w naszej ofercie: 16086 imprez, 5736 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Nepal w Królestwie Himalajów 2023/2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA NEPAL W KRÓLESTWIE HIMALAJÓW 2023/2024

Wycieczki Egzotyczne 2024, Wycieczki Objazdowe do Nepalu 2024, Nepal 2023/2024, Ziwedzianie Niepalu 2024

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
126310711
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
WYCIECZKA NEPAL W KRÓLESTWIE HIMALAJÓW 2020
Wycieczki objazdowe egzotyczne do Nepalu 2020
KATMANDU - PATAN - BHAKTAPUR - CHITWAN - POKHARA - KATMANDU
Dzień 1. Warszawa - Katmandu. 
Wylot z lotniska Chopina do Katmandu.
Dzień 2. Katmandu. 
Przylot do Katmandu. Transfer do hotelu, śniadanie i czas wolny na odpoczynek. Po południu zwiedzanie Swayambhunath, pięknie usytuowanej stupy "Samostworzenia". Dzisiaj jest to jedno z najświętszych miejsc w całym buddyjskim świecie, cel licznych pielgrzymek. Ważne również dla hinduizmu, czego dowodem są liczne mniejsze świątynie hinduskie reprezentujące różne style architektoniczne, które otaczają wielką, białą i zwieńczoną złotym lotosem stupę. Ze Swayambhunath i najczystszym lotosem związana jest tez legenda o powstaniu doliny Katmandu. Wszystkiemu towarzyszy piękny widok na Katmandu i otaczające je góry. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3. Katmandu - Patan (trasa ok. 35 km). 
Wczesnym rankiem możliwość lotu nad Himalajami (dodatkowo płatne). Po śniadaniu udamy się na Katmadu Durbar, czyli do centrum starego miasta, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie do dziś tętniącego życiem placu znajdują się wszystkie najważniejsze budowle. Zwiedzanie zaczniemy od odwiedzin w pałacu i audiencji u żywej bogini Kumari. Wejdziemy także do niewielkiego Kasthamandap, od którego miała się wziąć się nazwa miasta oraz odwiedzimy olbrzymi kompleks pałacowy Hanuman Dhoka - byłą rezydencję rodziny królewskiej; świątynie Sziwy i Parwati oraz największą na placu Świątynię Narajany. Zatrzymamy się przy kolumnie króla Pratapa Malli oraz oddamy pokłon Czarnemu Bhajrawie. Na koniec znajdziemy chwile, żeby pobuszować na bazarku z pamiątkami. W drugiej części dnia odwiedzimy zdecydowanie mniejszy, ale dla wielu bardziej urokliwy durbar Patan wraz z jego najważniejszymi zabytkami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4. Katmandu - Pashupatinath - Boudhanath - Bhaktapur (trasa ok. 50 km). 
Śniadanie. Tego dnia zwiedzanie zaczniemy od Pashupatinath - najważniejszego kompleksu świątyń hinduskich w Nepalu. Obecna, główna świątynia poświęcona bogu Śiwa pod postacią władcy zwierząt (Pashupati), pochodzi z XVIII w. i ma formę trzykondygnacyjnej pagody. Wraz z przylegającymi do niej Ghatami Królewskimi usytuowana jest nad brzegiem rzeki Bagmati, na nabrzeżu której rozciągają się także ghaty kremacyjne. Następnie udamy się do największej stupy Nepalu - Boudhanath, stanowiącej kolejne ważne centrum pielgrzymkowe buddyzmu. Otoczone buddyjskimi klasztorami stanowi centralne miejsce dla olbrzymiej społeczności tybetańskich emigrantów, trudniących się tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem i handlem. W drugiej połowie dnia odwiedzimy Bhaktapur, jednej z czterech stolic historycznego Królestwa Malla. Oprócz Pałacu Królewskiego z piękną Złotą Brama i świątynią Taledżu, zobaczymy, także Plac Taumadi oraz najstarszy Plac Dattatreya. Na pierwszym z nich jest najwyższa w całej dolinie, pięciodachowa świątynia Lakszmi - Nyatapola, a na drugim najstarsza, pochodząca z XV w. Świątynia Dattatreya poświęcona trzem najważniejszym bogom - Brahmie, Wisznu i Śiwie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5. Katmandu - Chitwan (trasa ok. 185 km, ok. 6 godzin, wysokość do ok. 2000 m n.p.m.). 
