechać na  odpoczynek o którym marzymy przez cały rok. 

W tym artykule postanowiliśmy Wam trochę przybliżyć obecną sytuację i powiedzieć, której kraje, regiony i miejsca najmniej ucierpiały w związku z Covid-19 i wydają się być najbezpieczniejszymi kierunkami wyjazdu. 

Infografika Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa COVID-19 800x2000 px

Dzięki działaniom niektórych Państwom udało się zapanować nad wirusem, lub w jakimś stopniu ograniczyć nowe przypadki zachorowań na Covid-19. Oczywiście, żaden kraj na chwilę obecną nie może pochwalić się całkowitym wyeliminowaniem tego wirusa, ale niektórzy naprawdę dobrze radzą sobie w tej sytuacji.

Grecja

Grecki rząd szybko zareagował na rozprzestrzenianie się koronawirusa podejmując decyzję o zamknięciu się.  Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się.  Zostały zamknięte szkoły i uniwersytety, punkty gastronomiczne ( kluby, puby, knajpy, restauracje)  Zostały również podjęte decyzje co do atrakcji turystycznych – odwołano karnawał. Zamknięto hotele, centra handlowe

Reakcja rządu greckiego na zagrożenie była dość szybka i to właśnie dzięki temu Grecja pozostaje jednym z państw z najmniejszą liczbą zachorowań. Greckie wyspy takie jest Zakynthos, Korfu, Santorini czy Mykonos ze względu na odizolowanie od kontynentu stały się swoistą bezpieczną enklawą i są najmniej narażone na postęp epidemii dodatkowo poprzez odpowiednie kontrole na lotniskach można ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. 

Grecja planuje otworzyć swoje hotele od 1 czerwca! 

Albania

Kraje takie jak Albania (766 zachorowań - statystyki na dzień 30.04), Czarnogóra (322), Chorwacja (2066) oraz Bułgaria ( 1477) są kierunkami, które często wybieramy na wakacje. Na chwilę obecną charakteryzują się dość małą liczbą zakażonych i jeżeli nagle sytuacja nie pogorszy się to rząd pomału będzie luzował obostrzenia i będzie podejmował decyzję odnośnie odmrażania turystyki

Czarnogóra

W Czarnogórze dopiero 17 marca został potwierdzony pierwszy przypadek Covid-19 , mimo tego rząd już wcześniej podjął odpowiednie kroki w celu zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa. I tak kolejno zamknięto szkoły, przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe- tak jak i w Polsce zostało wprowadzone zdalne nauczanie. Zamknięto obiekty sportowe, galerie, punkty gastronomiczne, place zabaw. Tak jak i w innych Państwach szybko wprowadzono zakaz zgromadzeń publicznych. Władze zdecydowały o izolacji obywateli. Na ten moment Czarnogóra może pochwalić się stosunkowo małym odsetkiem zachorowań 

Podobnie sytuacja wygląda w Albanii, dzięki szybkiej reakcji władz udało się w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się korona wirusa, a dochodzą do nas  informacje, że na dniach rząd mają być podejmowane decyzje dotyczące odmrażania gospodarki i turystyki.

Chorwacja

Chorwacja powoli zaczynać  znosić obostrzenia. Został uruchomiony transport miejski i podmiejski, otworzyły się księgarnie, sklepy muzea oraz niektóre usługi. W kolejnych fazach jeżeli nie dojdzie do pogorszenia się sytuacji to zostaną otworzone między innymi salony fryzjerskie, kosmetyczne, lokale gastronomiczne, centra handlowe, szkoły podstawowe, przedszkola. Kolejno zostaną uruchomione połączenia autobusów oraz krajowe połączenia lotnicze. Chorwacja przygotowuje się na sezon letni. Z dniem 1 czerwca władze Chorwacji planują znieść wszelkie obostrzenia i otworzyć atrakcję turystyczne, punkty gastronomiczne czy hotele. Warto zaznaczyć, że Chorwacja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków europejskich – piękne plaże, widoki, smaczna kuchnia, stosunkowo tanio. Wydaję, się nam też, że Chorwacja może trochę skorzystać na sytuacji, która panuje we Włoszech i Hiszpanii – władze planują odpowiednio reklamować swój kraj, tym samym zachęcając turystów do wybierania właśnie tego kierunku. 

Egipt i Tunezja

Wydaje się także, że Tunezja i Egipt mogą być bezpiecznymi kierunkami na wakacje 2020, może nie koniecznie będzie można pojechać już w lipcu, ale wrzesień? Czemu nie… ale to czas pokaże.

Czekamy na wasze opinie na ten temat

Tak jak samo jak i Wy mamy nadzieję, że sytuacja niedługo ustabilizuje się i będziemy mogli bezpiecznie wyruszyć na nasze wymarzone wakacje.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2022-01-12
2021-08-27
2020-04-27
2020-03-12
2018-03-27
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/najbezpieczniejsze-kraje-na-wypoczynek.html" title="Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa (COVID-19) " ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa (COVID-19) " style="vertical-align: middle;" /> Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa (COVID-19) </a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.