w naszej ofercie: 9107 imprez, 5698 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Na Styku Oceanów RPA i Wodospady Wiktorii 2023
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA NA STYKU OCEANÓW RPA I WODOSPADY WIKTORII 2023

Wycieczka do Afryki - Wycieczki Objazdowe 2023 Afryka RPA i Wodospady Wiktorii

Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HBB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
104180948
oferta w pdf
WYCIECZKA RPA I WODOSPADY WIKTORII, NA STYKU OCEANÓW
Podróże 2020 do RPA, Wycieczki Objazdowe 2020 RPA i Wodospady Wiktorii, Na styku Oceanów
Trudno znaleźć odpowiednie słowa na opisanie cudownych krajobrazów Południowej Afryki. Uważana przez znawców za najodpowiedniejsze dla życia człowieka miejsce na Ziemi, zachwyca łagodnym klimatem, bogactwem flory i fauny, rozmaitością krajobrazów, żyznością gleby i obfitością bogactw mineralnych. Przez stulecia kolonizowana, zarządzana najpierw przez osadników holenderskich, a potem przez Anglików, wyrosła na najbogatsze państwo kontynentu. Oferuje amerykański standard życia połączony z europejską kulturą w otoczeniu afrykańskich krajobrazów. Turystycznie RPA mało ma równych sobie na kontynencie. Pomimo braku zabytków o tysiącletniej historii, urzeka pięknymi krajobrazami i możliwością obserwacji niezliczonych stad dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Można wziąć udział, w roli bezstronnego świadka, w lwim polowaniu, statystować rodzinie słoni, stadu żyraf czy z respektem usunąć się z drogi strzygącemu uszami nosorożcowi. Dla osób pragnących wrażeń innego rodzaju zbudowano miasto atrakcji, miasto słońca - Sun City. Tutaj kasyna, baseny, wymyślne krajobrazowe parki, sale gier lub farmy krokodyli czekają na chętnych wypróbowania ich uroku. Stare miasteczko górnicze powstałe przed wiekiem na żyle złotonośnej pozwala poznać trud górników, którzy w pocie czoła wydobywali rudę, pomnażając fortuny właścicieli kopalni. Można też obejrzeć wytop sztab złota a nawet spróbować wynieść jedną z nich. Sztuka jest trudna, lecz w nagrodę można ją zabrać do domu. Żałować jedynie należy, że wstęp na tereny diamentonośne jest kategorycznie wzbroniony. Johannesburg, Pretoria, Durban, Kapsztad, Port Elizabeth, Kwa Zulu i wiele innych miejscowości na trasie naszych wycieczek dają szansę pełnego poznania tego niezwykle ciekawego kraju, nim utonie on w oceanie chaosu „Czarnej Afryki”. Doświadczenia wielu lat w organizowaniu wycieczek na południowy kraniec „Czarnego Lądu” wskazują, że wybierając się na taką wyprawę chcecie Państwo zobaczyć jak najwięcej. Zachęcamy Państwa do wybrania niezwykle ciekawej trasy „RPA i Wodospady Wiktorii”. Położone w sąsiadującym z RPA Zimbabwe odkryte przez Liwingstone’a słynne wodospady nazwane imieniem wielkiej monarchini (murzyni zwą je „grzmiący dym”) są atrakcją, której nie sposób pominąć. Widok i ryk spadającej z ogromnej wysokości kaskady spienionej wody pozostaje na zawsze w pamięci każdego, kto odwiedził to słynne i tajemnicze miejsce.
1 dzień WARSZAWA
Przelot do RPA.
2 dzień KAPSZTAD - PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEJI - KAPSZTAD
