w naszej ofercie: 8325 imprez, 1325 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
Najsłynniejsze drzewo w USA powalone przez burzę
USA   

Najsłynniejsze drzewo w USA

 

Początek 2017 roku to wyjątkowo smutny dzień dla tych z amerykanów, którzy odwiedzali w dzieciństwie Park Calaveras Big Trees w Kaliforni i ponownie chcieli zabrać ze sobą swoje dzieci czy wnuki by pokazać im wyjątkowe drzewo z tunelem.

 

Po 137 latach najsłynniejszy amerykański tunel w drzewie przestał istnieć.

Wszystko zaczęło się w latach 70-tych XIX wieku, kiedy to ówczesny właściciel tych ziem, James Sperry, wydrążył tunel w drzewie, w którym to wcześniej po uderzeniu pioruna rozszczepił się pień u jego podstawy. Co ciekawe wszystko to dla turystów odwiedzających sekwojowy las by mogli swobodnie przejść lub przejechać - dosłownie - przez to drzewo.

Z początku tylko osoby piesze miały możliwość przejścia przez tunel pod drzewem ale z czasem również powozy konne i w końcu samochody mogły przezeń przejeżdżać.

 

 

“Drzewo Pionierów” lub “Drzewo-Tunel” jak je nazywano należy do gatunku Sekwoi Olbrzymich (Mamutowców) - jednych z najwyższych drzew na świecie. Z pewnością miało ono ponad 1000 lat ale dokładna data nie jest znana. Średnica drzewa wynosiła 10 metrów a wysokość ok. 85 metrów.

 

 

7 stycznia 2017 roku po bardzo ulewnych deszczach i powodzi, płytko ukorzenione “Drzewo Pionierów” nie dało już rady ustać i się przewróciło. Wiadomość ta wielu amerykanów zasmuciła dając wyraz w wielu postach w sieci wspominających ostatnie odwiedziny i żegnając się ze starym przyjacielem.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-03-12
2017-10-26
2017-10-24
2017-01-10
2014-06-24
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/najslynniejsze-drzewo-w-usa.html" title="Najsłynniejsze drzewo w USA powalone przez burzę" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Najsłynniejsze drzewo w USA powalone przez burzę" style="vertical-align: middle;" /> Najsłynniejsze drzewo w USA powalone przez burzę</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.