w naszej ofercie: 11734 imprezy, 987 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Chińska Przygoda 2022
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA CHIŃSKA PRZYGODA 2022

Wycieczka Chińska Przygoda 2022, Podróże do Chin, Wycieczki do Pekinu, wycieczki samolotowe do Chin, Wycieczki 2022 do Chin, Zwiedzanie Chin, Weekend Majowy 2022 w Chinach, Majówka 2022 w Chinach, Wycieczka do Chin na Weekend Majowy 2022

ChinyPekin
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
125928707
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
WYCIECZKA CHIŃSKA PRZYGODA 2021
Wycieczka Chińska Przygoda 2021, Podróże do Chin, Wycieczki do Pekinu, wycieczki samolotowe do Chin, Wycieczki 2021 do Chin, Zwiedzanie Chin, Weekend Majowy 2021 w Chinach, Majówka 2021 w Chinach, Wycieczka do Chin na Weekend Majowy 2021
OPIS OFERTY
Pekin - Gubei - Pekin
Dzień 1. Polska – Pekin. 
Wylot z Warszawy.
Dzień 2. Pekin. 
Przylot do Pekinu i rozpoczęcie zwiedzania. Zaczniemy od obiektów olimpijskich, które zostały wybudowane na głownej osi miasta Północ- Południe na olimpiadę w 2008 roku. Następnie zobaczymy Świątynię Nieba - kompleks sakralnych budowli taoistycznych w południowo-wschodniej części centralnego Pekinu. Kompleks był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, w czasie których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Uważana jest za świątynię taoistyczną, ale chińska wiara w Niebo, popularna szczególnie wśród panujących dynastii, występowała przed powstaniem taoizmu. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Lunch oraz czas wolny na odpoczynek po trudach podróży. Wieczorem powitalna kolacja.
Dzień 3. Pekin. 
Śniadanie. Następnie wizyta w zoo - pawilon pandy wielkiej. Po południu wizyta w zakładzie rzemieślniczym wytwarzającym biżuterię z pereł - możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Później jedziemy do Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Położony pod Pekinem kompleks pałacowy, zwany inaczej "Ogrodami Naturalnej Harmonii" urzeka rozmachem i przepychem. Od 1998 znajduje się na Liście UNESCO jako unikatowy przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Na prawie 3 km2 znajduje się sztuczne jezioro Kunming oraz Wzgórze Długowieczności, nad którym górują zabudowania pałacu. Wzdłuż brzegu jeziora znajduje się jedyna w swoim rodzaju galeria-deptak, gdzie na sklepieniu zadaszenia znajdują się setki tradycyjnych dzieł sztuki malarskiej. Na końcu panoramy zobaczymy Marmurową Łódź, którą wielkim kosztem kazała zbudować okrutna Cesarzowa Cixi. Wieczorem kolacja. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w fakultecie - show akrobatów (dodatkowo płatne).
Dzień 4. Pekin. 
Po śniadaniu wizyta w fabryce Jedwabiu, gdzie poznamy proces produkcji oraz będziemy mieli okazję do zakupów. Następnie podjedziemy pod nowoczesny budynek Opery Narodowej a dalej przejdziemy na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Stamtąd przespacerujemy na teren Zakazanego Miasta będącego od XV wieku siedzibą kolejnych władców "Państwa Środka". Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa kultury UNESCO. Dalej zwiedzanie Parku Węglowego Wzgórza z przepięknym widokiem na stary Pekin. Następnie najstarsza ulica miasta - Liulichang - pełna sklepów z antykami, przedmiotami chińskiego rzemiosła ludowego oraz niedawno odrestaurowana uliczka Qianmen znajdującą się tuż za bramą zamykającą Plac Niebiańskiego Spokoju od południa. Wieczorem obiadokolacja. Dla chętnych możliwość zobaczenia Pekinu nocą (dodatkowo płatne).
Dzień 5. Pekin -Gubei. 
Śniadanie w hotelu. Następnie wyjazd do przepięknego wodnego miasteczka Gubei, położonego na północ od Pekinu i obejmującego swoim obszarem aż 9 kilometrów kwadratowych. Gubei to wspaniałe miejsce wypoczynku, które przyciąga swoją urodą ze względu na majestatyczne górskie krajobrazy, wąskie uliczki, kanały oraz różnorodną faunę i florę. Na miejscu czas wolny na podziwianie krajobrazów i rozkoszowanie się lokalną kuchnią. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dzień 6. Gubei -Pekin. 
Po śniadaniu spacer po jednym z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych odcinków Chińskiego Muru w Simatai (UWAGA: trudne podejście, dla chętnych dodatkowo płatna kolejka linowa w cenie 160 RMB). Znajduje się on około 110 km od Pekinu. Tradycyjnie przyjmuje się, że Wielki Mur rozciągał się od Shanhaiguan (nad zatoką Liaodong) do Jiayuguan w górach Nan Shan na długości ok. 8000 km. W drodze do hotelu w Pekinie rzut oka z autokaru na nowoczesny gmach telewizji CCTV. Kolacja i nocleg.
Dzień 7. Pekin. 
Po śniadaniu zwiedzanie miejsc związanych z religijnością Chińczyków. Będą to Świątynia Lamy - jedna z najbardziej znanych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei o wysokości 26 metrów oraz Świątynia Konfucjusza poświęcona filozofowi, który tysiące lat temu stworzył podstawy moralności chińskiej. Wizyta w Instytucie Medycyny Chińskiej gdzie zabierzemy Państwa  w świat tradycyjnej medycyny chińskiej - której historia liczy ponad 2500 lat. Czas wolny w tzw. "art zone 798" - artystycznym sercu Pekinu- które powstało w miejscu starej fabryki broni, zachwyca i pokazuje sztukę nowoczesną, która przeplata się z licznymi butikami. Kolacja i nocleg.
Dzień 8. Pekin. Śniadanie. 
Spacer po hutongu, gdzie odwiedzimy miejscową rodzinę oraz wieżę bębnów gdzie zobaczymy pokaz bicia w bębny. Odwiedzimy również tradycyjną chińską herbaciarnię. Następnie ulica Wangfujing - jedna z głównych alei handlowych miasta, powstała w 1903 roku, gdy przeniesiono tu stragany znajdujące się przy wschodniej bramie Zakazanego Miasta. Na koniec wizyta jednym z targowisk i czas na zakupy. Wieczorem pożegnalna kolacja ze słynną "kaczką po pekińsku".
Dzień 9. Pekin - Polska. 
Transfer na lotnisko w Pekinie i lot powrotny do Polski.
OBSŁUGA:
w jęz. polskim

