w naszej ofercie: 14168 imprez, 4169 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka do Chin Południowych
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA DO CHIN POŁUDNIOWYCH

Chiny Południowe w 21 dni - samolot z Warszawy

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
104583107
oferta w pdf

Pałac Zimowy i Letni oraz nowoczesne wieżowce Pekinu. Wielki Mur i setki odrestaurowanych wojowników Terakotowej Armii. Supernowoczesny Szanghaj. Yunnan – pięknie zrekonstruowane starówki Dali i Lijiangu. Rejs po rzece Li wśród skalnych mogotów. Byłe kolonie - Hongkong i Macau.

PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Chin.

2 DZIEŃ  SZANGHAJ
Przylot do Szanghaju. Transfer i zwiedzanie miasta (uwaga - w przypadku wolnych pokoi, zakwaterowanie w hotelu). Przejazd na nabrzeże, czyli słynny Bund – symbol Szanghaju. Panorama miasta z tarasu widokowego, usytuowanego na wieży TV Pearl Tower (468 m). Zakwaterowanie. Czas na odpoczynek. Kolacja powitalna. Dla chętnych, rejs statkiem po rzece Huang Pu, przepływającej przez miasto – widok na pięknie oświetlone wieżowce i bulwary (cena ok. 25 USD).

3 DZIEŃ  SZANGHAJ - SUZHOU
Całodniowa wycieczka  Przejazd autokarem do Suzhou - miasta pięknych ogrodów. Spotkanie z historią – pochodząca z XVIII w. pagoda Północnej Świątyni. Wizyta w ogrodzie Mistrza Sieci (Wangshi Yuan) – najmniejszym i najpiękniejszym w mieście. Następnie rejs malowniczymi kanałami, przez zabytkowe dzielnice Suzhou. Następnie zwiedzanie manufaktury jedwabiu – możliwość poznania procesu produkcji oraz dokonania zakupów. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa słynącym z oryginalnego haftu dwustronnego. Powrót autokarem do Szanghaju. Kolacja.

4 DZIEŃ  SZANGHAJ
Zwiedzanie Szanghaju. Przejazd do centrum miasta - Plac Ludowy i wizyta w Muzeum Miasta Szanghaj, gdzie znajduje się bogata kolekcja prezentująca historię sztuki chińskiej. Przejazd do Świątyni Nefrytowego Buddy, w której przechowywane są cenne posągi Buddy. Następnie spacer po malowniczym ogrodzie Yu Yuan. Czas wolny na Starym Mieście; przy zabytkowych uliczkach znajduje się wiele atrakcyjnych sklepów. Obiad. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do Pekinu. Transfer do hotelu.

5 DZIEŃ  PEKIN
Przejazd do Świątyni Nieba, gdzie cesarze z dynastii Ming i Qing wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Wizyta w pawilonie pandy wielkiej pekińskiego ZOO – to sympatyczne zwierzę uznawane jest za skarb narodowy Chin. Następnie przejazd do Pałacu Letniego, w którym wypoczywała m.in. słynna cesarzowa Cixi ze swoim dworem. Spacer brzegiem Jeziora Kunming, przez bogato zdobione korytarze. Powrót do miasta. Kolacja.

6 DZIEŃ  WIELKI MUR
Wycieczka na Wielki Mur. Ta najdłuższa na świecie fortyfikacja, mająca ponad 6300 km długości, powstała w III w. p.n.e. Następnie przejazd na teren nekropolii cesarzy z dynastii Ming. Wizyta w okolicy jednego z grobowców – możliwość obejrzenia wystawy prezentującej przedmioty, w jakie wyposażano cesarzy na życie pozagrobowe. Spacer Świętą Drogą. W drodze powrotnej do Pekinu – wizyta w wytwórni biżuterii i kosmetyków z pereł. Możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Krótki postój w pobliżu obiektów olimpijskich – możliwość zrobienia zdjęć. Na kolację jedno z najsmaczniejszych dań chińskich, kaczka po pekińsku oraz degustacja lokalnego trunku. Wieczorem, dla chętnych – przedstawienie opery chińskiej (ok. 25 USD).

