w naszej ofercie: 9499 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Najsłynniejsze Ulice Świata
Francja    Hiszpania    Holandia    Portugalia    USA    Wielka Brytania   

Najsłynniejsze Ulice Świata

 

Które z ulic świata są najpiękniejsze, najciekawsze i najsłynniejsze?

Idziemy na ulicę! Nie ważne czy to ze względu na ich wyjątkowość, znaczenie historyczne albo, że w nich to bije serce miasta… Z pewnością te wyjątkowe ulice są warte spaceru o każdej porze roku. Przedstawiamy najsłynniejsze ulice świata!

6. "Cracked Stones Street", Holandia

Cracked Stones Street Roombeek Holandia

Autor: AnnaOurLittleAlice (CC BY-SA 4.0)

Roombeek jest przedmieściem holenderskiego miasta Enschede. Po katastrofie wywołanej przez wybuch magazynów z fajerwerkami 13 maja 2000r. (około 400 domów zostało zniszczonych, a 1500 poważnie uszkodzonych) zdecydowano na odbudowę dzielnicy jako miejsca przyjaznego mieszkańcom. Mieszkańcy mieli bardzo duży wpływ na wygląd swojej nowej dzielnicy. Tak właśnie powstała ta wyjątkowa ulica z “połamanych kamieni” przez którą przepływa strumień.


5. Ulica w Dywanie z Kwiatów, Wyspy Kanaryjskie

Ulica w Dywanie z Kwiatów, Wyspy Kanaryjskie

Autor: Wesisnay (CC BY-SA 3.0)

Odwiedzający w okresie Bożego Ciała miejscowość La Orotava, mogą podziwiać ozdobione kwiatami brukowane ulice. Dywany z płatków kwiatów na czarnym piasku wulkanicznym z Las Cańadas del Teide tworzą różne obrazy przedstawiające religijne sceny i osoby świętych.

 

4. Parasolowa Ulica, Portugalia

Parasolowa Ulica, Portugalia

Autor: joaolitoprint0 (CC0 Creative Commons)

Jeśli będziesz w lipcu w Portugalii musisz wziąć udział w Festiwalu Sztuki Agitagueda. To tutaj znajduje się ulica nad którą znajdują się jaskrawo kolorowe parasole, które zapewniają zarówno przyjemny cień, jak i niesamowity widok. Początkowo miała to być jednorazowa artystyczna instalacja "Floating Umbrellas" jednak szybko stała się tradycją na każdym kolejnym festiwalu. Kto wie, gdzie w Polsce znajdziemy taką ulice? Odpowiedź na samym dole :)

3. Hollywood Walk of Fame, Kalifornia

Myślisz Los Angeles, widzisz Hollywood! Czy jest bardziej słynna amerykańska ulica? Jeśli dotarłeś do “Miasta Aniołów” musisz odwiedzić słynny “Walk of Fame” na bulwarze Hollywood. Czeka tutaj na Ciebie ponad 2500 gwiazd honorujących największe gwiazdy z branży rozrywkowej. Blisko 10 milionów turystów odwiedza to miejsce rocznie by zrobić sobie zdjęcie przy gwieździe ulubionego aktora lub innego artysty.

2. Abbey Road, Anglia

Niby mała uliczka w północno-zachodnim Londynie, przejście dla pieszych… A jednak słynna na cały świat! Wszystko za sprawą okładki albumu The Beatles z 1969 roku Abbey Road. Od chwili wydania tej płyty minęło już sporo czasu jednak nawet do dziś wielu pielgrzymuje do tego miejsca aby uwiecznić siebie i swoich przyjaciół tak samo jak to zrobili John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr.

1. Champs-Élysées, Francja

Champs-Élysées, Francja

Autor: NakNakNak (CC0 Creative Commons)

Paryż… Jeśli dotrzecie do tego niezwykłego miasta nie możecie się nie przejść jego najsłynniejszą ulicą - Avenue des Champs-Élysées. Ulica potocznie nazywana Polaami Elizejskimi rozciąga się na odcinku 1910 metrów od placu Zgody (fr. Place de la Concorde) do placu Charles'a De Gaulle'a (dawniej plac Gwiazdy, Place de l'Etoile), na którym znajduje się słynny Łuk Triumfalny. Dookoła znajdziecie tutaj liczne teatry, restauracje, kina i najbardziej ekskluzywne sklepy oblegane przez turystów.

Champs-Élysées, Francja

Autor: herryway (CC0 Creative Commons)

 

A jakie Ty znasz Najsłynniejsze Ulice Świata? 

---

Odpowiedź: W Polsce "parasolową ulicę" znajdziecie w Połczynie-Zdroju.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-01-08
2023-03-03
2023-01-02
2022-01-12
2021-08-27
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/najslynniejsze-ulice-swiata.html" title="Najsłynniejsze Ulice Świata" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Najsłynniejsze Ulice Świata" style="vertical-align: middle;" /> Najsłynniejsze Ulice Świata</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.