Wjazd na Górę Stołową (olbrzymi blok skalny liczący 500 milionów lat) jeżeli dopisze pogoda, z tarasów na górze widoczna jest jak na dłoni panorama Kapsztadu i okolic. Z Hout Bay wypłyniemy w krótki rejs dookoła skalnej wysepki, na której żyje kolonia fok futrzastych –uchatek.  Przejazd na Przylądek Dobrej Nadziei - najbardziej nęcący zakątek świata, najdalej na południowy zachód wysunięty cypel Afryki. Na pamiątkę pobytu na Przylądku wszyscy otrzymują dyplomy. W drodze powrotnej postój przy plaży, gdzie żyje kolonia dzikich pingwinów lub w ogrodzie botanicznym Kirstenbosch. Ze Wzgórza Sygnałowego oglądamy zachód słońca nad zatoką i miastem. Wieczorem Wizyta na Waterfront – starym porcie węglowym przemienionym na największą atrakcje  turystyczną Kapsztadu.
3 dzień KAPSZTAD - PRZYLĄDEK IGIELNY - SWELLENDAM
Zwiedzanie miasta – Ogrody Kompanii Indyjskiej i Parlament. Przejazd do doliny słynącej ze swych winnic. Degustacja 5 rodzajów wina.  Wśród sadów owocowych i pól uprawnych, położonych w żyznych dolinach pomiędzy pasmami gór przylądkowych, dojedziemy na brzeg oceanu. Tutaj, na mapach hydrograficznych przebiega granica dwóch oceanów – Indyjskiego i Atlantyckiego. Jest to najdalej na południe wysunięty skrawek kontynentu afrykańskiego. Zwiedzanie Muzeum Latarnictwa i pamiątkowe zdjęcie przy tabliczce upamiętniającej wyczyn naszego rodaka Kazimierza Nowaka z początku XX w. Na nocleg zatrzymujemy się w  Swellendam, malowniczo położonym u stóp Gór.
4 dzień SWELLENDAM - MOSSELBAY - OUDSHOORN - GEORGE
Jedziemy do zatoki Mossel. W Muzeum Odkryć Morskich (miejscowa ciekawostka "drzewo pocztowe") zwiedzamy karawelę – zrekonstruowany statek Bartłomieja Diaza - pierwszego Europejczyka, który przybił do brzegów południa Afryki.  Następnie przejazd do Oudtshoorn przez majestatyczne góry Outeniqua. Wizyta na farmie strusi, oraz w sławnych na cały świat grotach Cango. Groty zostały odkryte w prehistorycznych czasach.  W drodze do George jedziemy przepiękną drogą na przełęczy, która została wykuta w skałych przez włoskich jeńców wojennych w czasie II wojny. 
5 dzień GEORGE - KNYSNA - TSITSIKAMM - CAPE SAINT FRANCIS
Dzisiaj przemierzamy Ogrodowy Szlak – trasę wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego charakteryzującą się przez cały rok niespotykaną intensywnością szaty roślinnej. Postój na punkcie widokowym Delfin View – w sezonie w wodzie można dostrzec delfiny i wieloryby. Zwiedzanie okolic Knysna – punkt widokowy przy wlocie do laguny. Degustacja ostryg, hodowanych w spokojnych wodach laguny. Z Knysna przejazd w kierunku pierwotnej puszczy Tsitsikamma, Trasa prowadzi  przez wiecznie zielone, podzwrotnikowe lasy ( gigantyczne drzewa Podokarp - postój przy wyjątkowo dorodnym 800-latku) do zatoki Plettenberg, a dalej nad rzeką Groot  i przez most nad rzeką Bloukrans – Dla chętnych możliwość bungi jump z mostu spinającego brzegi kanionu. Najwyższy skok w Afryce - 216 metrów.  W Parku Narodowym Tsitsikamma idziemy na spacer SzlakiemWydry  po moście wiszącym nad ujściem rzeki Sztormowej.
