w naszej ofercie: 11017 imprez, 3243 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Najciekawsze Wydarzenia Kulturalne w Czechach w 2017 roku
Czechy    Czechy   

Czechy - Najciekawsze Wydarzenia Kulturalne i Rozrywkowe w 2017 roku

Czechy - Najciekawsze Wydarzenia Kulturalne i Rozrywkowe w 2017 roku

Imprezy i festiwale w Czechach

Prezentujemy wybrane propozycje imprez kulturalnych, rozrywkowych, gastronomicznych, sportowych w roku 2017.

Karnawał Praski

Termin: 18-28 lutego

Kilkudniowy karnawał w stolicy Czech - Pradze, z barwnymi korowodami i degustacją tradycyjnych przysmaków.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Praska Wiosna

Termin: 12 maja – 2 czerwca

To już 72 edycja najważniejszego festiwalu muzyki klasycznej w Czechach, z udziałem wielu artystów Czech i z zagranicy.

Garden Food Festival, Ołomuniec, Zlin, Ostrawa

Terminy: 13-14 maja (Ołomuniec), 10-11 czerwca (Ostrawa), 2-3 września (Zlin)

Garden Food Festival – festiwal wyjątkowo smacznej kuchni. W tym roku odbędzie się nie tylko w Ołomuńcu, lecz także w Zlínie i w Ostrawie.

Festiwal Gastronomiczny Magdaleny Rettigovej, Litomyšl

Termin: 20-21 maja

Impreza nawiązuje do postaci legendarnej kucharki, Magdaleny Dobromily Rettigovej. Spędziła ona w tym mieście ostatnie lata swego życia, była aktywną działaczką społeczną, prowadziła naukę gotowania i prac domowych dla kobiet i dziewcząt, jak również czytania i literatury czeskiej. Restauracje w mieście i okolicy będą oferować specjalne menu według przepisów M. D. Rettigovej. Na gości czekają także konkursy i imprezy kulturalne.

Prague Food Festival

Termin: 26-28 maja

Oprócz degustacji czeskich specjałów oferowanych przez dziesiątki najlepszych restauracji czeskich, ciekawostek gastronomicznych, nie zabraknie także barwnego programu towarzyszącego, między innymi przedstawień artystycznych, konkursów i spotkań z dietetykami. Prague Food Festiwal odbędzie się w Ogrodzie Królewskim Zamku Praskiego.

Jazda Królów, Vlčnov

Termin: 26-28 maja

Pod koniec maja tradycyjnie jak co roku Czesi zapraszają na jedną z najstarszych i najpiękniejszych uroczystości ludowych, tzw. Jazdę Królów, wpisaną w 2011 roku na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Impreza odbywa się corocznie w wielu miejscowościach w regionie Slovacko na południu Moraw. Najpopularniejszą jest Jazda Królów w miasteczku Vlčnov.

Ignis Brunensis, Brno

Termin: 26 maja – 25 czerwca

Pokazy sztucznych ogni Ignis Brunensis. Na wszystkich odwiedzjących czekają fajerwerkowe przedstawienia z muzyką, w różnych częściach miasta.

Noc Kościołów

Termin: 9 czerwca

Tradycyjna impreza, podczas której swe podwoje otworzy ponad 1000 obiektów w całych Czechach. W programie zwiedzanie miejsc zwykle niedostępnych dla turystów i ciekawe wydarzenia kulturalne.

Festiwal Pięciolistnej Róży, Czeski Krumlov

 

Termin: 16-18 czerwca

Średniowieczny Czeski Krumlov, jedno z najpiękniejszych miast w całej Europie, zaprasza na tradycyjny renesansowy Festiwal Pięciolistnej Róży, nawiązujący do okresu panowania ostatnich Rożmberków. Na gości czeka historyczny jarmark, pokazy tańców w strojach z epoki, turnieje rycerskie, przedstawienia muzyczne i teatralne oraz pełne wspaniałego jedzenia i trunków krumlowskie gospody.

