w naszej ofercie: 14393 imprezy, 4134 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Weekend majowy w Bangladeszu
Wszystko o tej ofercie wie:

WEEKEND MAJOWY W BANGLADESZU

16-dniowa wycieczka do Azji

Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HBB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
104557528
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

Tajemnicze królestwo Bhutanu, gdzie wskaźnikiem dobrobytu jest poziom szczęścia mieszkańców. Imponująca architektura buddyjskich klasztorów ukrytych wśród himalajskich szczytów. Tygrysie Gniazdo – piękny klasztor zawieszony na skale na wys. ponad 3 tys. m, stupy z niezwykłymi malowidłami. Krystalicznie czyste powietrze. Delta Gangesu i Brahmaputry. Stolica Bengalu Zachodniego – Dhaka.

PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Indii.

2 DZIEŃ  GUWAHATI (Indie)
Przylot do Delhi i stamtąd wylot do stanu Assam, w północno-wschodnich Indiach. Lądowanie w Guwahati położonym nad potężną rzeką Brahmaputra, przecinającą stan Assam. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży. Spacer po mieście.

3 DZIEŃ  GUWAHATI - SAMDRUP (Bhutan)
Zwiedzanie świątyni Kamakhaya na wzgórzu Nilahal. Następnie wyjazd w kierunku granicy z Bhutanem. Postoje w punktach widokowych na zrobienie zdjęć. Przekroczenie granicy. Przejazd do położonego we wschodnim Bhutanie miasta Samdrup.

4 DZIEŃ  SAMDRUP - TRASHIGANG
Wyjazd w kierunku Trashigang, jednego z największych dystryktów wschodniego Bhutanu. Kolejna okazja do podziwiania pięknych krajobrazów tego regionu. Po przyjeździe, zakwaterowanie w hotelu. Następnie wizyta w urokliwie usytuowanym ponad miastem klasztorze Trashigang Dzong, zbudowanym przez Minjur Tenpa, trzeciego świeckiego władcę Bhutanu, żyjącego w XVII w.

5 DZIEŃ  TRASHIGANG - MONGAR
Przejazd z Trashigang do Mongar. Pokonanie przełęczy Kor, położonej na wysokości 2400 m n.p.m. Przyjazd do Mongar. Zwiedzanie klasztoru Mongar Dzong pochodzącego z XIX w. Poza urzędnikami mieszka tutaj regionalna wspólnota zakonna należąca do szkoły drukpa. Nocleg w miasteczku Mongar, malowniczo usytuowanym na zboczach gór.

6 DZIEŃ  MONGAR - BUMTHANG
Wyjazd z Mongar. Podróż w kierunku zachodnim, w głąb Bhutanu, do miejsc, które jeszcze do niedawna były niedostępne dla turystów. Przejazd górskimi, krętymi drogami przez malownicze tereny. Okazja do podziwiania pięknych krajobrazów. Przejazd przez przełęcz Thrumshingla, położoną na wysokości ok. 3800 m n.p.m. Przyjazd do Bumthang.

7 DZIEŃ  DOLINA BUMTHANG
Zwiedzanie najpiękniejszej doliny Bhutanu – Bumthang, stanowiącej jednocześnie centrum buddyzmu bhutańskiego. Jest to kompleks czterech dolin, położonych na wysokości od 2600 m do 4000 m n.p.m. Po południu wizyta na farmie produkującej sery i miód. Następnie zwiedzanie miasta Jakar, będącego administracyjną stolicą regionu, gdzie znajduje się największy dzong w Bhutanie (obwód murów 1,5 km), oraz zespołu świątyń Kurjey Lhakhang.

8 DZIEŃ  BUMTHANG - TRONGSA - GANGTEY
Przejazd przez Dolinę Gangtey w kierunku Trongsa. Po drodze pokonanie przełęczy Pelala, położonej na wysokości 3300 m n.p.m. i stanowiącej granicę między Centralnym i Zachodnim Bhutanem. Przejazd przez region Trongsa, położony w centralnym Bhutanie. Postój przy stupie Chendebji Chorten, zbudowanej w stylu nepalskim w XVIII w. Przejazd malowniczą, górską drogą do klasztoru Trongsa Dzong – jednego z najciekawszych klasztorów w Bhutanie, położonego na wysokości 2200 m n.p.m. 
                
