w naszej ofercie: 14033 imprezy, 17779 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Gruzja-Armenia Pielgrzymka samolotowa 2019
Wszystko o tej ofercie wie:

GRUZJA-ARMENIA PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA 2019

Pielgrzymki 2019, Pielgrzymka do Gruzji i Armenii, Pielgrzymka samolotowa

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
11320214
oferta w pdf
Pielgrzymki 2019, Pielgrzymka do Gruzji i Armenii, Pielgrzymka samolotowa
Gruzja-Armenia Pielgrzymka samolotowa 2019
KUTAISI · ANANURI · KAZBEGI · GERGETI · MCCHETA · TBILISI · SIGHNAGHI · BODBE · SANAHIN · HAGHPAT · DILIJAN · SEWAN · ERYWAŃ · GARNI · GEGHARD · ECZMIADZYN · ZWARTNOC · GIUMRI · WARDZIA · ACHALCICHE · TWIERDZA RABATI · PARK BORDŻOMI · BATUMI · TWIERDZA GONIO · GELATI
 
PROGRAM RAMOWY 11 DNI
DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku w Katowicach. O godz. 15:00 Msza św. w kaplicy na lotnisku. Przelot do Kutaisi. Przejazd na nocleg do Ckaltubo.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Kutaisi, drugiego pod względem wielkości miasto Gruzji. Spacer po mieście. Udamy się do Katedry Bagrata, dumnie wznoszącą się nad rzeką Rioni. Została wybudowana w początkach XI wieku, w trakcie panowania króla Bagrata III, któremu zawdzięcza swą nazwę. W roku 1944 Katedra Bagrata została wraz z monastyrem Gelata wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako jeden kompleks. Przejazd do Ananuri. Wizyta w kompleksie zamkowym Ananuri (XVII wiek), położonym na brzegu rzeki Aragvi.  Wizyta w Akademii Gelati oraz zespole klasztornym Monastyru Gelati, założonych przez króla Dawida IV Budowniczego w XII wieku. W okresie XII i XIII wieku Gelati była jednym z największych religijnych, edukacyjnych, naukowych i filozoficznych ośrodków w Gruzji. Utworzenie Akademii miało związek z  kulturalnym odrodzeniem Gruzji. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Gudauri.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Kazbegi przez “Przełęcz Dżwari” (2379 m. n.p.m.). Zobaczymy miejsce urokliwie położone na szczycie wzgórza. Wynajem lokalnych pojazdów terenowych z napędem 4X4 – przejazd do Kościoła Świętej Trójcy w Gergeti, niezwykłego dzieła gruzińskiej architektury, znajdującego się w pobliżu wioski Gergeti, na wysokości 2170 metrów, u podnóża Góry Kazbek (5033 m n.p.m.). Przejazd do Mccheta, jednego z najstarszych miast Gruzji, stolicy wczesno-gruzińskiego królestwa Iberii z okresu III w. p.n.e.-V w. n. e. oraz ośrodka rozwoju wczesnego chrześcijaństwa. Nawiedzenie Katedry Sweti Cchoweli (XI w.) oraz Monastyru Dżwari (VI w.). Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tbilisi.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi - stolicy i największego miasta Gruzji, położonego na brzegu rzeki Mtkvari, założonego
w V wieku przez Wachtanga I Gorgasali. Tbilisi to znaczący ośrodek społeczny oraz kulturalne centrum Gruzji. Miasto w wyniku strategicznej lokalizacji, na styku głównych dróg prowadzących przez Europę i Azję oraz na trasie historycznego Szlaku Jedwabnego, stanowiło niejednokrotnie miejsce zmagań najróżniejszych sił i imperiów. Historię miasta można odkryć poprzez jego architekturę. Zwiedzanie Tbilisi: Stare Miasto - kościół Metechi oraz pomnik Wachtanga I Gorgasali (założyciela miasta z V wieku); Abanotubani, starożytna dzielnica Tbilisi, znana ze swych łaźni siarkowych; twierdza Narikala; ulica Szardena, katedra Sioni oraz Sobór Trójcy Świętej, znany jako Sameba, będący głównym soborem katedralnym Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego oraz jedną z największych świątyń prawosławnych na świecie. Następnie: aleja Szoty Rustawelego, aleja Agmashenebeli. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do regionu Kachetii, znanego z winnic i winiarni. Wizyta w Sighnaghi, starożytnej miejscowości zwanej Miastem Miłości, z brukowanymi uliczkami i balkonikami w stylu staro-gruzińskim. Jedno z najpiękniejszych miasteczek regionu Kachetii. Wznosi się na wysokości 790 m n.p.m., ponad doliną Alazani i naprzeciw górskiego łańcucha Kaukazu. Otoczone jest pozostałościami po XVIII-wiecznych fortyfikacjach. Następnie wizyta w monastyrze Bodbe, wybudowanym w IX wieku, poddanego XVII-wiecznym przebudowom. Obecnie funkcjonuje jako klasztor żeński i jeden z głównych ośrodków pielgrzymkowych w Gruzji. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Sanahinu. Wizyta w arcydziełach średniowiecznej architektury ormiańskiej – w Monastyrze Sanahin (IX – XII w.) oraz w Monastyrze Haghpat (XI – XIII w.) – wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (2000). Znajdują się one w północnej części Armenii, w regionie Lori, w pobliżu miasta Alawerdi. Klasztory te stanowiły ważne centrum religijne, w którym mieszkało 500 mnichów. Funkcjonowały także jako szkoły oraz repozytoria manuskryptów. Monastyr Haghpat, znajduje się na północny-wschód od Sanahinu, na którego podobieństwo został wybudowany. Wieże zegarową, jeden z piękniejszych przykładów tego typu budowli z czasów średniowiecznej Armenii, wzniesiono w 1210 roku. Przejazd do górskiego kurortu Dilijan, zwanego „Armeńską Szwajcarią” i znanego z lasów oraz tajemniczej fauny i flory. Podczas przejazdu można doświadczyć niesamowitej zmiany krajobrazu, od górskiego jeziora, po zielone, bujne lasy w górach. Krótki spacer po miejscowości Dilijan: wizyta na ulicy rzemieślników, gdzie można poobserwować wyrabiania tradycyjnych pamiątek z drewna, kamienia i ceramiki. Obiad. Przejazd do Sewania. Wejście na półwysep, skąd ze wzniesienia rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na jezioro Sewan. Wizyta w klasztorze Sewanawank, który od wieków wznosi się dumnie nad półwyspem. Przejazd na nocleg do Erywania.
DZIEŃ 7
Śniadanie. Zwiedzanie Erywania, w tym: Centrum miasta, plac Republiki, Aleja Północna, Jezioro Łabędzie, Państwowy Uniwersytet, panorama miasta, pomnik Matki Armenii, Parlament, Pałac Prezydencki, Opera, Kompleks Sportowo-Koncertowy. Zwiedzanie kompleksu pomnikowego poświęconego pamięci ofiar ludobójstwa Ormian z 1915 roku oraz wizyta w Muzeum Ludobójstwa. Zobaczymy Kaskady, centrum sztuki nowoczesnej Erywania, z dziełami sztuki rozmieszczonymi na terenie całego kompleksu architektonicznego, na bulwarach oraz na schodach, z których szczytu można podziwiać panoramę miasta oraz góry Ararat. Czas wolny. Przejazd do jedynej pogańskiej świątyni jaka przetrwała w Armenii, poświęconej bogowi Słońca Mithrze, która została wybudowana w Garni w 77 roku naszej ery przez króla Trdata (z dynastii Arshakid). Krótki czas wolny na zdjęcia podczas przystanku na trasie przy Łuku Czarenca. Świątynię w Garni cechuje styl greko-romański z charakterystycznymi kolumnami. Wznosi się dumnie na skalistym grzbiecie w otoczeniu głębokiego kanionu. Świątynia była letnią rezydencją dynastii Arshakidów. Odwiedzimy ruiny Królewskiego Pałacu oraz Królewskie Łaźnie w pobliżu. Obiad w gościnie u lokalnej rodziny wraz z pokazem przygotowywania “lawaszu” (tradycyjnego, ormiańskiego płaskiego chleba pieczonego w kamiennym piecu), degustacja prawdziwie ormiańskich potraw, zapoznanie się z życiem miejscowych. Degustacja wódki domowej roboty, wyprodukowanej na bazie przeróżnych owoców (moreli, winogron, brzoskwiń, jabłka czy owoców morwy), a także domowego wyrobu wina. Przejazd do unikalnej świątyni Świętego Gegharda (XII-XIII w.), która nazywana jest „świątynią włóczni”. Nazwę nadano na cześć zachowanej tu przez wieki włóczni, która przebiła bok ukrzyżowanego Chrystusa. Jest ona teraz prezentowana w muzeum Katedry w Eczmiadzynie. Powrót na nocleg.
DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd do Eczmiadzyna, dawnej, starożytnej stolicy Armenii. Od IV wieku stanowi największy ośrodek religijny oraz siedzibę Katolikosa Wszystkich Ormian. Katedra w Eczmiadzynie jest jednym z najstarszych kościołów religii chrześcijańskiej, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to kościół macierzysty Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego, ufundowany w 300 roku n.e. przez Świętego Grzegorza Oświeciciela. Później przebudowywany, obecnie stanowi część większego kompleksu obejmującego: katedrę, Akademię Teologiczną, rezydencję Katolikosa Wszystkich Ormian, siedzibę synodu Kościoła Ormiańskiego oraz bibliotekę. Muzeum katedralne, znajdujące się za ołtarzem, posiada kolekcję narzędzi liturgicznych wykonanych ze złota, srebra, drogocennych kamieni, liczne dekoracje, urządzenie do wytwarzania mirry oraz legendarną Świętą Włócznię. Przejazd do jednego z architektonicznych cudów Armenii - świątyni Zwartnoc (641-661 p.n.e.). Ocalałe ruiny pozwalają wyobrazić sobie dawny, niespotykany urok budowli. Świątynia znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kontynuacja podróży do drugiego pod względem wielkości miasta Armenii – Giumri. Jest to jedno z najbardziej gościnnych miast Armenii. Spacer po historycznej dzielnicy Kumayri, będącej ważnym ośrodku artystycznym. Znajduje się tu wiele budowli kulturalnych w wyjątkowym stylu architektonicznym z okresu XVIII I XIX wieku, które kreują przytulną atmosferę typowego armeńskiego miasta tamtej epoki. Przejazd do granicy armeńsko-gruzińskiej, przejście graniczne i wszelkie formalności. Przejazd do Achalciche (dosłownie “nowy zamek”), miasta w południowo-zachodniej Gruzji. W drodze przystanek w Wardzia (XII w.), skalnym mieście, jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących pomników historii w Gruzji. Wardzia usytuowana jest na 1300 m. n. p. m. Kontynuacja przejazdu do Achalciche na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 9
Śniadanie. Wizyta w twierdzy Rabati w Achalciche (XII wiek), na terenie której znajduje się kościół prawosławny, minaret, kościół katolicki, kościół ormiański oraz synagoga. Przejazd od Bordżomi, uzdrowiskowego kurortu w środkowo-południowej Gruzji. Miasto znane jest z rozlewni wody mineralnej (obecnie głównego produktu eksportowego Gruzji). Spacer po Parku Zdrojowym w Bordżomi aż do naturalnego stawu. Degustacja wody mineralnej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Ckaltubo.
DZIEŃ 10
Śniadanie. Przejazd do Batumi - nadmorskiego kurortu nad Morzem Czarnym w południowo-zachodniej Gruzji. Nadmorski park w Batumi stanowi jedno z bardziej urokliwych miejsc w tym mieście. Przed spacerowiczami roztacza się niesamowity widok na kolejne fontanny prezentujące się w najnowszej części parku. Spacer po Batumi, mijając Wieżę Alfabetu, wieżę-fontannę Czaczy, Plac Medei oraz bulwar. Przejazd do twierdzy Gonio. Ulokowana 12 km na południe od Batumi, na lewym brzegu rzeki Czoroch, jest prawdziwym rajem dla miłośników historycznych i kulturowych zabytków. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Batumi.
DZIEŃ 11
Śniadanie. Odpoczynek nad morzem.  Obiadokolacja. Przejazd na lotnisko. Przelot do Katowic. Zakończenie pielgrzymki ok. godz. pierwszej w dniu 26 czerwca 2019 roku.