WYCIECZKA CHIŃSKA PRZYGODA 2022
Wycieczka Chińska Przygoda 2022, Podróże do Chin, Wycieczki do Pekinu, wycieczki samolotowe do Chin, Wycieczki 2022 do Chin, Zwiedzanie Chin, Weekend Majowy 2022 w Chinach, Majówka 2022 w Chinach, Wycieczka do Chin na Weekend Majowy 2022

OPIS OFERTY

Pekin - Gubei - Pekin

Dzień 1. Polska – Pekin. Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie zwiedzania. Zaczniemy od obiektów olimpijskich, które zostały wybudowane na głownej osi miasta Północ- Południe na olimpiadę w 2008 roku. Następnie zobaczymy Świątynię Nieba - kompleks sakralnych budowli taoistycznych w południowo-wschodniej części centralnego Pekinu. Kompleks był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, w czasie których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Uważana jest za świątynię taoistyczną, ale chińska wiara w Niebo, popularna szczególnie wśród panujących dynastii, występowała przed powstaniem taoizmu. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Lunch oraz czas wolny na odpoczynek po trudach podróży. Wieczorem powitalna kolacja.

Dzień 3. Pekin. Śniadanie. Następnie wizyta w zoo - pawilon pandy wielkiej. Po południu wizyta w zakładzie rzemieślniczym wytwarzającym biżuterię z pereł - możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Później jedziemy do Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Położony pod Pekinem kompleks pałacowy, zwany inaczej "Ogrodami Naturalnej Harmonii" urzeka rozmachem i przepychem. Od 1998 znajduje się na Liście UNESCO jako unikatowy przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Na prawie 3 km2 znajduje się sztuczne jezioro Kunming oraz Wzgórze Długowieczności, nad którym górują zabudowania pałacu. Wzdłuż brzegu jeziora znajduje się jedyna w swoim rodzaju galeria-deptak, gdzie na sklepieniu zadaszenia znajdują się setki tradycyjnych dzieł sztuki malarskiej. Na końcu panoramy zobaczymy Marmurową Łódź, którą wielkim kosztem kazała zbudować okrutna Cesarzowa Cixi. Wieczorem kolacja. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w fakultecie - show akrobatów (dodatkowo płatne).

Dzień 4. Pekin. Po śniadaniu wizyta w fabryce Jedwabiu, gdzie poznamy proces produkcji oraz będziemy mieli okazję do zakupów. Następnie podjedziemy pod nowoczesny budynek Opery Narodowej a dalej przejdziemy na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Stamtąd przespacerujemy na teren Zakazanego Miasta będącego od XV wieku siedzibą kolejnych władców "Państwa Środka". Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa kultury UNESCO. Dalej zwiedzanie Parku Węglowego Wzgórza z przepięknym widokiem na stary Pekin. Następnie najstarsza ulica miasta - Liulichang - pełna sklepów z antykami, przedmiotami chińskiego rzemiosła ludowego oraz niedawno odrestaurowana uliczka Qianmen znajdującą się tuż za bramą zamykającą Plac Niebiańskiego Spokoju od południa. Wieczorem obiadokolacja. Dla chętnych możliwość zobaczenia Pekinu nocą (dodatkowo płatne).

Dzień 5. Pekin -Gubei. Śniadanie w hotelu. Następnie wyjazd do przepięknego wodnego miasteczka Gubei, położonego na północ od Pekinu i obejmującego swoim obszarem aż 9 kilometrów kwadratowych. Gubei to wspaniałe miejsce wypoczynku, które przyciąga swoją urodą ze względu na majestatyczne górskie krajobrazy, wąskie uliczki, kanały oraz różnorodną faunę i florę. Na miejscu czas wolny na podziwianie krajobrazów i rozkoszowanie się lokalną kuchnią. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 6. Gubei -Pekin. Po śniadaniu spacer po jednym z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych odcinków Chińskiego Muru w Simatai (UWAGA: trudne podejście, dla chętnych dodatkowo płatna kolejka linowa w cenie 160 RMB). Znajduje się on około 110 km od Pekinu. Tradycyjnie przyjmuje się, że Wielki Mur rozciągał się od Shanhaiguan (nad zatoką Liaodong) do Jiayuguan w górach Nan Shan na długości ok. 8000 km. W drodze do hotelu w Pekinie rzut oka z autokaru na nowoczesny gmach telewizji CCTV. Kolacja i nocleg.

Dzień 7. Pekin. Po śniadaniu zwiedzanie miejsc związanych z religijnością Chińczyków. Będą to Świątynia Lamy - jedna z najbardziej znanych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei o wysokości 26 metrów oraz Świątynia Konfucjusza poświęcona filozofowi, który tysiące lat temu stworzył podstawy moralności chińskiej. Wizyta w Instytucie Medycyny Chińskiej gdzie zabierzemy Państwa  w świat tradycyjnej medycyny chińskiej - której historia liczy ponad 2500 lat. Czas wolny w tzw. "art zone 798" - artystycznym sercu Pekinu- które powstało w miejscu starej fabryki broni, zachwyca i pokazuje sztukę nowoczesną, która przeplata się z licznymi butikami. Kolacja i nocleg.

Dzień 8. Pekin. Śniadanie. Spacer po hutongu, gdzie odwiedzimy miejscową rodzinę oraz wieżę bębnów gdzie zobaczymy pokaz bicia w bębny. Odwiedzimy również tradycyjną chińską herbaciarnię. Następnie ulica Wangfujing - jedna z głównych alei handlowych miasta, powstała w 1903 roku, gdy przeniesiono tu stragany znajdujące się przy wschodniej bramie Zakazanego Miasta. Na koniec wizyta jednym z targowisk i czas na zakupy. Wieczorem pożegnalna kolacja ze słynną "kaczką po pekińsku".