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Strážnice

Termin: 22-25 czerwca

Festiwal w miasteczku Strážnice, w regionie Slovacko, na południu Moraw, słynącym z barwnych, wyjątkowo żywych tradycji folklorystycznych i winiarskich, należy do najstarszych i największych tego typu imprez w Europie.

Królewskie Posrebrzanie Kutnej Hory

Termin: 24-25 czerwca

Królewskie miasto górnicze Kutná Hora na cały czerwcowy weekend przeniesie się do początku XV wieku, w czasy swej największej świetności. Impreza tradycyjnie zainauguruje sezon turystyczny w Kutnej Horze, wpisanej na Listę UNESCO. Na gości czekają liczne atrakcje, na przykład wielki turniej rycerski, jarmark, występy muzyczne   i taneczne, pokazy rzemiosł średniowiecznych, sokolnicze, konkursy dla dzieci i dorosłych.

Międzynarodowy Festiwal Operowy Litomyšl Smetany

Termin: 26 czerwca – 6 lipca

Przepiękne miasto Litomyšl, położone we wschodnich Czechach, około 80 km od Międzylesia jest miejscem narodzin słynnego kompozytora czeskiego Bedřicha Smetany. Na przełomie czerwca i lipca tradycyjnie zaprasza na międzynarodowy festiwal muzyki klasycznej.

 

W roku 1949 odbyła się pierwsza edycja festiwalu Litomyšl Smetany. Jest to największy festiwal open air muzyki klasycznej w Czechach.  Koncerty odbywają się w salach i na dziedzińcu pięknego, renesansowego pałacu, wpisanego na listę UNESCO, a także w Domu Smetany i w kościołach

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Karlowe Wary

Termin: 30 czerwca – 8 lipca

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach jest największą tego rodzaju imprezą w Czechach. Przybędą tu gwiazdy filmowe, a także tłumy miłośników kina. Projekcje odbywają się w salach tutejszych hoteli i w miejscowych kinach.

Rock for People, Hradec Kralove

Termin: 4-6 lipca

Na gości czeka wiele różnych gatunków muzyki, najlepsze zespoły czeskie i światowe, dobra kuchnia, szeroki wybór piwa i wspaniała atmosfera.

Festiwal Muzyczny Beats for Love, Ostrava

Termin: 5-8 lipca

Największy festiwal muzyki tanecznej w Europie, z udziałem światowej sławy artystów. 

Święto Baroku, Ołomuniec

Ołomuniec Historyczna Stolica Moraw

 

Termin: 6-30 lipca

5 edycja letnich wieczornych koncertów teatralnych, w przepięknym mieście Ołomuniec.

Festiwal Zamki Czeskie i Morawskie (Hrady CZ)

Termin: 10 lipca – 5 września

Projekt festiwalu „HRADY CZ“ należy do największych wydarzeń kulturalnych w Czechach. Imprezy odbywają się na terenie zabytkowych budowli, ogółem w ośmiu wyjątkowych miejscach.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, Czeski Krumlov

Termin: 14 lipca – 5 sierpnia

Impreza odbywa sie od roku 1992 i neleży do największych wydarzeń kulturalnych w Czechach. Podczas festiwalu zaprezentują się artyści z całego świata, prezentujący dzieła muzyczne z okresu od XV do XXI wieku.

Colours of Ostrava

Termin: 19-22 lipca

Międzynarodowy wielogatunkowy festiwal muzyczny Colours of Ostrava gości w Ostrawie od roku 2002. Odbywa się na obrzeżach miasta, na terenie postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice. Festiwal cieszy się ogromną popularnością zarówno w Czechach, jak i za granicą.

Motocyklowe Grand Prix, Brno

Termin: 4-6 sierpnia

Motocyklowe mistrzostwa świata w Brnie są najbardziej prestiżową imprezą tego typu w Czechach. Historia toru wyścigowego im. T. Masaryka sięga roku 1930. Od roku 1965 goszczą tu najbardziej prestiżowe zawody motocyklowe na świecie - MotoGP. Obecny tor powstał w latach 1985-1987 i należy do najnowocześniejszych torów spełniających najsurowsze kryteria wymagane przy organizowaniu prestiżowych zawodów motocyklowych.

