w naszej ofercie: 16102 imprezy, 4652 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka do Chin - Z północy na Południe wylot z Warszawy
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA DO CHIN - Z PÓŁNOCY NA POŁUDNIE WYLOT Z WARSZAWY

wycieczka do Chin

Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
126349485
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

 

PEKIN - HANGZHOU - WUZHEN - SZANGHAJ - GUILIN - LONGSHENG - YANGSHUO -WUXI - SZANGHAJ
Dzień 1. Warszawa. Wylot z Warszawy.
Dzień 2. Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Następnie zobaczymy Świątynię Nieba - jeden z głównych symboli Pekinu, miejsce modłów o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing.  Następnie rzut oka na nowoczesny Pekin - budynek Opery Narodowej. Wieczorem powitalna kolacja.
Dzień 3. Pekin. Po śniadaniu wizyta w Letnim Pałacu - wielkim kompleksie będącym letnią rezydencją władców u schyłku cesarstwa w Chinach. Świat Pereł - demonstracja techniki hodowli pereł słodkowodnych z możliwością zakupów biżuterii i kosmetyków. Następnie przejazd pod Wielki Mur - jeden z siedmiu cudów świata zachowanych do naszych czasów. Budowa muru trwała około 1700 lat. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Powrót do hotelu z krótkim postojem przy obiektach olimpijskich. Obiadokolacja.
Dzień 4. Pekin. Śniadanie. Następnie przejazd na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Ten największy i najważniejszy plac "Państwa Środka" sąsiaduje z gmachami Mauzoleum Mao Zedonga i Parlamentu. Plac rozciąga się przed Bramą Niebiańskiego Spokoju stanowiącą wejście od południa do Zakazanego Miasta. Monumentalna budowla Mauzoleum Mao Zedonga wzniesiona została w latach 1976-1977 i stanowi miejsce pochówku przywódcy Chińskiej Republiki Ludowej. Zakazane Miasto - zwiedzimy wybudowany w XV w. Pałac Cesarski, w którym 9999 komnat pełniło funkcję rezydencji 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Następnie Park Jingsan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5. Pekin - Hangzhou. W godzinach porannych przejazd szybkim pociągiem do Hangzhou  około 5,5 h - jednej z dawnych stolic siedmiu królestw, położonej na południowym krańcu Wielkiego Kanału. Marco Polo, który odwiedził miasto w XIII w opisał je jako Kinsaj. Transfer na śniadanie w hotelu. Zwiedzanie jednego z najbardziej malowniczych chińskich miast rozpocznie się od Świątyni Lingying czyli Świątyni Natchnionego Odosobnienia, sięgającej swoją historią pierwszej połowy IV wieku, gdy na tym terenie wzniesiono jej pierwsze pawilony. Przejażdżka łodzią po Jeziorze Zachodnim, będącym jedną z głównych atrakcji miasta. Spacer po jednym z malowniczych parków, otaczających taflę jeziora. Wizyta na plantacji zielonej herbaty. Zakwaterowanie. Obiadokolacja
Dzień 6. Hangzhou - Wuzhen.Po śniadaniu wizyta w malowniczym Ogrodzie Rodziny Guo, stanowiącym prawdziwe arcydzieło sztuki ogrodowej. Przejazd autokarem do usytuowanego na sieci kanałów Wuzhen - jednej z najpiękniejszych wiosek wodnych w całych Chinach, nazywanej "chińską Wenecją". Dawna, drewniana architektura, wąskie uliczki, plusk wody uderzanej wiosłami - wszystko to sprawia, że Wuzhen jest miejscem magicznym. Wspólny spacer i zwiedzanie: muzeum starego Pałacu Ślubów pokazujące tradycję i kulturę zaślubin. Czas na indywidualne eksplorowanie labiryntu uliczek czy wędrówkę w poszukiwaniu kolejnych, malowniczych mostów - tych większych i tych całkiem małych. Kiedy zamykają się bramy i w Wuzhen pozostają tylko mieszkańcy - zapada cisza. Spacer wąskimi uliczkami - to niczym podróż do przeszłości. Trudno uwierzyć, że w tym ogromnym kraju są jeszcze takie miejsca.