Dzień 9. Pekin - Polska. Transfer na lotnisko w Pekinie i lot powrotny do Polski.

Terminy i ceny

Warszawa Wrocław Poznań Gdańsk Kraków Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Ceny mogą ulegać zmianom w zależności od kosztów biletów lotniczych. Zapytaj o aktualną cenę !

Zniżki i dopłaty

Wiza i Pośrednictwo wizowe : Dopłata 545 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 3% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 9% od sumy
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 868 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 1021 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star star

zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimtyzacją
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimtyzacją

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (jedna kolacja z słynną "Kaczką po pekińsku", w cenie 1 szklanka napoju)

Transport

Cena zawiera

- przelot na trasie Polska - Pekin - Polska z przesiadkami lub bezpośrednio
- opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
- zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimtyzacją
- śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (jedna kolacja z słynną "Kaczką po pekińsku", w cenie 1 szklanka napoju)
- lokalny transport klimatyzowanym autokarem
- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
- serwis polskiego pilota

  • przelot na trasie Polska - Pekin - Polska z przesiadkami lub bezpośrednio
  • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimtyzacją
  • śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (jedna kolacja z słynną "Kaczką po pekińsku", w cenie 1 szklanka napoju)
  • lokalny transport klimatyzowanym autokarem
  • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
  • serwis polskiego pilota

Cena nie zawiera

- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 185 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
- dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
- koszty wizy chińskiej: 445 PLN + 100 za pośrednictwo (zasady wg opisu w programie)
- koszty wycieczek fakultatywnych:
Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.)
Show akrobatyczne (30 USD/os.)
Pekin nocą (25 USD/os.)

  • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 185 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
  • dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
  • koszty wizy chińskiej: 445 PLN + 100 za pośrednictwo (zasady wg opisu w programie)
  • koszty wycieczek fakultatywnych:

- Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.)

- Show akrobatyczne (30 USD/os.)

- Pekin nocą (25 USD/os.)

 

