w naszej ofercie: 14768 imprez, 21198 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Sanktuaria Iberii
Wszystko o tej ofercie wie:

SANKTUARIA IBERII

Pielgrzymki

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
128056102
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

SEWILLA · FATIMA · ALJUSTREL · BATALHA · ALCOBACA · NAZARE · OBIDOS · COSTA DEL SOL · MALAGA · RONDA · GIBRALTAR ·

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Malagi. Odbiór bagaży. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Sewilli – stolicy Andaluzji i andaluzyjskiego folkloru flamenco. Sewilla jest jednym z najpiękniejszych miast Hiszpanii. Zobaczymy Katedrę Najświętszej Maryi Panny zbudowaną na miejscu meczetu, po którym pozostawiono minaret – Girarda, który obecnie pełni funkcję dzwonnicy. We wnętrzu katedry znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba. Następnie zobaczymy Alkazar, z pięknymi ogrodami – dawny pałac królewski. Udamy się do dzielnicy Santa Cruz, zobaczymy Dom Piłata – przykład pałacu andaluzyjskiego zbudowany na wzór domu Piłata, a następnie zobaczymy Bazylikę La Macarena, uważaną za jedną z piękniejszych budowli miasta, gdzie znajduje się XVII-wieczna figura Matki Boskiej Nadziei, płaczącej diamentami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Fatimy.

DZIEŃ 3

Msza św. Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. W tym miejscu, w 1917 roku, trójka pastuszków była świadkami objawień Matki Bożej, podczas których przekazane zostały im trzy tajemnice fatimskie. Cały rok 2017 poświęcony jest setnej rocznicy tych wydarzeń. Udamy się do kapliczki zwanej Kaplicą Objawień, która jest „sercem Sanktuarium”. Przed kapliczką na marmurowej kolumnie stoi figura Matki Bożej Fatimskiej – dokładnie w tym miejscu, gdzie ukazywała się Maryja. Kolejną świątynią, którą zobaczymy będzie Bazylika Matki Bożej Różańcowej. Ten strzelisty kościół z 65-metrową dzwonnicą zbudowano z miejscowego kamienia. Przed wejściem umieszczony jest 5-metrowy posąg Niepokalanego Serca Maryi, wykonany według wskazówek Łucji. Z kolei udamy się do największego kościoła – Bazyliki Trójcy Przenajświętszej, która może pomieścić ponad 8,5 tys. pielgrzymów. Na placu przed świątynią stoją pomniki papieży, którzy szczególnie czcili Matkę Bożą z Fatimy: Jana Pawła II, Pawła VI i Piusa XII. W pobliżu bazyliki znajduje się fragment Muru Berlińskiego ukryty w rotundzie ze szkła i kamienia – pamiątka Bożej  interwencji w upadku komunizmu zapowiedzianym w czasie objawień w Fatimie. Zwiedzimy także wystawę „Światło i pokój”, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej. Następnie przejazd do Aljustrel – rodzinnej wioski trojga pastuszków – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do Sanktuarium. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 4

Msza św. w Sanktuarium. Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie. Udamy się do Klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha, uważanego za wzorcowy przykład połączenia architektury angielskiego gotyku i elementów rodzimego stylu manuelińskiego, łączącego gotyk z rzeźbami o morskich motywach i elementami orientalnymi. Podziwiać będziemy Kaplicę Fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz z Grobem Nieznanego Żołnierza, Niedokończone Kaplice, salę Kapituły i refektarz. Przejazd do Alcobaca. Nawiedzimy Klasztor Santa Maria de Alcobaca z największym gotyckim kościołem w Portugalii, gdzie znajdują się przepięknie rzeźbione grobowce króla Pedro I i Ines de Castro. Zobaczymy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Nazare – wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Atlantyku, między skalistym Cabo Carvoeiro i Cabo Mondego. Według legendy nazwa miejscowości pochodzi od figury Matki Boskiej, którą do miasta w IV wieku przywiózł z Nazaretu pewien mnich. Krótkie zwiedzanie: barokowy kościół Nossa Senhora da Nazaré, mała kaplica Ermida da Memória Powrót na obiadokolację, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 5