Dzień 7. Wuzhen - Szanghaj. Śniadanie.Przejazd autokarem do Szanghaju. Świątynia Nefrytowego Buddy - jedna z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. Została wzniesiona w 1882 roku jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy, przywiezionych z Birmy przez mnicha Huigena. Świątynia została zniszczona podczas rewolucji Xinhai, figury Buddów przetrwały jednak szczęśliwie zniszczenie. Świątynię zbudowano w stylu nawiązującym do architektury okresu Song.  Czas wolny na zakup pamiątek na ulicy Nanjing, będącej głównym pasażem handlowym Szanghaju . Obiadokolacja
Dzień 8. Szanghaj. Śniadanie. Szanghajskie Muzeum -Budynek Muzeum Szanghajskiego znajdujący się na Placu Ludowym to jeden z symboli miasta. Mieści w sobie kolekcję ponad 120 tys. sztuk reliktów kultury chińskiej, zajmując powierzchnię 12 tys. m2. W salach wystawowych zwiedzający podziwiają pamiątki poprzednich stuleci wykonane z brązu, porcelany, gliny, także sztukę kaligrafii, malarstwo, pieczęci, wyroby z jadeitu, monety, meble oraz sztukę i rękodzieło chińskich grup etnicznych.  Następnie udamy się obejrzeć Perłę Orientu - najwyższa wieża TV w Azji. Stare Miasto - spacer wąskimi uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Obiadokolacja
Dzień. 9. Szanghaj. Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta wraz z klasycznym ogrodem Yuyuan. Czas wolny na zakupy, a dla chętnych rejs po rzecze Huangpu Jiang. Obiadokolacja w restauracji.
Dzień. 10. Szanghaj - Guilin. Po śniadaniu odwiedzimy  przejedziemy na stację, skąd odjeżdża pociąg w kierunku Guilin w prowincji Guangxi. Nocleg w pociągu- (klienci otrzymają suchy prowiant). 
Dzień 11. Guilin. Przyjazd do Guilin w godzinach rannych, transfer do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu przejazd autobusem do Longsheng, gdzie zobaczymy najpiękniejsze tarasy ryżowe nazwane "Grzbietami Smoka" ze względu na to, iż stojąc na szczycie tarasów można dostrzec sylwetkę smoka wijącego się wśród szczytów gór i znikającego w oddali. Pola ryżowe rozciągają się na zboczach wzgórz, począwszy od brzegu rzeki aż do szczytu góry. Najwyższa część tarasów położona jest na wysokości 800 m n.p.m. Na wiosnę poszczególne partie połyskują odbijającą się w słońcu wodą. W lecie przybierają kolor zielony od sadzonych pędów ryżu, jesienią kolor złoty, a w zimie srebrzystego szronu.Tarasy w Longsheng liczą ponad 500 lat. Ich budowa została rozpoczęta za panowania dynastii Yuan, a zakończona w okresie rządów  dynastii Qing. Spotkamy również mniejszości narodowe zamieszkujące te okolice takie jak Yao i Zhuang, które posiadają własną kulturę i język.