9 DZIEŃ  GANGTEY  - DOLINA WANGDUE - THIMPU
Objazd Doliny Wangdue – klasztor Wangdue Phodrang Dzong, malowniczo usytuowany na wzgórzu u zbiegu dwóch rzek. Krótki trekking do świątyni Chimie Lakhang. Wizyta w typowym domu bhutańskim.

10 DZIEŃ  THIMPHU
Zwiedzanie stolicy Bhutanu – Thimphu. Stupa z pięknymi malowidłami o tematyce religijnej (King’s Memorial Chorten) poświęcona pamięci trzeciego króla Bhutanu. Wizyta w żeńskim klasztorze Drubthob Goemba, z którego roztacza się malowniczy widok. Zwiedzanie klasztoru Pangri Zampa – pierwszej rezydencji założyciela państwa bhutańskiego – Shabdrunga. Oglądanie z zewnątrz Trashi Chhoe Dzong – letniej rezydencji władz religijnych i świeckich Bhutanu.

11 DZIEŃ  THIMPHU - PARO
Trekking w kierunku najsłynniejszego z bhutańskich klasztorów, zawieszonego na skale, Taktsang – zwanego Gniazdem Tygrysa. Jest on zamknięty dla turystów, ale jego widok oraz otaczające go pejzaże są doskonałą nagrodą za wspinaczkę. Wizyta w Paro Rinpung Dzong – szkole klasztornej, kształcącej mnichów buddyjskich. Po południu spacer po mieście, czas wolny na zakupy unikalnych bhutańskich pamiątek.

12 DZIEŃ  PARO - DHAKA (Bangladesz)
Przelot samolotem do stolicy Bangladeszu – Dhaki, położonej w delcie rzek Ganges i Brahmaputra. Zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowy spacer po mieście. Wizyta na lokalnym targowisku.  

13 DZIEŃ  DHAKA
Objazd starej części Dhaki, która zachowała niepowtarzalny, egzotyczny klimat. Po jej ulicach dziennie jeździ 400 tys. riksz. Postój przy Jatiyo Sangsad Bhaban – budynku parlamentu uważanego za cud architektury tego regionu. Zwiedzanie XI-wiecznej świątyni hinduistycznej Dhakeshwari. Po południu przejazd do Demra Ghat, skąd rozpocznie się 2-godzinny rejs po rzece Shitalakhaya, dający okazję podglądania życia codziennego mieszkańców Bangladeszu.

14 DZIEŃ  DHAKA - SONARGAON
Wycieczka do Sonargaon, stolicy Bengalu do XIII w. Miasto było siedzibą dynastii Deva, a od XIII wieku – stolicą sułtanatu Bengal. Zwiedzanie muzeum Zainul Abedin, eksponującym m.in. cenne znaleziska archeologiczne. Spacer uliczkami wśród budowli pamiętających czasy świetności Bengalu. Powrót do Dhaki.

15 DZIEŃ  DHAKA - DELHI
Zakończenie pobytu w Bangladeszu. Przelot do stolicy Indii – Delhi.

16 DZIEŃ
Wylot z Delhi do Europy. Przylot do Warszawy.


Trasa: GUWAHATI (Indie) - SAMDRUP (Bhutan) - TRASHIGANG - MONGAR - BUMTHANG - TRONGSA – GANGTEY- DOLINA WANGDUE - THIMPHU - PARO - DHAKA (Bangladesz) - SONARGAON

I RATA
2000 PLN płatna przy zapisie

II RATA

płatna na 45 dni przed wyjazdem

Uwaga:
•    Przy wpłacie II raty należy złożyć pełną dokumentację wizową, tj. 4 kolorowe zdjęcia, paszport ważny co najmniej 1 rok od daty zakończenia wycieczki z 4 stronami wolnymi, 1 wypełniony wniosek wizowy.
•    Cena nie obejmuje biletów wstępu, opłat lotniskowych – ok. 120 USD oraz napojów do posiłków.
•    Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 50 USD.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Granica