Pielgrzymki 2019, Pielgrzymka do Gruzji i Armenii, Pielgrzymka samolotowa

Gruzja-Armenia Pielgrzymka samolotowa 2019

KUTAISI · ANANURI · KAZBEGI · GERGETI · MCCHETA · TBILISI · SIGHNAGHI · BODBE · SANAHIN · HAGHPAT · DILIJAN · SEWAN · ERYWAŃ · GARNI · GEGHARD · ECZMIADZYN · ZWARTNOC · GIUMRI · WARDZIA · ACHALCICHE · TWIERDZA RABATI · PARK BORDŻOMI · BATUMI · TWIERDZA GONIO · GELATI
 
PROGRAM RAMOWY 11 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Katowicach. O godz. 15:00 Msza św. w kaplicy na lotnisku. Przelot do Kutaisi. Przejazd na nocleg do Ckaltubo.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Kutaisi, drugiego pod względem wielkości miasto Gruzji. Spacer po mieście. Udamy się do Katedry Bagrata, dumnie wznoszącą się nad rzeką Rioni. Została wybudowana w początkach XI wieku, w trakcie panowania króla Bagrata III, któremu zawdzięcza swą nazwę. W roku 1944 Katedra Bagrata została wraz z monastyrem Gelata wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako jeden kompleks. Przejazd do Ananuri. Wizyta w kompleksie zamkowym Ananuri (XVII wiek), położonym na brzegu rzeki Aragvi.  Wizyta w Akademii Gelati oraz zespole klasztornym Monastyru Gelati, założonych przez króla Dawida IV Budowniczego w XII wieku. W okresie XII i XIII wieku Gelati była jednym z największych religijnych, edukacyjnych, naukowych i filozoficznych ośrodków w Gruzji. Utworzenie Akademii miało związek z  kulturalnym odrodzeniem Gruzji. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Gudauri.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Kazbegi przez “Przełęcz Dżwari” (2379 m. n.p.m.). Zobaczymy miejsce urokliwie położone na szczycie wzgórza. Wynajem lokalnych pojazdów terenowych z napędem 4X4 – przejazd do Kościoła Świętej Trójcy w Gergeti, niezwykłego dzieła gruzińskiej architektury, znajdującego się w pobliżu wioski Gergeti, na wysokości 2170 metrów, u podnóża Góry Kazbek (5033 m n.p.m.). Przejazd do Mccheta, jednego z najstarszych miast Gruzji, stolicy wczesno-gruzińskiego królestwa Iberii z okresu III w. p.n.e.-V w. n. e. oraz ośrodka rozwoju wczesnego chrześcijaństwa. Nawiedzenie Katedry Sweti Cchoweli (XI w.) oraz Monastyru Dżwari (VI w.). Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tbilisi.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi - stolicy i największego miasta Gruzji, położonego na brzegu rzeki Mtkvari, założonegow V wieku przez Wachtanga I Gorgasali. Tbilisi to znaczący ośrodek społeczny oraz kulturalne centrum Gruzji. Miasto w wyniku strategicznej lokalizacji, na styku głównych dróg prowadzących przez Europę i Azję oraz na trasie historycznego Szlaku Jedwabnego, stanowiło niejednokrotnie miejsce zmagań najróżniejszych sił i imperiów. Historię miasta można odkryć poprzez jego architekturę. Zwiedzanie Tbilisi: Stare Miasto - kościół Metechi oraz pomnik Wachtanga I Gorgasali (założyciela miasta z V wieku); Abanotubani, starożytna dzielnica Tbilisi, znana ze swych łaźni siarkowych; twierdza Narikala; ulica Szardena, katedra Sioni oraz Sobór Trójcy Świętej, znany jako Sameba, będący głównym soborem katedralnym Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego oraz jedną z największych świątyń prawosławnych na świecie. Następnie: aleja Szoty Rustawelego, aleja Agmashenebeli. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do regionu Kachetii, znanego z winnic i winiarni. Wizyta w Sighnaghi, starożytnej miejscowości zwanej Miastem Miłości, z brukowanymi uliczkami i balkonikami w stylu staro-gruzińskim. Jedno z najpiękniejszych miasteczek regionu Kachetii. Wznosi się na wysokości 790 m n.p.m., ponad doliną Alazani i naprzeciw górskiego łańcucha Kaukazu. Otoczone jest pozostałościami po XVIII-wiecznych fortyfikacjach. Następnie wizyta w monastyrze Bodbe, wybudowanym w IX wieku, poddanego XVII-wiecznym przebudowom. Obecnie funkcjonuje jako klasztor żeński i jeden z głównych ośrodków pielgrzymkowych w Gruzji. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Sanahinu. Wizyta w arcydziełach średniowiecznej architektury ormiańskiej – w Monastyrze Sanahin (IX – XII w.) oraz w Monastyrze Haghpat (XI – XIII w.) – wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (2000). Znajdują się one w północnej części Armenii, w regionie Lori, w pobliżu miasta Alawerdi. Klasztory te stanowiły ważne centrum religijne, w którym mieszkało 500 mnichów. Funkcjonowały także jako szkoły oraz repozytoria manuskryptów. Monastyr Haghpat, znajduje się na północny-wschód od Sanahinu, na którego podobieństwo został wybudowany. Wieże zegarową, jeden z piękniejszych przykładów tego typu budowli z czasów średniowiecznej Armenii, wzniesiono w 1210 roku. Przejazd do górskiego kurortu Dilijan, zwanego „Armeńską Szwajcarią” i znanego z lasów oraz tajemniczej fauny i flory. Podczas przejazdu można doświadczyć niesamowitej zmiany krajobrazu, od górskiego jeziora, po zielone, bujne lasy w górach. Krótki spacer po miejscowości Dilijan: wizyta na ulicy rzemieślników, gdzie można poobserwować wyrabiania tradycyjnych pamiątek z drewna, kamienia i ceramiki. Obiad. Przejazd do Sewania. Wejście na półwysep, skąd ze wzniesienia rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na jezioro Sewan. Wizyta w klasztorze Sewanawank, który od wieków wznosi się dumnie nad półwyspem. Przejazd na nocleg do Erywania.