Rankiem, po śniadaniu opuścimy Dolinę Katmandu i udamy się, najpierw przez położoną prawie 2000 m n.p.m. przełęcz, a później wzdłuż malowniczej doliny rzeki Trishuli, podróż na nizinę Teraj do Narodowego Parku Chitwan. Jest to jeden z największych i zarazem najbogatszych w różnorodną roślinność i zwierzęta, chroniony obszar w całej Azji. Królewski Narodowy Park Chitwan przez bardzo długi czas był prywatną własnością rodziny królewskiej i tylko głowa państwa i zaproszeni goście mogli tam polować. Z czasem przekształcony w rezerwat, żeby w 1973 roku stać się parkiem narodowym o powierzchni przekraczającej 1000 km2. Charakteryzuje się olbrzymim bogactwem zwierząt z najcenniejszym tygrysem bengalskim, całym mnóstwem ptactwa, przylatującymi tu na zimę nawet z Syberii. Spośród wielu różnych zwierząt najczęściej spotykane są dwa gatunki krokodyli oraz nosorożce indyjskie. Po przyjeździe do Chitwan, zakwaterowanie w hotelu i lunch. Po południu spacer po tradycyjnej wiosce ludu Tharu, nadal mieszkającego w dużej mierze w lepiankach. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6. Chitwan. 
Dzień zaczniemy od wczesnego śniadania, żeby jak najszybciej dotrzeć na skraj dżungli i rozpocząć kilkugodzinne safari na słoniach. Powrót na lunch i chwilę odpoczynku do hotelu. Po południu, kolejna okazja do podziwiania natury podczas rejsu po jednej z dwóch rzek płynących przez park. Dla większego zbliżenia się do natury i sposobu życia miejscowej ludności popłyniemy tradycyjnymi kanu, dłubanymi w całości z jednego kawałka pnia (uwaga w niektórych okresach ze względu na niski stan wody, atrakcja może być niedostępna). Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7. Chitwan - Pokhara (trasa ok. 175 km, ok. 5-6 godzin). 
Po śniadaniu opuścimy Chitwan i udamy się w drogę do Pokhary, drugiego co do wielkości miasta Nepalu. Pięknie ulokowana w zielonej i żyznej dolinie nad jeziorem Phewa znacznie różni się od Katmandu, pomimo równie dużej popularności wśród turystów. Pokhara uważana jest dzisiaj jako centrum wypadowe w region Annapurny, ale również mekkę sportów ekstremalnych. Oprócz upajania się widokiem naprawdę bliskich Himalajów oraz tradycyjnego zwiedzania, w Pokhara można pójść na trekking po górskich szlakach, a nawet potrenować latanie małymi samolotami, czy też popłynąć na rafting o różnym stopniu trudności. My po przyjeździe też popłyniemy, ale na spokojną przejażdżkę łódkami po jeziorze Phewa. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.
Dzień 8. Pokhara (trasa ok. 25 km, wysokość do około 2000 m n.p.m.).
Wczesnym rankiem, jeszcze przed śniadaniem, dla chętnych (dodatkowo płatne) wyjazd do położonego wyżej w górach Sarangkot, na tzw. zapalanie szczytów, czyli niezwykle zjawiskowy wschód słońca w wysokich górach. Po śniadaniu spędzimy cały dzień na zwiedzaniu Pokhary i najbliższej okolicy. Zobaczymy między innymi Świątynię Bindjabasini, poświęconą bogini Bhagwati, lokalnej odmianie potężnej i złej Durgii, do której okoliczni mieszkańcy przynoszą ofiary w postaci kozłów i kogutów. Wejdziemy do jaskini Mahendra Gupha, ze wspaniałymi formami krasowymi kojarzonymi przez lokalną ludność z hinduskim bóstwem. Zobaczymy, także częściowo naziemny, a częściowo podziemny Wodospad Dewi w ponad trzydziestometrowym jarze. Wszystko na tle środkowych Himalajów. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 9. Pokhara - Katmandu (trasa ok. 175 km, ok. 6-7 godzin).
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Katmandu. Po drodze możliwość (dodatkowo płatne) wjechanie kolejką linową do położonej około 2000 m n.p.m., górskiej miejscowości i centrum pielgrzymkowego Manakamana. Szansa na zobaczenie rytuału ofiarowania zwierząt w świątyni oraz na ostatni rzut oka na pasmo Annapurny. Po dojechaniu do Katmanu czas wolny w popularnej wśród turystów dzielnicy Thamel. Późnym popołudniem, wczesnym wieczorem wylot do kraju. Tego dnia obiadokolacja we własnym zakresie.
Dzień 10. Przylot do Polski na lotnisko Chopina w Warszawie.
UWAGA: Należy pamiętać, że Nepal to fascynujący i egzotyczny kraj, niemniej oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjętej normy hoteli 3*, jednak nie mamy wpływu na słaby stan dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.
Dotyczy wylotów w dniach 10.03.2020 i 28.04.2020 - Ze względu na rozkład lotu program z dnia 9 zostanie zrealizowany w dniu 1. Przylot do Polski w dniu 9 wieczorem. Liczba świadczeń (w tym posiłków) bez zmian.
WYPOSAŻENIE HOTELU
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Wycieczka Nepal w Królestwie Himalajów 2023/2024