7 DZIEŃ  PEKIN
Zwiedzanie Pekinu. Przejazd na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), a następnie przejście do Zakazanego Miasta (zimowy pałac cesarski) – rezydencji 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Chwila odpoczynku w tradycyjnej herbaciarni – degustacja oraz możliwość zakupów. Wizyta w Centrum Medycyny Tradycyjnej – masaż, leki homeopatyczne. Przejażdżka rikszami po terenie tzw. hutongów, czyli wąskich uliczek najstarszych dzielnic Pekinu. Wizyta w domu rodziny chińskiej. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Xi’an.

8 DZIEŃ  XI’AN
Rano przyjazd do Xi’an – starożytnej stolicy Chin. Transfer do hotelu na śniadanie (zakwaterowanie po czasie realizacji programu). Zwiedzanie miasta – pochodząca z VII w. Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi, dzisiejszy symbol Xi’an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej z licznymi straganami oferującymi wyroby rękodzieła artystycznego i lokalne przysmaki. Spacer po kompleksie Wielkiego Meczetu – jest to przykład integracji architektury islamu z tradycyjną klasyczną architekturą Chin. Następnie przejście po zabytkowych murach miejskich. Kolacja w lokalnej restauracji – pierożkowy bankiet. Dla chętnych – barwne widowisko Tang Dynasty Show (ok. 26 USD). Wieczorem możliwy masaż stóp (od 23 USD).
 
9 DZIEŃ  XI’AN - LIJANG
Całodzienna wycieczka poza miasto, do Armii z Terakoty. Jest to licząca ponad 2 tysiące lat, wierna kopia dawnych sił obronnych. Stojąca w pełnym rynsztunku bojowym terakotowa armia pierwotnie liczyła ok. 8 tysięcy naturalnej wielkości figur żołnierzy i koni. Transfer na lotnisko, przelot do Kunmingu oraz dalszy przelot do Lijiang – perły prowincji Yunnan. Transfer do miasta. Zakwaterowanie. Kolacja.

10 DZIEŃ  LIJIANG
Zwiedzanie Lijiangu i okolic. Przejazd do stawu Czarnego Smoka, krystalicznie czystego jeziora zasilanego górskimi strumieniami i spacer po malowniczym parku o tej samej nazwie. Ponad stawem, w pogodne dni rozciąga się w oddali piękna panorama Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka – obowiązkowy temat wszystkich pocztówek z Lijiang. Następnie przejazd do podnóża góry. Wjazd kolejką linową na wys. 4500 m n.p.m. (osoby z kłopotami zdrowotnymi mogą pozostać na dole). Po powrocie przejazd do lokalnej wioski, zamieszkanej przez lud Naxi. Kolacja w domu jednej z rodzin. Powrót do Lijiang. Dla chętnych koncert muzyki ludu Naxi (ok. 18 USD).

11 DZIEŃ  LIJIANG - DALI
Spacer po wiernie odrestaurowanym, malowniczym Starym Mieście. W centrum znajduje się Pałac Mu, dawna rezydencja władców regionu. Przejazd autokarem do Dali. Spacer po zabytkowej dzielnicy otoczonej murami. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w restauracji prowadzonej przez rodzinę należącą do mniejszości narodowej Bai.

12 DZIEŃ  KUNMING
Wyjazd z Dali. Postój przy Świątyni Trzech Pagód; wznoszące się nad okolicą trzy marmurowe pagody pochodzą z IX w. Wizyta w wiosce Xizhou, gdzie mieszka mniejszość narodowa Bai. Udział w ceremonii picia herbaty. Przejażdżka łodzią po Jeziorze Erhai. Następnie przejazd autokarem do Kunmingu. Zakwaterowanie i kolacja.

