w naszej ofercie: 9577 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Obowiązkowe odblaski dla pieszych
   
Obowiązkowe odblaski dla pieszych
Do końca sierpnia tego roku prawo o ruchu drogowym nakładać będzie nadal obowiązek noszenia elementów odblaskowych jedynie na osoby poniżej 15 roku życia. Z dniem 1 września 2014 wejdzie nowelizacja obejmująca wszystkich, niezależnie od wieku, zobowiązująca do posiadania odblasku dla tych, którzy będą poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Policja zaleca umieszczać odblaski na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Prawo nie przewidywało dotychczas kar za brak odblasku. Wraz z wejściem nowego prawa to się zmieni i za brak policja może nałożyć mandat w wysokości od 20 do 500 zł.

W przepisach przewidziano tylko jeden wyjątek gdzie prawo to nie działa: pieszy będzie mógł poruszać się bez odblasku po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jeśli tylko będzie się znajdował na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku.

Warto pamiętać, że po zmroku osoba ubrana w ciemny strój jest przez kierowcę widziana z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba, mająca na sobie np. opaskę odblaskową, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Bardzo często te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy odpowiednio zareagować i nie dopuścić do wypadku.

Nośmy odblaski nie dlatego bo prawo nakazuje a dla swojego i innych bezpieczeństwa.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/obowiazkowe-odblaski-dla-pieszych.html" title="Obowiązkowe odblaski dla pieszych" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Obowiązkowe odblaski dla pieszych" style="vertical-align: middle;" /> Obowiązkowe odblaski dla pieszych</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.