Dzień 12. Guilin - Yangshuo. Po śniadaniu udamy się w  rejs statkiem po rzece Li do miasteczka Yangshuo (ponad czterogodzinna trasa rejsu wiedzie wzdłuż niezwykłych, krasowych gór noszących malownicze nazwy). Lunch w czasie rejsu. To tam znajduje się ponad dwadzieścia tysięcy wzgórz krasowych, noszących ciekawe nazwy, jak Szczyt Trących się Kamieni Młyńskich, Pięć Tygrysów Pożerających Owcę, Skała Dziewięciu Koni. Po obu stronach rzeki będą wznosiły się ściany skalne wyżłobione milionami lat działania wody oraz ciekawe wzgórza pokryte zieloną roślinnością. Z statku będzie można podziwiać codzienne życie mieszkańców. Przy odrobinie szczęścia natkniemy się na rybaka łowiącego z trenowanymi kormoranami. Mgła, która wznosi się wśród wzgórz będzie dodawać skałom aury tajemniczości. Yangshuo zaczęło swoją historię za panowania dynastii Sui (lata 581-613). Mimo upływu czasu zachowało swoją swoją atmosferę, na ulicach nie brakuje chłopców w stożkowych kapeluszach. Trzeba odwiedzić ulicę Zachodnią,  która łączy w sobie architekturę  chińską i europejską. Obiadokolacja.
Dzień 13. Yangshuo - Longsheng - Guilin - Shanghaj. Po śniadaniu, zwiedzanie - wzgórza Fubo (Wzgórze Ujarzmiające Fale) z którego rozpościerają się niezapomniane widoki na okolicę, szczyci się również jaskinią z buddyjskimi płaskorzeźbami. Następnie udamy się do Jaskini Trzcinowej Fujarki - groty będącej przykładem niezwykłej erozji, pełnej malowniczych form skalnych. Nazwa jaskini pochodzi od stalaktytów zwisających z jej stropu - mają one kształt małych fujarek. To cudowne miejsce zostało odkryte ponad tysiąc lat temu i wciąż nie przestaje zadziwiać turystów przyjeżdżających tu z całego świata. Późny lunch i przejazd na dworzec kolejowy skąd rozpoczniemy nocny przejazd pociągiem do Shanghaju
Dzień 14. Shanghaj - Suzhou. Przyjazd do Szanghaju w godzinach rannych, nastepnie przejazd autokarem do Suzhou. Zwiedzanie miasta nazywanego Wenecją Wschodu. Suzhou w Epoce Trzech Królestw przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Miasto od XIV wieku przodowało w produkcji jedwabiu, a zyski przeznaczone były m.in. na utworzenie 287 nowych ogrodów, z których 69 przetrwało do dziś. Mieszkali tu uczeni, artyści, wyżsi urzędnicy i kupcy, którzy bogacili się na handlu jedwabiem. Czas wolny na zakup pamiątek oraz degustację miejscowych przysmaków. Rejs po kanałach. Obiadokolacja i nocleg w Suzhou.
Dzień 15. Suzhou - Wuxi. Po śniadaniu odwiedzimy przepiękny Ogród Wangshi (Ogród Mistrza Sieci) – powstał w 1149 rokui, w czasach Południowej Dynastii Song. Słynny z peonii kwitnących na wiosnę, w centralnym punkcie ma staw, wokół którego biegną ścieżki i skupiają się pawilony. Następnie udamy się do Muzeum Jedwabiu gdzie zobaczymy proces wyrobu jadwabiu. Udamy się w rejs stateczkiem do na trzecie pod względem wielkości jezioro w Chinach- jezioro Tai i wyspę żółwi. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 16. Wuxi - Szanghaj. Po śniadaniu udamy się do Ling Shan gdzie znajduje się kolosalny posąg Buddy Siakjamuniego, znajdujący się na górze Ling Shan.Jest jednym z najwyższych posągów Buddy i najwyższych pomników na świecie.Ukończony w 1996 roku posąg waży ponad 700 ton. Do jego budowy użyto 1560 bloków brązu. Postać Buddy ma 88 metrów wysokości, o 17 m więcej niż słynny Wielki Budda z Leshan. Budda rozkłada dłonie w tradycyjnym geście błogosławieństwa. Ustawiono go tak, że spogląda na położone w dole jezioro Tai Hu. Przejazd do Shanghaju. Kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny.
Dzień 17.  Po śniadaniu zakończenie programu i transfer na lotnisko w Szanghaju, wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie.