13 DZIEŃ  KUNMING
Wycieczka poza miasto do Kamiennego Lasu. Jest to niezwykły efekt erozji w postaci labiryntu tysięcy wapiennych pinakli. Wizyta w wiosce mniejszości Yi. Przejazd do Parku Mniejszości Narodowych – spotkanie z folklorem wielu plemion zamieszkujących Chiny. Postój na Placu Złotego Konia. Kolacja.

14 DZIEŃ  GUILIN
Przejazd do położonej w górach Bambusowej Świątyni, słynącej z kolekcji rzeźb, przedstawiających 500 arhatów, postaci z panteonu bóstw buddyjskich. Wizyta na lokalnym targu kwiatowym. Transfer na lotnisko i przelot do Guilin. To niezwykłe miasto słynie z najpiękniejszej w kraju scenerii otaczających je malowniczych gór krasowych. Wędrówka po Wzgórzu Ujarzmiającym Fale (Fubo Shan) – sceneria znana z chińskich malowideł. Transfer do hotelu. Kolacja.

15 DZIEŃ  GUILIN - LONGSHEN
Zwiedzanie Jaskini Trzcinowej Fujarki, w której można zobaczyć ciekawe formy stalaktytów i stalagmitów, podświetlonych na kolorowo. Wycieczka poza miasto, do Longshen, gdzie znajdują się Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu. Wizyta na lokalnej plantacji herbaty. Powrót do Guilin. Kolacja. Wieczorny spacer – nocne życie miasta.

16 DZIEŃ RZEKA LI - YANGSHUO
Rejs rzeką Li do miasteczka Yangshuo. Niezwykła sceneria krasowych wzgórz i otaczająca rzekę zieleń bambusowych gajów była częstym motywem starego chińskiego malarstwa. W czasie rejsu – obiad na statku. Dopłynięcie do Yangshuo. Zakwaterowanie. Czas wolny na spacer po tej malowniczej miejscowości, która jest ulubiona przez poetów, malarzy i turystów z całego świata. Kolacja. Dla chętnych udział w niezwykłym widowisku odbywającym się na wodzie Impression Liu Sanjie Show spektakl z serii światło i dźwięk (ok. 36 USD).

17 DZIEŃ  YANGSHUO - GUILIN
Rano udział w ćwiczeniach gimnastycznych tai chi nad brzegiem rzeki (z instruktorem). Spacer po targu warzywnym. Przejazd do Szkoły Kuchni Chińskiej – krótka lekcja gotowania. Przejażdżka rowerowa wzdłuż malowniczej rzeki Yulong. Przejazd autokarem do Guilin. Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Kantonu.

18 DZIEŃ  KANTON - ZHUHAI
Rano przyjazd do Kantonu. Transfer na śniadanie. Zwiedzanie miasta – wizyta w Akademii Rodziny Chen. Ta Świątynia Przodków została ufundowana przez członków jednej rodziny. Spacer po leżącej na Rzece Perłowej, Wyspie Shamian, na której spotkać można wiele przykładów architektury europejskiej z okresu kolonialnego. Przejazd do Zhuhai. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

19 DZIEŃ  MACAU
Krótki przejazd na południe. Przekroczenie granicy z Macau. Zwiedzanie Macau, które przez prawie 450 lat znajdowało się pod zarządem Portugalii i ciągle stanowi mieszankę kultury Wschodu i Zachodu. Spacer po Avenida de Almeida Ribeiro – głównej alei miasta. Wizyta w świątyni Kun Lam poświęconej chińskiej Bogini Miłosierdzia – Guanyin. Wejście na wzgórze, gdzie znajdują się pozostałości katedry św. Pawła – największej świątyni katolickiej w Azji. Spacer po romantycznym Placu Senackim otoczonym tradycyjną, portugalska zabudową. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