Wycieczki Egzotyczne 2024, Wycieczki Objazdowe do Nepalu 2024, Nepal 2023/2024, Ziwedzianie Niepalu 2024

OPIS OFERTY

KATMANDU - PATAN - BHAKTAPUR - CHITWAN - POKHARA - KATMANDU

Dzień 1. Warszawa - Katmandu. Wylot z lotniska Chopina do Katmandu.

Dzień 2. Katmandu. Przylot do Katmandu. Po południu zwiedzanie Swayambhunath, pięknie usytuowanej stupy "Samostworzenia". Dzisiaj jest to jedno z najświętszych miejsc w całym buddyjskim świecie, cel licznych pielgrzymek. Ważne również dla hinduizmu, czego dowodem są liczne mniejsze świątynie hinduskie reprezentujące różne style architektoniczne, które otaczają wielką, białą i zwieńczoną złotym lotosem stupę. Ze Swayambhunath i najczystszym lotosem związana jest tez legenda o powstaniu doliny Katmandu. Wszystkiemu towarzyszy piękny widok na Katmandu i otaczające je góry. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3. Katmandu - Patan (trasa ok. 35 km). Wczesnym rankiem możliwość lotu nad Himalajami (dodatkowo płatne). Po śniadaniu udamy się na Katmadu Durbar, czyli do centrum starego miasta, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie do dziś tętniącego życiem placu znajdują się wszystkie najważniejsze budowle. Zwiedzanie zaczniemy od odwiedzin w pałacu i audiencji u żywej bogini Kumari. Wejdziemy także do niewielkiego Kasthamandap, od którego miała się wziąć się nazwa miasta oraz odwiedzimy olbrzymi kompleks pałacowy Hanuman Dhoka - byłą rezydencję rodziny królewskiej; świątynie Sziwy i Parwati oraz największą na placu Świątynię Narajany. Zatrzymamy się przy kolumnie króla Pratapa Malli oraz oddamy pokłon Czarnemu Bhajrawie. Na koniec znajdziemy chwile, żeby pobuszować na bazarku z pamiątkami. W drugiej części dnia odwiedzimy zdecydowanie mniejszy, ale dla wielu bardziej urokliwy durbar Patan wraz z jego najważniejszymi zabytkami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4. Katmandu - Pashupatinath - Boudhanath - Bhaktapur (trasa ok. 50 km). Śniadanie. Tego dnia zwiedzanie zaczniemy od Pashupatinath - najważniejszego kompleksu świątyń hinduskich w Nepalu. Obecna, główna świątynia poświęcona bogu Śiwa pod postacią władcy zwierząt (Pashupati), pochodzi z XVIII w. i ma formę trzykondygnacyjnej pagody. Wraz z przylegającymi do niej Ghatami Królewskimi usytuowana jest nad brzegiem rzeki Bagmati, na nabrzeżu której rozciągają się także ghaty kremacyjne. Następnie udamy się do największej stupy Nepalu - Boudhanath, stanowiącej kolejne ważne centrum pielgrzymkowe buddyzmu. Otoczone buddyjskimi klasztorami stanowi centralne miejsce dla olbrzymiej społeczności tybetańskich emigrantów, trudniących się tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem i handlem. W drugiej połowie dnia odwiedzimy Bhaktapur, jednej z czterech stolic historycznego Królestwa Malla. Oprócz Pałacu Królewskiego z piękną Złotą Brama i świątynią Taledżu, zobaczymy, także Plac Taumadi oraz