w naszej ofercie: 6129 imprez, 2248 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Pielgrzymka Meksyk 2023 Samolotem z Katowic
Wszystko o tej ofercie wie:

PIELGRZYMKA MEKSYK 2023 SAMOLOTEM Z KATOWIC

Pielgrzymki 2023, Pielgrzymki do Meksyku 2023, Wycieczka do Meksyku z opieką duchową kapłana, Pielgrzymka MATKI BOŻEJ Z GUADALUP

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
103021616
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
Pielgrzymka Meksyk - do Matki Bożej z Guadalupe 2022
Pielgrzymka Meksyk 2022, Pielgrzymki do Meksyku 2022, Wycieczka do Meksyku z opieką duchową kapłana, Pielgrzymka MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE
MIASTO MEKSYK · BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE · TEOTIHUACAN · CACAHUAMILPA · TAXCO · ACAPULCO · PUEBLA · OAXACA · MONTE ALBAN · SANTA MARIA DEL TULE· KANION SUMIDERO · SAN JUAN CHAMULA · ZINACANTAN · SAN CRISTOBAL · AGUA AZUL · PALENQUE · CAMPECHE · UXMAL · CELESTUN · MERIDA · IZAMAL · CHICHEN ITZA · CANCUN
PROGRAM RAMOWY 16 DNI
DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku i wylot w godzinach porannych. Przelot z międzylądowaniem. Przylot do Meksyku w godzinach popołudniowych, transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Mieście Meksyk.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: plac Główny miasta – Zocalo. Msza św. w Katedrze pw. NMP. We wnętrzu świątyni znajduje się m.in. tablica upamiętniająca odprawienie pierwszej Mszy Świętej przez św. Jana Pawła II. Zobaczymy ponadto: Pałac Narodowy z malowidłami naściennymi Diego Rivery, Muzeum Antropologiczne z najbogatszym zbiorem eksponatów kultur prekolumbijskich. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Zobaczymy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim mieście bogów: Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek. Udział w Mszy Świętej oraz w uroczystościach religijnych Sanktuarium. Obiadokolacja, czas wolny, powrót na nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do PN Grutas de Cacahuamilpa. Zwiedzimy największą jaskinię w Meksyku – Cacahuamilpa  Spacer przez imponujące komnaty wypełnione stalagmitami, stalaktytami, tarasowymi wodospadami oraz innymi tworami natury. Kontynuacja podróży do Taxco – miejscowości słynnej ze srebrnych wyrobów sztuki jubilerskiej i pięknej Katedry p.w. Św. Pryscylli. Wizyta w Manufakturze wyrobów jubilerskich ze srebra. Możliwość zakupów. Przejazd do Acapulco na nocleg. Wyżywienie all inclusive.
DZIEŃ 5
Wypoczynek w Acapulco – słynnym kurorcie nad Pacyfikiem. Wyżywienie All inclusive. Dla chętnych fakultatywna wycieczka – rejs po Zatoce Acapulco. Wieczorem udamy się na unikatowe widowisko pod skałę La Quebrada - możliwość podziwiania skoków śmiałków z 40 metrowej skały. Powrót na nocleg.
DZIEŃ 6
Wyżywienie all inclusive. Wypoczynek. Wykwaterowanie i przejazd do Puebla, miasta zwanego „Watykanem Meksyku”, ze względu na dużą ilość imponujących świątyń i budynków historycznych. Spacer po uroczym kolonialnym mieście: neoklasycystyczna Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej, uznaną za ósmy cud świata. Obiadokolacja i nocleg w Puebla.
DZIEŃ 7
Śniadanie. Msza św. w Katedrze lub w Kaplicy Różańcowej w kościele Santo Domingo. Przejazd do Oaxaca. Po drodze zatrzymamy się na sesję zdjęciową imponujących kaktusów. Zwiedzanie Oaxaca, symbolu kolonialnego Meksyku. Zobaczymy katedrę przy placu Zocalo i kościół Santo Domingo. Udamy się do miejscowej hali targowej oraz do sklepu z wyrobami z czekolady. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Oaxaca.
DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków - Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiadokolacja i nocleg w Tehuantepec.
DZIEŃ 9
Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, np. formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Obiadokolacja i nocleg w San Cristóbal de las Casas.
DZIEŃ 10
Msza św. Śniadanie. Wyjazd nad naturalne kaskady i wodospady na rzece Tula. Aqua Azul został uznany za rezerwat biosfery. Wyróżnia się urodą, majestatycznością i turkusowym kolorem wód. Możliwość kąpieli. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 11
Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Uxmal.
DZIEŃ 12
Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun. Przesiadka na łodzie i wyprawa w poszukiwaniu różowych flamingów, ptactwa, przejazd namorzynowym tunelem. Krótki odpoczynek na plaży. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Meridzie.
DZIEŃ 13
Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Cancun, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.
DZIEŃ 14
Całodzienny odpoczynek all inclusive. Powrót na nocleg.
DZIEŃ 15
Odpoczynek all inclusive. W godzinach popołudniowych wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Cancun. Wylot w godzinach wieczornych
DZIEŃ 16
Przylot do Polski, zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.
Uwagi
program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom,
niezbędny dokument: paszport ważny nie krócej niż do 31.05.2023
pielgrzymka odbędzie się adekwatnie do panujących warunków sanitarnych
Kwota 500 USD płatne jest pilotowi w pierwszym dniu pielgrzymki i nie podlega rozliczaniu czy zwrotowi.