 

PEKIN - HANGZHOU - WUZHEN - SZANGHAJ - GUILIN - LONGSHENG - YANGSHUO -WUXI - SZANGHAJ

Dzień 1. Warszawa. Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Następnie zobaczymy Świątynię Nieba - jeden z głównych symboli Pekinu, miejsce modłów o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing.  Następnie rzut oka na nowoczesny Pekin - budynek Opery Narodowej. Wieczorem powitalna kolacja.

Dzień 3. Pekin. Po śniadaniu wizyta w Letnim Pałacu - wielkim kompleksie będącym letnią rezydencją władców u schyłku cesarstwa w Chinach. Świat Pereł - demonstracja techniki hodowli pereł słodkowodnych z możliwością zakupów biżuterii i kosmetyków. Następnie przejazd pod Wielki Mur - jeden z siedmiu cudów świata zachowanych do naszych czasów. Budowa muru trwała około 1700 lat. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Powrót do hotelu z krótkim postojem przy obiektach olimpijskich. Obiadokolacja.

Dzień 4. Pekin. Śniadanie. Następnie przejazd na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Ten największy i najważniejszy plac "Państwa Środka" sąsiaduje z gmachami Mauzoleum Mao Zedonga i Parlamentu. Plac rozciąga się przed Bramą Niebiańskiego Spokoju stanowiącą wejście od południa do Zakazanego Miasta. Monumentalna budowla Mauzoleum Mao Zedonga wzniesiona została w latach 1976-1977 i stanowi miejsce pochówku przywódcy Chińskiej Republiki Ludowej. Zakazane Miasto - zwiedzimy wybudowany w XV w. Pałac Cesarski, w którym 9999 komnat pełniło funkcję rezydencji 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Następnie Park Jingsan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5. Pekin - Hangzhou. W godzinach porannych przejazd szybkim pociągiem do Hangzhou  około 5,5 h - jednej z dawnych stolic siedmiu królestw, położonej na południowym krańcu Wielkiego Kanału. Marco Polo, który odwiedził miasto w XIII w opisał je jako Kinsaj. Transfer na śniadanie w hotelu. Zwiedzanie jednego z najbardziej malowniczych chińskich miast rozpocznie się od Świątyni Lingying czyli Świątyni Natchnionego Odosobnienia, sięgającej swoją historią pierwszej połowy IV wieku, gdy na tym terenie wzniesiono jej pierwsze pawilony. Przejażdżka łodzią po Jeziorze Zachodnim, będącym jedną z głównych atrakcji miasta. Spacer po jednym z malowniczych parków, otaczających taflę jeziora. Wizyta na plantacji zielonej herbaty. Zakwaterowanie. Obiadokolacja

Dzień 6. Hangzhou - Wuzhen.Po śniadaniu wizyta w malowniczym Ogrodzie Rodziny Guo, stanowiącym prawdziwe arcydzieło sztuki ogrodowej. Przejazd autokarem do usytuowanego na sieci kanałów Wuzhen - jednej z najpiękniejszych wiosek wodnych w całych Chinach, nazywanej "chińską Wenecją". Dawna, drewniana architektura, wąskie uliczki, plusk wody uderzanej wiosłami - wszystko to sprawia, że Wuzhen jest miejscem magicznym. Wspólny spacer i zwiedzanie: muzeum starego Pałacu Ślubów pokazujące tradycję i kulturę zaślubin. Czas na indywidualne eksplorowanie labiryntu uliczek czy wędrówkę w poszukiwaniu kolejnych, malowniczych mostów - tych większych i tych całkiem małych. Kiedy zamykają się bramy i w Wuzhen pozostają tylko mieszkańcy - zapada cisza. Spacer wąskimi uliczkami - to niczym podróż do przeszłości. Trudno uwierzyć, że w tym ogromnym kraju są jeszcze takie miejsca.

Dzień 7. Wuzhen - Szanghaj. Śniadanie.Przejazd autokarem do Szanghaju. Świątynia Nefrytowego Buddy - jedna z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. Została wzniesiona w 1882 roku jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy, przywiezionych z Birmy przez mnicha Huigena. Świątynia została zniszczona podczas rewolucji Xinhai, figury Buddów przetrwały jednak szczęśliwie zniszczenie. Świątynię zbudowano w stylu nawiązującym do architektury okresu Song.  Czas wolny na zakup pamiątek na ulicy Nanjing, będącej głównym pasażem handlowym Szanghaju . Obiadokolacja

Dzień 8. Szanghaj. Śniadanie. Szanghajskie Muzeum -Budynek Muzeum Szanghajskiego znajdujący się na Placu Ludowym to jeden z symboli miasta. Mieści w sobie kolekcję ponad 120 tys. sztuk reliktów kultury chińskiej, zajmując powierzchnię 12 tys. m2. W salach wystawowych zwiedzający podziwiają pamiątki poprzednich stuleci wykonane z brązu, porcelany, gliny, także sztukę kaligrafii, malarstwo, pieczęci, wyroby z jadeitu, monety, meble oraz sztukę i rękodzieło chińskich grup etnicznych.  Następnie udamy się obejrzeć Perłę Orientu - najwyższa wieża TV w Azji. Stare Miasto - spacer wąskimi uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Obiadokolacja

Dzień. 9. Szanghaj. Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta wraz z klasycznym ogrodem Yuyuan. Czas wolny na zakupy, a dla chętnych rejs po rzecze Huangpu Jiang. Obiadokolacja w restauracji.