najstarszy Plac Dattatreya. Na pierwszym z nich jest najwyższa w całej dolinie, pięciodachowa świątynia Lakszmi - Nyatapola, a na drugim najstarsza, pochodząca z XV w. Świątynia Dattatreya poświęcona trzem najważniejszym bogom - Brahmie, Wisznu i Śiwie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5. Katmandu - Chitwan (trasa ok. 185 km, ok. 6 godzin, wysokość do ok. 2000 m n.p.m.). Rankiem, po śniadaniu opuścimy Dolinę Katmandu i udamy się, najpierw przez położoną prawie 2000 m n.p.m. przełęcz, a później wzdłuż malowniczej doliny rzeki Trishuli, podróż na nizinę Teraj do Narodowego Parku Chitwan. Jest to jeden z największych i zarazem najbogatszych w różnorodną roślinność i zwierzęta, chroniony obszar w całej Azji. Królewski Narodowy Park Chitwan przez bardzo długi czas był prywatną własnością rodziny królewskiej i tylko głowa państwa i zaproszeni goście mogli tam polować. Z czasem przekształcony w rezerwat, żeby w 1973 roku stać się parkiem narodowym o powierzchni przekraczającej 1000 km2. Charakteryzuje się olbrzymim bogactwem zwierząt z najcenniejszym tygrysem bengalskim, całym mnóstwem ptactwa, przylatującymi tu na zimę nawet z Syberii. Spośród wielu różnych zwierząt najczęściej spotykane są dwa gatunki krokodyli oraz nosorożce indyjskie. Po przyjeździe do Chitwan, zakwaterowanie w hotelu i lunch. Po południu spacer po tradycyjnej wiosce ludu Tharu, nadal mieszkającego w dużej mierze w lepiankach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6. Chitwan. Dzień zaczniemy od wczesnego śniadania, żeby jak najszybciej dotrzeć na skraj dżungli i rozpocząć kilkugodzinne safari na słoniach. Powrót na lunch i chwilę odpoczynku do hotelu. Po południu, kolejna okazja do podziwiania natury podczas rejsu po jednej z dwóch rzek płynących przez park. Dla większego zbliżenia się do natury i sposobu życia miejscowej ludności popłyniemy tradycyjnymi kanu, dłubanymi w całości z jednego kawałka pnia (uwaga w niektórych okresach ze względu na niski stan wody, atrakcja może być niedostępna). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7. Chitwan - Pokhara (trasa ok. 175 km, ok. 5-6 godzin). Po śniadaniu opuścimy Chitwan i udamy się w drogę do Pokhary, drugiego co do wielkości miasta Nepalu. Pięknie ulokowana w zielonej i żyznej dolinie nad jeziorem Phewa znacznie różni się od Katmandu, pomimo równie dużej popularności wśród turystów. Pokhara uważana jest dzisiaj jako centrum wypadowe w region Annapurny, ale również mekkę sportów ekstremalnych. Oprócz upajania się widokiem naprawdę bliskich Himalajów oraz tradycyjnego zwiedzania, w Pokhara można pójść na trekking po górskich szlakach, a nawet potrenować latanie małymi samolotami, czy też popłynąć na rafting o różnym stopniu trudności. My po przyjeździe też popłyniemy, ale na spokojną przejażdżkę łódkami po jeziorze Phewa. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.

