w naszej ofercie: 8159 imprez, 2755 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :) Już jest oferta na Ferie Zimowe 2022! Nie daj się wyprzedzić innym... Zbierz swoją paczkę znajomych i wybierz się z nimi na zimowisko lub obóz narciarski czy snowboardowy » Przywitaj Nowy Rok w wyjątkowym miejscu z najbliższymi - Największa oferta sylwestrowa czeka na Ciebie » 
  
 
 
  Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Zapraszamy na wycieczki do największych i najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie! Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
Niezwykłe Zakazy ze Świata
Grecja    Hiszpania    Niemcy    Portugalia    Singapur    Szwajcaria    USA    Włochy    Zjednoczone Emiraty Arabskie   

Niezwykłe Zakazy ze Świata

Jeśli jeszcze tego nie wiesz wyjeżdżając za granicę na urlop musisz się dostosować do panującego tam prawa, które może zaskoczyć nie jednego Polaka. Nie trzeba daleko jechać za granicę by spotkać się z najbardziej niezwykłymi zakazami jakie można spotkać podczas podróży. Niektóre są naprawdę zaskakujące ale przyznać trzeba, że warto jest o nich wiedzieć i rzecz jasna przestrzegać bo mandaty mogą być wysoce „atrakcyjne” a zakwaterowanie w więzieniu odbiegające od hotelowych „standardów” ;)

Karmienie gołębi na Placu Świętego Marka w Wenecji
No to nie jest Rynek w Krakowie. Tu naprawdę można dostać sporą grzywnę za karmienie gołębi. Wszystko dla dobra tutejszych zabytków i dążenie miasta do zmniejszenia liczebności gołębi, które uważa się za główny problem dotyczący niszczenia weneckiej architektury.

Brak paliwa w Niemczech
Udajesz się może samochodem na urlop na południe Francji, albo do Hiszpanii czy Portugalii? Przejeżdżając przez Niemcy Autobahn'em upewnij się, że masz wystarczającą ilość paliwa w baku. Za brak paliwa jest oczywiście przygotowany odpowiedniej wysokości mandat.

Jazda w sandałach lub klapkach w Hiszpanii
Możesz nawet o tym nie wiedzieć ale w Hiszpanii jesteś przestępcą kiedy prowadzisz samochód w flip flopach.

Plucie w Barcelonie
Może cię sporo kosztować ten niemiły gest w Barcelonie po którym z pewnością zapamiętasz to piękne miasto.

Chodzenie w szpilkach w Grecji
W takich miejscach jak m.in. Akropol został wprowadzony zakaz chodzenia w wysokich obcasach ze strachu przed powodowanymi przez nie uszkodzeniami zabytków.

Żucie gumy w Singapurze
Niektórzy ludzie uważają, że żucie gumy to znak złego wychowania. W Singapurze to po prostu przestępstwo no chyba, że jest to lek.

Jedzenie w czasie Ramadanu w ZEA
Musisz uszanować lokalne zwyczaje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich albo staniesz w obliczu pójścia do więzienia.

Inne ciekawe zakazy o których warto pamiętać to m.in.:
 • W mieście Eureka (Nevada, USA) jest nielegalnym publiczne całowanie kobiet przez mężczyzn z wąsami.
 • W Portugalii pod groźbą mandatu jest wprowadzony zakaz sikania do morza.
 • W Mediolanie wymogiem nakazanym przez lokalne prawo jest stałe uśmiechanie się do wszystkich, chyba że osoba bierze udział w pogrzebie lub odwiedza kogoś w szpitalu.
 • Będąc w Szwajcarii pamiętaj, że spłukanie  toalety po 22.00 jest zabronione.
 • Jeśli kochasz stroje moro  i tym podobne to w takich krajach jak Trynidad, Tobago i St. Lucia wiedz, że jest to niezgodne z prawem.
Piszcie jakie znacie inne absurdalne zakazy z jakimi mieliście przyjemniość się spotkać :)
comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-05-03
2020-03-12
2020-03-12
2020-01-27
2018-12-28
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/niezwykle-zakazy-ze-swiata.html" title="Niezwykłe Zakazy ze Świata" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Niezwykłe Zakazy ze Świata" style="vertical-align: middle;" /> Niezwykłe Zakazy ze Świata</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.