w naszej ofercie: 8505 imprez, 5603 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Wielka Brytania i Irlandia 2023
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA WIELKA BRYTANIA I IRLANDIA 2023

W programie: Anglia – Irlandia – Irlandia Północna – Szkocja

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
119440992
oferta w pdf

Wycieczka Wielka Brytania i Irlandia 2023
Anglia – Irlandia – Irlandia Północna – Szkocja

Tajemnicze megality w Stonehenge. Rzymskie zabytki w Bath. Degustacja Guinnessa w Dublinie. Bazaltowa Grobla Olbrzyma. Szkocka twierdza w Stirling. Potwór w Loch Ness. Zamek Edynburski na szczycie wulkanu. Mur Hadriana. Katedra i wioska Wikingów w Yorku. Dom Szekspira w Stratford. Christ Church College w Oxfordzie. Królewska twierdza Tower w Londynie.

TRASA WYCIECZKI

WINCHESTER – STONEHENGE – BATH – DUBLIN – LONDONDERRY – BUSHMILLS – BELFAST – EDYNBURG – STIRLING – LOCH NESS – JEDBURGH – MELROSE – MUR HADRIANA – DURHAM – NEWCASTLE-UPON-THYN - YORK – STRATFORD-UPON-AVON – OXFORD – LONDYN
PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1 | LONDYN

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Londynu. Przylot na lotnisko Heathrow. Zwiedzanie Winchester, pierwszej stolicy Anglii. Spacer po Starym Mieście z wizytą w najdłuższej w Europie katedrze. Przejazd do Stonehenge. Podziwianie tajemniczej budowli megalitycznej. Przejazd do hotelu w okolicach Bath.

Dzień 2 | BATH

Po śniadaniu zwiedzanie Bath, zabytkowego miasta, które zawdzięcza swoją nazwę i sławę gorącym źródłom, jedynym na terenie Anglii. Spacer po starówce do zabytkowego, zabudowanego sklepami mostu Pulteney. Przejazd przez Walię w okolicę Convy na nocleg.

Dzień 3 | DUBLIN (Irlandia)

Wcześnie rano wyjazd do Holyhead. Przeprawa promem do Irlandii. Przejazd do Dublina. Wizyta w katedrze św. Patryka - największej budowli sakralnej w Irlandii. Spacer po mieście - City Hall, Bank of Ireland, kompleks Trinity College (z zewnątrz). Wizyta w Muzeum Guinnessa, gdzie można zapoznać się z historią marki na tle dziejów Irlandii oraz zdegustować i zakupić to słynne irlandzkie piwo. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Dublina.

Dzień 4 | LONDONDERRY - BUSHMILLS (Irlandia Północna)

Przejazd przez hrabstwo Monaghan do Irlandii Północnej. Postój w Londonderry – mieście wciąż odczuwającym skutki konfliktu katolicko-protestanckiego. Zwiedzanie Muzeum Wolnego Derry. Spacer po zachowanych murach obronnych okalających Stare Miasto oraz po dzielnicy Bogside – słynącej z wielu ogromnych murali pochodzących z czasów, kiedy ta dzielnica była całkowicie pod kontrolą IRA. Przejazd do Bushmills. Podziwianie bazaltowej Grobli Olbrzyma, ogłoszonej cudem natury już w 1693 r. Nocleg w okolicy Belfastu. Dla chętnych wspólne wieczorne wyjście integracyjne do irlandzkiego pubu.

Dzień 5 | BELFAST

Przejazd do Belfastu. Spacer po Donegall Square, gdzie znajduje się ratusz. Przejazd przez tzw. „Złotą Milę” z budynkiem opery i zabytkowym Crown Liquor Saloon do dzielnic podziałów – Falls i Shankill, które do dziś są rozdzielone betonowym murem, a ściany domów stanowią swoistą galerię murali ukazującą historię podziału Irlandii. Zwiedzanie wystawy poświęconej historii statku Titanic, zbudowanego w tutejszej stoczni. Przeprawa promowa do Szkocji. Przejazd w okolice Edynburga na nocleg.

Dzień 6 | STIRLING - EDYNBURG (Szkocja)

Zwiedzanie renesansowego zamku w Stirling, który był ulubioną rezydencją Stuartów i jest jedną z największych twierdz szkockich. Przejazd do Edynburga, stolicy Szkocji. Objazd miasta – na trasie pomnik Waltera Scott’a, New Town, Calton Hill oraz pałac Holyrood. Zwiedzanie Zamku Edynburskiego, wzniesionego na szczycie wygasłego wulkanu. Spacer fragmentem Królewskiej Mili, po drodze wizyta w katedrze St.Giles. Przejazd obok Forth Bridges (jednego z najdłuższych i najstarszych mostów kolejowych Europy, 1823 m). Nocleg w okolicy Edynburga.

Dzień 7 | LOCH NESS - FORT WILLIAM

Wyjazd w kierunku legendarnego jeziora Loch Ness. Objazd jeziora od strony Inverness. Zwiedzanie zamku Urquhart nad Loch Ness, gdzie najczęściej miał ukazywać się słynny potwór. Przejazd przez słynny Kanał Kaledoński, drogę wodną łączącą Inverness z Fort William. Wizyta w Fort William, uroczym miasteczku położonym nad fiordem Loch Linnhe, u podnóża Ben Nevis, najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii (1344 m n.p.m.). Zwiedzanie Ben Nevis Distillery, jednej z najstarszych, licencjonowanych szkockich destylarni whisky. Przejazd przez Glen Coe – piękną Dolinę Łez, będącą wizytówką Szkocji, słynącą z najpiękniejszych wrzosowisk w Europie, a także miejsca krwawej rzezi klanu McDonaldów. Nocleg w okolicy Edynburga.