20 DZIEŃ  HONGKONG
Rejs promem z Macau do Hongkongu – dawnej kolonii brytyjskiej. Zwiedzanie centrum finansowo-handlowego. Wizyta na słynnym bazarze Mong Kok z targiem kwiatowym i targiem ptasim. Wjazd na szczyt Góry Victoria, skąd (przy dobrej pogodzie) rozpościera się wspaniały widok na miasto i zatokę. Czas wolny na atrakcyjne i zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

21 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: SZANGHAJ – SUZHOU-PEKIN - XI’AN - LIJIANG - DALI - KUNMING - GUILIN - LONGSHEN - YANGSHUO - KANTON - ZHUHAI - MACAU - HONGKONG

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Granica

Obywatele RP udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową. Wiz nie trzeba mieć wjeżdżając do Hongkongu i Macau. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy po terminie upływu ważności chińskiej wizy. Przed przekroczeniem granicy cudzoziemiec wypełnia deklarację zdrowotną. Wwożąc do Chin środki płatnicze w kwocie powyżej równowartości 5000 USD, cudzoziemcy zobowiązani są do złożenia stosownej deklaracji celnej, na której podstawie przy wyjeździe przeprowadzana jest kontrola i odprawa dewiz wywożonych. W deklaracji celnej wyjazdowej cudzoziemiec ma obowiązek podać wszystkie wartościowe przedmioty, które posiada przy sobie (np. kamerę wideo, aparat fotograficzny, odbiornik radiowy, cenną biżuterię itp.). Rzadko zdarza się, aby służby celne kontrolowały te deklaracje na lotniskach. Nie wolno wwozić m.in. waluty chińskiej, publikacji uznawanych przez prawo chińskie za szkodliwe (w tym pornografii i wydawnictw krytykujących władze i ustrój ChRL. Zabroniony jest także przywóz do Chin przetworów mięsnych, mlecznych, nasion, żywych roślin itp. Bez certyfikatu zakupu nie wolno wywozić dzieł sztuki, rzadkich wydawnictw, wyrobów z kamieni szlachetnych.

Kuchnia

Kuchnia z prowincji Seczuan, oraz jej potrawy mięsne i rybne są zazwyczaj ostro przyprawione: chili, pieprz seczuański, imbir i czosnek oraz olej to typowe przyprawy. Na śniadanie Chińczyk pije zieloną herbatę oraz je zupę z białym pieczywem. Do jedzenia używa się pałeczek, ale można poprosić o widelec. Ryż przeważnie podawany jest na końcu. Na deser je się zwykle owoce. Jako napoje najpopularniejsza jest herbata jaśminowa. Miejscowe piwa są słabe np. Beijing Beer, Yanjing Beer ja Tsing Tao. Najbardziej cenione są wina Dynasty, Great Wall, Qingdao Chardonnay i Riesling. Zagraniczne napoje są drogie.

Zakupy

Do obowiązkowego rytuału należy targowanie się – najlepiej zaproponować cenę przynajmniej o 2/3 niższą. W domach towarowych i sklepach państwowych ceny nie są do negocjacji. Wśród godnych polecenia znajdują się ubrania z jedwabiu, kaszmiru, produkty naturalne (zioła i leki homeopatyczne), balsam tygrysi, sprzęt gospodarstwa domowego, porcelana, przedmioty ozdobne z jadeitu i emalii, antyki, perły, kaligrafia, obrazy.

