w naszej ofercie: 12809 imprez, 20648 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Iberia Express
Wszystko o tej ofercie wie:

IBERIA EXPRESS

Kolekcja Zachodnia

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
128056133
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

LIZBONA · FATIMA · ALJUSTREL · BATALHA · ALCOBACA · NAZARE · COIMBRA · BRAGA · SANTIAGO DE COMPOSTELA · OVIEDO · LOURDES · CARCASSONNE · LA SALETTE

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Odprawa biletowo-bagażowa, po czym przelot do Lizbony. Odbiór bagaży. Zwiedzanie stolicy i zarazem największego miasta Portugalii – zobaczymy: wieżę Belem, replikę samolotu Fairey IIID, mozaikę Róży Wiatrów, pomnik Odkrywców przedstawiający ważne postacie z okresu wielkich odkryć geograficznych, m.in. Vasco da Gama czy Ferdynand Magellan oraz klasztor Hieronimitów. W roku 1983 budowla została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zaś 7 lipca 2007 r. została ogłoszona jednym z Siedmiu Cudów Portugalii. Czas wolny. Spacer ulicami dzielnicy Baixa – części miasta odbudowanej po trzęsieniu ziemi w 1775 roku. Panorama miasta ze szczytu ponad 40-metrowego tarasu widokowego zabytkowej windy Santa Justa. Ponadto nawiedzimy kościół pw. św. Antoniego. Msza św. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Fatimy.

DZIEŃ 2

Msza św. Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. W tym miejscu, w 1917 roku, trójka pastuszków była świadkami objawień Matki Bożej, podczas których przekazane zostały im trzy tajemnice fatimskie. Cały rok 2017 poświęcony jest setnej rocznicy tych wydarzeń. Udamy się do kapliczki zwanej kaplicą Objawień, która jest „sercem Sanktuarium”. Przed kapliczką na marmurowej kolumnie stoi figura Matki Bożej Fatimskiej – dokładnie w tym miejscu, gdzie ukazywała się Maryja. Kolejną świątynią, którą zobaczymy będzie Bazylika Matki Bożej Różańcowej. Ten strzelisty kościół z 65-metrową dzwonnicą zbudowano z miejscowego kamienia. Przed wejściem umieszczony jest 5-metrowy posąg Niepokalanego Serca Maryi, wykonany według wskazówek Łucji. Z kolei udamy się do największego kościoła – Bazyliki Trójcy Przenajświętszej, która może pomieścić ponad 8,5 tys. pielgrzymów. Na placu przed świątynią stoją pomniki papieży, którzy szczególnie czcili Matkę Bożą z Fatimy: Jana Pawła II, Pawła VI i Piusa XII. W pobliżu bazyliki znajduje się fragment Muru Berlińskiego ukryty w rotundzie ze szkła i kamienia – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu zapowiedzianym w czasie objawień w Fatimie. Zwiedzimy także wystawę „Światło i pokój”, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej. Następnie przejazd do Aljustrel – rodzinnej wioski trojga pastuszków – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do Sanktuarium. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 3

Msza św. Śniadanie. Przejazd do Batalha – zwiedzanie klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej – arcydzieła stylu manuelińskiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza, salę królów i refektarz. Następnie udamy się do Alcobaça. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaca. Podziwiać będziemy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Nazare – wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Atlantyku, między skalistym Cabo Carvoeiro i Cabo Mondego. Według legendy nazwa miejscowości pochodzi od figury Matki Boskiej, którą do miasta w IV wieku przywiózł z Nazaretu pewien mnich. Krótkie zwiedzanie: barokowy kościół Nossa Senhora da Nazaré, mała kaplica Ermida da Memória. Czas wolny. Powrót na obiadokolację, po której udział w wieczornej procesji światła, nocleg.

DZIEŃ 4

Msza św. Śniadanie. Przejazd do Coimbry, położonej nad rzeką Mondego, na styku gór Serra da Estrela. Mieści się tu najstarszy uniwersytet w kraju założony w 1290 roku. Coimbra to zarazem była stolica Portugalii (do 1255 r.) i najważniejszy ośrodek życia akademickiego w tym państwie. Zobaczymy memoriał siostry Łucji – zakonnicy, będącej świadkiem objawień Maryjnych w Fatimie w 1917 roku. Przejazd do Bragi. Spacer po mieście, zobaczymy m.in. katedrę, dawny pałac biskupi. Następnie udamy się do Sanktuarium chrystusowego Bom Jesus, wspaniałego kompleksu architektonicznego z pocz. XVIII w., w skład którego wchodzą także monumentalne schody symbolizujące Świętą Drogę Człowieka, Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót. Obiadokolacja i nocleg w Bradze lub okolicy.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim około setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie za ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Spacer malowniczymi, kamiennymi uliczkami starego miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Oviedo.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Oviedo, miasta założonego w 761 roku wokół klasztoru i uniwersytetu. Położone jest na przedgórzu Gór Kantabryjskich, jest stolicą współczesnej prowincji Asturia. Zobaczymy: katedrę San Salvador zbudowaną w latach 1388- -1528 w stylu gotyku płomienistego, XVIII-wieczny pałac Velarde mieszczący Muzeum Sztuk Pięknych ze zbiorami regionalnego malarstwa oraz przedromańskie kościoły Santa Maria del Naraco i San Miguel de Lillo. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Lourdes.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes – największym we Francji i jednym z największych na świecie ośrodków kultu Maryjnego i celu pielgrzymek, odwiedzanym rocznie przez 6 mln osób z całego świata. Według nauki Kościoła rzymskokatolickiego, 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle 14-letniej Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża. W 1874 r. w tym miejscu ustawiono statuę Matki Bożej z Lourdes, następnie neogotycką bazylikę. Nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień tzw. Massabielskiej. Udział we Mszy Świętej oraz Drodze Krzyżowej. Poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą: Młyn Boly, Le Cachot, gdzie mieszkała rodzina Soubirous. Obiadokolacja, po której nabożeństwo Maryjne i procesja ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 8

Msza św. Śniadanie. Przejazd do Carcassonne – twierdzy otoczonej podwójnymi murami obronnymi – spacer po zabytkowym mieście. Przejazd na nocleg do La Salette. W trakcie przejazdu obiadokolacja.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Nawiedzimy Sanktuarium Płaczącej Madonny we francuskich Alpach, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. pomiędzy Górą Planeau (1804 m) a zboczami Gargas (2208 m) i Chamoux (2198 m). Wspaniałe otoczenie pięknych gór, majestat przyrody, urzekająca cisza i kojący szum płynącego potoku przyciąga w to święte miejsce coraz większą liczbę pątników, pragnących zapoznać się z Orędziem Płaczącej Pani. Tu Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom: 15-letniej Melanii Calvat i 11-letniemu Maksyminowi Giraud jedyny raz dnia 19 września 1846 roku przekazując im swoje orędzie – wezwanie ludzi do pokuty i powrotu do Boga, zapowiedź kar Bożych dla grzeszników i obietnica obfitych łask w wypadku nawrócenia. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Strasburga.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Cena zawiera

• przelot samolotem wraz z opłatami lotniskowymi

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 9 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami

• 9 śniadań, 9 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota• ubezpieczenie KL+Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 € do 5 000 zł na terenie RP

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Uwagi

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w codziennych Mszach św.

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

• dopłata do pokoju 1-os.: 790 zł

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.