w naszej ofercie: 12361 imprez, 20086 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Ziemia Święta - Jordania
Wszystko o tej ofercie wie:

ZIEMIA ŚWIĘTA - JORDANIA

Kolekcja Biblijna

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
128056361
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

PELLA · ADŻLUN · DŻARASZ · AMMAN · BETANIA · GÓRA NEBO  · MADABA · MUKAWIR · PETRA · MORZE CZERWONE · WADI RUM*  · MORZE MARTWE · JEROZOLIMA · BETLEJEM

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Izraela. Przylot na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie. Przejazd do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Jordanii. Po przekroczeniu granicy, udamy się do Pelli, ulubionego miejsca archeologów. Zobaczymy pozostałości po osadnictwie z epoki neolitu, a także kościół Zachodni i kościół Miejski z VI w., starożytny teatr z I w. oraz rzymskie nimfeum i kościół Wschodni. Następnie zobaczymy zamek Adżlun – budzący podziw labiryntem wież, komnat, galerii i schodów. Stąd także podziwiać będziemy Dolinę Jordanu oraz lasy północnej Jordanii. Przez las piniowy i gaje oliwne przejedziemy do Dżarasz, najlepiej zachowanego miasta starożytnego Dekapolu. Do dzisiaj zachowały się tu obszerne fragmenty miasta pełnego wspaniałych budowli, bogato zdobionych marmurem i granitem. Przejdziemy pod imponującą Bramą Południową i przespacerujemy się fragmentem 600-metrowej „Drogi Kolumn” prowadzącej na północ od placu Owalnego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Ammanu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Jordanii. Zobaczymy starą i tradycyjną część miasta zwaną śródmieściem, pozostałości starożytnej Filadelfii, a także nowoczesny Amman Zachodni. Udamy się do cytadeli z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, górującej nad miastem. Zobaczymy świątynię Herkulesa, kompleks Pałacu Umajjadów z monumentalną salą audiencyjną i kościół bizantyjski, a także rzymski amfiteatr. Możliwość zwiedzenia Jordańskiego Muzeum Archeologicznego z wyborną kolekcją przedmiotów zabytkowych pochodzących z czasów prehistorycznych aż po XV wiek lub Jordańskiego Muzeum Folklorystycznego i Muzeum Tradycji Ludowych. Dla odprężenia spacer ulicą Abu Bakra as-Siddika z uroczymi willami z lat 20. i 30. Przejdziemy obok sklepów i sukków – orientalnych targów i poszukamy na pamiątkę „niezwykłych skarbów”. Czas wolny. Możliwość zakupu słodyczy oraz mezze – przekąsek z tradycyjnej kuchni jordańskiej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do jordańskiej Betanii – miejsca, w którym Jan Chrzciciel udzielił chrztu Jezusowi Chrystusowi. Spacer przez tamaryszkowe zarośla pokrywające brzegi rzeki Jordan. Następnie wizyta na Górze Nebo, podawanej w tradycji jako miejsce śmierci Mojżesza. Z tego miejsca biblijny Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną, do której jednak nie było mu dane wkroczyć razem z plemionami izraelskimi. Obecnie znajduje się tu Sanktuarium Mojżesza z parkiem archeologicznym. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Na zakończenie zwiedzania udamy się do Mukawiru w czasach biblijnych zwanego Macherontem. Znajdują się tu ruiny dawnego pałacu Heroda bardzo podobnego do Herodionu – jest to miejsce, w którym Herod Wielki gościł Antoniusza i Kleopatrę, którzy korzystali ze słynnych kąpieli w gorących źródłach Hammamet Ma’in. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Petry.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym pojedziemy starożytną Drogą Królów by zwiedzać Petrę – starożytną stolicę królestwa Nabatejczyków. Zobaczymy tu pozostałości zespołu grobowców i świątyń od III w. p.n.e. wykutych w różowawej skale ze „słynnym skarbcem” – jedną z najpiękniejszych budowli starożytności, ukrytą w górach południowej Jordanii. Obecna Petra to także ruiny miasta grecko-rzymskiego, które położone jest w skalnej dolinie. Nieopodal znajduje się grób Aarona, brata Mojżesza. Do tego miejsca prowadzi jedynie wąska droga wśród skał wąwozu As-Sik, którego ściany osiągają 70 metrów. Petra słynie z licznych budowli wykutych w skałach. Mieszkańcy nazywali Petrę „Rakmu”, co oznaczało „wielobarwną”. Zwiedzimy skarbiec, amfiteatr, grobowce królewskie. Przejazd nad Morze Czerwone na obiadokolację i nocleg do hotelu w Aqaba.