w naszej ofercie: 9274 imprezy, 5698 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Obóz Szkoleniowy na Patent Żeglarza Jachtowego
Wszystko o tej ofercie wie:

OBÓZ SZKOLENIOWY NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Obozy Żeglarskie Giżycko

Wiek: od 14 do 18 lat
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja + (FB+)
Ocena oferty:
Kod oferty:
128486503
oferta w pdf

Nasze obozy żeglarskie i wodne odbywają się w samym centrum Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku, nad jeziorem Tajty. Nie trzeba nikogo przekonywać, że jest to zdecydowanie najlepsze miejsce w Polsce do uprawiania żeglarstwa! Po nauce, na spokojnym osłoniętym akwenie, jakim jest jezioro Tajty, będzie można wyruszyć na Kisajno, Niegocin czy inne jeziora znane każdemu żeglarzowi. Niebieskie niebo, słońce, łopot żagli, plusk wody, a wieczorem szanty przy ognisku… wymarzony dzień dla każdego miłośnika żeglarstwa!

 

Pod okiem instruktorów Uczestnicy będą się uczyć żeglarstwa i przygotowywać do samodzielnego prowadzenia jachtu. Obóz zakończony jest egzaminem na patent żeglarza jachtowego.

Rozszerzony program: dodatkowo program rozszerzyliśmy o zajęcia, które na pewno przydadzą się na Mazurach a nie są objęte programem PZŻ: umiejętność składania masztu, pokonywania kanałów, zwiększyliśmy też ilość godzin manewrowania na silniku.

UWAGA!
W związku z nowym rozporządzeniem w sprawie patentów, jedynie dzieci, które ukończyły 14 lat, będą mogły przystąpić na obozie do egzaminu na patent żeglarza jachtowego.

Podczas 12 dni obozu Uczestnicy poznają dokładnie tajniki żeglarstwa, podzielone na następujące bloki zgodnie z zaleceniami PZŻ:

Budowa jachtu. Kursanci poznają podstawowe nazewnictwo części składowych typowego jachtu śródlądowego, zasady bezpiecznego posługiwania się instalacjami jachtowymi, a także podstawowe elementy i obsługę współczesnego jachtowego silnika przyczepnego.

Przepisy. Uczestnicy nauczą się wybranych przepisów żeglugowych, obowiązujących na śródlądowych drogach wodnych odnoszących się do żeglugi jachtowej, poznają prawo drogi, sygnały wzrokowe i dźwiękowe, sygnały wzywania pomocy, znaki żeglugowe, elementarne wiadomości o przepisach obowiązujących na wodach morskich, przepisy portowe, a także niezwykle ważną etykietę jachtową – zasady zachowania się na jachcie i obyczaje żeglarskie.

Teoria żeglowania. Pojęcia i zagadnienia takie, jak: wiatr rzeczywisty i pozorny, kursy jachtu względem wiatru, siły działające na jacht, zawietrzność i nawietrzność, współpraca żagli, działanie steru, czy stateczność jachtu. To wszystko Uczestnicy będą mieli w jednym palcu!

Locja. Ta tajemnicza nazwa obejmuje następujące zagadnienia: oznakowanie śródlądowego szlaku żeglugowego, żegluga na rzece, elementarne informacje o budowlach hydrotechnicznych. A także elementarne wiadomości o oznakowaniu nawigacyjnym wód morskich (system IALA), księgach locji, spisach świateł i sygnałów nawigacyjnych, mapach morskich.

Ratownictwo. Jeden z najważniejszych działów szkolenia obejmuje: środki bezpieczeństwa i sposoby posługiwania się nimi, zasady zachowania się po wywrotce jachtu, wiadomości o ratownictwie na wodach śródlądowych i podstawowe informacje o ratownictwie na wodach morskich i podstawy pomocy przedmedycznej w najczęściej występujących obrażeniach na jachcie i w czasie rejsów. Dużo ćwiczeń praktycznych: nauka zakładania kamizelek, pierwsza pomoc z użyciem fantomu itd.

Teoria manewrowania. Czyli wstęp do praktyki. Uczestnicy nauczą się zasad wykonywania i planowania manewrów żeglarskich, a także wyboru drogi jachtu (tzw. halsowanie).

