w naszej ofercie: 12519 imprez, 8552 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Usa Wschodnie + Floryda Wielkie Miasta Wschodniego Wybrzeża Ameryki
Wszystko o tej ofercie wie:

USA WSCHODNIE + FLORYDA WIELKIE MIASTA WSCHODNIEGO WYBRZEŻA AMERYKI

Podróże egzotyczne i wyprawy

USA
Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
125277675
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

1 dzień WARSZAWA/CHICAGO

Przelot samolotem rejsowym do Stanów Zjednoczonych. Przylot do Chicago. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień CHICAGO

Zwiedzanie najbardziej polskiego miasta w USA, malowniczo położonego nad jeziorem Michigan w stanie Illinois. Wędrówkę po mieście rozpoczyna się od wjazdu na najwyższy w tym kraju punkt widokowy – Sears Tower. Następnie spacer po ulicy Michigan Avenue, zwanej „Złotą Milą”. Czas wolny w Navy Pier. Rejs statkiem po rzece Chicago i jeziorze Michigan. Kontynuowanie zwiedzania m.in.: Aleja Solidarności (gdzie znajduje się pomnik Tadeusza Kościuszki oraz Mikołaja Kopernika. Oglądanie fontanny Buckingham. 

3 dzień CHICAGO - SHIPSHEVANA - CLEVELAND

Wycieczka do świata Amiszów, konserwatywnego odłamu mennonitów, mieszkających w odizolowanych wspólnotach, których życie zorganizowane jest według nakazów niespisanego zbioru zasad zwanego Ordnung. Zwiedzanie  wioski Shipshewana (w stanie Indiana), gdzie znajduje się targ lokalnych wyrobów rzemieślniczych. Przejazd 90 milową trasą związaną z ich kulturą. Postój w miasteczku Middllebury, zwiedzanie „ Das Dutchman Essenhaus“, z jego unikalnymi sklepami.

4 dzień CLEVELAND - NIAGARA FALLS

Przejazd do Niagara Falls, wieczorny spacer nad wodospad, podziwianie gry świateł.

5 dzień NIAGARA FALLS - SYRACUSE

Spacer nad wodospad Niagara. Rejs statkiem pod wodospady oraz wizyta na Wyspie Koziej. Możliwość zejścia do jaskini wiatrów (ok. 11 USD). Istnieje możliwość przekroczenia granicy i podziwiania wodospadu z terytorium Kanady - wymagane są najnowsze, biometryczne paszporty (wydanych po 28.08.2006). Przejazd do Syracuse (w stanie Nowy Jork).

6 dzień SYRACUSE - ALBANY - NOWY JORK

Przejazd w stronę Nowego Jorku. Po drodze krótkie zwiedzanie stolicy stanu Nowy Jork - Albany. Krótki przejazd przez miasto i możliwość jego podziwiania w świetle gwiazd i neonów.

7 dzień NOWY JORK

Wyjazd komunikacją publiczną na całodniowe zwiedzanie miasta. Rejs statkiem na Liberty Island, gdzie znajduje się Statua Wolności. Zwiedzanie Dolnego Manhattanu: spacer po ulicy Broadway, Wall Street, Strefa „0”, Battery Park, Kościół Św. Trójcy, przystań South Street Sea Por., wjazd na taras widokowy Empire State Building. Czas wolny na oświetlonym gigantycznymi neonami Times Square.  Alternatywnie (do uzgodnienia z pilotem): Metropolitan Opera, Rockefeller Center, Katedra Św. Patryka, Grand Central (dworzec kolejowy). Czas wolny przy Fifth Avenue, spacer po Central Park – miejscu akcji wielu amerykańskich filmów.

8 dzień NOWY JORK

Wyjazd komunikacją publiczną na całodniowe zwiedzanie miasta. W programie m.in.: Metropolitan Opera, Rockefeller Center, Katedra Św. Patryka, Grand Central (dworzec kolejowy). Czas wolny przy Fifth Avenue, spacer po Central Park – miejscu akcji wielu amerykańskich filmów.

9 dzień NOWY JORK - PHILADELPHIA - WASZYNGTON

Wyjazd w kierunku stolicy kraju - Waszyngtonu. Po drodze krótkie zwiedzanie Filadelfii (w stanie Pennsylvania). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Waszyngtonu.

10 dzień WASZYNGTON

Zwiedzanie miasta: Cmentarz Arlington (miejsce spoczynku prezydenta Kennediego), widok na Pentagon, wizyta w Mauzoleum Lincolna oraz pod Pomnikiem Weteranów Wojny Koreańskiej i Pomnikiem Weteranów Wojny Wietnamskiej. Przejazd pod Biały Dom oraz Kapitol.  

11 dzień WASZYNGTON - MIAMI

Transfer na lotnisko. Przelot do Miami. Czas wolny.
12 - 13 dzień MIAMI
Czas wolny przeznaczony na wypoczynek. Istnieje możliwość organizacji szeregu imprez fakultatywnych (m.in. zwiedzanie Miami i okolic, wycieczka do Parku Everglades, wycieczka na Key West, rejs na Bahamy).

14 dzień MIAMI

Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Europy.

15 dzień MIAMI/WARSZAWA

Przylot na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel

Wyżywienie

śniadanie (BB)

Cena zawiera

przeloty międzynarodowe z/do Polski (samoloty rejsowe)
przelot wewnętrzny
transport lokalny (bus)
opiekę polskiego pilota/przewodnika
zakwaterowanie w hotelach w standardzie amerykańskim
wyżywienie wg programu (śniadania)
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu

Cena nie zawiera

obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
kosztu wizy amerykańskiej (ok. 160 USD)
kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
wydatków natury osobistej
innych kosztów nie wymienionych w punkcie cena zawiera

Uwagi

Najpóźniej 30 dni przed terminem wylotu należy dostarczyć do biura numer oraz datę ważności paszportu!
WSZELKIE FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z WIZĄ DO USA KLIENT ZOBOWIĄZANY JEST ZAŁATWIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE, aczkolwiek pracownicy biura SIGMA TRAVEL pomagają w załatwieniu wszelkich formalności związanych z procedurą wizową. Koszt wizy amerykańskiej wynosi ok. 160 USD – wiza jest wydawana na okres 10 lat. SIGMA TRAVEL nie odpowiada za odmowę wjazdu do USA.
Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.
UWAGA!!! W przypadku lotów do Stanów Zjednoczonych obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WWOŻENIA ŻYWNOŚCI!!! Bagaż MUSI BYĆ DOSTĘPNY DLA SŁUŻB CELNYCH.
Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. OBIADY i KOLACJE można wykupić za pośrednictwem pilota w cenie ok. 15 USD/posiłek. Zakwaterowanie zróżnicowane, w hotelach lub motelach w pokojach 2-osobowych (lub dla 3/4-osobowej rodziny – 2 łóżka w pokoju!), z łazienkami i klimatyzacją. Transport na terenie Stanów Zjednoczonych realizowany jest za pośrednictwem busów. Napięcie elektryczne wynosi 110/120 V, wtyczki typu amerykańskiego. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.

Dopłaty

500 USD dewizowa część ceny imprezy

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.