w naszej ofercie: 13007 imprez, 20373 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Śladami Śś.Pawła I Barnaby
Wszystko o tej ofercie wie:

ŚLADAMI ŚŚ.PAWŁA I BARNABY

Kolekcja Biblijna

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
128056592
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

PAPHOS · ZATOKA KORALOWA · AGIOS · NEOFYTOS · GEROSKIPOU · OMODOS · KOURION · PETRA TOU ROMIOU · GÓRY TRODOS · (KYKKOS – KALOPANAYIOTIS) · LEFKARA · LARNAKA · AGIA NAPA

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Cypr.Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym całodzienny wypoczynek przy hotelowym basenie lub na jednej z pobliskich plaż. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO – Paphos z nastrojowym portem, nad którym góruje twierdza osmańska. Zobaczymy między innymi słynne mozaiki, zestawione z milionów małych kamiennych kostek. Część ekspozycji została odkryta przez polskich archeologów. Czekają na nas ruiny Zamku Bizantyjskiego oraz odeon, czyli teatr rzymski. Zwiedzimy pozostałości największej wczesnochrześcijańskiej bazyliki na Cyprze wraz z kościołem Ayia Kyriaki i pręgierzem św. Pawła, który przybył do Paphos by nawrócić rzymskiego gubernatora wyspy. Za głoszenie herezji, czyli nauk Jezusa, wymierzono mu karę chłosty. W trakcie jej wykonywania egzekutor nagle oślepł. Po chwili kontemplacji w tym niezwykłym miejscu, udamy się na piaszczystą plażę w Zatoce Koralowej, na kąpiel i krótki wypoczynek. Następnie przejazd do klasztoru Agios Neofytos, gdzie będziemy podziwiać malowidła z Groty Neofitosa – pustelni, w której asceta spędził kilkadziesiąt lat życia. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Udamy się do Geroskipou – zwiedzanie bizantyjskiego kościoła Ayia Pareskevi z XI w. Przejazd przez teren uprawy winnej latorośli. Wizyta w wiosce Omodos, która zachwyca urokliwymi zaułkami i tradycyjną zabudową. Zwiedzanie klasztoru Timios Stavros. Możliwość zakupu miejscowego wina. Następnie przejazd do Kourion – zwiedzanie imponujących ruin antycznego miasta, m.in. częściowo odbudowany teatr grecko-rzymski, dom Eustoliosa. Czas wolny – możliwość kąpieli. Przejazd do Petra tou Romiou, zwanego Skałą Afrodyty – najbardziej znanego miejsca na wyspie. To tutaj według legendy bogini miłości narodziła się z piany. Możliwość podziwiania zachodu słońca. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym wyjazd w Góry Trodos. Zwiedzanie klasztoru Kykkos z XII w. – największego i najbogatszego na Cyprze, którego niewątpliwym skarbem jest ikona Najświętszej Maryi Panny przypisywana św. Łukaszowi. Przejazd do klasztoru św. Jana w Kalopanayiotis. Powstał on w miejscu, gdzie św. Paweł i św. Barnaba ochrzcili pierwszego Cypryjczyka – św. Heraklidosa, swojego przewodnika w podróży po Cyprze, który został pierwszym biskupem na wyspie. Następnie zwiedzanie kilku z zespołu 9 górskich (dość trudno dostępnych i niepozornych z zewnątrz) bizantyjskich kościołów wpisanych na Listę UNESCO, kryjących wyjątkowe wnętrza z cennymi freskami. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym odwiedzimy urokliwą wieś Lefkara, która słynie między innymi ze sztuki wyszywania koronek. Będziemy mieli okazję podziwiać charakterystyczny widok – siedzące przed swoimi domami kobiety wyczarowują niesamowite wzory na płótnie. Możliwość zakupu niepowtarzalnych koronek. Następnie przejazd do Larnaki – zwiedzanie m.in. kościoła św. Łazarza wraz z grobem Świętego, który wskrzeszony przez Chrystusa, udał się na Cypr, gdzie został mianowany biskupem przez św. Barnabę. Przejazd do Agia Napy – najbardziej popularnego cypryjskiego kąpieliska z bogatą infrastrukturą (ewentualnie do jednej z bardziej zacisznych plaż, np. w piaszczystej zatoce Konnos), w pobliżu niezwykle malowniczego przylądka Gkreko. Kąpiel i wypoczynek. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym wypoczynek przy hotelowym basenie lub na jednej z pobliskich plaż. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Cena zawiera

• komfortowy przejazd na całej trasie

• przelot wraz z opłatami lotniskowymi

• 7 noclegów w hotelach ***/**** pokoje 2-os.

• 7 śniadań,7 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 5 000 zł na terenie RP

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Uwagi

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w codziennych Mszach Św.

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty

• dopłata do pokoju 1-os.: 620 zł

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.