w naszej ofercie: 13014 imprez, 20731 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Śladami Św. Pawła W Grecji
Wszystko o tej ofercie wie:

ŚLADAMI ŚW. PAWŁA W GRECJI

Kolekcja Biblijna

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
128056538
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

SALONIKI · AMFIPOLIS · KAVALA · FILIPPI · VERIA · KALAMBAKA · DELFY · OSSIOS LOUKAS · ATENY · KANAŁ KORYNCKI · KORYNT · MYKENY · NAFLIPON · EPIDAUROS

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Salonik. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy Bazylikę św. Demetriusza – patrona miasta. Ponadto obejrzymy rotundę, łuk Galeriusza – jeden z bardziej charakterystycznych zabytków Salonik, Białą Wieżę

oraz łaźnie tureckie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Amfipolis – kolonii ateńskiej z V w. p.n.e. Atrakcję turystyczną stanowi monumentalny lew, który pochodzi z nagrobka jednego z dowódców armii Aleksandra Wielkiego. Następnie przejazd do Kavali. Zwiedzimy starożytne miasto portowe, gdzie św. Paweł postawił pierwsze kroki na kontynencie europejskim. Zobaczymy port, pomnik św. Pawła z mozaiką przedstawiającą Apostoła wstępującego na ląd, twierdzę turecką, akwedukt Sulejmana. Przejazd do Filippi. Idąc śladami apostoła obejrzymy podziemne pomieszczenia przy forum identyfikowane jako więzienie św. Pawła i jego towarzysza Sylasa. Zwiedzimy współczesną kaplicę w kształcie baptysterium. Zobaczymy także amfiteatr, Via Ignatia, agorę, bazyliki. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Verii – starożytnej Berei. Zwiedzanie bizantyjskich świątyń. Przejazd do Kalambaki. Zwiedzimy dwa z sześciu czynnych, prawosławnych, średniowiecznych „wiszących klasztorów” klasztor męski – Wielkiego Meteora założony w 1336 roku przez św. Atanazego oraz klasztor żeński Agios Stefanos, założony w XIV wieku. Wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon, gdzie poznamy proces ich powstawania. Możliwość zakupu ikon, jak i innych pamiątek greckich. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Delf. Zobaczymy centrum kultu Apolla w Adytonie – mieście, w którym pytie przepowiadały przyszłość. W muzeum podziwiać będziemy bezcenne dzieła świata antycznego. Przejazd do pobliskiego Ossios Loukas. Nawiedzimy jeden z najwspanialszych zabytków średniowiecznej Grecji – klasztor św. Łukasza. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Aten lub okolicy.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Nawiedzenie katolickiej katedry św. Dionizego Areopagity. Następnie zwiedzimy Muzeum Narodowe, gdzie zobaczymy m.in.: sztukę prehistoryczną – skarby Myken z domniemanego grobu Agamemnona, rzeźby greckie od VIII w. p.n.e. do IV w. p.n.e., posąg Posejdona z Artemizjonu. Obok Akropolu znajduje się wzgórze Aresa zwane Areopagiem, gdzie przemawiał św. Paweł do Ateńczyków. Spacer agorą grecką i rzymską oraz najstarszą dzielnicą Aten – Plaka. Zobaczymy parlament. W trakcie przejazdu na Peloponez – krótki postój przy Kanale Korynckim łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na Peloponezie.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Koryntu – zwiedzanie pozostałości doryckiej świątyni Apollina i ruin starożytnego miasta. Na zrekonstruowanej agorze zobaczymy marmurowe podium – bemę, z której przemawiał św. Paweł. Następnie udamy się do Myken – kolebki jednej z najstarszych cywilizacji. Tu zwiedzimy grobowce kopułowe, Akropol Mykeński, Bramę Lwic i Muzeum Narodowe. Przejazd do Napflionu – malowniczego nadmorskiego miasteczka – pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Następnie udamy się do Epidauros, w którym zobaczymy antyczny amfiteatr z IV w., którego widownia mieści ponad 14 tysięcy widzów. Zwiedzimy również ruiny Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków – Asklepiosa oraz muzeum sztuki lekarskiej, w którym zobaczymy narzędzia medyczne używane w starożytności. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Czas wolny na nadmorski wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg. (Istnieje możliwość zorganizowania wycieczki fakultatywnej)

DZIEŃ 8

Śniadanie. Wypoczynek (w zależności od godziny lotu powrotnego). Transfer na lotnisko, przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Cena zawiera

• komfortowy przejazd na całej trasie

• przelot wraz z opłatami lotniskowymi

• 7 noclegów w hotelach ***,  pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

• 7 śniadań, 7 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 € i do 5 000 zł w PL

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Uwagi

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w codziennych Mszach św.

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

• dopłata do pokoju 1-os.: 620 zł

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.