Zdrowie

W Chinach zdarzają się zachorowania na żółtaczkę pokarmową typu A - zalecane jest szczepienie profilaktyczne. Przed spożyciem posiłku należy zawsze dokładnie umyć ręce. Nie jest wskazane picie nieprzegotowanej wody z kranu; należy wyłącznie spożywać wodę butelkowaną - nawet do mycia zębów. Woda mineralna zagranicznej marki jest ponad trzy razy droższa od chińskiej. Opieka medyczna - poza rejonami głębokiego interioru nie stanowi problemu. W wielkich miastach działają szpitale wszystkich specjalności, wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę medyczną. Opłata za wizytę u lekarza wynosi od 20 do 100 USD. Cena za dobę pobytu cudzoziemca w szpitalu wynosi od 60 do 200 USD i nie obejmuje kosztów usług medycznych, badań ani leków, za które płaci się dodatkowo. W największych miastach Chin, w zagranicznych klinikach, poziom świadczonych usług medycznych i stomatologicznych stoi na najwyższym światowym poziomie, co wiąże się z niezwykle wysokimi kosztami (wizyta lekarska od 90 USD wzwyż). Ze względów praktycznych wskazane jest zaopatrzenie się przed przyjazdem do Chin w podstawowe leki krajowe, gdyż popularne jest tutaj leczenie specyfikami medycyny chińskiej, niemającymi odpowiedników w polskiej farmakologii. W większych miastach znajdują się dobrze wyposażone przychodnie przeznaczone dla cudzoziemców, gdzie lekarze mówią po angielsku. Można w nich zrealizować zagraniczne recepty. W zwyczajnych aptekach sprzedających głównie leki ziołowe, można dostać proste leki na kaszel czy przeciwgorączkowe.

Zwyczaje

W południowych Chinach ludzie są bardzo otwarci, pogodni i życzliwi dla turystów. Dążą do nawiązania kontaktu, nie przeszkadza im nawet brak wspólnego języka. Kolejki są raczej zjawiskiem nieznanym i do celu dostaje się ten, kto ma silniejsze łokcie i głośniej się zachowuje. Robienie zdjęć jest dozwolone, z wyjątkiem niektórych zabytków, lotnisk, obiektów rządowych, wojskowych, mostów. Robiąc zdjęcia ludzi z bliska, należy poprosić o zgodę. Znajomość języka angielskiego poza hotelami nie jest częsta. Spokojne zachowanie i język gestów pomagają, gdy brak wspólnego języka.

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem 

Uwaga:
• Przy wpłacie II raty należy złożyć paszport do wizowania ważny co najmniej pół roku po zakończeniu wycieczki, wypełniony wniosek wizowy (1 egz.), 1 zdjęcie (kolorowe, en face) oraz opłatę za wizę 220 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN.
• Na bilety wstępu i napiwki dla przewodników, kierowców, bagażowych należy zabrać ze sobą 530 USD do przekazania pilotowi po przylocie do Szanghaju

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Dopłata za wizę i pośrednictwo wizowe : Dopłata 270 PLN
Dopłata do pok. 1-osob. : Dopłata 2000 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

•    zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osob.;

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

•    śniadania, (dodatkowo w dniach 8. i 18); kolacje (+ 1 szklanka napoju), w dniu 3. obiad zamiast kolacji,

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

•    przeloty międzynarodowe,
•    przeloty wewnętrzne,
•    przejazdy pociągiem (nocna podróż w wagonie sypialnym),
•    przeprawa promem na trasie Macau-Hongkong,
•    przejazdy klimatyzowanym autokarem,
•    transfery i wygodny transport bagażu między miastami (bez dźwigania),
•    zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osob.; dopłata do pok. 1-osob. 2000 PLN,
•    śniadania, (dodatkowo w dniach 8. i 18); kolacje (+ 1 szklanka napoju), w dniu 3. obiad zamiast kolacji,
•     opiekę pilota,
•     rejs po rzece Li,
•     degustacje,
•     przejażdżka rikszami,
•     usługi lokalnych przewodników,
•     ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż)

Cena nie zawiera

• Opłaty za wizę 220 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN.
• Na bilety wstępu i napiwki dla przewodników, kierowców, bagażowych należy zabrać ze sobą 530 USD do przekazania pilotowi po przylocie do Szanghaju

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.