w naszej ofercie: 15158 imprez, 4207 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Tajlandia Północna
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA TAJLANDIA PÓŁNOCNA

Spotkanie z tygrysem i trekking na słoniu

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
119441107
oferta w pdf

Wioski górskich plemion – Akha, Lahu, Palong, Karen i ich fascynujące rękodzieło. Mosiężne obręcze plemienia Długich Szyi. Koronkowa architektura Białej Świątyni. Zapach opium w Złotym Trójkącie. Rejs po Mekongu. Niezwykła Grota Chiang Dao. Spotkanie z tygrysem i trekking na słoniu. Jedna z najważniejszych świątyń Tajlandii – Doi Suthep i relikwie Buddy.

1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw biura. Wylot do Tajlandii.

2 DZIEŃ CHIANG RAI
Przylot do Chiang Rai z przesiadką w Bangkoku. Transfer do hotelu. Po drodze zwiedzanie Wat Rong Khum (Białej Świątyni), współczesnej świątyni buddyjskiej o pięknej koronkowej architekturze, której biel pięknie lśni w słońcu. Odpoczynek po podróży.

3 DZIEŃ  MAE SAI – ZŁOTY TRÓJKĄT
Przejazd do Mae Sai, najdalej na północ wysuniętego miasta Tajlandii położonego przy granicy z Birmą. Na targu w Mae Sai można zaopatrzyć się w lokalne produkty
z Chin, Laosu oraz Birmy. W miarę możliwości przekroczenie granicy z Birmą - przejazd Mostem Przyjaźni Tajsko-Birmańskiej na granicznej rzece Thaung Yinni i wycieczka motorikszami po birmańskim miasteczku Tachilek. Powrót do Mae Sai i przejazd do Sop Ruak, miejscowości położonej w pobliżu miejsca gdzie stykają się granice Tajlandii, Birmy i Laosu w regionie tzw. Złotego Trójkąta, w którym mimo zakazów nadal produkuje się opium. Zwiedzanie Muzeum Opium. Rejs łódką po Mekongu, najdłuższej rzece Półwyspu Indochińskiego, wzdłuż granic Tajlandii, Laosu i Birmy do miejsca gdzie wpada do niego rzeka Ruak.

4 DZIEŃ WIOSKI PLEMION GÓRSKICH
Przejazd do położonego wśród gór miasteczka Santikhiri (Mae Salong), zamieszkałego przez potomków chińskich emigrantów, do których należą okoliczne uprawy herbaty. Zwiedzanie osady przypominającej chińską wioskę z domami ozdobionymi czerwonymi wstążkami.  Wizyta na jednej z plantacji. Możliwość degustacji i zakupu herbaty. Przejazd do wioski górskiego plemienia Akha. W północnej Tajlandii żyje obecnie kilka grup etnicznych, będących potomkami emigrantów z Chin, Laosu, Birmy i Tybetu. Poszczególne plemiona różnią się między sobą strojem, zwyczajami, religią i językiem. Do czasów współczesnych zachowały niektóre zwyczaje sprzed tysięcy lat. Zwiedzanie osady zabudowanej charakterystycznymi bambusowymi domami bez okien dla ochrony przed wiatrem i deszczem. Zamężne kobiety noszą bardzo strojne nakrycia głowy przyozdobione haftami, monetami i frędzlami. Spacer przez wioskę. Podglądanie mieszkańców w trakcie ich codziennych czynności. Kobiety Akha ręcznie tkają tkaniny, które następnie przyozdabiają naszywając koraliki i muszelki. Mężczyźni wyplatają przedmioty z bambusa i ratanu. Możliwość zakupu lokalnego rękodzieła. Przejazd w region góry Doi Anghang, na zboczach której rozrzuconych jest kilka osad innych górskich plemion. Wizyta w wiosce plemienia Palong (Nor Lae), które przybyło z Birmy i osiedliło się w Tajlandii kilkanaście lat temu. Plemię uprawia thanapet, z którego pozyskuje olbrzymie liście do ręcznego wyrobu słynnych birmańskich cygar. Następnie zwiedzanie wioski plemienia Lahu (Khop Dong). Jego członkowie są animistami, głęboko wierzącymi w istnienie świata duchowego. Lahu budują domy na wysokich palach. Kobiety noszą charakterystyczne metalowe kolczyki
a wyrabiane przez nich bambusowe kosze znane są w całej Tajlandii.

5 DZIEŃ CHIANG DAO – PAI
Zwiedzanie Royal Ang-Khang Station Project, miejsca mającego przez swą działalność wspomóc lokalne społeczności górskich plemion. Oglądanie wspaniałych upraw kwiatów i owoców. Przejazd malowniczą drogą do groty Chiang Dao położonej wśród górskich szczytów. Zwiedzanie jaskini, w której wśród naturalnego piękna stalaktytów zgromadzono liczne wizerunki Buddy. Przejazd do miasta Pai na nocleg.

