w naszej ofercie: 15699 imprez, 5736 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Objazdówki/Rumunia Drakuli i Caucescu
Wszystko o tej ofercie wie:

OBJAZDÓWKI/RUMUNIA DRAKULI I CAUCESCU

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
117007519
oferta w pdf
  1 dzień - wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy i Węgry. Podrodze planowane są krótkie postoje.

  2 dzień - rano przyjazd w okolicę Cluj-Napoca,  zakwaterowanie w hotelu, czas wolny i nocleg.

  3 dzień - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie  Alba Julii,  jednej ze stolic Transylwanii, przypominającej trochę nasz Zamość, bo znajduje się tu potężna twierdza. Kompleks budowli zaliczany jest do największych tego typu w tej części Europy. Zwiedzanie cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. Następnie przejazd do  Hunedoary,  gdzie zwiedzimy przepiękny średniowieczny zamek, jeden z największych zamków w Rumunii i na- jbardziej zachwycający w Transylwanii. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w okolicach Sibiu.

  4 dzień - po śniadaniu zwiedzanie  średniowiecznego Sibiu,  w programie m. in: starówka z Dużym i Małym Rynkiem, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Ormiańskie, plac Huet, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Po zwiedzaniu przejazd przez malowniczy wąwóz Olt do Curtea de Arges. Następnie udamy się do Curtea de Arges, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole czyli Monastyr Arges. Następnie przejazd krętą drogą Karpat Południowych (weekend majowy - przejazd trasą alternatywną). Jadąc drogą zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli) w Poienari. To tu według legendy podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby nie być wziętą do niewoli. Podobno ta właśnie tragedia przyczyniła się do przemiany nieszczęśliwego Wlada w okrutnego Drakulę. Następnie przejazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu, zwanego “Paryżem Bałkanów”. Udamy się na Wzgórze Patriarchalne, gdzie zobaczymy Katedrę Patriarchy i siedzibę patriarchy Kościoła Prawosławnego w Rumunii. Następnie zobaczymy Stare Miasto. Nocleg w hotelu w okolicach Bukaresztu. 

  5 dzień - po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Rumunii. Zwiedzanie  Bukaresztu m. in:, Skansen Budownictwa Ludowego gromadzący domy z obszaru całej Rumunii, a także Pałac Parlamentu, będący drugim pod względem wielkości budynkiem na świecie, po Pentagonie, Pałac Królewski - siedziba Narodowego Muzeum Sztuki, cerkiew Stavropoleos z XVIIIw. ze wspaniałymi dekoracjami, rzeźbami i freskami, Łuk Triumfalny, XVI-wieczna cerkiew Curtea Veche (Stary Dwór)-miejsce koronacji władców wołowskich. Następnie udamy się do Targoviste, gdzie znajduje się jedyny zachowany  na  Wołoszczyźnie  gród  hospodarski,  w którym  rezydował  słynny Wlad Palownik zwany Drakulą. Szczególnie na uwagę zasługuje “Wieża Zachodzącego Słońca” uznawana za symbol kompleksu. Zobaczymy również starówkę z zachowanymi gdzie niegdzie interesującymi domami w stylu neobrynkowińskim. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicy Sinaia.

  6 dzień - po śniadaniu zwiedzanie “Perły Karpat” - Zamku Peles, zbudowanego  w  stylu  niemieckiego  renesansu  oraz  zwiedzanie   Pałacu  Pelisor. Dalej zobaczymy położony na przełęczy biały zamek Bran, lepiej znany jako “Zamek  Drakuli” (wg legend to tu mieszkał niegdyś “książę ciemności”), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Dzień zakończymy w Braszowie.  Spacer po mieście ze zwiedzaniem m.n: ratusza, murów obronnych z bramą Katarzyny i bramą Schei w formie łuku  tryumfalnego,  cerkwi  prawosławnej  i  Czarnego  Kościoła,  najstarszej gotyckiej świątyni pomiędzy Wiedniem a Stambułem, a także spacer uliczką Sforii (podobno najwęższa w Europie). Następnie wizyta: na zamku Bran, który jest ważnym obiektem historycznym i turystycznym w Rumunii, zarówno ze względu na swe piękno i malownicze usytuowanie, jaki i na legendę hrabiego Drakuli, którego duch wciąż błąka się po zamczysku oraz na zamku Peles, byłej letniej rezydencji rumuńskiej rodziny królewskiej z rodu Hohenzollernów. Nocleg w hotelu w okolicach Braszowa.

  7 dzień - po śniadaniu zwiedzimy tradycyjną wieś saskich osadników Prejmer, znaną z wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO kościoła obronnego. Następnie przejazd do Sighisoary, znanej ze znakomicie zachowanego Starego Miasta. Punktem charakterystycznym miasta jest stara Wieża Zegarowa, wysoka na 64m, wzniesiona 1556r. Dziś mieści się w niej Muzeum Historyczny. Innymi atrakcjami są: gotycki kościół ewangelicki znany Kościołem na Wzgórzu, prawosławna Katedra Trójcy Świetej z lat 30 XX w., Kościół Dominikanów oraz  dom w którym urodził się  Drakula (obecnie kawiarnia). Po południu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację.

  8 dzień - przyjazd do Polski w godzinach porannych.

  Pilot rozlicza się ze wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.
  Do uczestnictwa w wycieczce niezbędny jest ważny paszport. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed rozpoczęciem programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 70 euro.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Osoba w pok. 2os. Osoba w pok. 3os. Kobieta na dokw. Mężczyzna na dokw. Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

29.08-05.09.2015

Deklaracja HB : Dopłata 240 PLN
Kup sobie spokój : Dopłata 80 PLN

Zakwaterowanie

Rumunia Caucescu i Drakuli star star star


W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach***. W każdym z obiektów zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych z łazienką, wyposożone w TV. Hotele ulokowane są na peryferiach miast.

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

W cenie 5 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 5 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 50 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Cena zawiera

 • 5 noclegów w hotelach **/*** (pokoje z łazienkami)
 • 5 śniadań
 • zwiedzanie wg programu
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
 • opieka pilota

Cena nie zawiera

 • ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast około 70 euro/os.
 • dopłata do 5 obiadokolacji: 50 euro/os.

Dodatkowo płatne opcjonalnie

 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi.
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy

Dodatkowe informacje


Czy wiesz, że...
- Rumunia to kraj gdzie obchodzi się różne nietypowe, nieznane gdzie indziej święta - Tanjaua - święto pierwszego oracza roku, Sambra Oilor to uroczystość z okazji wyjścia pasterzy ze stadami owiec w góry, na odległe hale czy organizowane latem spotkania na których panny dowiadują się jaką mają szansę na zamążpójście,
- Hrabia Drakula - legendarny wampir i literacka postać, której pierwowzorem stał się rumuński Vlad Dracolya, piętnastowieczny książę, znany również jako Vlad Palownik,
- W Rumunii znajduje się wesoły cmentarz, czyli drewniane pomalowane nagrobki. W Rumunii zamiast święta zmarłych każdy sam sobie wybiera w którym dniu będzie obchodził święto zmarłych.
- Na oficialnej liście profesji w Rumunii znajdują się czarownicy.

Wymagane dokumenty


Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Rumunii do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty.

Ubezpieczenie

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.