w naszej ofercie: 18113 imprez, 4608 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Obóz Zostań Żeglarzem
Wszystko o tej ofercie wie:

OBÓZ ZOSTAŃ ŻEGLARZEM

szkolenie żeglarskie w charakterze zbliżonym do obozu żeglarskiego, rejsy żeglarskie, wyprawy rowerowo-kajakowe i wiele innych aktywnych zajęć

Wiek: od 10 do 13 lat
Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
117413811
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Obóz przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą uczyć się żeglować w stylu zbliżonym do klasycznego obozu żeglarskiego, ale nie mogą jeszcze uczestniczyć w typowym szkoleniu na patent żeglarza i zdawać egzaminu - gdyż nie mają ukończonych 14 lat. W trakcie zajęć największy nacisk kładziemy na praktykę i naukę żeglowania. Ten obóz rozbudzi w Was miłość do żeglarstwa i sprawi że stanie się ono Waszą pasję na całe życie.  

Żeglarstwo to coraz bardziej popularny sposób na uprawianie turystyki i spędzanie wolnego czasu. Jeśli chcecie przekonać się, czy spodoba się także i Wam, przyjedźcie na obóz Zostań żeglarzem! Oprócz żeglarstwa uczestnicy obozu biorą udział w zajęciach mających na celu oswojenie z wodą i zachęcenie do uprawiania różnych sportów wodnych i rekreacji na wodzie, połączone z aktywnym wypoczynkiem. W miarę sił i możliwości będziecie brać udział w obsłudze jachtu, sterować i pracować żaglami. Wieczorami po pełnym wrażeń dniu będziemy uczyć się piosenek żeglarskich, czyli szant i śpiewać je wspólnie przy ognisku. Organizujemy dyskoteki, wieczory przy ognisku, gry terenowe, oraz zabawy i konkursy np. bal przebierańców, randkę w ciemno.
Uwaga! W odróżnieniu od wielu podobnych obozów nasi uczestnicy codziennie – a nie kilka razy w trakcie obozu żeglują. Nie „wozimy” dzieci na dużych jednostkach, na których nie są w stanie nic zrobić. Pływamy przeważnie na jachtach kabinowych średniej wielkości (6-7 metrów), dzięki czemu uczestnicy aktywnie uczestniczą w obsłudze jachtu i sterowaniu.

ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski w Rynie, ul. Mazurska 17. Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.

CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie. Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy. Ubezpieczenie - NW. Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb. Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek: 10-13 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.


NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Kurtkę chroniącą przed deszczem, polar, ciepły sweter, rękawiczki bez palców (żeglarskie ale mogą być inne, np. rowerowe), obuwie na miękkiej podeszwie do chodzenia na jachcie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis, mały plecak na piesze wycieczki. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

PROGRAM

  • Żeglarstwo
    Codzienne szkolenie na wodzie, rejsy żeglarskie, manewrowanie jachtem. 
  • Nauka podstaw zachowania na pokładzie
    czyli tego wszystkiego, co wykwalifikowany żeglarz wiedzieć powinien. Bezpieczeństwo na wodzie i nad wodą, ratownictwo, wiązanie podstawowych węzłów, stawianie i zrzucanie żagli.
  • Ahoj Przygodo, czyli zaczynamy żeglować
    Codziennie wypływamy na krótsze i dłuższe rejsy żeglarskie po jeziorze Ryńskim. W ich trakcie załoga w miarę sił i możliwości bierze udział w obsłudze jachtu i sterowaniu.
  • Aquazorbing (kula wodna)
    To „chodzenie” po wodzie w  przezroczystej kuli o średnicy 2 m. Zabawa na całego z dodatkiem adrenaliny.
  • Doskonalenie pływania wpław
    Zajęcia na strzeżonym przez WOPR kąpielisku. Poznajemy nowe style pływackie i dowiadujemy się, jakie błędy popełniamy.

  • Zachowanie w wodzie i nad wodą, podstawy ratownictwa
    Zasady bezpieczeństwa kąpieli, wzywania pomocy, podstaw jej udzielania potrzebującym. Wszystkiego dowiecie się od doświadczonych ratowników WOPR-u.
  • Kajaki lub rowery wodne
    Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze Ryńskim, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
  • Jaka to melodia?
    Nauka śpiewania szant i piosenek żeglarskich.
  • Gra terenowa
    Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
  • Olimpiada Wodna
    Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
  • Olimpiada Sportowa
    Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

Zajęcia wieczorne
Wieczorne Ogniska.
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! Kawiarenka. Wieczorem wspólnie spędzamy czas, grając w różnego rodzaju gry np. mafię, ping-ponga, bilard, karaoke lub oglądamy filmy.  Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Chrzest Obozowy. To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie. Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM. Happy End. Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.

Podczas zajęć uczestnicy są w razie potrzeby ubrani w kamizelki asekuracyjne. Program będzie realizowany w zależności od warunków pogodowych oraz możliwości fizycznych uczestników.  Istnieje możliwość niezrealizowania wybranych punktów programu, o czym decyduje kierownik obozu.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowo-Żeglarski Sośnica Ryn

Obóz zlokalizowany jest w ośrodku wypoczynkowo-żeglarskim "Sośnica" w Rynie, ul. Mazurska 17, położonym bezpośrednio nad brzegiem jeziora Ryńskiego, na wydzielonym terenie. Spacerem do miasta około 10 minut. Strzeżone kąpielisko w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka.

 

Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Własny

Autokar lub Pociąg

Miejscowość Godzina odjazdu Miejsce zbiórki Godzina powrotu Cena
Elbląg 12.44 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 14.50 Dopłata 200 PLN
Gdańsk 11.46 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 15.47 Dopłata 200 PLN
Gdynia 11.10 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 16.13 Dopłata 200 PLN
Gniezno 11.45 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 16.46 Dopłata 210 PLN
Iława 14.09 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 14.24 Dopłata 210 PLN
Inowrocław 12.25 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 16.04 Dopłata 210 PLN
Katowice 07.15 Dworzec PKP, zbiórka na Placu Andrzeja ok. 21.51 Dopłata 240 PLN
Koszalin 09.04 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 18.42 Dopłata 220 PLN
Kraków 06.00 Dworzec PKP, Hol Główny, zbiórka przy kasie nr 1 ok. 21.20 Dopłata 240 PLN
Leszno 10.00 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 18.46 Dopłata 220 PLN
Malbork 12.23 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 15.13 Dopłata 200 PLN
Olsztyn 15.15 Info w biurze,Dworzec PKP ok. 13.00 Dopłata 110 PLN
Ostróda 14.30 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 14.04 Dopłata 200 PLN
Poznań 11:09 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 17:20 Dopłata 220 PLN
Słupsk 09:46 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 18:01 Dopłata 220 PLN
Sopot 11:31 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 16:03 Dopłata 200 PLN
Szczecin 06:00 Dworzec PKP, zbiórka przy kasie nr 1 ok. 21:02 Dopłata 230 PLN
Tczew 12:09 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 15:27 Dopłata 200 PLN
Toruń 12:49 Dworzec PKP, uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu ok. 15:35 Dopłata 220 PLN
Warszawa Centralna 13:00 ul. Emilii Plater - Pałac Kultury, Sala Kongresowa, autokar ok. 16.00 Dopłata 200 PLN
Wrocław Główny 08:00 Dworzec PKP - zbiórka przy kasie nr 1 ok. 20:13 Dopłata 230 PLN

Cena zawiera

Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie. Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy. Ubezpieczenie - NW. Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb. Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.