Wystawa Kruche piękno, Jablonec nad Nisou

Termin: 10-13 sierpnia

Reprezentacyjna wystawa czeskiej biżuterii, pereł i szkłą, połączona z pokazami technik wykonywania, wyrobu ozdób świątecznych i programem kulturalnym. reprezentativní výstava české bižuterie, perlí a skla v České republice s bohatým programem. Wystawa odbywa się w sercu czeskiego przemysłu szklarskiego – Jabloncu nad Nisou.

Święto Chodzkie, Domažlice

Termin: 11-13 sierpnia

Organizowana od roku 1995 impreza należy do największych i najstarszych wydarzeń etnograficznych w Czechach. Każdego roku przybywają tu dziesiątki tysięcy gości z kraju z zagranicy. Impreza prezentuje bogaty folklor regionu i tradycyjną sztukę ludową.

Festiwal Piwny Dočesná, Žatec

Žatec

 

Termin: początek września

Na święto chmielu i piwa zaprasza królewskie miasto Žatec (około 80 km na północny-zachód od Pragi). Za panowania króla Karola IV było jednym z  trzech największych miast w Czechach. Podczas festiwalu na gości czeka urozmaicony program i ciekawe konkursy, na przykład konkurs tańca z kuflem piwa na głowie oraz kilkadziesiąt rodzajów piwa z oferty czeskich i zagranicznych browarów

Winobranie, Kuks

Termin: wrzesień

Barokowy kurort w miejscowości Kuks we wschodnich Czechach zaprasza na świętowanie w odnowionej, malowniczej winnicy hrabiego Šporka. Powrócimy do czasów, gdy zamiast źródeł leczniczych, z kaskadowych schodów lały się strumienie wina. Podczas imprezy zaprezentuje swe wyroby ponad dwudziestu winiarzy. Na gości czekają także specjały kuchni regionalnej i ciekawy program kulturalny i rozrywkowy dla dzieci i dorosłych.

Palavskie Winobranie, Mikulov

Termin: 8-10 września

Słynne miasteczko winiarskie Mikulov na południowych Morawach zaprasza na Palavskie Winobranie 9 - 11 września. Centrum miasta wypełni muzyka, tańce, wystawy. W sobotę do Mikulova przybędzie historyczny orszak z królem Wacławem IV na czele, przypominający ważne z dziejów Mikulova - wyzwolenie króla Wacława IV z więzienia wiedeńskiego w 1403 przez drużynę Jana z Lichtenštejna. Miasto przemierzy także barwny pochód winiarzy, w ogrodzie zamkowym odbywać się będą średniowieczne targi rzemiosł, na wielkiej scenie amfiteatru wystąpią zespoły muzyczne

Święto Wina i Dni Otwartych Zabytków, Uherské Hradiště

Termin: 9-10 września

Impreza przybliża historię i bogaty folklor regionu. Oprócz degustacji miejscowego wina na gości czekają imprezy kulturalne, barwny korowód w strojach regionalnych czy rejs łodzią po kanale Baty. Do Uherskiego Hradišta (158 km od Cieszyna), zwanego sercem Slovacka, przybędą liczne zespoły folklorystyczne, przedstawiciele gmin regionu Slovacko i ponad dwadzieścia tysięcy turystów. W sobotę ulice miasta przemierzą przedstawiciele gmin winiarskich, w strojach ludowych. Na placu Masaryka odbędą się prezentacje poszczególnych mikroregionów, przegląd dziecięcych strojów ludowych, występy zespołów folklorystycznych. W centrum miasta na gości czekają także pokazy szermierki, jarmark rzemiosł i inne atrakcje. Do późna w nocy rozbrzmiewać będzie muzyka ludowa i śpiewy. Swe gościnne podwoje otworzą piwniczki winne w Mařaticach, gdzie będzie można posiedzieć przy kieliszku dobrego wina, przy dźwiękach muzyki cymbałkowej.