6 dzień CAPE SAINT FRANCIS - PORT ELIZABETH - EAST LONDON
Czas wolny – możliwość kąpieli, lub spacery po plaży. Podczas odpływu dozowlone jest zbieranie i wywóz muszli. W południe wykwaterowanie i przejazd do Port Elizabeth - pięknego, czystego miasta o wiktoriańskiej architekturze. Pobyt w rezerwacie Donkina, starym forcie, ratuszu i zwiedzanie Kampanilli – wieży wybudowanej dla upamiętnienia angielskich osadników z 1820 roku. Wzdłuż zatoki Algoa jedziemyw kierunku Port Alfred – małego, wczasowego miasteczka nad oceanem. Późnym popołudniem przajeżdżamy do East London – portu i ośrodka przemysłowego nad rzeką Bawolą. Przejazd przez centrum, postój przy zabytkowym ratuszu. 
7 dzień EAST LONDON - UMTATA - DURBAN
Wyjazd do Durbanu - największego portu morskiego w RPA. Przejazd przez tereny dawnego Transkei - bantustanu, w którym urodził się Nelson Mandela. W Umtata zwiedzanie Muzeum poświęcone życiu i działalności tego wielkiego człowieka.  Przyjazd do Durbanu. Zwiedzanie miasta – zabytkowy ratusz, poczta i bulwar Viktorii.  Wieczorem spacer po promenadzie, lub dla chętnych wyjście do portowej tawerny.
8 dzień DURBAN - SAINT LUCIA
Czas wolny na zwiedzanie "Złotej Mili"- kompleksu hotelowo-plażowego, możliwość przejażdżki lokalną rikszą oraz wiele innych atrakcji, lub plażowanie i kąpiele w  oceanie. Przejazd przez Wybrzeże Delfinów. Przez eukaliptusowe lasy i plantacje trzciny cukrowej dojazd do St. Lucia nad oceanem Indyjskim.  Spacer do ujścia laguny – z brzegu można dojrzeć hipopotamy i krokdyle wylegujące się na piaszczystych łachach. Laguna i rozlewiska wokół niej, zostały wpisane przez ONZ na listę pomników przyrody dziedzictwa ludzkości.   
9 dzień SAINT LUCIA - DUMA ZULU - ZULULAND
Po śniadaniu rejs dużą łodzią po lagunie St. Lucia - spotkania z hipopotamami i krokodylami. Przejazd do wioski murzyńskiej Duma Zulu - pokaz wyrobu tarcz, włóczni i garnków. Tańce i śpiewy  plemienne. Nocleg w sercu Zululandu, w prywatnym rezerwacie dzikiej zwierzyny.Wybierając się wieczorem na spacer można spotkać zebrę lub żyrafę.     
10 dzień ZULULAND - SWAZILAND - PARK KRUGERA
Wyjazd w kierunku królestwa Swazi, a następnie dalej w kierunku Parku Krugera, jednego z największych parków  narodowych na świecie. W Swazilandzie zatrzymamy się by złożyć wizytę w wiejskiej zagrodzie – mile widziane drobne upominki, kredki, używana odzież, słodycze. Przejazd przez stolicę Mbabane, postój na targowisku z pamiątkami. Pod wieczór wspólny grill na świeżym powietrzu.   
11 dzień PARK KRUGERA - GÓRY SMOCZE
O wschodzie słońca wyjeżdżamy na całodzienne safari po Parku Krugera. Późnym popołudniem przyjeżdżamy do hotelu położonego w malowniczej dolinie rzeki Sabie.   
12 dzień GÓRY SMOCZE - SZLAK PANORAMICZNY - PRETORIA
Wyjazd w kierunku Pretorii – administracyjnej stolicy RPA. Przejazd Szlakiem Panoramicznym, z postojami w punktach widokowych kanionu rzeki Blyde o tak urzekających nazwach jak: Trzy Rondawele, Szczęście Burke'a - kociołki, Okno Pana Boga, Deszczowy Las, wodospad Lisbon. Następnie przejazd przez Mały Drakensberg – Góry Smocze, miejsce, gdzie toczyły się ostatnie walki w wojnie Burskiej na początku XX w.
13 dzień PRETORIA - JOHANNESBURG - SOWETO - PRETORIA
Zwiedzanie Pretorii, m.in.: Pomnik Voortrekkerów, plac kościelny, budynek i ogrody siedziby rządu. Ambasada RP. Wyjazd do Sun City - afrykańskiego Las Vegas, kuszącego niezliczonymi atrakcjami, z których najsłynniejsze to: Pałac w Lost City - przepiękny hotel stylizowany na pałac zaginionej afrykańskiej cywilizacji, Centrum Rozrywki, Dolina Fal - sztuczna plaża z dwumetrową falą, farma krokodyli, ośrodek sportów wodnych, pola golfowe, korty tenisowe i wiele innych przyjemności. Wizyta na farmie krokodyli, pokaz karmienia największych okazów. Możliwość krótkiego plażowania.
14 dzień PRETORIA - WODOSPADY WIKTORII
Wyjazd w kierunku Johannesburga, przejazd przez centrum miasta, transfer na lotnisko. Odlot do Wodospadów Wiktorii (w Zambii lub Zimbabwe). Przejazd do hotelu. Wizyta na targowisku z lokalnymi pamiątkami. Po powrocie zapisy w biurze firmy organizującej : półdniowy lub całodzienny rafting po Zambezi - jest to niewątpliwie największa z atrakcji pobytu, rafting połączony z riverboardingiem – surfing na rzece,  przejażdżkę na oswojonych słoniach, spływ kajakowy po Zambezi powyżej wodospadów, przelot śmigłowcem, ultralotem, sporty linowe- przejazdy na linie nad kanionem, wahadło, abseil, jazda konna po rezerwacie, nocne safari,  skok bungi ze stalowego mostu spinającego brzegi kanionu Zambezi. Możliwa niespodzianka z czasów Królowej Wiktorii. W/w atrakcje płatne są dodatkowo (uczestnicy przeciętnie wydają na nie ok. 300 USD (zalecamy dobry stan zdrowia).   
15 dzień WODOSPADY WIKTORII
Dzień wolny - korzystanie z  w/w atrakcji lub ze słońca na basenie w hotelu i spacery na bazar. Dla chętnych - rejs przed zachodem słońca po wodach Zambezi. Lampka szampana na koniec dnia - pożegnanie z Afryką.
16 dzień WODOSPADY WIKTORII 
Czas wolny. Przed południem transfer na lotnisko i odlot do Europy.
17 dzień WARSZAWA
Przelot do Polski.
W przypadku min. 4 osób chętnych istnieje możliwość zrealizowania wyjazdu w dowolnym terminie!
Uwagi:
Przeloty do/z Afryki odbywają się bez pilota (opiekuna grupy) - na miejscu opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z imprezy i posiadać co najmniej dwie wolne strony. Zaleca się również profilaktycznie zakup środków anty-malarycznych przed wyjazdem z kraju, lub aplikowanych na skórę środków odstraszających komary.
Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").
Zakwaterowanie w hotelach / lodge 3* (z łazienkami, w większości z klimatyzacją), w pokojach 2-osobowych (w niektórych hotelach jest możliwość zakwaterowania w pokojach 2-osobywch z dostawką). Dwie noce nad Wodospadami Wiktorii mogą być bądź 15 i 16 dnia, bądź 14 i 15 dnia wycieczki w zależności od połączeń lotniczych. Napoje do kolacji płatne dodatkowo. 
Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. W/w kwota nie obejmuje dodatkowych atrakcji poprzedzonych słowami: "Dla chętnych".
RPA oraz ZIMBABWE leżą w strefie czasowej GMT +2 (dodajemy 1 godzinę do czasu polskiego). Napięcie elektryczne takie samo jak w Polsce, ale inne wtyczki!

