1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach wieczornych zgodnie z rozkładem. Nocny przejazd przez Czechy i Węgry.
2 dzień – poranny przyjazd na zwiedzanie Alba Julii, jednej ze stolic Transylwanii, przypominającej trochę nasz Zamość, bo znajduje się tu potężna twierdza. Kompleks budowli zaliczany jest do największych tego typu w tej części Europy. Zwiedzanie cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. Następnie przejazd do Hunedoary, gdzie zwiedzimy przepiękny średniowieczny zamek, jeden z największych zamków w Rumunii i najbardziej zachwycający w Transylwanii. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w okolicach Sibiu.
3 dzień - po śniadaniu zwiedzanie średniowiecznego Sibiu, w programie m. in: starówka z Dużym i Małym Rynkiem, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Ormiańskie, plac Huet, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Po zwiedzaniu przejazd przez malowniczy wąwóz Olt do Curtea de Arges. Następnie udamy się do Curtea de Arges, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole czyli Monastyr Arges. Następnie przejazd krętą drogą Karpat Południowych (weekend majowy - przejazd trasą alternatywną). Jadąc drogą zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli) w Poienari. To tu według legendy podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby nie być wziętą do niewoli. Podobno ta właśnie tragedia przyczyniła się do przemiany nieszczęśliwego Wlada w okrutnego Drakulę. Następnie przejazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu, zwanego “Paryżem Bałkanów”. Obiadokolacja i nocleg.
4 dzień - po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Rumunii. Zwiedzanie Bukaresztu m. in:, Skansen Budownictwa Ludowego gromadzący domy z obszaru całej Rumunii, a także Pałac Parlamentu, będący drugim pod względem wielkości budynkiem na świecie, po Pentagonie, Pałac Królewski - siedziba Narodowego Muzeum Sztuki, cerkiew Stavropoleos z XVIIIw. ze wspaniałymi dekoracjami, rzeźbami i freskami, Łuk Triumfalny, XVI-wieczna cerkiew Curtea Veche (Stary Dwór)-miejsce koronacji władców wołowskich. Przejaz na obiadokolację i nocleg.
5 dzień – po wczesnym śniadaniu przejazd na zwiedzanie “Perły Karpat” - Zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz zwiedzanie Pałacu Pelisor. Dalej zobaczymy położony na przełęczy biały zamek Bran, lepiej znany jako “Zamek Drakuli” (wg legend to tu mieszkał niegdyś “książę ciemności”), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Dzień zakończymy w Braszowie. Spacer po mieście ze zwiedzaniem m.n: ratusza, murów obronnych z bramą Katarzyny i bramą Schei w formie łuku tryumfalnego, cerkwi prawosławnej i Czarnego Kościoła, najstarszej gotyckiej świątyni pomiędzy Wiedniem a Stambułem, a także spacer uliczką Sforii (podobno najwęższa w Europie). Nocleg i obiadokolacja w hotelu w okolicach Braszowa.
6 dzień - po śniadaniu zwiedzimy tradycyjną wieś saskich osadników Prejmer, znaną z wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO kościoła obronnego. Następnie przejazd do Sighisoary, znanej ze znakomicie zachowanego Starego Miasta. Punktem charakterystycznym miasta jest stara Wieża Zegarowa, wysoka na 64m, wzniesiona 1556r. Dziś mieści się w niej Muzeum Historyczne. Innymi atrakcjami są: gotycki kościół ewangelicki znany Kościołem na Wzgórzu, prawosławna Katedra Trójcy Świetej z lat 30 XX w., Kościół Dominikanów oraz dom w którym urodził się Drakula (obecnie kawiarnia). Przejazd na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień Wyjazd z Rumunii, przejazd do Polski do poszczególnych miast w godzinach wieczornych.
Terminy i ceny
Osoba w pok. 2os.
Osoba w pok. 3os.
Wolne miejsca
Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66 a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.
W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach***. W każdym z obiektów zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych z łazienką, wyposożone w TV. Hotele ulokowane są na peryferiach miast.
Wyżywienie
śniadanie i obiadokolacja (HB)
Cena zawiera
5 noclegów w hotelach **/*** (pokoje z łazienkami)
5 śniadań, 5 obiadokolacji
zwiedzanie wg programu
transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
opieka pilota
Cena nie zawiera
ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os.
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast około 70 euro/os.
Dodatkowo płatne opcjonalnie
ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy
Dodatkowe informacje
Czy wiesz, że...
- Rumunia to kraj gdzie obchodzi się różne nietypowe, nieznane gdzie indziej święta - Tanjaua - święto pierwszego oracza roku, Sambra Oilor to uroczystość z okazji wyjścia pasterzy ze stadami owiec w góry, na odległe hale czy organizowane latem spotkania na których panny dowiadują się jaką mają szansę na zamążpójście,
- Hrabia Drakula - legendarny wampir i literacka postać, której pierwowzorem stał się rumuński Vlad Dracolya, piętnastowieczny książę, znany również jako Vlad Palownik,
- W Rumunii znajduje się wesoły cmentarz, czyli drewniane pomalowane nagrobki. W Rumunii zamiast święta zmarłych każdy sam sobie wybiera w którym dniu będzie obchodził święto zmarłych.
- Na oficialnej liście profesji w Rumunii znajdują się czarownicy.
Wymagane dokumenty
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Rumunii do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty.