w naszej ofercie: 14550 imprez, 5736 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Chiny z rejsem po Jangcy
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA CHINY Z REJSEM PO JANGCY

Wycieczka do Chin i rejs po rzece Jangcy

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
127988725
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

Chiny z rejsem po rzece Jangcy 


Rejs po Jangcy - 650 km. Najdłuższa rzeka Chin i Azji, a także  trzecia pod względem długości na świecie. Nazywana potocznie Długą rzeką. Ciągnie się obok  najbardziej uprzemysłowionych terenów kraju, wzdłuż nie znajdowały się ośrodki słynące z jedwabiu, haftu i kamieniarstwa. Jeden z najodważniejszych projektów hydrotechnicznych  na świecie - Zapora Trzech Przełomów zmienił środkowy odcinek rzeki.

Zobaczymy trzy przełomy na rzece Jangcy: Przełom Qutang, Przełom Wu i Przełom Xiling. Chang Jiang Sanxia, czyli Trzy Przełomy Jangcy, rozciągają się na odcinku 190 km. Od Chongqingu w dół rzeki woda wyrzeźbiła  trzy wąwozy: Qutang Xia, Wu Xia i Xiling Xia. Najkrótszy, liczy ok 8 km Qutang Xia, jest najbardziej spektakularny. Pionowe ściany wznoszą się na wysokość 100 m ponad rzeką. Jednak to nie ostatnia atrakcja. Pobyt w Pekinie to Zakazane Miasto, Plan Tiananmen i Wielki Mur Chiński. To na początek, a później jest jeszcze lepiej. Wyjątkowe miasta delty Jangcy - Suzhou, zwane Wenecją Wschodu i poprzecinane siecią kanałów urocze Luzhi. Na koniec Szanghaj, który fascynuje wielokulturowym charakterem i oszałamiającym tempem rozwoju. Zdecydowanie najlepszy program dla tych wszystkich, którzy chcą poznać współczesne i dawne Chiny.

PEKIN - XI'AN - CHONGQUING - FENGDU - TRZY PRZEŁOMY (QUTANG, WU, XILING) - YICHANG – WUHAN – SUZHOU – LUZHI - SZANGHAJ

Dzień 1.
Warszawa - Pekin Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Pekin.
Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Odwiedzimy Pałac Pokoju i Harmonii - jeden z największych i najważniejszych klasztorów buddyzmu tybetańskiego na świecie. Wybudowany w XVII w., stanowił pierwotnie rezydencję dworskich eunuchów, a następnie rezydencję przyszłego cesarza Yongzhenga. Zobaczymy również Świątynię Nieba - Kompleks swiatynny , który był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii. Światynia ta jest uważana za taoistyczną, ale chińska wiara w Niebo, popularna szczególnie wśród panujących dynastii, występowała przed powstaniem taoizmu. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu, obiadokolacja z "kaczką po pekińsku".

Dzień 3. Pekin.
Po śniadaniu udamy się zwiedzić Zakazane Miasto - zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Pałacu Cesarskiego, będącego rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zwiedzimy również Park Jingsan z kótrego rozpościera sie panorama Pekinu i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), gdzie zapoznamy się z architekturą największego i najważniejszego placu. Na koniec czeka nas spacer i przejażdżka rykszami po najstarszej części miasta (tzw. hutongi). Obiadokolacja. Dla chętnych fakultatywnie kungfu show.

Dzień 4. Pekin.
Po śniadaniu, przejazd do Badaling i zwiedzanie Wielkiego Muru - spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru, uznanego za jeden z cudów świata. Po śniadaniu zobaczymy grobowce stanowi miejsce spoczynku 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming. Zlokalizowany około 50 kilometrów na północ od centrum Pekinu. W 2003 roku wraz z grobami władców z dynastii Qing został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejedziemy od Wielkiej Czerwonej Bramy aż do grobowców, siedmiokilometrową rytualna drogą, zwaną w chińskiej tradycji drogą duchów (shendao). Jej kilkusetmetrowy odcinek za Pawilonem Steli ozdobiony jest po bokach ustawionymi w 12 par posągami zwierząt, zarówno realnych (słonie, wielbłądy, konie), jak i mitycznych (qilin, xiezhi) oraz postaciami ludzkimi. Za nimi znajduje się 12 różnych posągów. Koniec drogi duchów wieńczy wykuta w marmurze ozdobna Brama Smoka i Feniksa i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Xian.

Dzień 5. Xi'an.
Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, śniadanie. historyczne mury miejskie. Wielki Meczet - jeden z najstarszych i najbardziej znanych w całym kraju. Meczet został zbudowany w 742 roku, w okresie rządów dynastii Tang (za panowania cesarza Xuanzonga) i był wielokrotnie odnawiany w późniejszych okresach (zwłaszcza podczas panowania cesarza Hongwu z dynastii Ming). Jest ciągle używany przez chińskich muzułmanów. Mała Pagoda Dzikiej Gęsi - jednego z dwóch symboli miasta. Wizyta w Muzeum Xian. Obiadokolacja - pierożkowy bankiet (degustacja ok. 16 rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków). Dla chętnych wycieczka fakultatywna pokaz tańców Dynastii Tang.

Dzień 6. Xi'an.
Wcześnie rano spacer do parku, gdzie mieszkańcy miasta ćwiczą Tai – Chi, możliwość wspólnych ćwiczeń. Po śniadaniu pojedziemy do Muzeum Armii Terakotowej - gdzie znajduje się 7500 figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty (wypalonej gliny), przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie. Armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shii. W trakcie pogrzebu cesarza w 210 p.n.e. cała armia została przeniesiona do podziemnych pomieszczeń.Według wierzeń, Terakotowa Armia miała strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Obejrzymy również Wielką Pagodę Dzikiej Gęsi, która została zbudowana za rządów cesarza Tang Gaozonga i osiągała wysokość 54 m. Jednak pięć wieków później budowla z ubitej ziemi, z kamienną fasadą zewnętrzną, zawaliła się. Cesarzowa Wu Zetian odbudowała pagodę w VIIIw., dodając do niej pięć kondygnacji. W 1556 roku, podczas trzęsienia ziemi w Shaanxi, budowla została poważnie uszkodzona i zniszczeniu uległy trzy kondygnacje. Ostatecznie ostało się siedem kondygnacji, które zachowały się do obecnego dnia. Obiadokolacja. Transfer na dworzec i przejazd pociągiem sypialnym do Chonging.

Dzień 7. Chongqing.

Przyjazd do Chongqing w godzinach porannych. Po śniadaniu udamy się na spacer po Ciqikou – uliczce przypominającej dawne czasy miasta i jego historię. Wędrówka wzdłuż tej pełnej malowniczych sklepików uliczki pozwala na poznanie lokalnej atmosfery. Odpoczynek w lokalnej herbaciarni z możliwością zakupów. Wizyta w Parku Erling, z którego rozciągają się najlepsze widoki na miasto i na port. Obiadokolacja w stylu syczuańskim, gdzie spróbujemy bardzo ostrych potraw. Wejście na statek i zaokrętowanie.

Dzień 8. Chongqing (Rejs po Jangcy).
Śniadanie. W czasie dnia – zejście na ląd i wizyta w chińskim mieście duchów Fengdu. Mieście leżącym na prawym brzegu w odległości ok. 170 km od miasta Chongqing. Miasto zbudowane na Górze Ming pokazuje swoją historię sięgającą ponad 2000 lat, stanowi również efekt połączenia różnych filozofii od konfucjanizmu i taoizmu po buddyzm, a także wierzenia w duchy. Nazywa się je także „piekłem na Ziemi”. Miejscowi wierzą bowiem, że tu zbierają się dusze po śmierci. Nazwa miasta wiąże się z czasami Wschodniej Dynastii Han, gdy dwóch wysoko postawionych urzędników państwowych przybyło na Górę Ming w celu pobrania nauk taoizmu. Według legendy zgłębianie filozofii sprawiło, że stali się nieśmiertelni, przez co góra została okrzyknięta niezwykłą. Co więcej ich imiona Yin i Wang wymawiane po sobie brzmiały po chińsku jak „władca piekła”. W czasie dnia: obiad i kolacja na statku.

Dzień 9. Rejs po Jangcy (3 przełomy).
Po śniadaniu przepłynięcie przez przełom Qutang – pierwszy z Trzech Przełomów. Wyrastające na środku rzeki skały pozostawiają rzece niewiele miejsca powodując niezwykłe spiętrzenie jej nurtu. Przełom Wu zwany Wąwozem Czarownic, w którym w obliczu tysiącmetrowych skał po obu stronach rzeki przepływający statek sprawia wrażenie unoszącego się na wodzie niewielkiego liścia. W Wushan z głównego statku przesiądziemy się na miejszy i ruszamy w górę jednego z dopływów Jangcy. Przepłynięcie przez przełom Xiling – liczący ok. 50 km ostatni z Trzech Przełomów. W czasie dnia: obiad i kolacja na statku.

Dzień 10. Rejs po Jangcy (Zapora na Jangcy) - Yichang - Wuhan - Szanghaj.
Po śniadaniu dopłynięcie w pobliże słynnej Zapory na rzece Jangcy - będącej efektem jednego z największych na świecie projektów budowlanych. Po drodze: przejazd mostem na Jangcy, Mury miejskie Jingzhou, zbudowane za czasów dynastii Qing i Han. Spacer po centrum miasta, obiadokolacja. Zakończenie rejsu w Yichang. Transfer autobusem do Wuhan, a następnie na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem sypialnym do Szanghaju.

Dzień 11. Szanghaj.
Przyjazd do Szanghaju. Po śniadaniu zobaczymy Świątynię Nefrytowego Buddy, któraz została wzniesiona w 1882 roku jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy, przywiezionych z Birmy przez mnicha Huigena. Świątynia została zniszczona podczas rewolucji Xinhai, jednak figury Buddów przetrwały szczęśliwie zniszczenie. Z dwóch znajdujących się w świątyni figur jedna przedstawia Buddę w pozycji siedzącej, druga leżącego na prawym boku. Obydwie pokryte są białym nefrytem. Wizyta w Muzeum Szanghajskim znajdującym się na Placu Ludowym. W 10 salach wystawowych będizemy podziwiać pamiątki poprzednich stuleci wykonane z brązu, porcelany, gliny, także sztukę kaligrafii, malarstwo, pieczęci, wyroby z jadeitu i rękodzieło chińskich grup etnicznych. Obiadokolacja.

Dzień 12. Szanghaj - Suzhou.
Śniadanie. Przejazd autokarem do Suzhou - które w Epoce Trzech Królestw przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Miasto od XIV wieku przodowało w produkcji jedwabiu, a zyski przeznaczone były m.in. na utworzenie 287 nowych ogrodów, z których 69 przetrwało do dziś. Mieszkali tu uczeni, artyści, wyżsi urzędnicy i kupcy, którzy bogacili się na handlu jedwabiem. Zobaczymy tu Ogród Mistrza Sieci - to najmniejszy, lecz najpiękniejszy ze wszystkich ogrodów Suzhou. Odwiedzimy również fabrykę jedwabiu, instytut hafciarstwa, a także zabytkową uliczkę Shantang. Obiadokolacja.

Dzień 13. Suzhou - Luzhi - Szanghaj.
Śniadanie. Poranny spacer po parku, gdzie mieszkańcy uprawiają ćwiczenia Tai Chi. Śniadanie. Okolice Suzhou obfitują w urocze starożytne miasteczka i wioski, które ze względu na ich usytuowanie na brzegach wodnych kanałów noszą wspólną nazwę „wodnych miasteczek” czy też „wodnych wiosek”. Przejazd autokarem do Luzhi - zabytkowej wioski, jej historia liczy 1400 lat. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługują mosty, niektóre z nich sięgają okresu dynastii Song, inne dynastii Yuan a te najmłodsze pochodzą z czasów Ming i Qing. Piesze zwiedzanie, a później rejs łódkami po malowniczych, wąskich kanałach. Następnie przejazd autokarem do Szanghaju, odwiedzimy Bund - czyli szanghajskie nabrzeże - jeden z symboli miasta, który przeniesie nas w czasy kolonialne. Ogromne klasycystyczne budynki znajdujących się tu banków, urzędów państwowych i hoteli to pamiątka z czasów, gdy w mieście panowali Brytyjczycy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorne wyjście, fakultatywna wycieczka - rejs po rzece Huang Pu. Powrót do hotelu autokarem.

Dzień 14. Szanghai - Warszawa.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu.

Organizator zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

Terminy i ceny

Warszawa Gdańsk Kraków Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Ceny moga ulec zmianie

Zniżki i dopłaty

Wiza : Dopłata 260 PLN
Pośrednictwo wizowe : Dopłata 100 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 3% od sumy
Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 1506 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 1833 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star star

zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju)

Transport

Cena zawiera

- przelot na trasie Warszawa - Pekin -Szanghaj- Warszawa z przesiadkami
- opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
- zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją
- śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju)
- lokalny transport klimatyzowanym autokarem
- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
- serwis polskiego pilota

- przelot na trasie Warszawa - Pekin -Szanghaj- Warszawa z przesiadkami
- opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
- zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją
- śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju)
- lokalny transport klimatyzowanym autokarem
- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
- serwis polskiego pilota

Cena nie zawiera

1. dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
2. obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 415 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
3. kosztów wizy chińskiej
4. kosztów wycieczek fakultatywnych
- Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.)
- Pekin nocą (25 USD/os.)
- Chińska Opera (30 USD/os.)
- Rejs po rzece Huang Pu (30 USD/os.)
- Przedstawienie cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.)
Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej
1. dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
2. obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 415 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
3. kosztów wizy chińskiej
4. kosztów wycieczek fakultatywnych
- Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.)
- Pekin nocą (25 USD/os.)
- Chińska Opera (30 USD/os.)
- Rejs po rzece Huang Pu (30 USD/os.)
- Przedstawienie cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.)

Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej

Przewodnik

WIZY:

Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 260 PLN/os. Organizator pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika, ważnego min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego (prawidłowo, zgodnie ze wzorem), wydrukowanego dowodu rezerwacji/vouchera, 1 zdjęcia (kolorowe, w formacie paszportowym), ksera pierwszej strony paszportu (z danymi i zdjęciem; prosimy kserować paszporty osobno, na białej kartce A4). 

Dokumenty prosimy przesyłać na adres biura przedstawicielskiego.

W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania wyższej opłaty za pośrednictwo wizowe, tj. 150 PLN/os. i opłaty za wyrobienie wizy ekspresowej, której koszt wynosi 370 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy jednak możliwość odwołania pośrednictwa.

Paszporty będą do odbioru podczas odprawy na lotnisku Chopina w Warszawie w dniu wylotu, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane są klientowi. W przypadku chęci wcześniejszego odebrania dokumentów prosimy o kontakt z przedstawicielem

Ponadto wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 30 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Chinach (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Organizator zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.

CZAS LOTU:
Pekin - ok. 12 godz.: Warszawa - lotnisko europejskie lub międzynarodowe (np. Wiedeń, Frankfurt, Moskwa, Dubaj itp.) ok. 2-8 godz., lotnisko europejskie lub międzynarodowe - Pekin - ok. 7 - 10 godz.

RÓŻNICE CZASOWE:
Po przybyciu do Chin należy przestawić zegarki o 6 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 7 godzin w zimie.

KLIMAT:
Chiny leżą w zasięgu 3 stref klimatycznych: zwrotnikowej (południowe wybrzeża oraz wyspa Hajnan), podzwrotnikowej (zachodnia, środkowa i wschodnia część kraju) oraz umiarkowanej (północne i północno-wschodnie Chiny). Południowo-wschodnia i wschodnia część kraju ma klimat monsunowy z porą deszczową i suchą. Chiny są całorocznym kierunkiem wakacyjnym. Najlepszy czas na zwiedzanie to wiosna (marzec - kwiecień) i jesień (wrzesień - listopad), kiedy temperatury oscylują w granicach 20-30 °C. Noce mogą być wtedy chłodne, ale w ciągu dnia pogoda jest odpowiednia do zwiedzania. Latem temperatury mogą przekraczać 30 °C i również jest to odpowiednia pora na zwiedzanie Państwa Środka. Rejony górskie i wyżej położone np. Tybet, lepiej zwiedzać latem, kiedy nie ma już niebezpieczeństwa dojmujących mrozów. Północne regiony Chin charakteryzują się klimatem kontynentalnym z ostrymi zimami i upalnym latem, im bardziej na południe, tym wilgotność i temperatury są wyższe.

WALUTA:
1 CNY (Chiński Juan) = 0,16 USD. Chińskie władze utrzymują sztywny kurs waluty, więc nie ma znaczenia gdzie wymienimy dolary na juany - kurs będzie taki sam. Ze względów praktycznych polecamy dokonywać wymiany w hotelach (należy przedstawić paszport), choć jest to możliwe również w bankach i kantorach. W sklepach przyjmuje się międzynarodowe karty płatnicze z wypukłymi numerami.

PRZYKŁADOWE CENY:
Butelka wody 0,3 l - ok. 0,25 USD, butelka piwa 0,3 l w sklepie - ok. 0,25 USD, piwo w barze - ok. 1,5 USD litr benzyny - ok. 0,4 USD, obiad w restauracji - ok. 10 USD, paczka papierosów - ok. 1 USD.

TRANSPORT:
Wszystkie szanujące się linie europejskie latają do Państwa Środka, do głównych miast takich, jak Pekin, Szanghaj i Hong Kong, a także mniej ważnych, jak: Chengdu, Kanton. Przeloty na trasach lokalnych oferują coraz liczniejsze i nowocześniejsze linie chińskie - m. in. China Air, Dragonair. Samodzielne poruszanie się po Chinach jest raczej utrudnione ze względów kulturowych, językowych i formalnych. Niemniej jednak doskonale rozwinięta jest sieć połączeń autobusowych, a połączenia kolejowe docierają do wszystkich ważnych zakątków kraju - łącznie z Tybetem, słynna nową trasą kolejową. Na trasach gdzie turystom oferowane są kuszetki, jeżdżą komfortowe pociągi z zamykanymi i klimatyzowanymi przedziałami.