Przewodnik

Wizy
Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym. 
Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 445 PLN/os*. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo.
Obowiązkowo przed wysłaniem dokumentów do działu wizowego należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa.
W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego (SZCZEGÓŁOWY OPIS DOSPTĘPNY W LINKU W PUNKCIE 2) w rezerwacji, wymagane jest przesłanie:
1. Paszportu każdego uczestnika, ważnego min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron).
2. Elektronicznie wypełnionego wniosku wizowego (prawidłowo, zgodnie z podręcznikiem wizowym, który zostanie przesłany wraz z dokumentami rezerwacyjnymi) Wniosek należy wypełnić, wydrukować i podpisac na  pierwszej stronie (na dole jest miejsce na podpis) i na ostatniej (w punkcie 9.1).
3. Wydrukowanego dowodu rezerwacji/vouchera (jeden voucher osobno do każdego wniosku).
4. DWÓCH zdjęć w formacie paszportowym (papierowe).
5. Ksera pierwszej strony paszportu.
W przypadku zakupu imprezy z bliższym terminem wylotu/last minute należy skontaktować się infolinią, aby ustalić czy pośrednictwo wizowe organizatora będzie możliwe.Adre
Adres, na który trzeba odesłać dokumenty zostanie Państwu podany po dokonaniu rezerwacji 
CZAS LOTU:
Pekin - ok. 12 godz.: Warszawa - lotnisko europejskie lub międzynarodowe (np. Wiedeń, Frankfurt, Moskwa, Dubaj itp.) ok. 2-8 godz., lotnisko europejskie lub międzynarodowe - Pekin - ok. 7 - 10 godz.
RÓŻNICE CZASOWE:
Po przybyciu do Chin należy przestawić zegarki o 6 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 7 godzin w zimie.
KLIMAT:
Chiny leżą w zasięgu 3 stref klimatycznych: zwrotnikowej (południowe wybrzeża oraz wyspa Hajnan), podzwrotnikowej (zachodnia, środkowa i wschodnia część kraju) oraz umiarkowanej (północne i północno-wschodnie Chiny). Południowo-wschodnia i wschodnia część kraju ma klimat monsunowy z porą deszczową i suchą. Chiny są całorocznym kierunkiem wakacyjnym. Najlepszy czas na zwiedzanie to wiosna (marzec - kwiecień) i jesień (wrzesień - listopad), kiedy temperatury oscylują w granicach 20-30 °C. Noce mogą być wtedy chłodne, ale w ciągu dnia pogoda jest odpowiednia do zwiedzania. Latem temperatury mogą przekraczać 30 °C i również jest to odpowiednia pora na zwiedzanie Państwa Środka. Rejony górskie i wyżej położone np. Tybet, lepiej zwiedzać latem, kiedy nie ma już niebezpieczeństwa dojmujących mrozów. Północne regiony Chin charakteryzują się klimatem kontynentalnym z ostrymi zimami i upalnym latem, im bardziej na południe, tym wilgotność i temperatury są wyższe.
WALUTA:
1 CNY (Chiński Juan) = 0,16 USD. Chińskie władze utrzymują sztywny kurs waluty, więc nie ma znaczenia gdzie wymienimy dolary na juany - kurs będzie taki sam. Ze względów praktycznych polecamy dokonywać wymiany w hotelach (należy przedstawić paszport), choć jest to możliwe również w bankach i kantorach. W sklepach przyjmuje się międzynarodowe karty płatnicze z wypukłymi numerami.
Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.
PRZYKŁADOWE CENY:
Butelka wody 0,3 l - ok. 0,25 USD, butelka piwa 0,3 l w sklepie - ok. 0,25 USD, piwo w barze - ok. 1,5 USD litr benzyny - ok. 0,4 USD, obiad w restauracji - ok. 10 USD, paczka papierosów - ok. 1 USD.
TRANSPORT:
Wszystkie szanujące się linie europejskie latają do Państwa Środka, do głównych miast takich, jak Pekin, Szanghaj i Hong Kong, a także mniej ważnych, jak: Chengdu, Kanton. Przeloty na trasach lokalnych oferują coraz liczniejsze i nowocześniejsze linie chińskie - m. in. China Air, Dragonair. Samodzielne poruszanie się po Chinach jest raczej utrudnione ze względów kulturowych, językowych i formalnych. Niemniej jednak doskonale rozwinięta jest sieć połączeń autobusowych, a połączenia kolejowe docierają do wszystkich ważnych zakątków kraju - łącznie z Tybetem, słynna nową trasą kolejową. Na trasach gdzie turystom oferowane są kuszetki, jeżdżą komfortowe pociągi z zamykanymi i klimatyzowanymi przedziałami.