WYCIECZKA RPA I WODOSPADY WIKTORII - NA STYKU OCEANÓW 17 DNI
Wycieczka do Afryki - Wycieczki Objazdowe 2023 Afryka RPA i Wodospady Wiktorii

Trudno znaleźć odpowiednie słowa na opisanie cudownych krajobrazów Południowej Afryki. Uważana przez znawców za najodpowiedniejsze dla życia człowieka miejsce na Ziemi, zachwyca łagodnym klimatem, bogactwem flory i fauny, rozmaitością krajobrazów, żyznością gleby i obfitością bogactw mineralnych. Przez stulecia kolonizowana, zarządzana najpierw przez osadników holenderskich, a potem przez Anglików, wyrosła na najbogatsze państwo kontynentu. Oferuje amerykański standard życia połączony z europejską kulturą w otoczeniu afrykańskich krajobrazów. Turystycznie RPA mało ma równych sobie na kontynencie. Pomimo braku zabytków o tysiącletniej historii, urzeka pięknymi krajobrazami i możliwością obserwacji niezliczonych stad dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Można wziąć udział, w roli bezstronnego świadka, w lwim polowaniu, statystować rodzinie słoni, stadu żyraf czy z respektem usunąć się z drogi strzygącemu uszami nosorożcowi. Dla osób pragnących wrażeń innego rodzaju zbudowano miasto atrakcji, miasto słońca - Sun City. Tutaj kasyna, baseny, wymyślne krajobrazowe parki, sale gier lub farmy krokodyli czekają na chętnych wypróbowania ich uroku. Stare miasteczko górnicze powstałe przed wiekiem na żyle złotonośnej pozwala poznać trud górników, którzy w pocie czoła wydobywali rudę, pomnażając fortuny właścicieli kopalni. Można też obejrzeć wytop sztab złota a nawet spróbować wynieść jedną z nich. Sztuka jest trudna, lecz w nagrodę można ją zabrać do domu. Żałować jedynie należy, że wstęp na tereny diamentonośne jest kategorycznie wzbroniony. Johannesburg, Pretoria, Durban, Kapsztad, Port Elizabeth, Kwa Zulu i wiele innych miejscowości na trasie naszych wycieczek dają szansę pełnego poznania tego niezwykle ciekawego kraju, nim utonie on w oceanie chaosu „Czarnej Afryki”. Doświadczenia wielu lat w organizowaniu wycieczek na południowy kraniec „Czarnego Lądu” wskazują, że wybierając się na taką wyprawę chcecie Państwo zobaczyć jak najwięcej. Zachęcamy Państwa do wybrania niezwykle ciekawej trasy „RPA i Wodospady Wiktorii”. Położone w sąsiadującym z RPA Zimbabwe odkryte przez Liwingstone’a słynne wodospady nazwane imieniem wielkiej monarchini (murzyni zwą je „grzmiący dym”) są atrakcją, której nie sposób pominąć. Widok i ryk spadającej z ogromnej wysokości kaskady spienionej wody pozostaje na zawsze w pamięci każdego, kto odwiedził to słynne i tajemnicze miejsce.