Msza św. w Sanktuarium. Śniadanie. Przejazd do Tomar, w którym znajduje się wpisany na Listę UNESCO Convento de Cristo – imponujący kompleks klasztorny Zakonu Chrystusa wybudowany i rozbudowany przez templariuszy, którego niektóre elementy stały się wzorcem specyficznego stylu architektury – stylu manuelińskiego. W pełnych przepychu zdobieniach widoczna jest tematyka nawiązująca do portugalskich wypraw kolonialnych – przeważają tu motywy o tematyce morskiej, takie jak splecione liny, kotwice, boje, korale, wodorosty i karawele. Przejazd do Obidos – niewielkiego urokliwego miasteczka położonego na wzgórzu i zamkniętego w obrębie murów z XVI w. Przejdziemy przez XIV-wieczną południową bramę Porta da Vila, która jest wyłożona imponującymi XVIII-wiecznymi niebieskimi płytkami azulejos. Spacer po uliczkach miasteczka, zobaczymy m.in. górujący w oddali zamek, renesansowy kościół Santa Maria, wybudowany na pozostałościach wizygockich i mauretańskich oraz akwedukt. Powrót do Fatimy na obiadokolację, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg w Fatimie.

DZIEŃ 6

Msza św. w Sanktuarium. Śniadanie, po którym przejazd na południe Hiszpanii na Słoneczne Wybrzeże – Costa del Sol. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Malagi. Zwiedzanie miasta – dużego portu handlowego i rybackiego leżącego na południu Półwyspu Iberyjskiego: katedra z XVI wieku, ruiny mauretańskiej twierdzy Alcazaba z XI wieku i teatru rzymskiego, fenicjański zamek Gibralfaro z XIV wieku oraz muzeum mieszczące się w domu rodzinnym Pabla Picassa. Kolejno przejazd do Rondy – jednego z najefektowniejszych miasteczek w Hiszpanii położonego po obu stronach głębokiego jaru wyżłobionego przez rzekę El Tajo. Szczególnie atrakcyjny jest widok Puente Nuevo – łukowego mostu spinającego oba brzegi oraz wysokich bielonych domów usytuowanych tuż nad przepaścią. Zobaczymy także: Pałac Mondragon, kościół Santa Maria la Mayor, ratusz. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd na Półwysep Gibraltar. Udamy się na terytorium autonomiczne Wielkiej Brytanii. Zobaczymy miejsce, gdzie spotyka się Morze Śródziemne z Oceanem Atlantyckim oraz Europa z Afryką, które w najwęższym miejscu cieśniny oddalone są od siebie o zaledwie 14 km. Jest to również najczęściej uczęszczana trasa morska w Europie. Spacer po głównej ulicy oraz zwiedzanie katedry, w której zobaczymy tablicę upamiętniającą tragiczną śmierć generała Władysława

Sikorskiego. Zobaczymy fortyfikacje ciągnące się wzdłuż wybrzeża półwyspu, ruiny zamku Maurów wraz z najbardziej reprezentatywną jej częścią – wieżą Hołdu, port i zatokę. Udamy się na Skałę Gibraltarską do rezerwatu magotów – jedynych żyjących na wolności małp na kontynencie europejskim. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym całodzienny wypoczynek na plażach słonecznego wybrzeża Andaluzji – Costa del Sol. Czas wolny na plażowanie, kąpiele w Morzu Śródziemnym, możliwość korzystania z atrakcji hotelowych. Obiadokolacja i nocleg na Costa del Sol.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot powrotny do Polski. Odbiór bagaży. Zakończenie pielgrzymki.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Cena zawiera

• przelot samolotem wraz z opłatami lotniskowymi

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 9 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami

• 9 śniadań, 9 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL+Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 € do 5 000 zł na terenie RP

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Uwagi

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w codziennych Mszach św.

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

• dopłata do pokoju 1-os.: 790 zł

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.