w naszej ofercie: 13498 imprez, 20986 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Norwegia - Śladami Św. Olafa
Wszystko o tej ofercie wie:

NORWEGIA - ŚLADAMI ŚW. OLAFA

Kolekcja Zachodnia

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
128056046
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

LILLEHAMMER · TRONDHEIM · STIKLESTAD · DROGA ATLANTYCKA· ALESUND · GEIRANGER · GEIRANGERFJORD · DROGA ORŁÓW · DROGA TROLLI · TUNEL LAERDAL· SOGNEFJORD · FLAMSBANA · BERGEN · TVINDEFOSSEN · VORINGFOSSEN · HARDANGERVIDDA · OSLO

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Oslo. Przejazd do Lillehammer – norweskiej stolicy sportów zimowych, gdzie zobaczymy słynne skocznie narciarskie. Następnie przespacerujemy się deptakiem. Przejazd na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Trondheim. Spacer po mieście zobaczymy: jedyny na świecie drewniany Pałac Królewski, średniowieczną katedrę Nidaros, katolicką Katedrę św. Olafa, XII-wieczny Pałac Arcybiskupi i rynek ze statuą św. Olafa. Czas wolny na starówce. Przejazd na zwiedzanie Stiklestad – miejsca bitwy z 1030 r., w której zginął Olaf II Haraldsson, usiłujący odzyskać jedność Norwegii. W miejscu śmierci króla, stoi kamienny kościół. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd w miarę odpowiednich warunków pogodowych Drogą Atlantycką, uznawaną za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Czas wolny na zdjęcia. Kolejno – przejazd przez Miasto Róż – Molde na zwiedzanie Alesund w stylu secesyjnym (Art Nouveau). Przejazd na obiadokolację i nocleg do Hornindal lub Stryn.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Udamy się nad najbardziej znany norweski fiord – Geirangerfjord, który jest tak głęboki, że mogą tu wpływać pełnomorskie statki. Rejs po fiordzie umożliwi podziwianie niebosiężnych wodospadów i szczytów górskich oraz przyklejonych do urwistych zboczy opuszczonych osad. Po rejsie udamy się na punkt widokowy a następnie przejedziemy Drogą Orłów, która ukazuje panoramę fiordu Geiranger. Wjedziemy na płaskowyż o księżycowych krajobrazach, którym dotrzemy do Drogi Trolli, z ostrymi jak brzytwa zakrętami. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd w pobliżu lodowca Jostedalsbreen, nad fiord Sogne. Dotrzemy tam pokonując najdłuższy tunel drogowy świata – Lardalstunnel. Rejs tym najdłuższym i najgłębszym z norweskich fiordów do Flam dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Po dotarciu do Flam przejedziemy słynną na całym świecie linią kolei – Flamsbana, która wspina się pomiędzy stacją Flam a górską stacją w Myrdal, pokonując 863 m wysokości na długości niespełna 20 km. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Bergen. Zwiedzanie miasta nazywanego bramą fiordów i wpisanego na Listę UNESCO. Zobaczymy m.in. stary port Bryggen – hanzeatyckie nabrzeże z charakterystyczną dla starej Norwegii drewnianą zabudową, słynny targ ryb, owoców i kwiatów. Zobaczymy także twierdzę Bergen oraz zwiedzimy wspaniale odnowiony kościół Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. W trakcie przejazdu zatrzymamy się przy wodospadzie Tvinde.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd w kierunku Odda. Udamy się pod jeden z najciekawszych wodospadów Norwegii – Voringfossen w Mabodalen – jest to wodospad o wysokości 182 metrów. W drodze na płaskowyż Hardanger zobaczymy potężną ścianę tamy Sysen. Następnie wjedziemy na największy płaskowyż kontynentalnej Europy – Hardangervidda, którego bogactwem są między innymi niespotykane u nas zwierzęta i rośliny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Oslo.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym zwiedzanie katolickiej Katedry św. Olafa. Do cennych zabytków należą tu relikwie króla Olafa, świętego patrona Norwegii. Udamy się także na Półwysep muzealny Bygdoy – zwiedzimy muzeum statku polarnego Fram oraz muzeum Kon-Tiki. Z kolei udamy się na spacer po wyjątkowym parku rzeźb Gustava Vigelanda. Następnie spacer najsłynniejszą ulicą Norwegii – Karl Johans Gate – przy której zobaczymy między innymi pałac królewski, uniwersytet, teatr narodowy i parlament. Przejazd na lotnisko, wylot w drogę powrotną, zakończenie pielgrzymki.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Cena zawiera

• komfortowy przejazd na całej trasie

• przelot samolotem wraz z opłatami lotniskowymi

• 7 noclegów w hotelach *** pokoje 2-os. z łazienkami

• 7 śniadań, 6 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € i do 5000 zł w RP

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Uwagi

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• niezbędny dokument – paszport lub dowód osobisty

• dopłata do pokoju 1-os.: 1050 zł

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.