w naszej ofercie: 13063 imprezy, 20880 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Sanktuaria Nad Trzema Morzami
Wszystko o tej ofercie wie:

SANKTUARIA NAD TRZEMA MORZAMI

Pielgrzymki

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
127989884
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

SAN GIOVANNI ROTONDO · MONTE SANT’ ANGELO · PÓŁWYSEP GARGANO ·PESCHICI · VIESTE · LUCERA · TROJA · FOGGIA · BARLETTA · TRANI · BARI ·ALBEROBELLO · PÓŁWYSEP SALENTYŃSKI · OSTUNI · BRINDISI · LECCE · OTRANTO · GALATINA ·ZATOKA TARENCKA · TARANTO · MATERA · POTENZA · POMPEJE · NEAPOL · RZYM · WATYKAN

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rzymu. Przejazd na nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 2

Msza Święta. Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium św. Ojca Pio. Świątynia została wzniesiona z kamienia i drewna. Poznamy miejsca, w których Święty prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną pw. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata o. Pio spowiadał i sprawował Eucharystię, a także otrzymał stygmaty.  Udamy się do nowego kościoła, w którym od czerwca 2013 roku wystawione jest w kryształowej trumnie ciało o. Pio – czas na modlitwę i zadumę. Przejazd do Monte Sant’ Angelo – miejsca kultu św. Michała Archanioła, którego źródłem były cztery objawienia. Nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła, którego kustoszami od 1996 roku są polscy księża michaelici. W Świętej Grocie czas na adorację. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym panoramiczny objazd części półwyspu Gargano. Ten region słynie z pięknychlasów oraz czystych, piaszczystych plaż, pomiędzy którymi wyrastają wprost z morza skały i biało- -beżowe klify. Droga wzdłuż wybrzeża wznosi się i wije, wynagradzając podróżnych wspaniałymi widokami. Zobaczymy urokliwe miasteczka Vieste i Peschici. Stare Vieste, nazywane często perłą Gargano położone jest wysoko na wapiennym cyplu, a najbardziej znanym znakiem rozpoznawczym jest wysoki na 20 m, wynurzający się z morza tuż przy plaży, biały monolit Pizzomuno. Fakultatywnie – rejs dookoła półwyspu Gargano. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Lucera. Zobaczymy okazały i jeden z najpiękniejszych zamków w regionie. W mieście znajduje się także piękna katedra. Kolejno przejazd do Troi. Nawiedzimy XII-wieczną katedrę z wpływami architektury pizańskiej. Przejazd do Foggii. Nawiedzimy katedrę – Sanktuarium Matki Boskiej w Koronie zbudowaną na przełomie XII-XVIII w. W Sanktuarium otaczany jest czcią wizerunek Czarnej Madonny(Madonna dei Sette Veli) upamiętniający objawienie Najświętszej Maryi Panny w 1001 r. Ponadto zobaczymy barokowy kościół del Calvario z 5 wolno stojącymi kaplicami, renesansowy pałac De Rosa oraz znajdujący się w centrum miasta kościół św. Tomasza. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Barletty. Zobaczymy m.in. potężny zamek-twierdzę, Katedrę Santa Maria Maggiore, Bazylikę Grobu Świętego, Kolosa z Barletty, bramę obronną oraz urokliwy deptak. Przejazd do miejscowości Trani, która swój rozwój zawdzięcza prężnie działającemu w czasach średniowiecznych portowi, który do dziś pozostaje centrum życia miasta i ulubionym miejscem spacerów. Nawiedzimy romańską katedrę św. Mikołaja z XI wieku, słusznie nazywaną królową kościołów apulijskich. Stoi bowiem nad samym brzegiem Adriatyku, a jej kremowo-biała fasada z lokalnego wapienia idealnie harmonizuje z turkusowo-kobaltowym odcieniem wody i lazurowym niebem. Zobaczymy także XIII-wieczny fort oraz Castello Svevo – zamek cesarza Fryderyka II. Przejazd do Bari – krótkie zwiedzanie miasta. Zobaczymy romańską katedrę San Sabino oraz słynną bazylikę, w której spoczywają relikwie św. Mikołaja, patrona miasta. W kościele znajduje się nagrobek z 1593 roku królowej Polski Bony – żony Zygmunta Starego. Sarkofag zdobi rzeźba przedstawiająca klęczącą Bonę w schyłkowych latach jej życia. Następnie udamy się do Alberobello – zwiedzimy miasteczko słynące z unikatowych form budownictwa – domów w stylu trulli (podstawa w kształcie koła oraz stożkowe dachy kryte kamiennym łupkiem), które wpisano na Listę UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd na Półwysep Salentyński. Udamy się do Ostuni – niezwykle malowniczego, urokliwego miasteczka, które sprawia wrażenie przyczepionego do skał. Będziemy podziwiać wspaniałe widoki, spacer wąskimi uliczkami. Zobaczymy także zbudowaną na szczycie katedrę. Przejazd do Brindisi – miasta portowego położonego na „obcasie włoskiego buta”. Zobaczymy m.in. kościół San Giovanni al Sepolcro z początku XII w., romańską katedrę z przełomu XI/XII w., rzymskie kolumny kończące drogę Via Appia z Rzymu. Przejazd do Lecce – miasta zwanego Florencją Południa. Spacer po zabytkowym starym mieście. Zobaczymy piękny amfiteatr z I w. p.n.e., katedrę z XII w. oraz Bazylikę św. Krzyża, która uchodzi za najpiękniejszą budowlę barokową w regionie. Kolejno udamy się do Otranto. Zobaczymy m.in. aragoński zamek zbudowany przez Fryderyka II oraz nawiedzimy katedrę z XI w., w której można podziwiać największą mozaikę podłogową we Włoszech. Przejazd do Galatiny. Spacer po mieście. Nawiedzimy majestatyczny i okazały kościół poświęcony św. Katarzynie z Aleksandrii. Powrót na obiadokolację.