Dzień. 10. Szanghaj - Guilin. Po śniadaniu odwiedzimy  przejedziemy na stację, skąd odjeżdża pociąg w kierunku Guilin w prowincji Guangxi. Nocleg w pociągu- (klienci otrzymają suchy prowiant). 

Dzień 11. Guilin. Przyjazd do Guilin w godzinach rannych, transfer do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu przejazd autobusem do Longsheng, gdzie zobaczymy najpiękniejsze tarasy ryżowe nazwane "Grzbietami Smoka" ze względu na to, iż stojąc na szczycie tarasów można dostrzec sylwetkę smoka wijącego się wśród szczytów gór i znikającego w oddali. Pola ryżowe rozciągają się na zboczach wzgórz, począwszy od brzegu rzeki aż do szczytu góry. Najwyższa część tarasów położona jest na wysokości 800 m n.p.m. Na wiosnę poszczególne partie połyskują odbijającą się w słońcu wodą. W lecie przybierają kolor zielony od sadzonych pędów ryżu, jesienią kolor złoty, a w zimie srebrzystego szronu.Tarasy w Longsheng liczą ponad 500 lat. Ich budowa została rozpoczęta za panowania dynastii Yuan, a zakończona w okresie rządów  dynastii Qing. Spotkamy również mniejszości narodowe zamieszkujące te okolice takie jak Yao i Zhuang, które posiadają własną kulturę i język.

Dzień 12. Guilin - Yangshuo. Po śniadaniu udamy się w  rejs statkiem po rzece Li do miasteczka Yangshuo (ponad czterogodzinna trasa rejsu wiedzie wzdłuż niezwykłych, krasowych gór noszących malownicze nazwy). Lunch w czasie rejsu. To tam znajduje się ponad dwadzieścia tysięcy wzgórz krasowych, noszących ciekawe nazwy, jak Szczyt Trących się Kamieni Młyńskich, Pięć Tygrysów Pożerających Owcę, Skała Dziewięciu Koni. Po obu stronach rzeki będą wznosiły się ściany skalne wyżłobione milionami lat działania wody oraz ciekawe wzgórza pokryte zieloną roślinnością. Z statku będzie można podziwiać codzienne życie mieszkańców. Przy odrobinie szczęścia natkniemy się na rybaka łowiącego z trenowanymi kormoranami. Mgła, która wznosi się wśród wzgórz będzie dodawać skałom aury tajemniczości. Yangshuo zaczęło swoją historię za panowania dynastii Sui (lata 581-613). Mimo upływu czasu zachowało swoją swoją atmosferę, na ulicach nie brakuje chłopców w stożkowych kapeluszach. Trzeba odwiedzić ulicę Zachodnią,  która łączy w sobie architekturę  chińską i europejską. Obiadokolacja.

Dzień 13. Yangshuo - Longsheng - Guilin - Shanghaj. Po śniadaniu, zwiedzanie - wzgórza Fubo (Wzgórze Ujarzmiające Fale) z którego rozpościerają się niezapomniane widoki na okolicę, szczyci się również jaskinią z buddyjskimi płaskorzeźbami. Następnie udamy się do Jaskini Trzcinowej Fujarki - groty będącej przykładem niezwykłej erozji, pełnej malowniczych form skalnych. Nazwa jaskini pochodzi od stalaktytów zwisających z jej stropu - mają one kształt małych fujarek. To cudowne miejsce zostało odkryte ponad tysiąc lat temu i wciąż nie przestaje zadziwiać turystów przyjeżdżających tu z całego świata. Późny lunch i przejazd na dworzec kolejowy skąd rozpoczniemy nocny przejazd pociągiem do Shanghaju

Dzień 14. Shanghaj - Suzhou. Przyjazd do Szanghaju w godzinach rannych, nastepnie przejazd autokarem do Suzhou. Zwiedzanie miasta nazywanego Wenecją Wschodu. Suzhou w Epoce Trzech Królestw przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Miasto od XIV wieku przodowało w produkcji jedwabiu, a zyski przeznaczone były m.in. na utworzenie 287 nowych ogrodów, z których 69 przetrwało do dziś. Mieszkali tu uczeni, artyści, wyżsi urzędnicy i kupcy, którzy bogacili się na handlu jedwabiem. Czas wolny na zakup pamiątek oraz degustację miejscowych przysmaków. Rejs po kanałach. Obiadokolacja i nocleg w Suzhou.

