w naszej ofercie: 9882 imprezy, 5578 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Zimowy obóz RPG
Wszystko o tej ofercie wie:

ZIMOWY OBÓZ RPG

Obozy RPG, Fantasy, Bajki Tatry

Wiek: od 14 do 20 lat
Wyżywienie: cztery posiłki dziennie (4P)
Ocena oferty:
Kod oferty:
118918373
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

Czym tak naprawdę są gry RPG? Na to pytanie jest wiele odpowiedzi, ale my najbardziej skłaniamy się ku określaniu ich „żywym teatrem”. Podczas grania tworzysz własną postać, w którą wcielasz się potem w trakcie przygody prowadzonej przez Mistrza Gry (MG). Brzmi prosto, ale niech Was to nie zmyli!

Granie w RPG jest jak przejście do innego świata – w zależności od systemu, który jest prowadzony, gracze walczą o przetrwanie na postapokaliptycznych pustyniach Ameryki, odbywają międzygalaktyczne podróże, wcielają się w różne fantastyczne rasy od elfów po krasnoludy, bądź stają „po drugiej stronie barykady”, odgrywając wampiry lub wilkołaki we współczesnym świecie pełnym ludzi.

Cokolwiek wybiorą, ich postaci czeka mnóstwo przygód i niebezpieczeństw, przygotowanych wcześniej przez kadrę obozu. Wychowawcy wcielają się zwykle w rolę Mistrza Gry, ale chętni Uczestnicy również mają szansę poprowadzić grę, dzięki czemu MG może udzielić im cennych wskazówek i nauczyć efektownej gry.

Na obozie podopieczni będą podzieleni na drużyny składające się z grup 4-6 osobowych. Każda z nich oddzielnie zdecyduje, czy chce grać przez cały turnus jedną kampanię w określonym systemie, czy może kilka krótkich przygód, by na obozie poznać jak najwięcej systemów.

Systemy RPG, z jakich gracze będą mogli wybierać, to: autorski system RPG Mistrzów Gry BTA KOMPAS „Tol Calen”, nowy i stary „Świat Mroku” (w tym: „Wampir” i „Wilkołak”), „Warhammer”, „Neuroshima”, „Zew Cthulhu”, „Dungeons & Dragons”, „Wolsung”, „Dzikie Pola”, „Klanarchia”, „Shadowrun” i wiele innych. Grupy będą dopasowane tak, by każdy dostał to, czego oczekuje zarówno od sesji, jak i od doświadczonych Mistrzów Gry.

Na tym obozie odnajdą się zarówno gracze z długim stażem, jak i osoby, które jeszcze nie do końca orientują się w świecie RPG. Nowi nauczą się jak tworzyć i odgrywać wiarygodnie postaci oraz poznają podstawy różnych systemów, weterani zaś doszlifują swój warsztat jako gracze, bądź poznają tajniki prowadzenia jako MG. Jedyne, czego potrzeba, by zagłębić się w krainy wyobraźni, to otwarty umysł i ciekawość świata!

 

Sesje RPG

W tej grze wyobraźni każdy może zostać wybranym bohaterem i kierować jego losem pośród licznych zakrętów losu. Mistrzowie Gry – czyli prowadzący – zadbają o to, by nie brakowało Wam barwnych przygód i gwałtownych zwrotów akcji, wystawią na próbę Waszą inteligencję i wyobraźnię, a nade wszystko wciągną w autorski świat fantazji i specjalnie uknutą intrygę.

Gry planszowe i integracyjne

W wolnych chwilach będzie można poćwiczyć umiejętności strategiczne w ciekawych grach planszowych (Neuroshima Hex, Jungle Speed, Ghost Stories i inne) czy karcianych (Bang!, Dominion z dodatkami, Prawo Dżungli, Munchkin, Dixit, Neuroshima Hex 3.0, Koncept, Goblins: Epic Death i inne) oraz wziąć udział w różnych innych przerywnikach ruchowych i zabawach integracyjnych. Zachęcamy do zabierania własnych talii i gier.

Projekcje i panele dyskusyjne

Weźmiemy w nich udział po obejrzeniu filmów z kanonu gatunku fantasy. Pomogą nam one w zdobywaniu wiedzy i zapoznają nas z klasyką oraz dadzą mnóstwo materiału, dzięki któremu będzie można jeszcze lepiej dopracowywać swoje postaci!

Prelekcje z mistrzowania

Mistrzowie Gry podzielą się swoimi technikami prowadzenia. Tworzenie scenariuszy, klimat i itemy sesyjne, muzyka na sesjach, czym charakteryzuje się dobry NPC, odpowiednie otwarcie i zamknięcie sesji. To i wiele innych to tylko wierzchołek góry lodowej poruszanych tematów.

Prelekcje i warsztaty

Z różnych dziedzin przydatnych każdemu, kto pragnie wzbogacić swoją wiedzę RPG-ową i nie tylko: tworzenie i odgrywanie postaci, charakterystyka świata i systemu gry, arkana mechaniki, tajniki mistrzowania.

Łucznictwo

Poznacie teoretyczne tajniki tej odwiecznej sztuki! Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł? Jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Z jakiego drewna łuk powinien być przygotowany? Po zakończonych zajęciach, odpowiedzi na te pytania będą dla Was oczywiste!

Szermierka

Korzystając z nowych, sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych mieczy otulinowych go-now, wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Poznacie podstawowe oraz zaawansowane techniki ataku i obrony, rozwiniecie koordynację i równowagę ciała, weźmiecie udział w pojedynkach podczas Kręgu Honoru i Kręgu Zdrady, a także będziecie mogli wziąć udział w lekcjach ukazujących wam nowe techniki fechtowania. Niech najlepszy wygra!

 

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Dom Wczasowy Hawrań

Dom Wczasowy „Hawrań” – nowo wyremontowany ośrodek położony w spokojnej dzielnicy Zakopanego, uroczej Olczy, zaledwie 1,5 km od stoków narciarskich. Uczestnicy kwaterowani są w pokojach 3-4-5 osobowych z łazienkami. Obiekt posiada własną stołówkę z przepysznym, domowym jedzeniem,  salę dyskotekową i  salę telewizyjną ze stołem do tenisa stołowego oraz boisko sportowe. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://zakopanenocuj.pl/ 

Wyżywienie

cztery posiłki dziennie (4P)

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt) kolacja. Obóz zaczyna się obiadem i kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), podatek VAT.

 

Cena nie zawiera

Dojazdu.

 

Co zabrać

Polecamy zabrać wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby) oraz to, co zwykle zabieracie na sesje. Oprócz tego czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL.

 

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.