i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Zatoką Tarencką. Odpoczynek uprzyjemnią wspaniałe, piaszczyste plaże opadające łagodnie ku lazurowemu morzu. Możliwość spaceru po imponującej starówce miasta Gallipoli, z jedną z najstarszych fontann na Półwyspie Apenińskim. Ponadto zobaczymy aragoński zamek oraz Katedrę św. Agaty. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Taranto. Spacer po mieście, zobaczymy: katedrę z XI w. z bezcenną barokową kaplicą San Cataldo oraz kościół San Domenico Maggiore z XIV w. i zamek z przełomu XV/XVI w. Kontynuacja podróży do Matery – miasta zawieszonego na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami i kościołami wykutymi w skale. Następnie zatrzymamy się w Potenzie – stolicy Basilicaty. Spacer po historycznym centrum, skupionym wokół Piazza Matteotti, Piazza Mario Pagano i ulicy Via Pretoria. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Pompei.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Pompei – miasta, które 24 sierpnia 79 r. zostało zasypane na kilkanaście stuleci ponad pięciometrową warstwą pyłu wulkanicznego, który zachował obraz starożytnych Pompejów sprzed katastrofy. Zwiedzając Pompeje zobaczymy świątynie, fora, teatr oraz domy mieszkalne. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Przejazd do Neapolu. Tura objazdowa zwiedzania miasta. Zobaczymy Zamek Nowy, Zamek Jajeczny, galerię Umberto I, Katedrę św. Januarego,patrona miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. W zależności od obecności Ojca Świętego weźmiemy udział w Audiencji Generalnej. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra. W centralnej części kościoła przed kryptą znajduje się ołtarz główny, tzw. papieski, a nad nim wykonany z brązu barokowy baldachim projektu Berniniego. Do naw bocznych przylegają liczne kaplice, w tym kaplica z Pietą Watykańską – rzeźbą Michała Anioła, a obok kaplica Krucyfiksu. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Czas na modlitwę prywatną. Następnie udamy się na zwiedzanie

Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Cena zawiera

• komfortowy przejazd na całej trasie

• przelot wraz z opłatami lotniskowymi

• 10 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami

• 10 śniadań, 9 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do  2000 € i 5000 zł w RP

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Uwagi

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument: dowód osobisty lub paszport

• dopłata do pokoju 1-os.: 860 zł

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.