Dzień 15. Suzhou - Wuxi. Po śniadaniu odwiedzimy przepiękny Ogród Wangshi (Ogród Mistrza Sieci) – powstał w 1149 rokui, w czasach Południowej Dynastii Song. Słynny z peonii kwitnących na wiosnę, w centralnym punkcie ma staw, wokół którego biegną ścieżki i skupiają się pawilony. Następnie udamy się do Muzeum Jedwabiu gdzie zobaczymy proces wyrobu jadwabiu. Udamy się w rejs stateczkiem do na trzecie pod względem wielkości jezioro w Chinach- jezioro Tai i wyspę żółwi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 16. Wuxi - Szanghaj. Po śniadaniu udamy się do Ling Shan gdzie znajduje się kolosalny posąg Buddy Siakjamuniego, znajdujący się na górze Ling Shan.Jest jednym z najwyższych posągów Buddy i najwyższych pomników na świecie.Ukończony w 1996 roku posąg waży ponad 700 ton. Do jego budowy użyto 1560 bloków brązu. Postać Buddy ma 88 metrów wysokości, o 17 m więcej niż słynny Wielki Budda z Leshan. Budda rozkłada dłonie w tradycyjnym geście błogosławieństwa. Ustawiono go tak, że spogląda na położone w dole jezioro Tai Hu. Przejazd do Shanghaju. Kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny.

Dzień 17.  Po śniadaniu zakończenie programu i transfer na lotnisko w Szanghaju, wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie.

WIZY:

Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 260 PLN/os. Organizator pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika (ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Chin), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego (prawidłowo, zgodnie ze wzorem), wydrukowanego dowodu rezerwacji/vouchera, 1 zdjęcia (kolorowe, w formacie paszportowym), ksera pierwszej strony paszportu (z danymi i zdjęciem; prosimy kserować paszporty osobno, na białej kartce A4). W paszporcie wymagane jest ogółem 6 pustych stron (w tym 2 obok siebie).

Dokumenty prosimy przesyłać na adres biura przedstawicielskiego: Crear Travel sp. z o.o., ul. Berezyńska 39 lok. 65, 03-908 Warszawa z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 14 dni roboczych przed datą wylotu.

W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania wyższej opłaty za pośrednictwo wizowe, tj. 150 PLN/os. i opłaty za wyrobienie wizy ekspresowej, której koszt wynosi 370 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy jednak możliwość odwołania pośrednictwa.

Paszporty będą do odbioru podczas odprawy na lotnisku Chopina w Warszawie w dniu wylotu, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane są klientowi. W przypadku chęci wcześniejszego odebrania dokumentów prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem pod nr telefonu +48 601 196 898 lub na adres e-mail Organizatora.

Ponadto wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 30 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Chinach (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Organizator zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.

 CZAS LOTU:

 Pekin - ok. 12 godz.: Warszawa - lotnisko europejskie lub międzynarodowe (np. Wiedeń, Frankfurt, Moskwa, Dubaj itp.) ok. 2-8 godz., lotnisko europejskie lub międzynarodowe - Pekin - ok. 7 - 10 godz.

RÓŻNICE CZASOWE:

Po przybyciu do Chin należy przestawić zegarki o 6 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 7 godzin w zimie.

KLIMAT:

Chiny leżą w zasięgu 3 stref klimatycznych: zwrotnikowej (południowe wybrzeża oraz wyspa Hajnan), podzwrotnikowej (zachodnia, środkowa i wschodnia część kraju) oraz umiarkowanej (północne i północno-wschodnie Chiny). Południowo-wschodnia i wschodnia część kraju ma klimat monsunowy z porą deszczową i suchą. Chiny są całorocznym kierunkiem wakacyjnym. Najlepszy czas na zwiedzanie to wiosna (marzec - kwiecień) i jesień (wrzesień - listopad), kiedy temperatury oscylują w granicach 20-30 °C. Noce mogą być wtedy chłodne, ale w ciągu dnia pogoda jest odpowiednia do zwiedzania. Latem temperatury mogą przekraczać 30 °C i również jest to odpowiednia pora na zwiedzanie Państwa Środka. Rejony górskie i wyżej położone np. Tybet, lepiej zwiedzać latem, kiedy nie ma już niebezpieczeństwa dojmujących mrozów. Północne regiony Chin charakteryzują się klimatem kontynentalnym z ostrymi zimami i upalnym latem, im bardziej na południe, tym wilgotność i temperatury są wyższe.