UWAGA! W bagażu rejestrowanym i podręcznym nie można przewozić baterii lub akumulatorów o pojemności powyżej 160Wh, wszelkie baterie i przenośne ładowarki powinny być przewożone w bagażu podręcznym i posiadać tabliczkę znamionową.

CIEKAWOSTKI:
Zakupy to nieodłączna część wizyt w Państwie Środka. Chińczycy to chyba najlepsi handlowcy na świecie - ceny na bazarach zawsze są zawyżone i uwzględniają konieczność targowania się, które zawsze odbywa się w uprzejmej atmosferze. Zaczynając negocjacje trudno czegoś w końcu nie kupić. Turystom przede wszystkim polecamy tzw. "silk market" w Pekinie, gdzie można kupić dosłownie wszystko - głównie "markową" odzież, ale również stragany i sklepy z perłami w okolicach Szanghaju. W sklepach firmowych, supermarketach ceny są stałe i nie podlegają negocjacjom.
Posiłki w restauracjach - na trasach wycieczek restauracje w których gościmy są zawsze zatwierdzone przez specjalny urząd, który zezwala na serwowanie posiłków obcokrajowcom. W cenę posiłku zawsze wliczona jest 1 szklanka napoju, za dodatkowe napoje należy płacić dodatkowo. Nie trzeba jeść pałeczkami, choć jest to mile widziane. Niemniej jednak nie ma problemu z otrzymaniem tradycyjnych sztućców.
Kuchnia chińska - obiegowe twierdzenie, że Chińczycy jedzą psy, jest tak samo nieprawdziwe, co krzywdzące. Potrawy z psa są przysmakiem w kuchniach mniejszości etnicznych z południa kraju i większość Chińczyków również ich nie aprobuje. Tradycje kulinarne są w Chinach bardzo żywe, a posiłek jest zawsze rytuałem, poprzedzonym degustacją herbaty. Inaczej niż w Europie, nie ma tradycji pojedynczych porcji, a półmiski z jedzeniem ustawia się na stole, na wielkiej obrotowej podstawce, aby każdy mógł sięgnąć porcję tego na co akurat ma ochotę.

ŚWIĘTA:

Chiński Nowy Rok – styczeń/luty (święto ruchome uzależnione od kalendarza księżycowego) – najważniejsze chińskie święto.
Święto Lampionów – styczeń/luty – bardzo malownicze święto, podczas którego Chińczycy robią papierowe lampiony i spacerują z nimi wieczorami po ulicach.
Święto Wody – połowa kwietnia (13-16.04) – ludzie opryskują się wodą, co ma na celu pozbycie się wszelkich demonów. Obchodzi je narodowość Dai w prowincji Yunnan.
Święto Smoczych Łodzi - rozpoczyna się piątego dnia piątego miesiąca księżycowego. Dzień ten uznawany jest przez Chińczyków za najdłuższy dzień w roku. Podczas tego święta nad drzwiami domów Chińczycy wieszają papierowe amulety i rzucają petardy, aby odpędzić złe duchy.
Święto Dziewcząt lub Święto Córek - najbardziej romantyczne chińskie święto przypada 7. dnia siódmego miesiąca. 
Święto Głodnych Duchów - obchodzone 15. dnia siódmego miesiąca Święto Głodnych Duchów. Tego dnia składa się hołd wszystkim zmarłym.
Święto Środka Jesieni/Księżycowych Ciasteczek – wrzesień/październik – Chińczycy jedzą podczas tego święta księżycowe ciasteczka i spoglądają w Księżyc. Jest to tradycyjnie chiński dzień zakochanych.
Święto Przodków czyli Święto Czystej Jasności  - czasie, obchodzonego 15. dnia po równonocy wiosennej, Święta Przodków, Chińczycy składają dary przodkom, aby zapewnić sobie ich przychylność i nie dopuścić, by się na nich gniewali.

ELEKTRYCZNOŚĆ:
220V 50Hz, w zależności od regionu kraju używane są różne gniazdka: japońskie, australijskie, brytyjskie i południowoafrykańskie. Do żadnego z powyższych typów nie pasują europejskie wtyczki, stąd należy zaopatrzyć się w adapter przed podróżą, lub nabyć go na miejscu. W większości hoteli można wypożyczyć przejściówki.

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.