BHUTAN
Wszyscy przyjezdni muszą mieć wizę. Zabronione jest wywożenie starych przedmiotów oraz rzeczy służących celom religijnym, które zostały wykonane więcej niż 100 lat temu. Turyści powinni okazać celnikowi zaświadczenie, że wywożone przedmioty nie są antykami. Kupując w sklepie towar, który jest/wygląda na stary, najlepiej poprosić sprzedawcę o certyfikat. Dozwolony jest przywóz tylko ograniczonej ilości papierosów. Władze kraju prowadzą politykę ochrony mieszkańców przed negatywnym wpływem na ich kulturę i środowisko. Kraj przyjmuje turystów w ograniczonej liczbie. Muszą wykupić pakiet lokalnych usług (zakwaterowanie, posiłki, transport, przewodnik) w cenie 200 USD dziennie. Komputery osobiste, telefony komórkowe, kamery i inny sprzęt elektroniczny muszą być zarejestrowane po przylocie w lotniskowym urzędzie celnym. Przedmioty powyższe będą sprawdzone przed wylotem. Należy fotokopie paszportu, wizy indyjskiej, i biletu lotniczego trzymać oddzielnie od oryginałów.

BANGLADESZ
Obywatele RP potrzebują wizy. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe – minimum 6 miesięcy ponad termin planowanego wyjazdu z Bangladeszu. Przy wjeździe nie ma obowiązku okazania biletu powrotnego, niemniej podróżny powinien być w posiadaniu zarówno biletu, jak i innych dokumentów dotyczących dalszej podróży lub powrotu. Przepisy dewizowe nie nakładają ograniczeń co do wwozu obcych walut w postaci gotówki, czeków podróżnych, kart kredytowych. Jednakże kwoty od 5000 USD wzwyż należy zgłosić, wypełniając walutową deklarację, poświadczaną przez celnika. Można wwieźć przedmioty osobistego użytku (ubranie, bieliznę, obuwie, przybory toaletowe), w tym biżuterię osobistą o wartości nieprzekraczającej 3000 BDT (ok. 50 USD). Bez cła można wywieźć wyroby miejscowego rękodzieła i pamiątki (z wyjątkiem antyków i dzieł o wartości historycznej) o wartości, która nie przekracza 3000 BDT. Dozwolony jest bezcłowy przywóz 1 l alkoholu i 200 szt. papierosów na potrzeby własne. Należy wystrzegać się kupowania produkowanych nielegalnie napojów alkoholowych: mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Obowiązuje zakaz konsumpcji alkoholu w miejscach publicznych (poza hotelami i niektórymi restauracjami, gdzie można go nabyć).

Kuchnia

BHUTAN
Ludność należy do kilku grup etnicznych (Hindusi, Tybetańczycy, Chińczycy), stąd biorą sie różnice w rodzajach potraw. Je się dania bezmięsne z ryżem (z szafranem), warzywami i owocami, jak: grzyby (400 rodzajów), brzoskwinie, szparagi. Gotuje się je także z wołowiną, kurczakiem, wieprzowiną, suszonym mięsem jaka i przyprawia na wiele sposobów. Do narodowych potraw zaliczają się: tshoem (curry), zazwyczaj serwowane z ryżem. datse (twaróg z mleka krowiego), czasami podawany z czerwoną chili (ema datse), eue chum (różowy ryż), z masłem orzechowym. Najpopularniejszym napojem jest herbata, podawana na słodko lub po tybetańsku – z solą i masłem. Lokalny alkohol to arak, destylowany z ryżu, a powszechnie spożywane piwo – Chang, warzone jest w warunkach domowych. Hindusi mieszkający w Bhutanie mają licencję na ubój zwierząt. Mięso i ryby importuje się z Indii i z Nepalu. W Paro i Thimphu są restauracje, jednak turyści preferują stołowanie się w swoich hotelach, gdzie przestrzega się wymagań higienicznych i nie podaje się za ostrych potraw.