WALUTA:

1 CNY (Chiński Juan) = 0,16 USD. Chińskie władze utrzymują sztywny kurs waluty, więc nie ma znaczenia gdzie wymienimy dolary na juany - kurs będzie taki sam. Ze względów praktycznych polecamy dokonywać wymiany w hotelach (należy przedstawić paszport), choć jest to możliwe również w bankach i kantorach. W sklepach przyjmuje się międzynarodowe karty płatnicze z wypukłymi numerami.

PRZYKŁADOWE CENY:

Butelka wody 0,3 l - ok. 0,25 USD, butelka piwa 0,3 l w sklepie - ok. 0,25 USD, piwo w barze - ok. 1,5 USD litr benzyny - ok. 0,4 USD, obiad w restauracji - ok. 10 USD, paczka papierosów - ok. 1 USD.

TRANSPORT:

Wszystkie szanujące się linie europejskie latają do Państwa Środka, do głównych miast takich, jak Pekin, Szanghaj i Hong Kong, a także mniej ważnych, jak: Chengdu, Kanton. Przeloty na trasach lokalnych oferują coraz liczniejsze i nowocześniejsze linie chińskie - m. in. China Air, Dragonair. Samodzielne poruszanie się po Chinach jest raczej utrudnione ze względów kulturowych, językowych i formalnych. Niemniej jednak doskonale rozwinięta jest sieć połączeń autobusowych, a połączenia kolejowe docierają do wszystkich ważnych zakątków kraju - łącznie z Tybetem, słynna nową trasą kolejową. Na trasach gdzie turystom oferowane są kuszetki, jeżdżą komfortowe pociągi z zamykanymi i klimatyzowanymi przedziałami.

UWAGA! W bagażu rejestrowanym i podręcznym nie można przewozić baterii lub akumulatorów o pojemności powyżej 160Wh, wszelkie baterie i przenośne ładowarki powinny być przewożone w bagażu podręcznym i posiadać tabliczkę znamionową.

CIEKAWOSTKI:

Zakupy to nieodłączna część wizyt w Państwie Środka. Chińczycy to chyba najlepsi handlowcy na świecie - ceny na bazarach zawsze są zawyżone i uwzględniają konieczność targowania się, które zawsze odbywa się w uprzejmej atmosferze. Zaczynając negocjacje trudno czegoś w końcu nie kupić. Turystom przede wszystkim polecamy tzw. "silk market" w Pekinie, gdzie można kupić dosłownie wszystko - głównie "markową" odzież, ale również stragany i sklepy z perłami w okolicach Szanghaju. W sklepach firmowych, supermarketach ceny są stałe i nie podlegają negocjacjom.

Posiłki w restauracjach - na trasach wycieczek restauracje w których gościmy są zawsze zatwierdzone przez specjalny urząd, który zezwala na serwowanie posiłków obcokrajowcom. W cenę posiłku zawsze wliczona jest 1 szklanka napoju, za dodatkowe napoje należy płacić dodatkowo. Nie trzeba jeść pałeczkami, choć jest to mile widziane. Niemniej jednak nie ma problemu z otrzymaniem tradycyjnych sztućców.

Kuchnia chińska - obiegowe twierdzenie, że Chińczycy jedzą psy, jest tak samo nieprawdziwe, co krzywdzące. Potrawy z psa są przysmakiem w kuchniach mniejszości etnicznych z południa kraju i większość Chińczyków również ich nie aprobuje. Tradycje kulinarne są w Chinach bardzo żywe, a posiłek jest zawsze rytuałem, poprzedzonym degustacją herbaty. Inaczej niż w Europie, nie ma tradycji pojedynczych porcji, a półmiski z jedzeniem ustawia się na stole, na wielkiej obrotowej podstawce, aby każdy mógł sięgnąć porcję tego na co akurat ma ochotę.

ŚWIĘTA:

Chiński Nowy Rok – styczeń/luty (święto ruchome uzależnione od kalendarza księżycowego) – najważniejsze chińskie święto.

Święto Lampionów – styczeń/luty – bardzo malownicze święto, podczas którego Chińczycy robią papierowe lampiony i spacerują z nimi wieczorami po ulicach.