Festiwal Sztuki Barokowej, Czeski Krumlov

 

Termin: 15-17 września

Co roku festiwal przybliża dzieła barokowych artystów w Czeskim Krumlovie – na terenie miasta i w zamku. Również co roku w teatrze barokowym ma miejsce współczesna premiera opery barokowej w wersji autentycznej – scenicznej bądź narratorskiej.

Znojemskie Winobranie

Termin: 15-17 września

Znojmo  będzie świętować winobranie 16 – 18 września. Impreza, która po raz pierwszy odbyła się tu w roku 1966, upamiętnia wizytę czeskiego króla Jana Luksemburskiego. Zawitał on do miasta ze swym orszakiem w roku 1327. Na pamiątkę tego wydarzenia miasto przemierzy królewski orszak z Janem Luksemburskim i jego małżonką Elżbietą z Przemyślidów. Na targach rzemiosł dawnych zaprezentują swe wyroby kowale i szklarze, na terenie klasztoru Louckiego zmierzą się w turnieju rycerze. Na wspaniałe wina, zarówno od wielkich producentów, jak i mniejszych prywatnych hodowców, zapraszają liczne karczmy

Karlsztejnskie Winobranie, zamek Karlštejn

Termin: wrzesień

winobranie na pięknym zamku Karlsztejn, oddalonym ok. 25 km od Pragi. Imprezie towarzyszyć będzie barwny program. Oprócz degustacji karlsztejnskich win, burczaków - słodkich, smacznych napojów z fermentującego wina,  oraz  specjałów kulinarnych, na gości czekają między innymi koncerty muzyki dawnej, folkowej i ludowej, przegląd strojów średniowiecznych, pokazy szermierki, występy fakirów, średniowieczny jarmark, interaktywne zabawy dla dzieci, nauka historycznych tańców na rynku, wielki królewski turniej rycerski. Swe umiejętności zaprezentują połykacze ognia i nadworni magowie. Najważniejszym punktem programu będzie pochód historyczny z cesarzem Karolem IV na czele.

Karlovski Gastrofestival, Velke Karlovice (Wschodnie Morawy)

Termin: 6-8 października

Jedna z największych imprez gastronomicznych na Morawach Wschodnich. Na gości czeka jarmark rzemiosł, pokazy sztuki kulinarnej w wykonaniu najlepszych szefów kuchni, wystąpienia folklorystyczne, konkursy.  Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Festiwal Piwny Pilsner Fest, Pilzno

Termin: październik

Festiwal piwny w stolicy piwa – Pilznie. To właśnie tutaj narodził się  światowej sławy Pilsner Urquell. Jest to piwo, które w 1842 roku uwarzył w pilzneńskim browarze bawarski piwowar Josef Groll. Już wówczas pilzneńskie piwo zachwycało swą piękną, złotą barwą, gęstą śnieżnobiałą pianą i wyjątkowym smakiem. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdego roku na dziedzińcu tutejszego browaru  odbywa się święto piwa.   

Designblok, Praga

Termin: 26-30 października

Designblok jest największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu w Europie. Poświęcony jest przede wszystkim  aktualnemu czeskiemu designowi oraz jego promocji, jak również prezentacji czołowego zagranicznego designu.

Rok Rozbójnika Rumcajsa, Jiczyn

Przez cały rok w Jiczynie będą odbywały się imprezy dla całej rodziny z okazji 50 rocznicy narodzin filmu o Rumcajsie.

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2023-11-03
2023-05-17
2020-05-11
2020-01-27
2019-12-11
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/najciekawsze-wydarzenia-kulturalne-w.html" title="Najciekawsze Wydarzenia Kulturalne w Czechach w 2017 roku" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Najciekawsze Wydarzenia Kulturalne w Czechach w 2017 roku" style="vertical-align: middle;" /> Najciekawsze Wydarzenia Kulturalne w Czechach w 2017 roku</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.