Dzień 8 | JEDBURGH - MELROSE - Mur Hadriana - DURHAM

Zwiedzanie pogranicza szkocko-angielskiego. Wizyta w dwóch, z czterech istniejących na pograniczu, XII-wiecznych klasztorów - Jedburgh Abbey oraz Melrose Abbey, które wielokrotnie doświadczały najazdów i grabieży przez wojska angielskie. W Melrose Abbey złożone jest serce słynnego króla Szkocji, Roberta Bruce. Przekroczenie historycznej granicy szkocko-angielskiej z przejazdem wzdłuż historycznego Muru Hadriana z II w n.e. Następnie wizyta w jednym z najpiękniejszych miasteczek północnej Anglii – Durham. Zwiedzanie gotyckiej katedry, spacer po starówce. Nocleg w Newcastle. Dla chętnych spacer nad rzekę Thyn, gdzie można zobaczyć kompleks zabytkowych mostów łączących Newscastle i Gateshead, w tymi most łukowy Thyn Bridge.

Dzień 9 | YORK

Przejazd do Yorku – jednego z najpiękniejszych miast Wysp Brytyjskich. Zwiedzanie największej w Anglii gotyckiej katedry Minster oraz zrekonstruowanej wioski Wikingów z X w. – Jorvik Viking Center. Spacer po malowniczym centrum Yorku. Na szczególną uwagę zasługuje najsłynniejsza ulica miasta The Shambles, okrzyknięta w 2010 roku najbardziej malowniczą ulicą w Wielkiej Brytanii. W dawnych czasach była to ulica rzeźnicka ze sklepami, które jednocześnie były ubojniami i do dziś można tam zobaczyć atrybuty rzeźnickie, takie jak haki, tasaki itp. Przejazd na nocleg w okolice Birmingham.

Dzień 10 | STRATFORD-UPON-AVON - OXFORD - LONDYN

Wizyta w Stratford-upon-Avon – mieście Williama Szekspira. Zwiedzanie jego domu rodzinnego. Wizyta w Holy Trinity Church, gdzie znajduje się nagrobek pisarza. Przejazd do Oxfordu. Zwiedzanie Christ Church College, najstarszego kolegium oksfordzkiego uniwersytetu, gdzie obok katedry można podziwiać ogromną jadalnię, która posłużyła za plener zdjęciowy do filmów o Harrym Potterze. Spacer po zabytkowym centrum miasta. Przejazd do hotelu w Londynie, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po Londynie od Piccadilly Circus przez Soho, Leicester Square, China Town do Covent Garden. Nocleg w Londynie (Heathrow).

Dzień 11 | LONDYN

Całodzienne zwiedzanie Londynu. Tower of London – największa twierdza średniowiecznej Europy ze wspaniałym skarbcem klejnotów królewskich i mostem Tower. Wizyta w Westminster Abbey – miejsca koronacji i ślubów królewskich oraz spoczynku władców i wybitnych Brytyjczyków. Spacer trasą od Palace of Westminster – siedziby parlamentu ze słynnym zegarem Big Ben, przez rządową aleję Whitehall, obok siedziby premiera na Downing Street 10 do Trafalgar. Na koniec przejście reprezentacyjną aleją The Mall pod siedzibę brytyjskich monarchów - Buckingham Palace. Nocleg w Londynie (Heathrow).

Dzień 12
Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Rata I: 3000 PLN płatna przy zapisie,
Rata II: płatna na 35 dni przed wyjazdem

Zniżki i dopłaty

Dopłata do kolacji : Dopłata 1850 PLN
Dopłata do pokoju 1-osob. : Dopłata 2500 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2500 PLN,

Wyżywienie

śniadanie (BB)

11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os.2500 PLN,
11 śniadań, dopłata do 11 kolacji 1850 PLN,
11 śniadań, dopłata do 11 kolacji 1850 PLN,

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Dopłaty za przejazdy realizowane Polskim Busem według ceny biletu z dnia zakupu ( od 40 do 100 zł w 2 strony). Na umowie uczestnictwa w imprezie określone są orientacyjne koszty biletu, które będą korygowane po zakupie biletu

Samolot

Miejscowość Cena
Warszawa Dopłata 0 PLN

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe regularnymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/busem,
 • przeprawy dziennymi promami lokalnymi na trasie Holyhead-Dublin, Belfast-Cairnryan, 
 • 11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os.2500 PLN,
 • 11 śniadań, dopłata do 11 kolacji 1850 PLN,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

 • Rata I: 3000 PLN płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 35 dni przed wyjazdem
 • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG – 10 PLN oraz składka na TFP - 10 PLN
 • Na bilety wstępu, opłaty rezerwacyjne, degustacje wymienione w programie, przewodników lokalnych, należy przeznaczyć ok. 50 EUR i 270 GBP (wg cen na dzień 01.10.2022). Na napiwki należy mieć ok 40 GBP
 • Zajmowanie miejsc w autobusie wg kolejności podpisania umowy.
comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.