6 DZIEŃ THAM LOT – WIOSKA PLEMIENIA PADAUNG
Przejazd w okolice miasteczka Soppong. Wizyta w olbrzymiej jaskini Tham Lot zamieszkałej niegdyś przez człowieka pierwotnego, w której zachowała się  przepiękna szata naciekowa. Zwiedzanie jaskini odbywa się na bambusowych tratwach. Przejazd do prowincji Mae Hong Son odgrodzonej od świata górami i dziką dżunglą. Rejs tradycyjną łódką typu „long tail” wzdłuż rzeki Pai do wioski plemienia Karen (Padaung) znanego jako Długie Szyje ze względu na mosiężne obręcze noszone przez kobiety, które czynią ich szyje wyjątkowo długimi. Zwiedzanie świątyni Doi Kong Moo położonej na szczycie góry, skąd roztacza się wspaniały widok na Mae Hong Son. Transfer do hotelu w Mae Hong Son.

7 DZIEŃ MAE HONG SON – WIOSKA PLEMIENIA KAREN
Spacer po położonym w dolinie miasteczku Mae Hong Son. Zwiedzanie świątyń Jong Klang i Jong Kum, zbudowanych w tradycyjnym birmańskim stylu z zachowanymi oryginalnymi białymi chedi. Przejazd do Chiang Mai. Po drodze wizyta w wiosce plemienia Karen, która składa się z bambusowych domków na palach. Karenowie znani są z wyrobu ikatu, pasiastego materiału o skomplikowanym wzorze i ciekawej kolorystyce. Kolejny postój przy malowniczym wodospadzie  Vachirathan.

8 DZIEŃ CHIANG MAI – MAESA
Wycieczka do wioski słoni Maesa. W Tajlandii słonie są symbolem szczęścia i obiektem kultu. Pokaz umiejętności słoni, które przez wieki służyły ludziom swoją siłą a dziś głównie pracują w turystyce. Dla chętnych fakultatywna przejażdżka na słoniu przez dżunglę (ok. 25USD). Następnie wizyta w ośrodku dla tygrysów oraz na plantacji orchidei. Na zakończenie zwiedzanie jednej z najważniejszych świątyń Tajlandii – Wat Phra That Doi Suthep na szczycie góry Doi Suthep. Do świątyni prowadzi ponad 300 schodów a wnętrze mieści prawdopodobnie relikwie samego Buddy.

9 DZIEŃ
Przejazd do Chiang Rai. Wylot do Bangkoku. Wylot do Europy.

10 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: BANGKOK – CHIANG RAI – MAE SAI – WIOSKI PLEMION GÓRSKICH – CHIANG DAO – PAI – THAM LOT – WIOSKA PLEMIENIA PADUANG – MAE HONG SON – WIOSKA PLEMIENIA KAREN – CHIANG MAI – MAESA – CHIANG RAI - BANGKOK

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Zniżki i dopłaty

Dopłata do 1 osobowego pokoju : Dopłata 650 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osob.

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

śniadania, obiady,

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- przeloty międzynarodowe,
- przeloty wewnętrzne,
- przejazdy autokarem/minibusem,
- zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osob. (dopłata do pokoju 1-osob. 650 PLN ),
- śniadania, obiady,
- bilety wstępu,
- opiekę pilota,
- usługi przewodników lokalnych,
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL i NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

- Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
- Na wizę do Birmy należy przeznaczyć 30 USD.
- Zalecana profilaktyka przeciwmalaryczna.
- Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD.
- W związku z restrykcyjnymi wymogami prawa w Tajlandii zwiedzanie pałacu królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego przewodnika.

Dodatkowe informacje

Granica
Od dnia 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni - dotyczy to jednak wyłącznie wjazdów lotniczym przejściem granicznym. W przypadku przekraczania lądowej granicy z Tajlandią (Kambodża, Laos, Malezja), zwolnienie wizowe wynosi jedynie 15 dni.
Przy wjeździe wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer  zawracany jest do portu macierzystego. Nie ma ograniczeń dotyczących wwozu pieniędzy. Restrykcje celne odbiegające od powszechnie obowiązujących standardów dotyczą zakazu wywozu statuetek i wizerunków Buddy. Wywóz tych przedmiotów wymaga uzyskania uprzedniej zgody Ministerstwa Sztuki. Zakaz nie dotyczy jednak wyrobów rzemieślniczych o małej wartości artystycznej sprzedawanych na ulicznych straganach i bazarach. Zakup niektórych towarów zakupionych w czasie pobytu w Tajlandii podlega procedurze zwrotu podatku VAT przy wylocie z kraju. Warunkiem tego jest wcześniejsze uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia w miejscu zakupu towaru. Nie wolno wwozić narkotyków, broni palnej, jakichkolwiek materiałów pornograficznych oraz niektórych gatunków roślin i zwierząt.