UWAGA! W bagażu rejestrowanym i podręcznym nie można przewozić baterii lub akumulatorów o pojemności powyżej 160Wh, wszelkie baterie i przenośne ładowarki powinny być przewożone w bagażu podręcznym i posiadać tabliczkę znamionową.
CIEKAWOSTKI:
Zakupy to nieodłączna część wizyt w Państwie Środka. Chińczycy to chyba najlepsi handlowcy na świecie - ceny na bazarach zawsze są zawyżone i uwzględniają konieczność targowania się, które zawsze odbywa się w uprzejmej atmosferze. Zaczynając negocjacje trudno czegoś w końcu nie kupić. Turystom przede wszystkim polecamy tzw. "silk market" w Pekinie, gdzie można kupić dosłownie wszystko - głównie "markową" odzież, ale również stragany i sklepy z perłami w okolicach Szanghaju. W sklepach firmowych, supermarketach ceny są stałe i nie podlegają negocjacjom. Posiłki w restauracjach - na trasach wycieczek restauracje w których gościmy są zawsze zatwierdzone przez specjalny urząd, który zezwala na serwowanie posiłków obcokrajowcom. W cenę posiłku zawsze wliczona jest 1 szklanka napoju, za dodatkowe napoje należy płacić dodatkowo. Nie trzeba jeść pałeczkami, choć jest to mile widziane. Niemniej jednak nie ma problemu z otrzymaniem tradycyjnych sztućców. Kuchnia chińska - obiegowe twierdzenie, że Chińczycy jedzą psy, jest tak samo nieprawdziwe, co krzywdzące. Potrawy z psa są przysmakiem w kuchniach mniejszości etnicznych z południa kraju i większość Chińczyków również ich nie aprobuje. Tradycje kulinarne są w Chinach bardzo żywe, a posiłek jest zawsze rytuałem, poprzedzonym degustacją herbaty. Inaczej niż w Europie, nie ma tradycji pojedynczych porcji, a półmiski z jedzeniem ustawia się na stole, na wielkiej obrotowej podstawce, aby każdy mógł sięgnąć porcję tego na co akurat ma ochotę.
ŚWIĘTA:
Chiński Nowy Rok – styczeń/luty (święto ruchome uzależnione od kalendarza księżycowego) – najważniejsze chińskie święto.
Święto Lampionów – styczeń/luty – bardzo malownicze święto, podczas którego Chińczycy robią papierowe lampiony i spacerują z nimi wieczorami po ulicach.
Święto Wody – połowa kwietnia (13-16.04) – ludzie opryskują się wodą, co ma na celu pozbycie się wszelkich demonów. Obchodzi je narodowość Dai w prowincji Yunnan.
Święto Smoczych Łodzi - rozpoczyna się piątego dnia piątego miesiąca księżycowego. Dzień ten uznawany jest przez Chińczyków za najdłuższy dzień w roku. Podczas tego święta nad drzwiami domów Chińczycy wieszają papierowe amulety i rzucają petardy, aby odpędzić złe duchy.
Święto Dziewcząt lub Święto Córek - najbardziej romantyczne chińskie święto przypada 7. dnia siódmego miesiąca.
Święto Głodnych Duchów - obchodzone 15. dnia siódmego miesiąca Święto Głodnych Duchów. Tego dnia składa się hołd wszystkim zmarłym.
Święto Środka Jesieni/Księżycowych Ciasteczek – wrzesień/październik – Chińczycy jedzą podczas tego święta księżycowe ciasteczka i spoglądają w Księżyc. Jest to tradycyjnie chiński dzień zakochanych.
Święto Przodków czyli Święto Czystej Jasności  - czasie, obchodzonego 15. dnia po równonocy wiosennej, Święta Przodków, Chińczycy składają dary przodkom, aby zapewnić sobie ich przychylność i nie dopuścić, by się na nich gniewali.
ELEKTRYCZNOŚĆ:
220V 50Hz, w zależności od regionu kraju używane są różne gniazdka: japońskie, australijskie, brytyjskie i południowoafrykańskie. Do żadnego z powyższych typów nie pasują europejskie wtyczki, stąd należy zaopatrzyć się w adapter przed podróżą, lub nabyć go na miejscu. W większości hoteli można wypożyczyć przejściówki.

