w naszej ofercie: 12875 imprez, 20683 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Fatima - Santiago De Compostela
Wszystko o tej ofercie wie:

FATIMA - SANTIAGO DE COMPOSTELA

Kolekcja Zachodnia

Wyżywienie: bez wyżywienia (OV)
Ocena oferty:
Kod oferty:
125660718
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

SINTRA · CABO DA ROCA · SANTIAGO DE COMPOSTELA ·  BRAGA · PORTO · COIMBRA  · FATIMA · ALJUSTREL · ALCOBACA · NAZARE· OBIDOS · LIZBONA · ALMADA

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i transfer na lotnisko na trasie BYDGOSZCZ - GNIEZNO - POZNAŃ - BERLIN. Odprawa o godz.: 04:00. Przelot do Lizbony. Przejazd nad jedną z atlantyckich plaż – czas wolny na odpoczynek po podróży. Przejazd do Sintry – zwiedzimy miasto i pałac narodowy - dawną rezydencję królewską. Po południu, udamy się na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego – położony na urwisku skalnym o wysokości ok. 140 m.  Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Msza Św. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie za ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Opcjonalnie pokaz uruchomienia słynnej kadzielnicy – Bota Fummeiro. Następnie  spacer malowniczymi, kamiennymi uliczkami starego miasta. Przejazd w okolice Santiago, spacer fragmentem słynnego szlaku pielgrzymkowego El Camino. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Bragi: katedra, dawny pałac biskupi. Udamy się także do wznoszącego się na wzgórzu sanktuarium Chrystusowego Bom Jesus - wspaniałego kompleksu architektonicznego z pocz. XVIII w, w skład którego wchodzą także monumentalne schody symbolizujące Świętą Drogę człowieka: Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót. Przejazd do Porto - dużego centrum przemysłowo-handlowego, położonego bardzo malowniczo na wzgórzu, nad rzeką Douro. Zwiedzimy m.in. muzeum w dawnym kościele św. Franciszka oraz katedrę. Spacer po starej dzielnicy Ribeira. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii położonej nad rzeką Mondego, na styku gór Serra da Estrela. Coimbra słynna jest przede wszystkim z najstarszego w Portugalii, bo założonego w 1290 r. uniwersytetu. Zobaczymy: starówkę, wieżę zegarową Torre, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie oraz memoriał Siostry Łucji, która przez 57 lat żyła w karmelitańskim klasztorze św. Teresy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Fatimy.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym nawiedzimy sanktuarium maryjne wybudowane w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę Objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, wystawę „Światło i Pokój”, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży: Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment Muru Berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Droga Krzyżowa. Następnie przejazd do wioski Aljustrel – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do Fatimy, czas wolny. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg

DZIEŃ 6

Msza Św. Śniadanie. Wyjazd do Alcobaca. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaca. Zobaczymy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Nazare - wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Atlantyku, zwiedzanie oraz czas wolny. Po południu – pobyt nad Atlantykiem w okolicy Sao Martinho do Porto. Przejazd do Obidos - niewielkiego miasteczka położonego na wzgórzu i zamkniętego w obrębie murów XVI wieku. Przejdziemy przez XIV – wieczną południową bramę Porta da Vila. Spacer po urokliwych uliczkach miasteczka, zobaczymy m.in. górujący w oddali zamek, renesansowy kościół Santa Maria, wybudowany na pozostałościach wizygockich i mauretańskich oraz akwedukt. Powrót do Fatimy na obiadokolację, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym całodzienny udział w uroczystościach religijnych oraz czas wolny. Obiadokolacja, po której udział w procesji świata. Nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta – wieża Belem, replika samolotu Fairey IIID, mozaika Róży Wiatrów, pomnik Odkrywców, klasztor i kościół Hieronimitów. Czas wolny. Udamy się na zwiedzanie Narodowego.  Przejazd inżynieryjnym majstersztykiem – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości Almada. Zwiedzanie sanktuarium Chrystusa Króla. Ze szczytu postumentu roztacza się wspaniała panorama Lizbony. Powrót do Lizbony do dzielnicy Bairro Alto, taras widokowy. Przejazd do dzielnicy Alfama: nawiedzimy katedrę Se oraz kościół pw. Św. Antoniego. Zobaczymy tereny, gdzie odbyła się wystawa światowa Expo w 1998 r będących przykładem imponującej rekultywacji i odtworzenia terenów poprzemysłowych, w które umiejętnie wkomponowaną mogącą się podobać architekturę nowoczesną. Dziś całość pięknie ulokowana na brzegu rzeki TAG robi imponujące i kompletne wrażenie.  Przejazd na lotnisko. Przelot powrotny do Berlina (godz.: 23:30). Powrót do Polski (bedzie to już następny dzień rano 15.07.2017)

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel

Wyżywienie

bez wyżywienia (OV)

Cena zawiera

• przelot samolotem wraz z opłatami lotniskowymi na trasie Berlin – Lizbona – Berlin,

• przejazd komfortowym autokarem,
• 7 noclegów w hotelu **/*** pokoje 2 os. z łazienkami,

• 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
• opiekę i informację turystyczną pilota,
• ubezpieczenie KL+ Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Uwagi

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.