Kuchnia
Kuchnia tajska jest bardzo popularna na całym świecie. Charakterystyczny jej smak to zasługa dodania mleczka kokosowego, imbiru, czosnku, ostrego chili. Setki restauracji można znaleźć na każdej ulicy większych i mniejszych tajskich miast, w centrach handlowych, hotelach, ośrodkach turystycznych, na plażach. Wiele z nich oferuje owoce morza, które można samemu wybrać z restauracyjnego akwarium lub ze zbiorników wypełnionych lodem. Od sąsiadów zapożyczono wiele potraw. Podstawowym elementem kuchni pochodzącej z Chin jest ryż, podawany do większości potraw. Ryż jest przygotowywany na wiele sposobów między innymi np. ryż na mleku, zupa z ryżu. Wpływ sąsiadującej Birmy jest widoczny w daniach takich jak wieprzowina w sosie curry z dodatkiem imbiru, kurkumy oraz tamaryndu. Wpływ kuchni Laosu jest zauważalny przede wszystkim w kuchni bardziej pikantnej, gdzie do większości dań używa się chili. Istnieją także niewielkie bary przekąskowe oraz należące do największych światowych sieci, jak McDonald’s czy KFC. Warto spróbować smacznego owocu o nazwie durian, którego wyróżniającą cechą jest odpychający zapach.

Zakupy
Dużą atrakcją dla przyjezdnych są setki ulicznych straganów oraz stoisk oferujących zarówno pamiątki, jak i odzież. Słynne nocne bazary w Bangkoku (np. Pratunam czy Suan Lum z ponad 3 tysiącami straganów) czy Pattaya, przyciągają tłumy turystów. Do typowych wyrobów miejscowego rękodzieła należą m.in. statuetki Buddy, drewniane figurki, parasolki od słońca, płócienne i skórzane torby. Ogromny jest wybór złotej biżuterii, zwłaszcza z tajskimi szafirami o wielu kolorach, turkusami, koralem. Słynny tajski jedwab, nieco inny niż chiński, z którego uszyte są piękne i eleganckie suknie oraz kostiumy, można kupić w wyspecjalizowanych sklepach. W śródmieściu większych miast znajdują się także ogromne centra handlowe z setkami sklepów; wiele z nich należy do japońskich właścicieli, jak np. Isetan. Osobną grupę towarów poszukiwanych przez turystów stanowi elektronika po konkurencyjnych cenach, sprowadzana z Chin, Tajwanu, Malezji. Trzeba wziąć pod uwagę, że wiele markowych towarów to bardzo udane falsyfikaty. Do stałego i oczekiwanego przez sprzedawców rytuału należy targowanie się, ułatwione, bo posiadają oni zawsze kalkulator. Poza zakupami warto zdecydować się na inne atrakcje dostępne szczególnie w miejscach odwiedzanych przez turystów, np. tajski masaż, w tym masaż stóp, dyskoteki, rewie tancerzy i tancerek, przejażdżki łodzią.

Zdrowie
Obecnie nie występują w Tajlandii szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Nie są wymagane szczepienia. Należy przestrzegać zasad higieny, niezbędnych w krajach tropikalnych. Woda z kranu jest niezdatna do picia. Lepiej korzystać z butelkowanej nawet myjąc zęby. Należy unikać miejsc ze stojącą wodą, wokół których pojawiają się komary, przyczyna malarii i gorączki dengue. Należy także osłaniać ręce i nogi wieczorami ubraniem o jasnych barwach, kiedy komary wykazują największą aktywność. Konieczne jest zabranie z Polski wszelkich środków chroniących przed komarami. Upały i alkohol mogą spowodować groźne powikłania dla zdrowia, szczególnie u ludzi chorych na serce i cukrzycę. Nie ma problemów z dostępem do opieki medycznej. Cena standardowej wizyty lekarskiej wynosi około 500 BHT, doba w szpitalu (zależnie od standardu) kosztuje od 1000 do 5000 BHT.

Zwyczaje
Skład etniczny mieszkańców Tajlandii: Tajowie (75%), Chińczycy (14%), Malajowie (4%), pozostali to: Laotańczycy, mieszkańcy Kambodży, Wietnamczycy i Hindusi. Większość tajska to wyznawcy buddyzmu. Turyści powinni przestrzegać wskazówek miejscowego przewodnika, co do niektórych zachowań. Należy zdejmować buty przed wejściem do świątyń buddyjskich (a także meczetów). Zabronione jest odwracanie się tyłem do posągów Buddy (np. przy robieniu zdjęcia na tle posągu), siadanie w świątyniach buddyjskich ze stopami skierowanymi ku wizerunkom Buddy. Sytuacje konfliktowe może spowodować okazanie braku szacunku dla miejsc kultu religijnego, a zwłaszcza dla majestatu króla Tajlandii, jego rodziny i dworu królewskiego (np. publiczne zniszczenie banknotu, na którym znajduje się wizerunek monarchy), a także dyskutowanie podniesionym głosem lub kłócenie się - np. o cenę - podczas zakupów czy usługi. Kobietom nie wypada podchodzić do buddyjskich mnichów, dotykać ich, siedzieć obok nich np., w parku czy autobusie. Za zaśmiecanie Bangkoku grozi grzywna w wysokości 2000 BHT

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.