Pielgrzymka Meksyk 2023 Samolotem z Katowic

Pielgrzymki 2023, Pielgrzymki do Meksyku 2023, Wycieczka do Meksyku z opieką duchową kapłana, Pielgrzymka MATKI BOŻEJ Z GUADALUP

MEXICO CITY · BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE · TENANGO DEL AIRE · CHOLULA · PUEBLA · VERACRUZ · VILLAHERMOSA · PALENQUE · SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS · AGUA AZUL · SAN JUAN CHAMULA · ZINACANTAN · KANION SUMIDERO · SANTA MARIA DEL TULE · MONTE ALBAN · OAXACA · TAXCO · ACAPULCO · TEOTIHUACAN

PROGRAM RAMOWY 14 DNI

DZIEŃ 1  

Zbiórka uczestników na lotnisku i przelot do Miasta Meksyk. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2  

Śniadanie. Przejazd do Narodowego Muzeum Antropologii i Historii. Zobaczymy tu nie tylko dzieła kultury azteckiej czy pamiątki po Majach, ale też ekspozycje związane z mniej znanymi plemionami Mezoameryki, m.in. Zapoteków czy Misteków. To tutaj znajduje się słynny, kamienny Kalendarz Azteków. City tour po Centrum Historycznym (m.in. Plac Zocalo, Pałac Narodowy, Katedra Metropolitarna). Przejazd do południowej dzielnicy miasta, Xochimilco i przejażdżka stylizowanymi gondolami po dawnych kanałach azteckich. Obiadokolacja na łodziach. Nocleg.