Meteorologia. Czyli to, o czym dobry żeglarz nie może nigdy zapomnieć. Podczas zajęć Uczestnicy zdobędą podstawowe wiadomości o wiatrach, poznają skalę Beauforte’a, niebezpieczne dla żeglarzy zjawiska pogodowe i ich oznaki, a także dowiedzą się ,skąd zdobywać komunikaty meteorologiczne i jak je interpretować.

Praktyka. Obejmuje eksploatację jachtu śródlądowego, taklowanie i klar jachtu, obsługę żagli, osprzętu i podstawowych urządzeń na jachcie, zasady cumowania jachtu, umiejętność wiosłowania, obsługę silnika zaburtowego, a także umiejętność sprawdzenia stanu technicznego jachtu żaglowego.

Prace bosmańskie. Uczestnicy nauczą się wiązania podstawowych węzłów żeglarskich, a także podstawowych napraw jachtu i osprzętu.

Manewrowanie. Uczestnicy będą na własnej skórze odkrywać teorię w praktyce. Sami będą wykonywać manewry takie, jak: zwrot przez sztag, przez rufę, odejście i dojście do nabrzeża, alarm „człowiek za burtą”, a także stawanie w dryf, dojście i odejście od boi, a także stawanie i zejście z kotwicy, zarówno na żaglach jak i na silniku.

Szanty, historie żeglarskie. Po dniu spędzonym na wodzie Uczestnicy będą mieli okazję przy wieczornych ogniskach i dźwiękach gitary uczyć się najfajniejszych szant i przyśpiewek żeglarskich, a także wysłuchać ciekawych historii i anegdot doświadczonych żeglarzy.

Podstawy kierowania ludźmi. Podczas tego warsztatu kursanci zdobędą podstawowe wiadomości, jak efektywnie zarządzać ludźmi, kto to jest lider, jak mówić, by inni słuchali, jak wydawać komendy, by załoga zareagowała właściwie. Wiedza ta będzie bardzo przydatna przy dowodzeniu jachtem i ułatwi młodym żeglarzom kierowanie załogą.

Team building. Czyli budowanie zespołu. Podczas wielu zabaw i zadań służących integracji Uczestnicy zbudują zgraną załogę zarówno na jachcie, jak i na lądzie.

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do: prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych, prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości całkowitej do 8,5 m po wodach morskich w strefie 2 mm od brzegu w porze dziennej. Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia, realizują powyższe uprawnienia pod nadzorem osoby pełnoletniej, która posiada stopień żeglarza jachtowego lub wyższy, a sam nadzór prowadzony jest w określonych przez rozporządzenie Ministra Sportu warunkach.

Uwaga: nie mamy wpływu na szybkość wysyłki patentów po obozie. Patenty są przygotowywane i wysyłane przez Polski Związek Żeglarski. 

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

OW Gwarek

Ośrodek Wypoczynkowy Gwarek w Pięknej Górze. Położony na Mazurach (2 km od Giżycka) - bezpośrednio nad jeziorem Tajty. Piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu oraz malowniczy widok na jezioro tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Uczestnicy kwaterowani są w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych (również z łóżkami piętrowymi), z łazienką wyposażoną w kabinę prysznicową. Obiekt posiada bezpieczny i ogrodzony teren, własną piaszczystą plażę strzeżoną, przystań żeglarską, zaplecze rekreacyjne, boiska sportowe, park linowy oraz restaurację. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci. Strona obiektu:

Wyżywienie

śniadanie, obiad i kolacja + (FB+)

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

  • przygodowy pakiet obozowy - 100 zł 
  • płytka ze zdjęciami- 29,90 zł 

Co zabrać

  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL,ksero legitymacji szkolnej (potrzebne do zniżki za egzamin i patent)
  • ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze,  duży ręcznik, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
  • strój kąpielowy, kompas, latarkę z zapasem baterii
  • 125zł na egzamin oraz 25zł na patent - płatne na obozie
  • ponadto prosimy zabrać ze sobą, wypełniony dokument, niezbędny do uzyskania patentu: http://www.obozy-zeglarskie.pl/Doce/oswiadczenie.rodzicow.pdf

 


 

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.