Program ramowy wycieczki: 

1 dzień WARSZAWA


Przelot do RPA.

2 dzień KAPSZTAD - PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEJI - KAPSZTAD

Wjazd na Górę Stołową (olbrzymi blok skalny liczący 500 milionów lat) jeżeli dopisze pogoda, z tarasów na górze widoczna jest jak na dłoni panorama Kapsztadu i okolic. Z Hout Bay wypłyniemy w krótki rejs dookoła skalnej wysepki, na której żyje kolonia fok futrzastych –uchatek.  Przejazd na Przylądek Dobrej Nadziei - najbardziej nęcący zakątek świata, najdalej na południowy zachód wysunięty cypel Afryki. Na pamiątkę pobytu na Przylądku wszyscy otrzymują dyplomy. W drodze powrotnej postój przy plaży, gdzie żyje kolonia dzikich pingwinów lub w ogrodzie botanicznym Kirstenbosch. Ze Wzgórza Sygnałowego oglądamy zachód słońca nad zatoką i miastem. Wieczorem Wizyta na Waterfront – starym porcie węglowym przemienionym na największą atrakcje  turystyczną Kapsztadu.

3 dzień KAPSZTAD - PRZYLĄDEK IGIELNY - SWELLENDAM

Zwiedzanie miasta – Ogrody Kompanii Indyjskiej i Parlament. Przejazd do doliny słynącej ze swych winnic. Degustacja 5 rodzajów wina.  Wśród sadów owocowych i pól uprawnych, położonych w żyznych dolinach pomiędzy pasmami gór przylądkowych, dojedziemy na brzeg oceanu. Tutaj, na mapach hydrograficznych przebiega granica dwóch oceanów – Indyjskiego i Atlantyckiego. Jest to najdalej na południe wysunięty skrawek kontynentu afrykańskiego. Zwiedzanie Muzeum Latarnictwa i pamiątkowe zdjęcie przy tabliczce upamiętniającej wyczyn naszego rodaka Kazimierza Nowaka z początku XX w. Na nocleg zatrzymujemy się w  Swellendam, malowniczo położonym u stóp Gór.

4 dzień SWELLENDAM - MOSSELBAY - OUDSHOORN - GEORGE

Jedziemy do zatoki Mossel. W Muzeum Odkryć Morskich (miejscowa ciekawostka "drzewo pocztowe") zwiedzamy karawelę – zrekonstruowany statek Bartłomieja Diaza - pierwszego Europejczyka, który przybił do brzegów południa Afryki.  Następnie przejazd do Oudtshoorn przez majestatyczne góry Outeniqua. Wizyta na farmie strusi, oraz w sławnych na cały świat grotach Cango. Groty zostały odkryte w prehistorycznych czasach.  W drodze do George jedziemy przepiękną drogą na przełęczy, która została wykuta w skałych przez włoskich jeńców wojennych w czasie II wojny. 

5 dzień GEORGE - KNYSNA - TSITSIKAMM - CAPE SAINT FRANCIS

Dzisiaj przemierzamy Ogrodowy Szlak – trasę wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego charakteryzującą się przez cały rok niespotykaną intensywnością szaty roślinnej. Postój na punkcie widokowym Delfin View – w sezonie w wodzie można dostrzec delfiny i wieloryby. Zwiedzanie okolic Knysna – punkt widokowy przy wlocie do laguny. Degustacja ostryg, hodowanych w spokojnych wodach laguny. Z Knysna przejazd w kierunku pierwotnej puszczy Tsitsikamma, Trasa prowadzi  przez wiecznie zielone, podzwrotnikowe lasy ( gigantyczne drzewa Podokarp - postój przy wyjątkowo dorodnym 800-latku) do zatoki Plettenberg, a dalej nad rzeką Groot  i przez most nad rzeką Bloukrans – Dla chętnych możliwość bungi jump z mostu spinającego brzegi kanionu. Najwyższy skok w Afryce - 216 metrów.  W Parku Narodowym Tsitsikamma idziemy na spacer SzlakiemWydry  po moście wiszącym nad ujściem rzeki Sztormowej.

6 dzień CAPE SAINT FRANCIS - PORT ELIZABETH - EAST LONDON

Czas wolny – możliwość kąpieli, lub spacery po plaży. Podczas odpływu dozowlone jest zbieranie i wywóz muszli. W południe wykwaterowanie i przejazd do Port Elizabeth - pięknego, czystego miasta o wiktoriańskiej architekturze. Pobyt w rezerwacie Donkina, starym forcie, ratuszu i zwiedzanie Kampanilli – wieży wybudowanej dla upamiętnienia angielskich osadników z 1820 roku. Wzdłuż zatoki Algoa jedziemyw kierunku Port Alfred – małego, wczasowego miasteczka nad oceanem. Późnym popołudniem przajeżdżamy do East London – portu i ośrodka przemysłowego nad rzeką Bawolą. Przejazd przez centrum, postój przy zabytkowym ratuszu. 

7 dzień EAST LONDON - UMTATA - DURBAN

Wyjazd do Durbanu - największego portu morskiego w RPA. Przejazd przez tereny dawnego Transkei - bantustanu, w którym urodził się Nelson Mandela. W Umtata zwiedzanie Muzeum poświęcone życiu i działalności tego wielkiego człowieka.  Przyjazd do Durbanu. Zwiedzanie miasta – zabytkowy ratusz, poczta i bulwar Viktorii.  Wieczorem spacer po promenadzie, lub dla chętnych wyjście do portowej tawerny.

