w naszej ofercie: 9598 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Nowości Zimowe na Słowacji w sezonie 2014/2015

W nadchodzącym sezonie zimowym na Słowacji do dyspozycji narciarzy będzie około 940 wyciągów oraz 72 kolejek linowych z całkowitą przepustowością ponad 500 tys. osób/godz. Co roku poprawia i poszerza się jakość oferowanych usług, co powoduje większe zadowolenie z zimowego wypoczynku. Ponad 100 słowackich ośrodków zimowych dysponuje sztucznym naśnieżaniem na powierzchni powyżej 600 ha i dzięki temu długość naśnieżanych tras wynosi około 220 km. Sezon narciarski na Słowacji trwa od 130 do 160 dni.

Slowacja, Jasna Niskie Tatry

Ceny dziennych karnetów narciarskich kształtować się będą w granicach od 15 do 37 EUR. Najdroższe karnety są jednodniowe w okresie Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku /TOP SEZON/.  Cenowo najbardziej atrakcyjne są karnety wielodniowe oraz 7-dniowe pakiety pobytowe. Polecamy także zakup skipassów w ośrodkach narciarskich w słowackich Tatrach przez internet, bez niepotrzebnego stania w kolejkach przy kasach -  www.gopass.sk. Dodatkowym atutem tej formy rezerwacji karnetów są niższe ceny niż przy kasach.
   
W ostatnich latach do turystyki zimowej na Słowacji inwestowane są potężne środki finansowe, które przeznaczone są na poprawę infrastruktury narciarskiej, modernizację kolejek, budowę lub rozbudowę bazy noclegowej oraz budowę całorocznych termalnych parków wodnych. Również w nadchodzącym sezonie zimowym czekają na narciarzy miłe niespodzianki w postaci nowych kolejek, szkółek narciarskich, parkingów, darmowych skibusów, punktów gastronomicznych, bazy noclegowej oraz atrakcyjnych imprez sportowych i  rozrywkowych. Łączna kwota tegorocznych zimowych inwestycji na Słowacji wynosi około 15 mln EURO.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze tegoroczne inwestycje i nowości narciarskie na Słowacji:

1. Zuberec - Zverovka, Roháče - Spalona Dolina - Zachodnie Tatry www.tatrawest.sk

Nowa 6-osobowa kolejka krzesełkowa z niebieskimi osłonami i podgrzewanymi kanapami od firmy LITNER. Długość kolejki wynosi 2000 metrów, przepustowość 2400 osób/godz. a czas jazdy 6 minut 30 sekund. Nowością tegorocznego sezonu zimowego w ośrodku Spalona Dolina będzie także nowy punkt gastronomiczny przy górnej stacji kolejki krzesełkowej. Ośrodek narciarski Zverovka-Spalona Dolina w Zachodnich Tatrach należy do najwyżej położonych ośrodków narciarskich na Słowacji. Dolna stacja zlokalizowana jest na wysokości 1036 m n.p.m. a górna stacja na wysokości 1501 m.  Ośrodek umożliwia szusowanie po stokach o różnym stopniu trudności, od niebieskich – łatwych,  przez czerwone aż po trudne trasy narciarskie. Do dyspozycji narciarzy jest 5 tras zjazdowych łącznej długości 4,6 km. Do transportu narciarzy oprócz nowej 6-osobowej kolejki służą 4-osobowe krzesło oraz 3 wyciągi orczykowe z całkowitą przepustowością 6800 osób/godz.     