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Zwiedzanie Erywania, w tym: Centrum miasta, plac Republiki, Aleja Północna, Jezioro Łabędzie, Państwowy Uniwersytet, panorama miasta, pomnik Matki Armenii, Parlament, Pałac Prezydencki, Opera, Kompleks Sportowo-Koncertowy. Zwiedzanie kompleksu pomnikowego poświęconego pamięci ofiar ludobójstwa Ormian z 1915 roku oraz wizyta w Muzeum Ludobójstwa. Zobaczymy Kaskady, centrum sztuki nowoczesnej Erywania, z dziełami sztuki rozmieszczonymi na terenie całego kompleksu architektonicznego, na bulwarach oraz na schodach, z których szczytu można podziwiać panoramę miasta oraz góry Ararat. Czas wolny. Przejazd do jedynej pogańskiej świątyni jaka przetrwała w Armenii, poświęconej bogowi Słońca Mithrze, która została wybudowana w Garni w 77 roku naszej ery przez króla Trdata (z dynastii Arshakid). Krótki czas wolny na zdjęcia podczas przystanku na trasie przy Łuku Czarenca. Świątynię w Garni cechuje styl greko-romański z charakterystycznymi kolumnami. Wznosi się dumnie na skalistym grzbiecie w otoczeniu głębokiego kanionu. Świątynia była letnią rezydencją dynastii Arshakidów. Odwiedzimy ruiny Królewskiego Pałacu oraz Królewskie Łaźnie w pobliżu. Obiad w gościnie u lokalnej rodziny wraz z pokazem przygotowywania “lawaszu” (tradycyjnego, ormiańskiego płaskiego chleba pieczonego w kamiennym piecu), degustacja prawdziwie ormiańskich potraw, zapoznanie się z życiem miejscowych. Degustacja wódki domowej roboty, wyprodukowanej na bazie przeróżnych owoców (moreli, winogron, brzoskwiń, jabłka czy owoców morwy), a także domowego wyrobu wina. Przejazd do unikalnej świątyni Świętego Gegharda (XII-XIII w.), która nazywana jest „świątynią włóczni”. Nazwę nadano na cześć zachowanej tu przez wieki włóczni, która przebiła bok ukrzyżowanego Chrystusa. Jest ona teraz prezentowana w muzeum Katedry w Eczmiadzynie. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd do Eczmiadzyna, dawnej, starożytnej stolicy Armenii. Od IV wieku stanowi największy ośrodek religijny oraz siedzibę Katolikosa Wszystkich Ormian. Katedra w Eczmiadzynie jest jednym z najstarszych kościołów religii chrześcijańskiej, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to kościół macierzysty Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego, ufundowany w 300 roku n.e. przez Świętego Grzegorza Oświeciciela. Później przebudowywany, obecnie stanowi część większego kompleksu obejmującego: katedrę, Akademię Teologiczną, rezydencję Katolikosa Wszystkich Ormian, siedzibę synodu Kościoła Ormiańskiego oraz bibliotekę. Muzeum katedralne, znajdujące się za ołtarzem, posiada kolekcję narzędzi liturgicznych wykonanych ze złota, srebra, drogocennych kamieni, liczne dekoracje, urządzenie do wytwarzania mirry oraz legendarną Świętą Włócznię. Przejazd do jednego z architektonicznych cudów Armenii - świątyni Zwartnoc (641-661 p.n.e.). Ocalałe ruiny pozwalają wyobrazić sobie dawny, niespotykany urok budowli. Świątynia znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kontynuacja podróży do drugiego pod względem wielkości miasta Armenii – Giumri. Jest to jedno z najbardziej gościnnych miast Armenii. Spacer po historycznej dzielnicy Kumayri, będącej ważnym ośrodku artystycznym. Znajduje się tu wiele budowli kulturalnych w wyjątkowym stylu architektonicznym z okresu XVIII I XIX wieku, które kreują przytulną atmosferę typowego armeńskiego miasta tamtej epoki. Przejazd do granicy armeńsko-gruzińskiej, przejście graniczne i wszelkie formalności. Przejazd do Achalciche (dosłownie “nowy zamek”), miasta w południowo-zachodniej Gruzji. W drodze przystanek w Wardzia (XII w.), skalnym mieście, jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących pomników historii w Gruzji. Wardzia usytuowana jest na 1300 m. n. p. m. Kontynuacja przejazdu do Achalciche na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Wizyta w twierdzy Rabati w Achalciche (XII wiek), na terenie której znajduje się kościół prawosławny, minaret, kościół katolicki, kościół ormiański oraz synagoga. Przejazd od Bordżomi, uzdrowiskowego kurortu w środkowo-południowej Gruzji. Miasto znane jest z rozlewni wody mineralnej (obecnie głównego produktu eksportowego Gruzji). Spacer po Parku Zdrojowym w Bordżomi aż do naturalnego stawu. Degustacja wody mineralnej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Ckaltubo.