Dzień 8. Pokhara (trasa ok. 25 km, wysokość do około 2000 m n.p.m.). Wczesnym rankiem, jeszcze przed śniadaniem, dla chętnych (dodatkowo płatne) wyjazd do położonego wyżej w górach Sarangkot, na tzw. zapalanie szczytów, czyli niezwykle zjawiskowy wschód słońca w wysokich górach. Po śniadaniu spędzimy cały dzień na zwiedzaniu Pokhary i najbliższej okolicy. Zobaczymy między innymi Świątynię Bindjabasini, poświęconą bogini Bhagwati, lokalnej odmianie potężnej i złej Durgii, do której okoliczni mieszkańcy przynoszą ofiary w postaci kozłów i kogutów. Wejdziemy do jaskini Mahendra Gupha, ze wspaniałymi formami krasowymi kojarzonymi przez lokalną ludność z hinduskim bóstwem. Zobaczymy, także częściowo naziemny, a częściowo podziemny Wodospad Dewi w ponad trzydziestometrowym jarze. Wszystko na tle środkowych Himalajów. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9. Pokhara - Katmandu (trasa ok. 175 km, ok. 6-7 godzin). Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Katmandu. Po drodze możliwość (dodatkowo płatne) wjechanie kolejką linową do położonej około 2000 m n.p.m., górskiej miejscowości i centrum pielgrzymkowego Manakamana. Szansa na zobaczenie rytuału ofiarowania zwierząt w świątyni oraz na ostatni rzut oka na pasmo Annapurny. Po dojechaniu do Katmanu czas wolny w popularnej wśród turystów dzielnicy Thamel. Późnym popołudniem, wczesnym wieczorem wylot do kraju. Tego dnia obiadokolacja we własnym zakresie.

Dzień 10. Przylot do Polski na lotnisko Chopina w Warszawie.

UWAGA: Należy pamiętać, że Nepal to fascynujący i egzotyczny kraj, niemniej oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjętej normy hoteli 3*, jednak nie mamy wpływu na słaby stan dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.

UWAGA: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.

Przewodnik

KLIMAT

Nepal posiada aż pięć różnych stref klimatycznych. Jest to spowodowane położeniem kraju między pasmami górskimi i dużą rozpiętością wysokości nad poziomem morza (od 2000 m do 8848 m n.p.m. – Mount Everest). Południe Nepalu jest zdominowane przez klimat zwrotnikowo-monsunowy, dlatego charakterystyczne dla tej części są stosunkowo ciepłe zimy (ok. 15° C) i upalne lata – do ok. 30° C. Kierując się w stronę północy, będziemy mieli do czynienia z klimatem umiarkowanym monsunowym i umiarkowanym chłodnym, z kolei północna część Nepalu to alpejski klimat z zimnymi latami i zimami. Na najwyższych szczytach dominuje klimat tundrowy wysokogórski. Duże zróżnicowanie temperatur ma wpływ na florę, dlatego mamy do czynienia z tak wysoką różnorodnością roślinności -  lasami liściastymi, mieszanymi, iglastymi oraz górskimi łąkami.

Optymalna pogoda dla turystów występuje między październikiem a majem – to właśnie wtedy najlepiej jest obserwować walory nepalskiego krajobrazu, ze szczególnym uwzględnieniem wspaniale prezentujących się szczytów górskich.

WALUTA

Obowiązującą walutą Nepalu jest rupia nepalska (NPR). Jedna rupia dzieli się na 100 paisa. W obiegu występują banknoty o nominałach 1, 2, 5, 10, 20, 25, 50, 100, 500, 1000.

1 PLN  = 26.75 NPR (styczeń 2017)

CZAS LOTU

Przelot na trasie Warszawa – Doha – Katmandu trwa kolejno na odcinkach:

Warszawa – Doha ok. 8 godzin,

Doha – Katmandu ok. 7 godzin

RÓŻNICE CZASOWE

Wybierając się do Nepalu zimą  należy przesunąć zegary o pięć godzin do przodu  i o cztery godziny, jeśli chcemy zwiedzić Nepal w okresie letnim.

ELEKTRYCZNOŚĆ

Napięcie wynosi 220-230V, 50 Hz. Kształt gniazdek głównie typu brytyjskiego (tzw. gniazdka trójbolcowe), choć w hotelach można spotkać się z gniazdkami różnego typu – również takie, które występują w Polsce. W Nepalu częstym zjawiskiem są planowe wyłączenia prądu, należy mieć to na uwadze podczas planowania ładowania różnych urządzeń elektronicznych.