CZAS LOTU:

Pekin - ok. 12 godz.: Warszawa - lotnisko europejskie lub międzynarodowe (np. Wiedeń, Frankfurt, Moskwa, Dubaj itp.) ok. 2-8 godz., lotnisko europejskie lub międzynarodowe - Pekin - ok. 7 - 10 godz.
RÓŻNICE CZASOWE:
Po przybyciu do Chin należy przestawić zegarki o 6 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 7 godzin w zimie.

KLIMAT:
Chiny leżą w zasięgu 3 stref klimatycznych: zwrotnikowej (południowe wybrzeża oraz wyspa Hajnan), podzwrotnikowej (zachodnia, środkowa i wschodnia część kraju) oraz umiarkowanej (północne i północno-wschodnie Chiny). Południowo-wschodnia i wschodnia część kraju ma klimat monsunowy z porą deszczową i suchą. Chiny są całorocznym kierunkiem wakacyjnym. Najlepszy czas na zwiedzanie to wiosna (marzec - kwiecień) i jesień (wrzesień - listopad), kiedy temperatury oscylują w granicach 20-30 °C. Noce mogą być wtedy chłodne, ale w ciągu dnia pogoda jest odpowiednia do zwiedzania. Latem temperatury mogą przekraczać 30 °C i również jest to odpowiednia pora na zwiedzanie Państwa Środka. Rejony górskie i wyżej położone np. Tybet, lepiej zwiedzać latem, kiedy nie ma już niebezpieczeństwa dojmujących mrozów. Północne regiony Chin charakteryzują się klimatem kontynentalnym z ostrymi zimami i upalnym latem, im bardziej na południe, tym wilgotność i temperatury są wyższe.