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym całodzienny wypoczynek nad wodami Morza Czerwonego. Fakultatywnie dla chętnych przejazd na pustynię Wadi Rum – jedną z najpiękniejszych pustyń świata. Lunch. Przejazd samochodami terenowymi wśród majestatycznych skał i wydm, których fantazyjne formy mienią się kolorami w zależności od pory dnia i oświetlenia słonecznego. To także raj dla wielbicieli dzikiej przyrody, jako że wiosną można znaleźć tam do 2000 gatunków kwiatów oraz ponad 100 gatunków ptaków. Degustacja herbaty w namiocie beduińskim. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym powrót do Izraela. Przejazd przez słynną pustynię Wadi Araba w kierunku Jerozolimy. W pobliżu Gór Sodomy będziemy jechać brzegiem Morza Martwego. Czas wolny nad Morzem Martwym. Możliwość kąpieli. Następnie mając z lewej strony Góry Judzkie zatrzymamy się w Masadzie. Zobaczymy z dołu (bez wjazdu na szczyt) ruiny twierdzy żydowskiej, która stała się symbolem oporu Narodu Wybranego przeciw rzymskim okupantom i ciemiężcom. Zdobyta została przez legion X po dwuletnim oblężeniu przez rzymskiego generała Flavio Silve. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy rozpoczniemy od Bramy św. Szczepana, skąd udamy się do kościoła św. Anny – romańskiego kościoła z XII w., najlepiej zachowanego zabytku z okresu wypraw krzyżowych, upamiętniającego narodziny Matki Bożej oraz do sadzawki Betesda, przy której Pan Jezus uzdrowił chorego człowieka. Następnie udamy się ulicą Via Dolorosa na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy koło kaplicy Biczowania i Skazania na Śmierć. Przejdziemy Drogą Krzyżową pod łukiem z czasów cesarza Hadriana, którego boczny łuk stanowi prezbiterium Bazyliki Ecce Homo. Zatrzymamy się przy IV stacji. Znajduje się tu kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu z przepięknym ołtarzem autorstwa polskiego artysty. Stacjami Drogi Krzyżowej dotrzemy do Bazyliki Grobu Pańskiego, w której wnętrzu znajdują się stacje X, XI, XII, XIII na Golgocie. Będziemy adorować miejsce śmierci Pana Jezusa, a następnie przechodząc obok kamienia namaszczenia udamy się do Bożego Grobu. Po jego nawiedzeniu, udamy się do Ściany Płaczu, gdzie obecnie znajduje się najświętsze miejsce Judaizmu. Podejdziemy do pozostałości muru z czasów świątyni Jerozolimskiej. Będziemy podziwiać modlących się Żydów, głównie Chasydów ubranych w tradycyjne stroje. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym wykwaterownie z hotelu. Udamy się na Pole Pasterzy, by stanąć w miejscu, w którym pastuszkowie otrzymali Dobrą Nowinę od Anioła. Nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, główne Sanktuarium chrześcijańskie w Betlejem. W nim pod ołtarzem głównym ozdobionym wspaniałym greckim ikonostasem znajduje się Grota Narodzenia. W centrum groty zobaczymy skromny ołtarz, pod którym umieszczona jest czternastoramienna srebrna gwiazda z łacińskim napisem oznaczającym w tłumaczeniu „Tu z Maryi Dziewicy Narodził się Jezus Chrystus 1717”. Obok znajduje się ołtarz żłóbka. Nawiedzimy także kościół św. Katarzyny, Grotę św. Józefa oraz Grotę św. Hieronima i Grotę Mleczną. Transfer na lotnisko. Lot powrotny. Zakończenie pielgrzymki

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Cena zawiera

• komfortowy przejazd na całej trasie

• przelot wraz z opłatami lotniskowymi

• 7 śniadań, 7 obiadokolacji

• 7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2-os. z łazienkami

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4 000 €, do 5 000 zł w RP

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Uwagi

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością udziału w Mszach Świętych

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny do wyjazdu paszport, w którym nie mogą znajdować się pieczęci Syrii, Iranu, Libanu i Libii

• dopłata do pokoju 1-os.: 800 zł

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.