WIZY

Turyści udający się do Nepalu zobowiązani są posiadać wizę. Jednorazową wizę wyjazdową (ważną 15 dni) można uzyskać na lotnisku w Katmandu za ok. 30 USD. Można ją również otrzymać w Ambasadzie Nepalu – najbliższa znajduje się w Berlinie.

CIEKAWOSTKI

Około 80% powierzchni to tereny położone powyżej 6000 m n.p.m., co ma duży wpływ na to, że Nepal leży w  kręgu najsłabiej zurbanizowanych państw świata. Nie zmienia to jednak faktu, że kraj ten słynie z wielu pięknych buddyjskich i hinduistycznych świątyń takich jak zespół świątyń Swayamhunath (Świątynia Małp) lub Pashpatinah. Religia stanowi nieodłączną część życia mieszkańców Nepalu ze względu na silne oddziaływanie buddyjskiego Tybetu oraz Indii, w których panuje hinduizm.

Stolica Nepalu, Katmandu, słynie z targowo-turystycznej dzielnicy Sam Thamel, tybetańskiej dzielnicy Bodhnath czy wcześniej wspomnianej Świątyni Małp. Sam widok na Himalaje jest niesamowitym przeżyciem. W Dakshinkali, świątyni bogini Kali, w każdy wtorek i sobotę odbywa się rytualne składanie ofiar z kogutów i baranów na cześć boga Sziwy. Można wówczas spotkać mnóstwo mnichów i przyjąć błogosławieństwo.

Najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest zdecydowanie turystyka wysokogórska i alpinizm – to właśnie na granicy Nepalu znajduje się najwyższy szczyt świata, ośmiotysięcznik Mount Everest.

Nepalczycy to gościnny naród, z rękoma złożonymi do modlitwy i dotykającymi czoła, powitają przybyszów serdecznym „Namaste.”, czyli „Dzień dobry.”. Określenie to ma jednak szersze znaczenie i w języku dosłownym oznacza „Pozdrawiam boską część twojej istoty.”

Narodowym daniem jest dal bhat – potrawa z ryżu, którą je się palcami. Nie można także zapomnieć o tzw. momos, które przypominają nasze tradycyjne pierogi. Godny uwagi jest również słynny nepalski ser, uzyskiwany z mleka samicy jaka. Każdy pełnoletni turysta obowiązkowo powinien napić się piwa Everest.

ŚWIĘTA

Lhosar – Tybetański Nowy Rok obchodzony na przełomie lutego i marca.

Buddha Jayanti – urodziny Buddy, obchodzone na przełomie maja i czerwca. Święto to wiąże się z pielgrzymką do Lumbini, przypuszcza się, że to właśnie tam Budda przyszedł na świat.

Dashain – hinduistyczne święto, określane jako najważniejsze w roku, obchodzone ku czci bogini zwycięstwa, Durgi. Trwa 15 dni i przypada na przełom września i października. Nepalczycy błagają Durgi o szczęście, dlatego składają jej liczne prezenty i ofiary ze zwierząt, których krew jest przeznaczona do obmywania posągów bóstwa.

Tihar – „święto świateł” organizowane na cześć bogini Laxmi, mające miejsce na przełomie października i listopada. W ciągu 5 dni domy mieszkańców udekorowane są lampami olejowymi, a zwierzęta – w przeciwieństwie do święta Dashain – są czczone, zwłaszcza krowy.

PRZYKŁADOWE CENY

herbata – ok.10 NRP

obiad, np. danie z ryżu – ok. 200 NRP

woda mineralna (1 l) – ok 20 NRP

piwo – ok. 150 NRP

TRANSPORT

Ze względu na przewagę terenów górzystych, transport może być utrudniony. Stan dróg nie należy do najlepszych, jednakże niemalże wszędzie można dotrzeć autobusem. Brak czynnych linii kolejowych. W Katmandu za niewysoką cenę można korzystać z taksówek lub riksz. W Nepalu obowiązuje ruch lewostronny.