WALUTA:
1 CNY (Chiński Juan) = 0,16 USD. Chińskie władze utrzymują sztywny kurs waluty, więc nie ma znaczenia gdzie wymienimy dolary na juany - kurs będzie taki sam. Ze względów praktycznych polecamy dokonywać wymiany w hotelach (należy przedstawić paszport), choć jest to możliwe również w bankach i kantorach. W sklepach przyjmuje się międzynarodowe karty płatnicze z wypukłymi numerami.
Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.

PRZYKŁADOWE CENY:
Butelka wody 0,3 l - ok. 0,25 USD, butelka piwa 0,3 l w sklepie - ok. 0,25 USD, piwo w barze - ok. 1,5 USD litr benzyny - ok. 0,4 USD, obiad w restauracji - ok. 10 USD, paczka papierosów - ok. 1 USD.

TRANSPORT:
Wszystkie szanujące się linie europejskie latają do Państwa Środka, do głównych miast takich, jak Pekin, Szanghaj i Hong Kong, a także mniej ważnych, jak: Chengdu, Kanton. Przeloty na trasach lokalnych oferują coraz liczniejsze i nowocześniejsze linie chińskie - m. in. China Air, Dragonair. Samodzielne poruszanie się po Chinach jest raczej utrudnione ze względów kulturowych, językowych i formalnych. Niemniej jednak doskonale rozwinięta jest sieć połączeń autobusowych, a połączenia kolejowe docierają do wszystkich ważnych zakątków kraju - łącznie z Tybetem, słynna nową trasą kolejową. Na trasach gdzie turystom oferowane są kuszetki, jeżdżą komfortowe pociągi z zamykanymi i klimatyzowanymi przedziałami.
UWAGA! W bagażu rejestrowanym i podręcznym nie można przewozić baterii lub akumulatorów o pojemności powyżej 160Wh, wszelkie baterie i przenośne ładowarki powinny być przewożone w bagażu podręcznym i posiadać tabliczkę znamionową.

CIEKAWOSTKI:
Zakupy to nieodłączna część wizyt w Państwie Środka. Chińczycy to chyba najlepsi handlowcy na świecie - ceny na bazarach zawsze są zawyżone i uwzględniają konieczność targowania się, które zawsze odbywa się w uprzejmej atmosferze. Zaczynając negocjacje trudno czegoś w końcu nie kupić. Turystom przede wszystkim polecamy tzw. "silk market" w Pekinie, gdzie można kupić dosłownie wszystko - głównie "markową" odzież, ale również stragany i sklepy z perłami w okolicach Szanghaju. W sklepach firmowych, supermarketach ceny są stałe i nie podlegają negocjacjom. Posiłki w restauracjach - na trasach wycieczek restauracje w których gościmy są zawsze zatwierdzone przez specjalny urząd, który zezwala na serwowanie posiłków obcokrajowcom. W cenę posiłku zawsze wliczona jest 1 szklanka napoju, za dodatkowe napoje należy płacić dodatkowo. Nie trzeba jeść pałeczkami, choć jest to mile widziane. Niemniej jednak nie ma problemu z otrzymaniem tradycyjnych sztućców. Kuchnia chińska - obiegowe twierdzenie, że Chińczycy jedzą psy, jest tak samo nieprawdziwe, co krzywdzące. Potrawy z psa są przysmakiem w kuchniach mniejszości etnicznych z południa kraju i większość Chińczyków również ich nie aprobuje. Tradycje kulinarne są w Chinach bardzo żywe, a posiłek jest zawsze rytuałem, poprzedzonym degustacją herbaty. Inaczej niż w Europie, nie ma tradycji pojedynczych porcji, a półmiski z jedzeniem ustawia się na stole, na wielkiej obrotowej podstawce, aby każdy mógł sięgnąć porcję tego na co akurat ma ochotę.