2. Ski Bachledova Dolina – Jezersko - Tatry Bielskie/Pieniny www.skibachledova.sk    
Nowy rejon narciarski Frankowa z nowym wyciągiem orczykowym o długości 1090 m oraz dwoma nowymi trasami zjazdowymi koloru czerwonego o łącznej długości 1500 m. Nowością tegorocznego sezonu narciarskiego w ośrodku Ski Bachledowa Dolina będzie otwarcie specjalnej strefy dla  najmłodszych narciarzy oraz nowe punkty gastronomiczne. Ośrodek narciarski Ski Bachledova położony jest na północnych i południowych stokach Spišskej Magury z malowniczym widokiem na Tatry Bielskie oraz Pieniny. Ski Bachledova oferuje wspaniałe warunki narciarskie dla całych rodzin z gwarancją śniegu przez cały sezon. Do dyspozycji narciarzy są: 4-osobowe krzesło Jezersko, 3-osobowa kanapa Bachledova Dolina, 6 orczyków, 10 tras zjazdowych o łącznej długości 10 km dla wszystkich kategorii narciarzy i 26 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Przepustowość ośrodka wynosi 7 600 osób/godz. Ski Bachledova oferuje także wieczorową jazdę w godz. 17.00-21.00, która jest wliczona w cenie całodziennego karnetu.

Slowacja, Strbske Pleso_Solisko, panorama

3. Ždiar – Strednica - Tatry Bielskie www.strednica.sk   
Nowa 4-osobowa kolejka krzesełkowa od słowackiej firmy TATRALIFT. Długość kolejki wynosi 550 metrów, przepustowość 2400 osób/godz. Wraz z budową nowej kolejki powstaną dwie trasy zjazdowe o kolorze czerwonym o łącznej długości 1300 m. Nowością tegorocznego sezonu narciarskiego w ośrodku Ždiar – Strednica będą także nowe punkty gastronomiczne. Ośrodek Ždiar – Strednica w Tatrach Bielskich należy do rodzinnych ośrodków narciarskich w słowackich Tatrach. Dolna stacja zlokalizowana jest na wysokości 1020 m n.p.m. a górna stacja na wysokości 1140 m.  Ośrodek umożliwia szusowanie dla poczatkujących narciarzy na niebieskich /łatwych/ trasach oraz dla średnio zaawansowanych narciarzy na nowych czerwonych trasach. Do dyspozycji narciarzy jest 9 tras zjazdowych o łącznej długości 4,5 km. Do transportu narciarzy oprócz nowej 4-osobowej kolejki krzesełkowej służy 9 wyciągów orczykowych z całkowitą przepustowością 11 480 osób/godz.  
   
4. Ośrodek Pohoda – Krušetnica – Orawa www.pohodakrusetnica.sk    
Nowa 4-osobowa kolejka krzesełkowa o długości 784 m od firmy LEITNER z przepustowością 2 184 osób/godz., która została zakupiona i przeniesiona  z włoskiego ośrodka Sterzing-Rosskopf. Liczba kanap wynosi 98 sztuk a czas jazdy 5 minut 20 sekund. Nowością tegorocznego sezonu narciarskiego w ośrodku Pohoda – Krušetnica będą także nowe punkty gastronomiczne. Ośrodek Pohoda – Krušetnica zlokalizowany jest w Orawskiej Magurze  i należy do małych rodzinnych ośrodków narciarskich w regionie Orawa. Dolna stacja zlokalizowana jest na wysokości 661 m n.p.m. a górna stacja na wysokości 822 m. Ośrodek umożliwia szusowanie dla poczatkujących narciarzy na niebieskich /łatwych/ trasach. Do dyspozycji narciarzy są 3 trasy zjazdowe o łącznej długości 2 km. Do transportu narciarzy oprócz nowej 4-osobowej kolejki krzesełkowej służą 2 wyciągi orczykowe z całkowitą przepustowością 3 100 osób/godz.

