w naszej ofercie: 9499 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Niepowtarzalny Londyn
   

Niepowtarzalny Londyn

Sprawdź nasze Wycieczki do Londynu »

Londyn to miasto tętniące życiem, gdzie panuje niepowtarzalny klimat. Zobaczyć możemy najciekawsze zabytki, muzea, Big Bena oraz najsłynniejszy dom towarowy na świecie.

Big Ben

Sylwetka wieży zegarowej na północnym krańcu Houses of Parliament jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych widoków na świecie. To neogotycka wieża o wysokości niemal 100 m. Wskazówki zegara mają odpowiednio 270 i 430 cm, a jego tarcza liczy ponad 5 m średnicy. Nazwa Big Ben pochodzi prawdopodobnie od imienia nadzorującego budowę wieży Benjamina Halla.

Dzisiejszy Londyn jest niezwykłą mieszanką XIX-wiecznej zabudowy i wspaniałych przykładów współczesnej architektury. Przenikające się światy tradycyjnej wiktoriańskiej Anglii i nowoczesnej metropolii najlepiej widać w City. Będąc w Londynie, na pewno wypada zobaczyć symbole tego miasta, czyli Pałac Buckingham, Opactwo Westminsterskie, Pałac Westminsterski, Tower of London i Tower Bridge.

Londyńska Tower, otoczona grubymi na blisko cztery metry murami, to oficjalnie Pałac i Twierdza Jej Królewskiej Mości oraz jedno z najpopularniejszych miejsc w Wielkiej Brytanii. W swej historii budynek był fortecą, więzieniem, pałacem, a nawet służył jako zoo. Dziś wewnątrz budowli znajduje się muzeum przechowujące broń, zbroje, niezwykle wartościowe insygnia koronacyjne, obrazy i biżuterię. Tower of London jest strzeżona przez ubranych w dawne stroje oficerów wojskowych.

Nieopodal Tower of London znajduje się drugi po Big Benie największy symbol Londynu - słynny Tower Bridge - most zwodzony na Tamizie. Charakterystycznym elementem mostu są dwie wieże, połączone u góry dwoma pomostami. Ma 244 metrów długości i harmonizuje ze stylem zamku. Od początku swojego istnienia uznawany był za arcydzieło ówczesnej inżynierii.

Południowym brzegiem Tamizy dojdziemy w pobliże mostu Westminster, gdzie stoi jedna z największych i najmłodszych atrakcji turystycznych - London Eye, przypominający gigantyczny diabelski młyn. W owalnych wagonikach wynoszonych na wysokość 135 m można podziwiać panoramę miasta. Przyjemność ta dostarcza nam niezapomnianych wrażeń.

Popołudniową porą najlepiej odpocząć w jednym z londyńskich parków. Do wyboru mamy St. James's Park, najstarszy w Londynie, lub Hyde Park. Możemy zrelaksować się ponadto w Regent's Park lub pojechać do Kew Gardens, pięknego ogrodu botanicznego na południu Londynu.

Stolicę Anglii można zwiedzać na wiele sposobów. Najwygodniej poruszać się metrem. Turyści chętnie wybierają przejażdżki piętrowym autobusem, z otwartym górnym pokładem. Przewodnik opowiada w nim zgromadzonym o mijanych właśnie zabytkach. Najlepiej jednak ograniczyć korzystanie ze środków lokomocji do minimum i wyruszyć na zwiedzanie Londynu piechotą. Tylko w ten sposób można poznać miasto dokładnie.

Niepowtarzalny Londyn

Autor: Trocinka90
https://www.luna90-podrozemarzen.blogspot.com

Przedrukowano z artelis.pl

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/niepowtarzalny-londyn.html" title="Niepowtarzalny Londyn" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Niepowtarzalny Londyn" style="vertical-align: middle;" /> Niepowtarzalny Londyn</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.