Wyżywienie | |
Nocleg | |
Realizacja programu |
Biuro czynne Pn - Pt 9:00-17:00
Newsletter | Kontakt z Nami
Jak zarezerwować?
Oferta na Zamówienie!
1 dzień
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy i Węgry. Podrodze planowane są krótkie postoje.
2 dzień
Rano przyjazd w okolicę Cluj-Napoca, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny i nocleg.
3 dzień
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Alba Julii, jednej ze stolic Transylwanii, przypominającej trochę nasz Zamość, bo znajduje się tu potężna twierdza. Kompleks budowli zaliczany jest do największych tego typu w tej części Europy. Zwiedzanie cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. Następnie przejazd do Hunedoary, gdzie zwiedzimy przepiękny średniowieczny zamek, jeden z największych zamków w Rumunii i na- jbardziej zachwycający w Transylwanii. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w okolicach Sibiu.
4 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie średniowiecznego Sibiu, w programie m. in: starówka z Dużym i Małym Rynkiem, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Ormiańskie, plac Huet, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Następnie przejazd krętą drogą Karpat Południowych - Trasą Trasfogarską (w przypadku złych warunków pogodowych - przejazd trasą alternatywną). Jadąc drogą zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli) w Poienari. To tu według legendy podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby nie być wziętą do niewoli. Podobno ta właśnie tragedia przyczyniła się do przemiany nieszczęśliwego Wlada w okrutnego Drakulę. Następnie udamy się do Curtea de Arges, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole czyli Monastyr Arges. Następnie przejazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu, zwanego “Paryżem Bałkanów”. Udamy się na Wzgórze Patriarchalne, gdzie zobaczymy Katedrę Patriarchy i siedzibę patriarchy Kościoła Prawosławnego w Rumunii. Następnie zobaczymy Stare Miasto. Nocleg w hotelu w okolicach Bukaresztu.
5 dzień
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Rumunii. Zwiedzanie Bukaresztu m. in:, Skansen Budownictwa Ludowego gromadzący domy z obszaru całej Rumunii, a także Pałac Parlamentu, będący drugim pod względem wielkości budynkiem na świecie, po Pentagonie, Pałac Królewski - siedziba Narodowego Muzeum Sztuki, cerkiew Stavropoleos z XVIIIw. ze wspaniałymi dekoracjami, rzeźbami i freskami, Łuk Triumfalny, XVI-wieczna cerkiew Curtea Veche (Stary Dwór)-miejsce koronacji władców wołowskich. Następnie udamy się do Targoviste, gdzie znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski, w którym rezydował słynny Wlad Palownik zwany Drakulą. Szczególnie na uwagę zasługuje “Wieża Zachodzącego Słońca” uznawana za symbol kompleksu. Zobaczymy również starówkę z zachowanymi gdzie niegdzie interesującymi domami w stylu neobrynkowińskim. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicy Sinaia.
6 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie “Perły Karpat” - Zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz zwiedzanie Pałacu Pelisor. Dalej zobaczymy położony na przełęczy biały zamek Bran, lepiej znany jako “Zamek Drakuli” (wg legend to tu mieszkał niegdyś “książę ciemności”), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Dzień zakończymy w Braszowie. Spacer po mieście ze zwiedzaniem m.n: ratusza, murów obronnych z bramą Katarzyny i bramą Schei w formie łuku tryumfalnego, cerkwi prawosławnej i Czarnego Kościoła, najstarszej gotyckiej świątyni pomiędzy Wiedniem a Stambułem, a także spacer uliczką Sforii (podobno najwęższa w Europie). Nocleg w hotelu w okolicach Braszowa.
7 dzień
Po śniadaniu zwiedzimy tradycyjną wieś saskich osadników Prejmer, znaną z wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO kościoła obronnego. Następnie przejazd do Sighisoary, znanej ze znakomicie zachowanego Starego Miasta. Punktem charakterystycznym miasta jest stara Wieża Zegarowa, wysoka na 64m, wzniesiona 1556r. Dziś mieści się w niej Muzeum Historyczny. Innymi atrakcjami są: gotycki kościół ewangelicki znany Kościołem na Wzgórzu, prawosławna Katedra Trójcy Świetej z lat 30 XX w., Kościół Dominikanów oraz dom w którym urodził się Drakula (obecnie kawiarnia). Po południu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację.
8 dzień
Przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych.
Pilot rozlicza się ze wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.
Do uczestnictwa w wycieczce niezbędny jest ważny paszport lub dowód osobisty. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed rozpoczęciem programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 60 euro.
Cena podstawowa | Osoba w pok. 2os. | Osoba w pok. 3os. | Kobieta na dokw. | Mężczyzna na dokw. | Wolne miejsca |
---|
Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.
W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach **/***. W każdym z obiektów zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych z łazienką, wyposożone w TV. Hotele ulokowane są na peryferiach miast.
Obowiązkowo należy wykupić wyżywienie HB: 5 śniadań i 5 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 50 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.
Obowiązkowo należy wykupić wyżywienie HB: 5 śniadań i 5 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 50 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.
Czy wiesz, że...
- Rumunia to kraj gdzie obchodzi się różne nietypowe, nieznane gdzie indziej święta - Tanjaua - święto pierwszego oracza roku, Sambra Oilor to uroczystość z okazji wyjścia pasterzy ze stadami owiec w góry, na odległe hale czy organizowane latem spotkania na których panny dowiadują się jaką mają szansę na zamążpójście,
- Hrabia Drakula - legendarny wampir i literacka postać, której pierwowzorem stał się rumuński Vlad Dracolya, piętnastowieczny książę, znany również jako Vlad Palownik,
- W Rumunii znajduje się wesoły cmentarz, czyli drewniane pomalowane nagrobki. W Rumunii zamiast święta zmarłych każdy sam sobie wybiera w którym dniu będzie obchodził święto zmarłych.
- Na oficialnej liście profesji w Rumunii znajdują się czarownicy.
ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)
+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl
godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne
Zapisz się do Newsletter Ecotravel
Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - obozy młodzieżowe, wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotyczne, pielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.
Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.