Slowacja, Jasna Chopok Niskie Tatry, Rotunda, panorama

5. Jasna Niskie Tatry - www.jasna.sk    
W najlepszym i największym słowackim ośrodku narciarskim Jasna Niskie Tatry czeka na narciarzy i snowboardzistów 45 km tras zjazdowych. Zdolność przewozowa 29 kolejek i wyciągów narciarskich wynosi prawie 30 000 osób na godzinę. W nadchodzącym sezonie poszerzono trasy na Priehybę, Lukovą i ulubioną trasę do organizacji zawodów narciarskich  (Pretekárska). Na szczycie Chopoku z północnej strony dodano więcej armatek śnieżnych i zainstalowano nowe bariery chroniące przed śniegiem i wiatrem. Dzięki komfortowemu połączeniu północnej i południowej strony Chopoku, w sezonie zimowym 2014/2015 czeka na miłośników białego szaleństwa jeszcze więcej wrażeń podczas jazdy na nartach. Nowoczesny system naśnieżający aż po szczyt Chopoku gwarantuje śnieg przez co najmniej 5 miesięcy w roku. Wieczorem można w Jasnej szusować na kilku oświetlonych trasach /Biela Put, Zahradky/, dzieci mają do dyspozycji nowoczesne parki narciarskie Maxiland /Lucky, Biela Put i Krupova/, w których uczą się jazdy na nartach poprzez zabawę. Ośrodek Jasna Niskie Tatry oferuje także liczne obiekty gastronomiczne na stokach i w ich okolicy /Happy End, Von Roll, Rotunda-Chopok, Kosodrevina/.

6. Tatrzańska Łomnica - Wysokie Tatry - www.vt.sk
W Tatrzańskiej Łomnicy doznania narciarskie i snowboardowe poprawi większa ilość urządzeń naśnieżających oraz poszerzenie trudnych odcinków tras Esíčka i Generál z Łomnickiego Stawu do Łomnicy. Atrakcyjne położenie całego ośrodka narciarskiego w Tatrzańskiej Łomnicy na wysokość od 900 do 2200 m n.p.m. /od dolnej stacji kolejki gondolowej do górnej stacji 2-osobowej kolejki krzesełkowej w Siodełku Łomnicy/ gwarantuje jazdę na nartach około 160 dni w roku. Całkowita przepustowość ośrodka wynosi 9600 osób/godz. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowanych jest ponad 10 km sztucznie naśnieżanych tras.  W ośrodku Tatrzańska Łomnica do dyspozycji narciarzy jest także najdłuższa nartostrada na Słowacji o długości 6,5 km. W sezonie 2014/2015 do transportu narciarzy służyć będą: 15-osobowa kolejka gondolowa ze stacji Start do stacji Łomnicki Staw,  8-osobowa kolejka krzesełkowa z niebieskimi osłonami w rejonie Bukowa Góra, 6-osobowa kolejka krzesełkowa z pomarańczowymi osłonami z Tatrzańskiej Łomnicy do stacji Start, 4-osobowa kolejka krzesełkowa ze stacji Start do stacji Cucoriedki, 4-osobowa kolejka gondolowa z Tatrzańskiej Łomnicy na Start oraz 2-sobowa kolejka krzesełkowa ze stacji Łomnicki Staw do Siodełka Łomnicy. W trzech ośrodkach narciarskich w Tatrach Wysokich /Strbske Pleso, Smokowiec i Tatrzańska Łomnica/ narciarze mogą korzystać z 24 km tras zjazdowych.

Slowacja_Tatrzanska Lomnica

TOP IMPREZA ZIMOWA NA SŁOWACJI W 2015 ROKU – www.tatry2015.sk
W nadchodzącym sezonie zimowym 2014-2015 największą imprezą sportową na Słowacji będzie Zimowa Uniwersjada, która odbędzie się w terminie 24.01.-1.02.2015 w słowackich ośrodkach na Strbskim Plesie i Osrblie. W tatrzańskim ośrodku Strbske Pleso odbędzie Kombinacja Norweska /skoki i biegi narciarskie/ a w ośrodku Osrblie zawody biatlonowe. Głównym organizatorem Zimowej Uniwersjady 2015 jest hiszpańska Grenada, która poprosiła Słowacje o pomoc przy organizacji zimowych dyscyplin, które w Hiszpanii nie są w stanie zorganizować. Więcej informacji na temat Zimowej Uniwersjady 2015 na Słowacji znajduje się na stronie www.tatry2015.sk

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-01-09
2023-10-17
2023-10-10
2023-02-27
2023-01-18
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/nowosci-zimowe-na-slowacji.html" title="Nowości Zimowe na Słowacji w sezonie 2014/2015" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Nowości Zimowe na Słowacji w sezonie 2014/2015" style="vertical-align: middle;" /> Nowości Zimowe na Słowacji w sezonie 2014/2015</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.