DZIEŃ 10
Śniadanie. Przejazd do Batumi - nadmorskiego kurortu nad Morzem Czarnym w południowo-zachodniej Gruzji. Nadmorski park w Batumi stanowi jedno z bardziej urokliwych miejsc w tym mieście. Przed spacerowiczami roztacza się niesamowity widok na kolejne fontanny prezentujące się w najnowszej części parku. Spacer po Batumi, mijając Wieżę Alfabetu, wieżę-fontannę Czaczy, Plac Medei oraz bulwar. Przejazd do twierdzy Gonio. Ulokowana 12 km na południe od Batumi, na lewym brzegu rzeki Czoroch, jest prawdziwym rajem dla miłośników historycznych i kulturowych zabytków. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Batumi.

DZIEŃ 11
Śniadanie. Odpoczynek nad morzem.  Obiadokolacja. Przejazd na lotnisko. Przelot do Katowic. Zakończenie pielgrzymki ok. godz. pierwszej w dniu 26 czerwca 2019 roku.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
15.06-25.06.2019 3990 PLN -

Obowiązkowa dopłata do ceny podstawowej: 150 Euro

Zniżki i dopłaty

dopłata do pok. 1-osobowego : Dopłata 1200 PLN
Dopłata do bagażu 20 kg w samolocie : Dopłata 399 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

10 śniadań, 8 obiadokolacji, 2 obiady

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Katowice

Cena zawiera

• przelot wraz z opłatami lotniskowymi i bagażem głównym do max. 10 kg
   (większy bagaż do 20 kg wymaga dopłaty jak za cały nowy bagaż – 399 zł)
• komfortowy przejazd na całej trasie
• 10 śniadań, 8 obiadokolacji, 2 obiady
• opiekę i informację turystyczną pilota – przewodnika na całej trasie
• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4000 €, do 10 000 zł w RP

• przelot wraz z opłatami lotniskowymi i bagażem głównym do max. 10 kg
   (większy bagaż do 20 kg wymaga dopłaty jak za cały nowy bagaż – 399 zł)
• komfortowy przejazd na całej trasie
• 10 śniadań, 8 obiadokolacji, 2 obiady
• opiekę i informację turystyczną pilota – przewodnika na całej trasie
• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4000 €, do 10 000 zł w RP

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Informacje dodatkowe

UWAGI:
wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w codziennych Mszach Świętych, w obiektach sakralnych lub hotelach
program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom z powodów niezależnych od biura
dokument: paszport ważny minimum 6-miesięcy od daty powrotu
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz inne wydatki programowe 150 Euro
dopłat do pokoju 1 osobowego na całej trasie wznosi 1200 zł

UWAGI:

wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w codziennych Mszach Świętych, w obiektach sakralnych lub hotelach

program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom z powodów niezależnych od biura

dokument: paszport ważny minimum 6-miesięcy od daty powrotu

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz inne wydatki programowe 150 Euro

dopłat do pokoju 1 osobowego na całej trasie wznosi 1200 zł

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.