ŚWIĘTA:
Chiński Nowy Rok – styczeń/luty (święto ruchome uzależnione od kalendarza księżycowego) – najważniejsze chińskie święto.
Święto Lampionów – styczeń/luty – bardzo malownicze święto, podczas którego Chińczycy robią papierowe lampiony i spacerują z nimi wieczorami po ulicach.
Święto Wody – połowa kwietnia (13-16.04) – ludzie opryskują się wodą, co ma na celu pozbycie się wszelkich demonów. Obchodzi je narodowość Dai w prowincji Yunnan.
Święto Smoczych Łodzi - rozpoczyna się piątego dnia piątego miesiąca księżycowego. Dzień ten uznawany jest przez Chińczyków za najdłuższy dzień w roku. Podczas tego święta nad drzwiami domów Chińczycy wieszają papierowe amulety i rzucają petardy, aby odpędzić złe duchy.
Święto Dziewcząt lub Święto Córek - najbardziej romantyczne chińskie święto przypada 7. dnia siódmego miesiąca.
Święto Głodnych Duchów - obchodzone 15. dnia siódmego miesiąca Święto Głodnych Duchów. Tego dnia składa się hołd wszystkim zmarłym.
Święto Środka Jesieni/Księżycowych Ciasteczek – wrzesień/październik – Chińczycy jedzą podczas tego święta księżycowe ciasteczka i spoglądają w Księżyc. Jest to tradycyjnie chiński dzień zakochanych.
Święto Przodków czyli Święto Czystej Jasności  - czasie, obchodzonego 15. dnia po równonocy wiosennej, Święta Przodków, Chińczycy składają dary przodkom, aby zapewnić sobie ich przychylność i nie dopuścić, by się na nich gniewali.

ELEKTRYCZNOŚĆ:
220V 50Hz, w zależności od regionu kraju używane są różne gniazdka: japońskie, australijskie, brytyjskie i południowoafrykańskie. Do żadnego z powyższych typów nie pasują europejskie wtyczki, stąd należy zaopatrzyć się w adapter przed podróżą, lub nabyć go na miejscu. W większości hoteli można wypożyczyć przejściówki.

WIZY

CHINY


Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 445 PLN/os*. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo.

Zgodnie z chińskim prawem i przepisami oraz międzynarodowymi praktykami, od 15.12.2019 roku Ambasada Chin w Polsce będzie wydawała wizy biometryczne. Ambasada upoważnia Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie do pobierania odcisków linii papilarnych dziesięciu palców obywateli Polski, obcokrajowców posiadających udokumentowane prawo stałego pobytu w Polsce chcących ubiegać się o wizę do Chin.

CZEGO WYMAGANY OD KLIENTÓW KORZYSTAJACYCH Z POSREDNICTWA ?
1. Posiadania paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron)
2. NAJPÓŹNIEJ NA 21 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM na adres mailowy należy przesłać elektronicznie wypełniony wniosek wizowy  (prawidłowo, zgodnie z poniższą instrukcją) osobno dla każdego uczestnika celem weryfikacji poprawności wypełnienia wniosku

Jeżeli wniosek uzyska akceptację działu wizowego należy przesłać go najpóźniej na 14 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM w wersji papierowej wraz z:
- paszportem,
- dwoma zdjęciami UWAGA! Zdjęcie, wydrukowane na papierze fotograficznym, musi spełniać wszystkie wytyczne wskazane w instrukcji wypełnienia wniosku
-  wydrukowanym dowodem rezerwacji/voucherem (jeden voucher osobno do każdego wniosku)
-  ksero paszportu (na białej kartce formatu A-4 – strona ze zdjęciem)
na adres biura przedstawicielskiego z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu.
3. Pracownik działu wizowego skontaktuje się z wnioskodawcą i poinformuje zainteresowanego czy wnioski są prawidłowo wypełnione oraz wskaże możliwe  terminy wizyty w centrum wizowym w Warszawie, na którą każda osoba aplikująca o wizę będzie musiała stawić się osobiście w celu złożenia odcisków palców.

Podczas wizyty w centrum wizowym pracownik biura będzie do dyspozycji klientów korzystających z pośrednictwa wizowego.

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.