8 dzień DURBAN - SAINT LUCIA

Czas wolny na zwiedzanie "Złotej Mili"- kompleksu hotelowo-plażowego, możliwość przejażdżki lokalną rikszą oraz wiele innych atrakcji, lub plażowanie i kąpiele w  oceanie. Przejazd przez Wybrzeże Delfinów. Przez eukaliptusowe lasy i plantacje trzciny cukrowej dojazd do St. Lucia nad oceanem Indyjskim.  Spacer do ujścia laguny – z brzegu można dojrzeć hipopotamy i krokdyle wylegujące się na piaszczystych łachach. Laguna i rozlewiska wokół niej, zostały wpisane przez ONZ na listę pomników przyrody dziedzictwa ludzkości.   

9 dzień SAINT LUCIA - DUMA ZULU - ZULULAND

Po śniadaniu rejs dużą łodzią po lagunie St. Lucia - spotkania z hipopotamami i krokodylami. Przejazd do wioski murzyńskiej Duma Zulu - pokaz wyrobu tarcz, włóczni i garnków. Tańce i śpiewy  plemienne. Nocleg w sercu Zululandu, w prywatnym rezerwacie dzikiej zwierzyny.Wybierając się wieczorem na spacer można spotkać zebrę lub żyrafę.     

10 dzień ZULULAND - SWAZILAND - PARK KRUGERA

Wyjazd w kierunku królestwa Swazi, a następnie dalej w kierunku Parku Krugera, jednego z największych parków  narodowych na świecie. W Swazilandzie zatrzymamy się by złożyć wizytę w wiejskiej zagrodzie – mile widziane drobne upominki, kredki, używana odzież, słodycze. Przejazd przez stolicę Mbabane, postój na targowisku z pamiątkami. Pod wieczór wspólny grill na świeżym powietrzu.   

11 dzień PARK KRUGERA - GÓRY SMOCZE

O wschodzie słońca wyjeżdżamy na całodzienne safari po Parku Krugera. Późnym popołudniem przyjeżdżamy do hotelu położonego w malowniczej dolinie rzeki Sabie.   

12 dzień GÓRY SMOCZE - SZLAK PANORAMICZNY - PRETORIA

Wyjazd w kierunku Pretorii – administracyjnej stolicy RPA. Przejazd Szlakiem Panoramicznym, z postojami w punktach widokowych kanionu rzeki Blyde o tak urzekających nazwach jak: Trzy Rondawele, Szczęście Burke'a - kociołki, Okno Pana Boga, Deszczowy Las, wodospad Lisbon. Następnie przejazd przez Mały Drakensberg – Góry Smocze, miejsce, gdzie toczyły się ostatnie walki w wojnie Burskiej na początku XX w.

13 dzień PRETORIA - JOHANNESBURG - SOWETO - PRETORIA

Zwiedzanie Pretorii, m.in.: Pomnik Voortrekkerów, plac kościelny, budynek i ogrody siedziby rządu. Ambasada RP. Wyjazd do Sun City - afrykańskiego Las Vegas, kuszącego niezliczonymi atrakcjami, z których najsłynniejsze to: Pałac w Lost City - przepiękny hotel stylizowany na pałac zaginionej afrykańskiej cywilizacji, Centrum Rozrywki, Dolina Fal - sztuczna plaża z dwumetrową falą, farma krokodyli, ośrodek sportów wodnych, pola golfowe, korty tenisowe i wiele innych przyjemności. Wizyta na farmie krokodyli, pokaz karmienia największych okazów. Możliwość krótkiego plażowania.