DZIEŃ 3  

Śniadanie. Nawiedzenie największego sanktuarium Maryjnego na świecie – Matki Bożej z Guadalupe, która objawiła się Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na Wzgórzu Tepeyac. W ostatnim dniu objawień, 12 grudnia 1531 roku doszło do powstania obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki. Od 1999 NMP z Guadalupe czczona jest jako Patronka obu Ameryk. Udział we Mszy Świętej w jednej z kaplic Różańcowych w Bazylice. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire. Przejazd i wizyta w miasteczku Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Puebla.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Puebla, założonego w 1531 roku przez arcybiskupa Santo Domingo Toribio Benavente jako Puebla de los Ángeles (Miasto Aniołów - według legendy zstąpili oni z niebios aby wyznaczyć kształt miasta). W 1832 roku przejściowo stolica Republiki Meksyku. W 1987 roku historyczne centrum Puebli zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in.: kolonialną Starówkę, kościół św. Dominika, Katedrę. Przejazd w kierunku nadmorskiego portu Veracruz, położonego nad brzegami Zatoki Meksykańskiej. Po drodze wizyta na jednej z wielu plantacji kawy. Zapoznanie się z procesem upraw i produkcji kawy, degustacja i możliwość zakupów. Przejazd do Veracruz i spacer po mieście ze zwiedzaniem. Obiadokolacja i nocleg w Veracruz.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd do miejscowości Villahermosa, stolicy stanu Tabasco. Zwiedzanie Parku Olmeków: kompleksu archeologiczno – przyrodniczego. Olmekowie, to najstarsza cywilizacja Mezoameryki, znana między innymi z wielkich, bazaltowych głów władców lub wojowników Olmeckich. Podziwianie zwierząt, które żyją w tropikalnym stanie Tabasco. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Palenque.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym zwiedzanie zlokalizowanych w różnych miejscach dżungli obiektów Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji (piramida schodkowa Majów zbudowana jako grobowiec dla króla-kapłana K’inich Janaab’ Pakala) Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Po drodze wizyta pod kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal - stolicy kulturalnej stanu i jednym z najpiękniejszych miast Meksyku, a  przez meksykańskie ministerstwo turystyki, nazywane "Magiczną Wsią". Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym wizyta w indiańskich wioskach San Juan Chamula, gdzie znajduje się niezwykły synkretyczny kościółek i Zinacantan, gdzie odwiedzimy jedną z indiańskich rodzin. Przejazd do Kanionu Sumidero - spływ motorówkami w fascynującej scenerii jednego z najgłębszych kanionów na świecie, a zarazem jednej z najważniejszych atrakcji turystycznych w stanie Chiapas. Jego ściany sięgają do 1200 m wysokości, co pozwala podziwiać wspaniałe pejzaże.  Kanion jest rezultatem uskoku tektonicznego jaki miał powstał w plejstocenie, około 30 mln lat temu. Zamieszkuje go wiele zwierząt, w tym krokodyle, jaguarundi, oceloty czy zagrożone wyginięciem czubacze. Teren kanionu objęty jest ochroną i od 1980 roku ma status parku narodowego Kanionu Sumidero – (hiszp.) Parque Nacional Cañón del Sumidero. Obiadokolacja i nocleg w Tehuantepec.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Po drodze do Oaxaca krótki postój przy jednym z najstarszych drzew Meksyku w miejscowości  Santa Maria Del Tule. Wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal oraz na targu wyrobów indiańskich. Zwiedzanie, położonej na wzgórzu, dawnej stolicy cywilizacji Zapoteków – Monte Alban. Centrum jest położone 2000 m n.p.m. i około 400 m nad otaczającymi wzgórze dolinami. Mimo odkrycia tylko około 10% pierwotnej zabudowy jest to jedno z ciekawszych miejsc w Meksyku. W historii Monte Albán archeologowie wyróżniają cztery okresy rozwoju: I i II okres związany z wpływami olmeckimi czas trwania VI wiek p.n.e.–II w. n.e.; okres wpływów Zapoteków to okres III trwający od III–IX wieku; czas wpływów Mixteków to okres IV, trwa od X–XIV wieku. Przyjazd do Oaxaca. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym spacer po kolonialnym mieście Oaxaca: Główny Plac Miasta, Kościół Św. Dominika, miejscowy targ i fabryka wyrabiająca czekoladę. Przejazd malowniczą drogą, w scenerii charakterystycznych dla Meksyku kaktusów (krótka przerwa na zdjęcia) do Taxco. Obiadokolacja i nocleg w Taxco.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym zwiedzanie „stolicy srebra” Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta: barokowy kościół Św. Priscylii i Św. Sebastiana, zbudowany w połowie XVIII w. przez ówczesnego właściciela kopalni srebra, José de la Borda. Do roku 1806 świątynia była najwyższą budowlą w Meksyku, później przewyższył ją kościół Matki Boskiej z Carmen. Pierwszym proboszczem był Manuel de la Borda, syn donatora. Kościół zbudowano na planie krzyża łacińskiego, z dwiema bliźniaczymi wieżami w stylu churrigueresco i kaplicą ozdobioną azulejos z ceramiki talavera charakterystycznymi dla architektury Nowej Hiszpanii. Ołtarz główny jest poświęcony Niepokalanemu Poczęciu, św. Prysce i św. Sebastianowi, patronom miasta. Kościół posada dziewięć ołtarzy rzeźbionych w drewnie i pokrytych płatkami złota. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” - Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