Święto Wody – połowa kwietnia (13-16.04) – ludzie opryskują się wodą, co ma na celu pozbycie się wszelkich demonów. Obchodzi je narodowość Dai w prowincji Yunnan.

Święto Smoczych Łodzi - rozpoczyna się piątego dnia piątego miesiąca księżycowego. Dzień ten uznawany jest przez Chińczyków za najdłuższy dzień w roku. Podczas tego święta nad drzwiami domów Chińczycy wieszają papierowe amulety i rzucają petardy, aby odpędzić złe duchy.

Święto Dziewcząt lub Święto Córek - najbardziej romantyczne chińskie święto przypada 7. dnia siódmego miesiąca. 

Święto Głodnych Duchów - obchodzone 15. dnia siódmego miesiąca Święto Głodnych Duchów. Tego dnia składa się hołd wszystkim zmarłym.

Święto Środka Jesieni/Księżycowych Ciasteczek – wrzesień/październik – Chińczycy jedzą podczas tego święta księżycowe ciasteczka i spoglądają w Księżyc. Jest to tradycyjnie chiński dzień zakochanych.

Święto Przodków czyli Święto Czystej Jasności  - czasie, obchodzonego 15. dnia po równonocy wiosennej, Święta Przodków, Chińczycy składają dary przodkom, aby zapewnić sobie ich przychylność i nie dopuścić, by się na nich gniewali.

ELEKTRYCZNOŚĆ:

220V 50Hz, w zależności od regionu kraju używane są różne gniazdka: japońskie, australijskie, brytyjskie i południowoafrykańskie. Do żadnego z powyższych typów nie pasują europejskie wtyczki, stąd należy zaopatrzyć się w adapter przed podróżą, lub nabyć go na miejscu. W większości hoteli można wypożyczyć przejściówki.

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE W RP:

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej

ul. Bonifraterska 1, 00-203 Warszawa

Wydział Konsularny przy Ambasadzie

ul. Bonifraterska 1 ( wejście od ul. Wałowej ), Warszawa

Telefon: 0048 22 8319129

Faks: 0048 22 6354211

consular@chinaembassy.org.pl

www.chinaembassy.org.pl

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP:

Ambasada RP w Pekinie

1 Ri Tan Lu, Jian Guo Men Wai

100600 Beijing (Pekin), PR China

Telefon: (00-86 10) 65 32 12 94 do 5

Faks: (00-86 10) 65 32 35 67

polcons@public.bta.net.cn

www.pekin.polemb.net

 

Konsulat Generalny RP w Hongkongu

Rooms 3505-06, Hopewell Centre

183 Queen's Road East, Hong Kong

Telefon: (00-852) 2840 0779, 2840 0814

Faks: (00-852) 2596 0062

hongkong.kg.sekretariat@msz.gov.pl

www.hongkongkg.polemb.net

 

Konsulat Generalny RP w Kantonie

63 Shamian Dajie

510130 Guangzhou, PR China

Telefon: (00-86 20) 81 21 99 93, 81 21 99 94

Faks: (00-86 20) 81 21 19 95

kanton.kg.sekretariat@msz.gov.pl

Konsulat Generalny RP w Szanghaju

618 Jianguo Xilu

200031 Shanghai, PR China

Telefon: (00-86 21) 64 33 92 88, 64 33 47 35, 64 74 07 65

Telefon Dyżurny: (86) 15 0000 444 808

Faks: (00-86 21) 64 33 04 17

szanghaj.kg.sekretariat@msz.gov.pl

www.szanghajkg.polemb.net

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel star star star star

zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HB)

śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju),

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

przelot na trasie Warszawa - Pekin, Szanghaj - Warszawa z przesiadkami lub bezpośrednio
opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją,
śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju),
lokalny transport klimatyzowanymi autokarami i pociągami
zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego i polskiego pilota,

- przelot na trasie Warszawa - Pekin, Szanghaj - Warszawa z przesiadkami lub bezpośrednioopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją,śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju),lokalny transport klimatyzowanymi autokarami i pociągamizwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego i polskiego pilota,

Cena nie zawiera

dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 505 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
kosztów wizy chińskiej
Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej
dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanaobowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 505 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkikosztów wizy chińskiej
Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.