BANGLADESZ
Na południu kraju, blisko oceanu, ryby i wszelkie owoce morza są głównym składnikiem potraw. Dodaje się do nich mleczka kokosowego. Shutki to popularne danie z suszonej ryby. W centralnej części kraju je się smażony ryż z mięsem. Na zachodzie i wschodzie typowe są warzywa przyprawione curry; często dodaje się ryby z rzek. W regionach, gdzie nie brakuje jezior oraz sadów, najczęściej spożywa się rybę, owoce i marynowane warzywa. Do wszystkich posiłków dodaje się białego ryżu. Jedzenie jest przyprawiane na wszelkie sposoby: od bardzo słodkich do bardzo ostrych. Najważniejszymi przyprawami są: czosnek, imbir, limonka, kolendra, kminek, ostryż, chilli. Do słodkich dań dodaje się kardamonu i cynamonu. Desery serwowane w całym kraju: shujeer halwa, ciastka z mąki ryżowej, słodki jogurt, makaron albo ryż na słodko. Borhani to napój zrobiony z jogurtu. Często pije się herbatę.

Zakupy

BHUTAN
Na cotygodniowych bazarach (w soboty i niedziele) sprzedaje się głównie odzież, biżuterię, a także jedzenie. Najwięcej wyrobów rzemieślniczych można dostać na głównej ulicy w stołecznym Thimphu, w tym m.in.: ręcznie tkane materiały i wiele przedmiotów sztuki ludowej. W niektórych hotelach są sklepiki z pamiątkami. W dolinie wokół stolicy można w warsztacie jubilerskim zamówić biżuterię ze srebra i złota. Znaczki pocztowe należą do cenionych wśród kolekcjonerów.


BANGLADESZ
W dzielnicach handlowych jest ogromny wybór towarów: rękodzieło, biżuteria, tkaniny, jedwab, maski ze skorupy kokosa, produkty z bambusa, rzeźby i figurki z drewna, przedmioty z trzciny i z muszli, ozdoby ze srebra i złota, ubrania bawełniane, barwne sari, lalki w strojach ludowych. Najbardziej poszukiwane przez turystów są naszyjniki i kolczyki z różowych pereł. Przedmioty z mosiądzu: ozdoby na ścianę, wazy, bransoletki. Sklepy otwarte są od godz. 8 do późnego wieczora. W stolicy Dhaka oraz na lotnisku międzynarodowym znajdują się sklepy wolnocłowe, które oferują: alkohole, perfumy, kamery, zegarki.

Zdrowie

BHUTAN
Opieka lekarska i szpitalna jest trudno dostępna z powodów niemożności dotarcia do miast z położonych w górach wiosek. Dobrze mieć przy sobie poza wodą butelkowaną także pakiet medyczny pierwszej pomocy i leki, które mogą się przydać.
Bhutan jest położony dość wysoko; stolica Thimphu leży na wysokości prawie 2500 m n.p.m., co może spowodować objawy choroby wysokościowej. W kraju występuje m.in. malaria, infekcje skórne, biegunka.

BANGLADESZ
Każdy turysta przybywający do Bangladeszu powinien mieć ważną międzynarodową kartę szczepień. Występuje poważne zagrożenie chorobami inwazyjnymi i zakaźnymi: malarią, dengą, tężcem, biegunkami zakaźnymi, odmianami żółtaczki (typu A i B); zagrożenie to jest zwielokrotnione przez brak higieny i niski poziom służby zdrowia. Dla własnego bezpieczeństwa podróżnym zaleca się więc wcześniejsze szczepienia przeciw tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby (typu A i B). Częste są również zakażenia pasożytnicze (ameba, lamblia, robaczyce) czy bakteryjne. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, trzeba przestrzegać zasad higieny. Należy używać wody tylko butelkowanej (także do mycia zębów), dokładnie myć/obierać owoce, unikać przebywania w miejscach, gdzie jest dużo komarów (szczególnie wieczorem i nocą), nosić ubrania zakrywające ręce i nogi, stosować repelenty. Wskazane jest spanie pod moskitierą. Ochrona przed malarią konieczna jest przez cały rok. W stolicy można skorzystać z opieki medycznej w - zatrudniających lekarzy wykształconych za granicą - prywatnych klinikach i szpitalach, jednak z reguły nie są one wyposażone w wysokiej jakości sprzęt i aparaturę medyczną. Cena standardowej wizyty lekarskiej wynosi od 4 do 10 USD. Dzień pobytu w szpitalu kosztuje od ok. 10 USD (sala ogólna) do 50–70 USD (oddzielny pokój). Na dobrym poziomie są usługi stomatologiczne w klinikach dentystycznych prowadzonych przez cudzoziemców. Apteki są dobrze zaopatrzone w lekarstwa dostępne bez recept.