DZIEŃ 11

Wypoczynek all inclusive w Acapulco. Możliwość korzystania z kąpieli słonecznych i morskich, relaksu, korzystania z lokalnych atrakcji.

DZIEŃ 12

Ostatnie chwile wypoczynku all inclusive. Wykwaterowanie. Możliwość korzystania z infrastruktury i atrakcji hotelu i plaży. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Miasta Meksyk. 

DZIEŃ 13

Śniadanie. Przejazd do strefy archeologicznej Teotihuacan, oddalonej o 48 km od stolicy. Wspaniałe Piramidy: Słońca, Księżyca, Pierzastego Węża są najczęściej fotografowanymi budowlami w całym Meksyku. Zwiedzanie zespołów pałacowych m.in. Quetzalpapalotla. Obiad w pobliżu piramid. Krótki pokaz folkloru indiańskiego. Transfer na lotnisko i wylot z Meksyku

DZIEŃ 14

Przylot do Polski. Zakończenie wycieczki.

Uwagi

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.

• niezbędny dokument paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu

• transfer z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem dodatkowo płatny

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Kwota 500 USD płatne jest pilotowi w pierwszym dniu pielgrzymki i nie podlega rozliczaniu czy zwrotowi.

Zniżki i dopłaty

kwota płatna na miejscu 600 USD : Dopłata 0 USD

Zakwaterowanie

Hotel star star star star

noclegi w pokojach dwuosobowych i jednoosobowych w hotelach ****,

12 noclegów w hotelach *** w pokojach 2-os

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

12 śniadań, 12 obiadokolacji, 1 obiad (podczas pobytu a Acapulco – wyżywienie all inclusive)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

przelot samolotem wraz z opłatami lotniskowymi

Miejscowość
Katowice

Cena nie zawiera

- świadczeń nie wymienionych w ofercie

- kosztów programowych w wysokości 600 usd/os.

Cena zawiera

opiekę duchową kapłana,
możliwość codziennego uczestniczenia w Mszach Świętych
przelot na trasie Polska – Meksyk – Polska wraz z opłatami lotniskowymi,
noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach ****(jedynki za dopłatą 1600 zł i zgłoszeniem przy zapisie )
13 śniadań, 13 obiadokolacji plus serwis All Inclusive podczas pobytu w Acapulco i Cancun),
transfery i transport klimatyzowanym autokarem,
opiekę pilota – przewodnika w Meksyku,
bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów,
ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4000 €, do 10000 zł w RP,
napiwki dla obsługi w hotelach i restauracjach,
 • przelot  wraz z opłatami lotniskowymi
 •  komfortowy przejazd na całej trasie
 •  12 noclegów w hotelach *** w pokojach 2-os
 •  12 śniadań, 12 obiadokolacji, 1 obiad (podczas pobytu a Acapulco – wyżywienie all inclusive)
 •  opiekę pilota – przewodnika w Meksyku
 •  ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 15 000 zł i 10 000 zł w RP
 •  zwyczajowe napiwki dla kierowcy i przewodnika
 •  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i wszystkich stref archeologicznych
 •  rejs w Kanionie Sumidero , godzinny rejs Xochimilco
 •  opłatę na TFG i TFP
comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.