14 dzień PRETORIA - WODOSPADY WIKTORII

Wyjazd w kierunku Johannesburga, przejazd przez centrum miasta, transfer na lotnisko. Odlot do Wodospadów Wiktorii (w Zambii lub Zimbabwe). Przejazd do hotelu. Wizyta na targowisku z lokalnymi pamiątkami. Po powrocie zapisy w biurze firmy organizującej : półdniowy lub całodzienny rafting po Zambezi - jest to niewątpliwie największa z atrakcji pobytu, rafting połączony z riverboardingiem – surfing na rzece,  przejażdżkę na oswojonych słoniach, spływ kajakowy po Zambezi powyżej wodospadów, przelot śmigłowcem, ultralotem, sporty linowe- przejazdy na linie nad kanionem, wahadło, abseil, jazda konna po rezerwacie, nocne safari,  skok bungi ze stalowego mostu spinającego brzegi kanionu Zambezi. Możliwa niespodzianka z czasów Królowej Wiktorii. W/w atrakcje płatne są dodatkowo (uczestnicy przeciętnie wydają na nie ok. 300 USD (zalecamy dobry stan zdrowia).   

15 dzień WODOSPADY WIKTORII

Dzień wolny - korzystanie z  w/w atrakcji lub ze słońca na basenie w hotelu i spacery na bazar. Dla chętnych - rejs przed zachodem słońca po wodach Zambezi. Lampka szampana na koniec dnia - pożegnanie z Afryką.

16 dzień WODOSPADY WIKTORII 


Czas wolny. Przed południem transfer na lotnisko i odlot do Europy.

17 dzień WARSZAWA

Przelot do Polski.

W przypadku min. 4 osób chętnych istnieje możliwość zrealizowania wyjazdu w dowolnym terminie!

UWAGI!

Przeloty do/z Afryki odbywają się bez pilota (opiekuna grupy) - na miejscu opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z imprezy i posiadać co najmniej dwie wolne strony. Zaleca się również profilaktycznie zakup środków anty-malarycznych przed wyjazdem z kraju, lub aplikowanych na skórę środków odstraszających komary.

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w hotelach / lodge 3* (z łazienkami, w większości z klimatyzacją), w pokojach 2-osobowych (w niektórych hotelach jest możliwość zakwaterowania w pokojach 2-osobywch z dostawką). Dwie noce nad Wodospadami Wiktorii mogą być bądź 15 i 16 dnia, bądź 14 i 15 dnia wycieczki w zależności od połączeń lotniczych. Napoje do kolacji płatne dodatkowo. 

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. W/w kwota nie obejmuje dodatkowych atrakcji poprzedzonych słowami: "Dla chętnych".

RPA oraz ZIMBABWE leżą w strefie czasowej GMT +2 (dodajemy 1 godzinę do czasu polskiego). Napięcie elektryczne takie samo jak w Polsce, ale inne wtyczki! Wielkość grup: ok. 6 osobowe.

W przypadku min. 4 osób chętnych istnieje możliwość zrealizowania wyjazdu w dowolnym terminie!

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

500 USD dewizowa część ceny imprezy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

Zakwaterowanie w hotelach / lodge 3* (z łazienkami, w większości z klimatyzacją), w pokojach 2-osobowych (w niektórych hotelach jest możliwość zakwaterowania w pokojach 2-osobywch z dostawką). Dwie noce nad Wodospadami Wiktorii mogą być bądź 15 i 16 dnia, bądź 14 i 15 dnia wycieczki w zależności od połączeń lotniczych. 

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HBB)

wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje), Napoje do kolacji płatne dodatkowo.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
przelot wewnętrzny wg programu,
transport mikrobusem w trakcie trwania wycieczki,
zakwaterowanie w hotelach / lodge 3* (pokoje z łazienkami),
opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika w trakcie pobytu w Afryce,
wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).
 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
 • przelot wewnętrzny wg programu,
 • transport mikrobusem w trakcie trwania wycieczki,
 • zakwaterowanie w hotelach / lodge 3* (pokoje z łazienkami),
 • opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika w trakcie pobytu w Afryce,
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera

obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
kosztu wizy do Zimbabwe (ok. 30 USD/os),
napojów do kolacji,
zwyczajowych napiwków,
kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),
opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),
opcjonalnego ubezpieczenia VIP (147 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (307 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
wydatków natury osobistej,
innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
 • kosztu wizy do Zimbabwe (ok. 30 USD/os),
 • napojów do kolacji,
 • zwyczajowych napiwków,
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),
 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),
 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (KL 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
 • wydatków natury osobistej,
 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.