Zwyczaje

BHUTAN
Do najważniejszych wartości należy religia, szacunek dla rodziny królewskiej i ochrona środowiska naturalnego. Tego samego oczekuje się od turystów. Buddyzm ma kulturowy wpływ na wszystkie dziedziny życia. Cudzoziemcy powinni to rozumieć i okazywać respekt w stosunku do zwyczajów i zabytków związanych z religią. Podczas zwiedzania świątyń i klasztorów wymagane są stroje okrywające ciało: kobiety powinny okryć ramiona i nogi, mężczyźni – nogi. Podczas wizyty w świątyni należy buty zostawić przed progiem. Nie należy wchodzić w okryciu głowy. W przybytkach religijnym nie wolno robić zdjęć, często nie jest dozwolone wnosić do środka kamerę. Czorteny (stupy) obchodzi się zgodnie ze wskazówkami zegara. Od lat 1990. obowiązuje w kraju dekret "driglam namzha", który nakazuje przestrzegać kodu zachowania i ubioru związanego z tradycją; polega on na okazywaniu szacunku: wyższym w służbowej hierarchii, instytucji małżeństwa i rodziny, oddanie obowiązkom służbowym; ma na celu zachowanie narodowej tożsamości. Tubylcy jako ubrania oficjalne noszą strój narodowy, ale wieczorami mieszkańcy miast ubierają się w stylu zachodnim. Między kobietami a mężczyznami panuje równouprawnienie. W czasie świętowania licznych świąt buddyjskich nie wolno w danej miejscowości sprzedawać alkoholu. Nie wolno palić papierosów w miejscach publicznych.

BANGLADESZ
Bangladesz jest stosunkowo tolerancyjnym krajem muzułmańskim, a tubylcy znani są z wyrozumiałego i przyjaznego traktowania cudzoziemców. Należy przestrzegać miejscowych norm obyczajowych i religijnych – stosowne zachowanie oraz noszenie odpowiedniego ubioru (niewskazane jest noszenie zbyt skąpych strojów). Nie wolno całować się i obejmować w miejscach publicznych. Palenie i głośne mówienie (oraz zachowywanie się) w obecności starszych ludzi jest oznaką niegrzeczności. Należy unikać podawania przedmiotów i pieniędzy lewą ręka; dotyczy to także jedzenia i picia. W kraju obowiązuje szariat – muzułmańskie przepisy prawne. Picie alkoholu jest zagrożone karą więzienia. Narkotyki są łatwiej dostępne niż alkohol; za ich posiadanie grozi wysoka kara. Na powitanie islamscy mieszkańcy mówią: Asalamu alaikum, na co się odpowiada: wa alaikum salam.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pok. 1-osob. : Dopłata 1450 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star star

•    zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje 2-osob.,

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HBB)

•    śniadania, kolacje,

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

•    przeloty międzynarodowe,
•    przeloty wewnętrzne,
•    przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
•    zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje 2-osob.,
•    śniadania, kolacje,
•    opiekę pilota,
•    usługi lokalnych przewodników,
•    wizy do Indii, Bhutanu i Bangladeszu,
•    ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

Cena nie zawiera

•    Cena nie obejmuje biletów wstępu, opłat lotniskowych – ok. 120 USD oraz napojów do posiłków.
•    Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 50 USD.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.