PRZEDSTAWICIELSTWA DYPLOMATYCZNE akredytowane w Polsce

Brak ambasady Nepalu w Polsce, najbliższa znajduje się w Berlinie:

Ambasada Królestwa Nepalu

Guerickestrasse 27 - II piętro

D-10587 Berlin-Charlottenburg

tel. (0-0 49 30) 343 599 20

fax (0-0 49 30) 343 599 06

e-mail: neberlin[at]t-online.de

PRZEDSTAWICIELSTWA DYPLOMATYCZNE akredytowane w Nepalu

Brak ambasady Polski w Nepalu, najbliższa znajduje się w Indiach:

Ambasada RP w New Delhi

Chanakyapuri, 50-M Shanti Path

New Delhi 110021

Tel.: (00 91 11) 414 96 900

Faks: (00 91 11)268 71 914

E-mail: polemb[at]airtelmail.in

www.newdelhi.polemb.net Konsulat Generalny RP w Mumbaju

Manavi Apartments, 2nd Fl., 36, B.G. Kher Mag

Malatura Hill, Mumbaj 400 006

Tel.: (00 91 22) 2363 3863 do 4, (00 11 22) 2363 3663

Faks: (00 91 22) 2363 3376, (00 11 22) 2363 4601

E-mail: poland[at]vsnl.com

www.polishconsulate.com Konsulat RP w Kalkucie

Konsul Honorowy, Mohan Goenka (jęz.: hindi, angielski)

Emami Tower’, 8th Floor, 687 Anandapur, EM Bypass

Kolkata-700 107, India

tel.: (0091-33) 6613-68-28

fax: (0091-33) 6613-68-00

e-mail: pol_con_kol[at]emamigroup.com, mohan[at]emamigroup.com

Terminy i ceny

Warszawa Kraków Wolne miejsca
29.04-09.05.2024 7190 PLN Sprawdź
27.05-06.06.2024 7190 PLN Sprawdź

Ceny ulegają zmianom ze względu na koszty przelotu. Zapytaj o aktualną cenę

Zniżki i dopłaty

Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 821 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 966 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 2,9% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 5,8% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe + Covid : Dopłata 7,54% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + Covid : Dopłata 4,64% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

zakwaterowanie w hotelach 3*
wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Katmandu i późne wykwaterowanie w ostatnim dniu
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

 • zakwaterowanie w hotelach 3*
 • wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Katmandu i późne wykwaterowanie w ostatnim dniu

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz 2 lunche w Chitwan

Transport

Cena nie zawiera

- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 170 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
- opłata za fotografowanie i filmowanie
- koszt wizy nepalskiej – ok. 30 USD/os., płatne przy wjeździe do Nepalu,
- koszt wycieczek fakultatywnych:
Lot nad Himalajami – ok. 220 USD/os.
Kolej linowa na Manakamana – ok. 25 USD/os

DODATKOWO PŁATNE:

 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 170 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
 • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
 • opłata za fotografowanie i filmowanie
 • koszt wizy nepalskiej – ok. 30 USD/os., płatne przy wjeździe do Nepalu,
 • koszt wycieczek fakultatywnych:
 • Lot nad Himalajami – ok. 255 USD/os.
 • Kolej linowa na Manakamana – ok. 30 USD/os.
 • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Cena zawiera

- przelot Polska - Katmandu - Polska liniami rejsowymi z przesiadkami
- opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
- zakwaterowanie w hotelach 3*
- wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Katmandu i późne wykwaterowanie w ostatnim dniu
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz 2 lunche w Chitwan.
- transport: klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki,
- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)
- serwis wykwalifikowanego polskiego pilota.
Dotyczy wylotów w dniach 10.03.2020 i 28.04.2020 - Ze względu na rozkład lotu program z dnia 9 zostanie zrealizowany w dniu 1. Przylot do Polski w dniu 9 wieczorem. Liczba świadczeń (w tym posiłków) bez zmian.

 • przelot Polska - Katmandu - Polska liniami rejsowymi z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3*
 • wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Katmandu i późne wykwaterowanie w ostatnim dniu
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz 2 lunche w Chitwan.
 • transport: klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki,
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)
 • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.